SolarIsEpic

Komiks

Recommended Posts

Ja ostatnio kupiłem i przeczytałem wychwalany przez wszystkich "Batman Zabójczy Żart". Dawno nie czytałem żadnego komiksu Marvela, czy DC. To co rzuciło mi się w oczy, to bardzo dobre, ale trochę zbyt statyczne rysunki. Świetne było tu przedstawienie profili psychologicznych i odwieczny konflikt Batmana i Jokera. Najwększy problem jaki mam z tym komiksem to to, że jest zbyt krótki i przez to fabuła leci w nim na łeb na szyję. Tak dobra historia zasługuje na co najmniej 2 razy tyle ston.

Tak, czy siak, oceniam komiks coś około 8/10 i gorąco go polecam.

18.04.2015 at 16:53 SolarIsEpic napisał:

Co do mnie osobiście chętnie bym kupił (oczywiście- dla siostry) jednak... nie wiem czy 30 zł by mnie trochę nie bolało.

A przy okazji chciałbym wszystkim zainteresowanym komiksami o bohaterach Marvela polecić "Wielką Kolekcje Komiksów Marvela". Kolekcja wyjątkowo fajna co tu dużo gadać, wiele różnorodnych historii o różnych bohaterach. Niektóre leprze niektóre gorsze lecz według mnie świetne jeśli ktoś się chce zapoznać bliżej z komiksami Marvela.

Ludzi bardziej zainteresowanych Kolekcją zapraszam na artykuł poświęcony kolekcji na wikipedii gdzie będzie jeszcze nieco informacji o samej kolekcji oraz lista wydanych ju tomów: klik

Zapraszam również na fanowski Fanpage kolekcji : klik

Jeśli ktoś zachęcony moim wywodem zdecyduje się na kupną informuje że każdy tom kosztuje 40 zł (właściwie to 39.99 zł ale wiecie...). Tomy których już nie można znaleść w sklepach bardzo łatwo jest zamówić archiwalnie dzwoniąc do wydawnictwa i zamawiając wybrane tomy (koszt to cena za tomy plus 6zł przesyłki)

Mam prenumeratę od samego początku :) tylko półka mi się skończyła ;x

Skończyłem czytać pierwszy tom Deadpoola - "Deadpool: Martwi Prezydenci"

Krótko - każdy, komu spodobał się film powinien go kupić. Warto. Fabuła? Grupka prezydentów wstała z grobów i chce zniszczyć USA. Co gorsza żaden super bohater nie chce brudzić sobie rąk. Jak to będzie wyglądać w mediach? Iron Man zabił Nixona? Mniejsza o to, że to zombie. Prezydent to prezydent. Potrzebny jest ktoś, kto patriotyzm ma w nosie, a raczej pomiędzy pośladkami. Deadpool to kandydat idealny.  

Ani przez chwilę nie jest poważnie. Komiks pęka w szwach od gagów i nawiązań. Polska wersja jest świetna. Autor dodał kilka odniesień do polskich filmów, piosenek i innych rzeczy. Na szczęście nie przesadził. Pasują idealnie. Małe ostrzeżenie - komiks jest bardzo brutalny, ale właśnie tym wszystkim flakom zawdzięcza swój urok. Nawet z rozprutego żołądka Deadpool potrafi sobie pożartować. Nie mnie oceniać kreskę, ale kilka scen zajmujących całą stronę jest znakomitych. 

Podsumowując. Pierwszy tom jest rewelacyjny. Wciąga i bawi jak cholera. Polecam wszystkim. Pora na tom drugi. We wrześniu pojawi się trzeci. Czekam :) 

Bardzo polecam komiks Batman : The Killing Joke . Nawet tym co nie są fanami Batmana (bo sam nim nie jestem) a bardzo mi się spodobał :)

• +1 1

Do wszystkich zainteresowanych, pragnę wspomnieć iż całkiem niedawno wystartowała Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics. Tak jak dawno temu wspominana prze ze mnie Wielka Kolekcja Komiksów Marvela (która wciąż wychodzi, jednak są to głównie starsze historię które mają swój klimat ale niestety ciężko się je czyta przez fakt iż pisanie komiksów bardzo się zmieniło przez te lata) jest to... właściwie to o czym mówi nazwa. Kolekcja Komiksów wydawnictwa DC. Podobnie jak kolekcja Marvela posiada panoramę której ciągłość oczywiście można ignorować (jak ja to robię). Zanim przejdę do małego omówienia kilku (moim zdaniem) największych różnic pomiędzy kolekcjami wspomnę tylko kronikarsko iż kolekcja DC nie jest wydawana przez to samo wydawnictwo co kolekcja Marvela.

A teraz różnice, po pierwsze już teraz ujawniono tytuły wszystkich (jak na razie) sześćdziesięciu tomów kolekcji. Tak że jeżeli ktoś jest zainteresowany może sprawdzić czy jest tam historia bądź postać która go interesuje. Po drugie, w kolekcji DC jest nieco mniej materiałów dodatkowych po za samym komiksem. Mamy przedmowę, przypomnienie co działo się wcześniej, krótkie opisy autorów oraz galerię okładek (czasami również tych alternatywnych). W każdym tomie jest też dodatek który według mnie jest genialnym pomysłem- przedruk klasycznej historii która jest praktycznie drugą historią w tomie, jest to małą dawka komiksu z tamtych lat, miła ciekawostka pozwalająca zobaczyć na własne oczy historię postaci jednak na tyle mała by archaiczny styl pisania (i rysowania) komiksów nie zamęczył. 

Samą kolekcję bardzo polecam.

A teraz mała opinia o dwóch pierwszych tomach czyli historii zatytułowanej "Batman: Hush". Historia opiera się na tym że wrogowie Batmana nagle próbują nowych sztuczek, wyrywają się nieco ze schematów swej zwykłej działalności. A Batman podejrzewa że stoi za tym jakiś diaboliczny umysł którego on jeszcze nie poznał. Historia jest...OK. W internecie spotkałem się z głosami że niektórzy uważają ten komiks za jedno z najwybitniejszych dzieł z Batmanem ale osobiście uważam że to po prostu całkiem dobry akcyjniak z nietoperzem, gdzie Batman robi Batmańskie rzeczy. Przy okazji przez historię przewija się całkiem dużo znajomych Batmana, sprzymierzeńców jak i wrogów co dodaje nieco kolorytu historii. Całość ilustrował Jim Lee, którego rysunku podobnie jak historia są (według mnie) bardzo dobre ale nie wybijają się jakoś bardzo na tle innych rysowników (znaczy wybija się kunsztem ale raczej nie stylistyką). Porządnie wyglądający komiks z porządną fabułą, jak na początek kolekcji według mnie może być. Następny w kolejce jest Green Arrow. Zacieram łapki.    

Dla co bardziej dociekliwych polecam jeszcze zajrzeć na nieoficjalny fanpage kolekcji na Facebooku który przypomina o kolejnych premierach, wspomina o autorach oraz przytacza ciekawostki  TUTAJ

Polecam również zobaczyć tekst na temat kolekcji na blogu Lektura Obowiązkowa, autor przybliża parę pierwszych tomów, gdyba na temat tego dla kogo to to i podaje pod koniec listę wszystkich tomów TUTAJ

Deadpool tom 2: Łowca dusz

Wielkie zaskoczenie. Byłem pewien, że kolejne tomy będą osobnymi historiami, a tym czasem stanowią jedną, bardzo ciekawą całość. W "Łowcy Dusz" Deadpool otrzymuje zadanie znalezienia i odesłania do "rogatego" kilku dusz. Oczywiście całość się skomplikuje. Co ciekawe historia jest bardziej poważna niż w "Martwych Prezydentach" (dla mnie plus). Pojawia się przeszłość wciśniętego w czerwone gacie jajcarza. Dobrym pomysłem wydawcy jest opisanie historii postaci: kiedy pojawiła się po raz pierwszy etc. Coś takiego powinno pojawić się w tomie pierwszym. Lekki minusik. Po raz kolejny tłumaczenie jest znakomite. Podsumowując - warto. Swoją drogą komiksy rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Kupiłem go na Allegro. Cena mniej więcej taka sama. 

Deadpool tom 3: Dobry Zły i Brzydki

Deadpool i Wolverine w duecie? Nie mogłem się doczekać, aż biedny "rosomak" będzie musiał trzymać nerwy na wodzy. W końcu - o ile się nie mylę - Wolverine nie przepada za Deadpoolem (nie jestem znawcą komiksów Marvela / DC). Fabuła - rewelacja. Póki co to najbardziej poważny / mroczny tom. Skupia się na historii Deadpoola, która nie jest zbyt wesoła. Krótki epizod z tomu 2 okazał się podstawą historii tomu 3. Motyw "Broni X", mutantów etc. Spodobały mi się występy X-Menów. Nieco alternatywnych wersji. Z resztą, tak w 2 jak i 3 tomie pojawia się kilka postaci z uniwersum Marvela (np. Spiderman). 

Ogólnie, póki co jest super. Nie mogę doczekać się czwartego tomu. Deadpool vs Avengers? Cholercia... będzie się działo, a sam Wade będzie raczej wku#wiony niż zabawny. I dobrze :) Swoją drogą, być może uda mu się pozbyć z głowy swojego gościa, którego "wszczepił" mu pewien gość z tomu pierwszego? :)  

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się