Skocz do zawartości

[Dyskusja] Dlaczego element tła?


Sowenia

Recommended Posts

Witajcie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się dlaczego tak wiele osób nazywa AJ backgroundem, albo właśnie elementem tła. Jest to dla mnie sprawa zupełnie niezrozumiana, ponieważ w moim odczuciu Applejack otrzymuje tyle samo czasu antenowego co reszta mane6.  :aj5:

Nie jest też kucykiem bez charakteru i historii, co jest często domeną kucyków tła.

 

Skąd więc się wzięła tak głupia "zasada"? Czy to jakiś mem? Żart?

 

 

 

Zatem zakładam ten oto temat do dyskusji i mam nadzieję, że opiekunowie AJ nie będą mieli nic przeciwko ^^ 

 

 

Ja nie widzę żadnych zastrzeżeń, jeśli chodzi o istnienie dyskusji, ale będę doń spoglądał, by nie było tutaj żadnych większych burz, ani spamów. ~ Regent Serox Vonxatian.

 

Ja też się chętnie dowiem dlaczego. ~ Garin

Edytowano przez Gatrin
Dodałem tagi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co przepraszam? Jedna z głównych postaci elementem tła?

 

Gdzie wypisują takie głupoty? Przecież AJ ma swoją własną rolę+ kilka jeśli nie kilkanaście własnych odcinków lub takich, gdzie gra główną rolę.

Edytowano przez FirstChoice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie jest to żart, jednak (niestety) są osoby, które biorą to śmiertelnie na poważnie i zakładają, że skoro one nie lubią AJ to nie jest ona główną bohaterką. Najczęstsze argumenty, jakie słyszałem? "Nieznaczna" rola w serialu, nudna (obstawiam, że to wynik tego, że z mane 6 jest chyba najdojrzalsza emocjonalnie), czy też takie piękne argumenty jak to, że "nie jest urocza" (facepalm). 

 

Na mlpforums była swego czasu taka skrajność, że ktoś sugerował... zabicie AJ w celu zwiększenia dramatyzmu w show "a on by za nią nie tęsknił, więc to nie taki głupi pomysł". Oczywiście takie skrajne przypadki to jednostki, niemniej... niestety dla niektórych to nie żart >.>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam się z tym określeniem. Może za mało przeglądam dziwnych stron kucykowych lub za dużo siedzę w swoim gronie.

 

Tak, to prawda, że kiedyś było jej mało, ale czy to oznacza, że trzeba ją dyskredytować? Ze wszystkich odcinków nie było jej tylko 6 razy. W tym sezonie ma być dość dużo o CMC, to nagle staną się kucykami pierwszoplanowymi? Nie będziemy mieli Mane 6 tylko Mane 3? Troszkę te zarzuty wobec niej są wyssane z palca.

 

Mogłabyś podać jakieś źródło do takich określeń? Z chęcią się przekonam co tam ludzie wypisują o jednej z moich ulubienic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że dyskusja jest aktywna w dość szybkim czasie i jest nią pewne zainteresowanie. Pozwolicie, że i ja się wypowiem, co sądzę o tym przezwisku. Z tego co zauważyłem jest to głównie hasło prześmiewcze, mające na celu tylko i wyłącznie obrazę kucyka, najczęściej przy jej fanach. Innym przykładem takiego wyśmiewania jest fraza "Rarity wurst pony", co do tego gdzie one często latają, to ja osobiście pierwszy raz spotkałem się z tym określeniem na naszym shoutboxie i widywałem je tam wiele razy, zarówno jedno jak i drugie. Genezy samej nie znam, choć może to być prawda, że wzięło się to od "niskiej aktywności dla sezonu", choć osobiście tego potwierdzić nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wrzucę pierwsze lepsze obrazki znalezione w internecie. Widziałam ich pełno, ale nigdy nie zapisywałam tego szajsu. 

aj-background-pony.jpg?w=640 oY2n6.png

321426__safe_applejack_animated_bunny_ba 

 

 

 

Nie podoba mi się takie podejście w ogóle. Rozumiem jeszcze Rarity is wurst pony, ponieważ jej charakter nie przemawia do wielu osób (ja tam bardzo ją lubię), ale background? Przesada moim zdaniem. Zastanawia mnie jak to się stało, że aż tyle osób stosuje to powiedzenie. Najczęściej mówi się Best Background pony. Element tła to określenie, które niedawno ktoś napisał tu na forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z początku troche mnie to irytowało za względów że jest to mój ulubiony kucyk. No ale pojawiało sie tego wiecej i wiecej to w końcu dałem sobie spokój, tym bardziej 

że sprawdziłem wszystkie pojawianie sie każdej z postaci mane6 w odcinkach i AJ miała prawie najwięcej pojawień i kwestii w całym mlp. 

 

Tak więc to był głupi żart który miał tylko troche podenerwować i nie miał nic wspólnego z faktami ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich "dziełach" widać od razu, że to są robione by wkurzyć naród :)

Ja bym się osobiście nie przejmował tym. Jedni lubią tą klacz, inni inną. Czasem się zdarza, że trafi się na takich ludzi, których aż świerzbią łapki, gdy mają kogoś wkurzyć.

Mam znajomego, który np uważa, że RD jest najgorszym i najpłytszym z Mane 6 lub nawet całego PV. Nielubi jej, lecz gdy z nim dyskutowałem na temat jego zarzutów, to stawiał mi trafne i konkretne argumenty, dlaczego. Tak powinna wyglądać rozmowa dorosłych ludzi. 

Znów, gdy ktoś wrzuca taki animacje czy arty, to jest tylko pójście jedynie za jednym, zasłyszanym hasłem. Ktoś coś rzucił i zaczęły powstawać z tego memy, które szybko zostały podchwycone. Zresztą połowa fandomu opiera się na takich memach i cytatach. Całe postacie są kreowane jedynie na tym, co jakiś brony sobie ubzdurał i przedstawił to interesująco dla innych. Czasem tak bywa, że to się przyjmuje na stałe, a czasem to jest jednaj tylko na jakiś okres.

No, chyba że ktoś będzie chciał komuś dopiec, to wtedy zazwyczaj jest wytaczana grubsza artyleria, ale będzie  to tylko przytaczane i się to nie utrwali na dłuższa metę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że bardziej niż przejmować, to mnie to zwyczajnie dziwi dlaczego :v Ja tam szczerze mam gdzieś czy ktoś lubi tę postać co ja czy nie, bo właściwie w takiej dyskusji można zauważyć wady ulubionej postaci i poznać ją głębiej. 

Ja mimo, że AJ jest moim ulubionym kucem to nawet nie zauważyłam gdzie by miało być jej mniej xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zgodzę się i pochwalę post Chiefa. Te posty są niczym innym jak prowokacją internetowych trolli i nie ma się czym przejmować. A na pytanie "dlaczego" odpowiedź jest bardzo banalna "Bo tak". Dokładnie tak, osoby używają takich haseł bez pomyślunku i nie warto szukać w tym sensu, bo go najpewniej i tak nie będzie. Internet jest studnią, która odbija echo bardzo głośno i tym echem jest głos userów i innych osób, które powielają i rozpowszechniają takie hasła. Oni nie mają na celu dyskusji o kucyku, tylko sprawienie, by jej fani byli wkurzeni i zaczęli wymieniać co według nich sprawia, że AJ lub inne kucyki nie są takie, jak opisuje prowokacja, a tym samym dają powód do radochy trollom i szydercom. Wiele osób, które używają tego hasła (Wiele, ale nie wszystkie) najpewniej nigdy nie widziało serialu. Ich jedynymi argumentami w takich dyskusjach są "Uspokój się, to tylko kucyk, on nawet nie jest rzeczywistą istotą." oraz "Ale nerd, ogląda kucyki, jak to jest przegrać życie." Tak więc podsumowując, hasło "AJ best background pony ", to nic innego jak pusta obraza, a reagowanie na to w jakikolwiek sposób z reguły kończy się podwyższonym ciśnieniem i zacieszem u szydercy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie teraz naszło, skoro to taki całkowity hejt Broniaczów, bo wątpię by ktoś z poza fandomu używał tego hasła, to kreuje mi się pytanie dlaczego "Best"?

 

Samo stawianie jej jako tej najlepszej postaci tła to już jest faworyzowanie. Często takie postacie w innych serialach i mangach są kreowane tak, że robią jeszcze większe show niż postacie główne. Przez co stają się bardzo popularne.

 

Z tego co patrzę na internecie na genezę tego hasła, to chodziło o to, że przez s1 i s2 nie miła odcinka ze swojej perspektywy, gdy inne kucyki już miały.

 

Problem z tym hasłem był taki, że ktoś posunął się troszkę zbyt daleko. Gdyby skupić się na tym powyższym argumencie i patrzeć jedynie do końca sezonu drugiego, to można by było ją nazwać najlepszą, ale postacią drugoplanową. Postacią, która podąża za głównym bohaterkami i ich wspomaga. Taką tezę można spokojnie udowodnić mocnymi argumentami, które każdy znajdzie i po części musielibyśmy się zgodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie teraz naszło, skoro to taki całkowity hejt Broniaczów, bo wątpię by ktoś z poza fandomu używał tego hasła, to kreuje mi się pytanie dlaczego "Best"?

 

Samo stawianie jej jako tej najlepszej postaci tła to już jest faworyzowanie. Często takie postacie w innych serialach i mangach są kreowane tak, że robią jeszcze większe show niż postacie główne. Przez co stają się bardzo popularne.

 

Z tego co patrzę na internecie na genezę tego hasła, to chodziło o to, że przez s1 i s2 nie miła odcinka ze swojej perspektywy, gdy inne kucyki już miały.

 

Problem z tym hasłem był taki, że ktoś posunął się troszkę zbyt daleko. Gdyby skupić się na tym powyższym argumencie i patrzeć jedynie do końca sezonu drugiego, to można by było ją nazwać najlepszą, ale postacią drugoplanową. Postacią, która podąża za głównym bohaterkami i ich wspomaga. Taką tezę można spokojnie udowodnić mocnymi argumentami, które każdy znajdzie i po części musielibyśmy się zgodzić.

Owszem, użyty jest zwrot "best", lecz kluczowe jest tutaj określenie jej jako postaci drugoplanowej mimo, iż tak naprawdę jest jedną z głównych bohaterek. W tej konkretnej sytuacji "best" nie jest komplementem. Naprawdę wątpię, by autorzy tego stwierdzenia chcieli ją w ten sposób pochwalić. Bardziej obstawiam próbę rozwścieczenia (czasem niestety skuteczne) fanów AJ. Fanów, w stronę których i tak należy się ukłon, bo póki co, z tego, co widziałem wykazują się oni często anielską cierpliwością. Jako fan Fluttershy muszę powiedzieć, że w zagranicznym fandomie często borykałem się z kosmicznym butthurt'em gdy ktoś Flutterki nie lubił. A gdy ktoś stwierdził, że za AJ nie przepada (rzecz jasna w normalny, nieprowokujący sposób)? Opinia tej osoby jest uszanowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego co zauważyłem jest to głównie hasło prześmiewcze, mające na celu tylko i wyłącznie obrazę kucyka

LoL. Zabrzmiało to jakby zlepek pikseli zaczął się ciąć bo nie może wytrzymać tych wszystkich obraz.

 

    Innym przykładem takiego wyśmiewania jest fraza "Rarity wurst pony"

Nie no poważnie, przestań Rebirth_goat_head.png

 

@topic

Przecież często określenie "background pony" pada też jako określenie na rarity. Zarówno kucyk rolnik  jak i stylowy, odegrali małą rolę w jakimś tam sezonie. Na 4chanie ciągle pojawiały się tematy w stylu "bla bla bla, jeżeli w następnym odcinku głównej roli nie dostanie aj/rarity wyślę hub'owi list wyrażający moje głębokie zaniepokojenie bla bla". W tematach tych często pisali fani miłego/tęczowego/magicznego tudzież różowego kucyka z ADHD, którzy zwyczajnie cisnęli bekę z płaczących anionków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Do pana wyżej.

Nie wiem czy 4chan jest tutaj dobrym przykładem, ponieważ bardzo często, to on jest odpowiedzialny za wszelakie dziwy w internecie. Nie mówię, że nie ma tam rzeczy normalnych, ale z tego co widziałem, to jest tam głównie szambo, a na /mlp/ potrafią się dziać różne wariacje, które taguje się jako NFSW, czyli nieodpowiednie dla świata. A to co zauważyłeś, że tam inni fani cisnęli z nich bekę, było już tutaj przytoczone. To hasło jest stare, ma mało wspólnego ze wszystkimi sezonami, a zapewne tylko jednym, czy dwoma oraz wykorzystywane, by szydzić. Są osoby, które biorą to zbyt poważnie, ale to naturalne, że niektórzy zwyczajnie nie chcą, by ktoś śmiał się z ich ulubionej postaci, bez względu na to, czy jest rzeczywista, czy nie.

 

Widzę, że temat powoli się już wyczerpuje, ale niech zostanie on przez jakiś czas. Jednak jak zwyczajnie nikt nie będzie wnosił do dyskusji czegoś nowego i wartościowego, wtedy po pewnym czasie zamknę temat, z możliwością ponownego otwarcia, gdy ktoś o to poprosi i poprze odpowiednim argumentem. Ale na razie, rozmawiajcie i bawcie się dalej :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seluna 

 

Są osoby, które zbyt poważnie traktują uwielbiane przez siebie postacie. Z resztą było to powiedziane. Osobiście takiej osoby sobie nie przypominam, nie w fandomie kucykowym, ale na przykład w fandomie anime już takie spotykałam. To bardzo dziwne zjawisko. Ktoś powie, że nie lubi jakiejś postaci, jej fan zaczyna wykrzykiwać rzeczy typu "Jak można nie lubić tej postaci?!" i to zapewne takie zachowania sprowokowały kogoś do stworzenia mema lub nazwania AJ kucykiem tła. 

 

Tak, myślę, że tak się to mogło zacząć. Od zwykłego stwierdzenia, że było jej mało przez co prawie jak background i czyjegoś butthurt'u. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...