Skocz do zawartości

Tanit [Oneshot][Sad][Violence]


Sakitta

Recommended Posts

Opowiadania powinny być trudne w odbiorze, lecz realizować przemyślenia autora, czy też zaspokajać zwyczajną potrzebę sięgnięcia po płytki tekst? Zrobiłem, co mogłem, aby Tanit pozostała utworem elitarnym, niestety także mniej przystępnym. Jeżeli czujesz się na siłach, aby zmierzyć się z historią Pani Nocy i jej uczennicy, których relacje znacząco się skomplikowały, a powiedzieć cokolwiek ponad to byłoby spoilerem, link poniżej zaprowadzi cię do świata zbudowanego z błędnych decyzji, dających gorzkie owoce w przyszłości.

 

Tanit

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam!

 

Jaki jest sens fabuły w tym opowiadaniu? Przeanalizujmy to!

Spoiler

1.      Głównej bohaterce giną rodzice za sprawą Tanit – Główna bohaterka przerażona

2.      Główną bohaterkę w jej kryjówce znajduje Tanit – główna bohaterka zakochana

3.      Główną bohaterką opiekuje się Tanit – główna bohaterka zachwycona

4.      Główna bohaterka zdradza Tanit, nie wiedząc czemu – główna bohaterka wypomina sobie ten czyn

5.      Tanit jednak uwalnia się – główna bohaterka przerażona

6.      Tanit odnajduje główną bohaterke – główna bohaterka czuje skruchę i przyznaje się do zdrady

7.      Główna bohaterka chce być przez nią ostatni raz przytulona – główna bohaterka zakochana i przerażona

8.      Tanit jej wybacza – główna bohaterka znów zakochana

Ja myślałem, że Smocze jaja łzy nie miały sensu, albo tłumaczenie powstania broni palnej w Kryształowym Oblężeniu. Nie, ja muszę tym rzeczom zwrócić honor. To są najbardziej sensowne i poukładane rzeczy, jakie widział ten świat, w porównaniu do tego chaosu. Nie rozumiem fabuły, decyzji głównej bohaterki i „Tanit”, nic nie ma tu dla mnie sensu.

 

Technicznie jest spoko, ale styl nie zdołał wykreować klimatu przez absurd tych sytuacji.

 

Postacie podejmują dziwne, niezrozumiałe decyzje, które są nie uzasadnione.

 

Nie polecam.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...