Skocz do zawartości

Pomysły na sesje


Zegarmistrz

Recommended Posts

Witajcie, temat ten ma służyć "tworzeniu", jeśli macie pomysły i macie wykorzystany limit sesji a chcecie żeby dana sesja weszła w życie ten temat ma za zadanie wam pomóc.

 

Wygląda to tak, tworzycie realia sesji Na przykład:

 

1. Dajecie Pomysł - Jedynie o tym o czym ma dana sesja być.

 

2. Rozwinięta Sesja - Czyli opisana sesja i gotowa do odpalenia tylko wystarczy dodać zasady i można się bawić.

 

3. Sesja z Zasadami i gotowa do gry - Sam opis przecież nie wystarczy, mistrzowie gier zawsze muszą postawić jakieś warunki. Wystarczy skopiować i sesja zaczyna się wraz z przybyciem uczestników. 

 

Każdy pomysł ma mieć przypisany numerek 1, 2 lub 3 który opisywać będzie powyższe kryteria.

 

Pomysł Draft Redline

 

Od siebie dodam jeszcze jeden warunek.

Każdy pomysł zabrany z tego tematu powinien dostać reputację od osoby która go przygarnie - to takie swoiste coś za coś dla tych, którzy chcą tworzyć coś dla innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akademia Smoczych Jeźdźców - Kategoria 2 Do wyboru 4 rasy <Krasnolud, Urgal, Człowiek lub Elf> i do tego każda postać od początku ma smoka. 

original.jpg

Po pokonaniu złego króla Galbatorix'a w Alagaesii zapanowały pokój, harmonia i dostatek. Królowa Nasuada zaprowadziła porządek w królestwie i ludności żyło się lepiej  niż kiedykolwiek, ponura nazwa Uru-bean <miejsce smutku> ustąpiła starej nazwie Ilirea. Po odkryciu smoczych jaj na Doru Areaba, Eragon przywódca smoczych jeźdźców  postanowił odtworzyć  zakon smoczych jeźdźców i znaleźć miejsce dla przyszłych pokoleń z dala od Alagaesii. Zostawił kilka jaj u królowej Elfów Aryii, dotychczas jeźdźcami zostać mogli jedynie ludzie oraz elfy Eragon poszerzył jednak zaklęcie i dodał do tego starożytnego przymierza także krasnoludy oraz urgale.

rasy_by_imortaljim-d8r8xp9.jpg

 

 

Odtąd jaja podróżowały po całej Alageasii w poszukiwaniu nowych jeźdźców którzy dołączą do mitycznego zakonu i będą bronili dawnych przyrzeczeń oraz sekretów.

W pierwszej kolejności nowi członkowie już z swoimi smokami wysyłani byli do mistycznej i przepełnionej magią puszczy elfów Du Weldenwarden a po krótkim szkoleniu i urośnięciu smoka lub smoczycy wyruszali do nowej siedziby smoczych jeźdźców którą zbudował Eragon z swoją smoczycą Saphirą. 

 

Karta Postaci:

Imię:

Wiek:

Rasa:

Kolor Smoka:

Broń:

Charakter: 

Wygląd:

Edytowano przez Draft RedLine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Może nie tyle mam limit, co pewien blok w stosunku do prowadzenia sesji.

Zawsze zastanawiałem się nad konceptami, które by w niewielkim stopniu odbiegały od oryginalnego MLP:FiM (czytaj: bez biegających wszędzie kucyko-zabójców, uzbrojonych po zęby i żywiących się mięsem niewinnych istot). Pierwszy pomysł przyszedł z nieoczekiwanego miejsca "Piątek trzynastego".

 

Sesja: Obóz (1)

Spoiler

Zapomnijmy kucyko-zabójców i inne elementy NSFW. Mamy setting, gdzie grupa młodych kucyków przybywa na obozowisko na którym mają być opiekunami dla źrebaków (ewentualnie kadrą wspomagającą). Przybywają na jakiś czas przed, żeby pomóc organizatorowi w ostatecznych przegotowaniach i później zostają na turnus, albo 2. (Co może być silnymi punktami, gdzie gracze mogliby ponieść porażkę, kiedy obóz musiał zostać odwołany z jakiś powodów).

Hak to tej "kampanii" jest prosty, zahaczenie postaci też jest proste (szczególnie tych bardziej casualowych). O dziwo potrafię sobie wyobrazić nietypowe haki do postaci (chociaż raczej ograniczyłbym się z nietypowymi hakami postaci - w końcu mają one pracę do wykonania).

Poszczególne przygody mogłyby się obracać wokół zapobieganiu i naprawianiu kryzysów (bardzo FiM z sezonów wcześniejszych) - Nie to żeby było dużo innych kucyków które mogą pomóc.

Ratowanie świata można zostawić zaprawionym bohaterom, to mogłaby być bardziej "matura" w sensie bardziej gdy młode postacie graczy mogą/chcą/muszą się wykazać dojrzałością.

 

Tworząc kryzysy powinno się też wziąć pod uwagę, że nie powinny być na tyle duże, że zdroworozsądkowo powinno się odwołać obóz, żeby nie narażać czyjegoś życia.

 

Trochę przebudowując pomysł:

Sesja: Wykopaliska (1)

Spoiler

Jak o obozie myślałem głównie o postaciach, które na "ludzki wiek" skończyły liceum (może 1 rok szkoły wyższej), to ten projekt bardziej obejmowałby obecność takich młodych kucyków w wyprawie archeologicznej. Tyle, że nie takiej jak "Daring Doo", ale bardziej takiej typowej, gdzie profesorowi towarzyszyłaby grupa studentów (niektórzy z zamiłowania, inni żeby zdobyć kilka dodatkowych punktów na zaliczenie, albo profesorek po prostu chciał uprzykrzyć komuś życie :D). Oczywiście mogliby brać udział także inni (nie trudno wyobrazić sobie, żeby chcieli jakiegoś strażnika, czy innego specjalistę, a nawet kogoś mieszkającego w rejonie jako przewodnika).

 

Sesja mogłaby się skupiać na przygodzie (no może wyprawa nie była przygotowana pod Daring Doo, ale trochę inaczej wyszło w praniu), kontaktach ze społecznością lokalną, a nawet ratowaniu świata (bo hej... nie wiadomo co tam się wewnątrz znajdzie).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witajcie, szukam mg który poprowadziłby moją mroczną postać w stronę przyjaźni. Chętnie wezmę udział w ratowaniu świata itp, jeśli chodzi mniej więcej o historie postaci. 

-Mroczny władca pozbawiony mocy spada na ziemi, zmuszony żyć jako zwyczajny kucyk nie potrafi sobie poradzić. Jego ciemna przeszłość odbiła się na całym świecie i nikt nie chcę wyciągnąć do niego pomocnego kopytka. Czy Czarny Władca znowu będzie zmuszony wrócić zdegustowany na ciemną stronę swoich myśli? A może uda mu się zauważyć jasne światełko w tunelu?- (jestem otwarty na wszelkiego rodzaju propozycję, najlepiej jest pisać do mnie na pw, ale tu też możecie.) 

 

Eh... pewnie chcecie mniej więcej znać mój pomysł na fabułę czyż nie?

1.[Czas pokoju między wszystkimi światami, grupka kucyków wyrusza na poszukiwania przygód. Docierają do mrocznego lasu, a stamtąd do jaskiń. Tam zaś znajdują stary artefakt, zbierają go ze sobą niechcący wybudzając Pana Mroku i Ciemności.] - nie chcę wam niczego narzucać więc dalej możecie dokończyć sobie sami, to tylko pomysł. Chętni niech się do mnie zgłaszają. 

 

:3 Karta Postaci:

Imię:

Wiek:

Rasa:

Broń:

Charakter: 

Wygląd: (może być art i krótki opis)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...