Skocz do zawartości

Recommended Posts

Elo elo 320,

jak wiecie jest wiele dziwnych momentów w kreskówkach, całych odcinków i nawet całych serii, a niektóre wydają się zwyczajne ale coś jest z nimi nie tak. Przykładowo Spongebob dzieje się w Bikini Bottom, jest także archipelag wysp na oceanie jakimśtam, gdzie murzynikanie testowali atomówki i to niby ma tłumaczyć "standard" tych postaci. I to ma sens tak samo jak to że smerfy to komuniści - brak własności prywatnej i papa przypominający Marksa. Podałem tylko te sensowniejsze teorie. Z kolei bezsensowną teorią są Edd, Ed i Eddy w czyścu - bo niby za co Rolf, Jimmy itp mieli by tam iść?  

 

Co o nich sądzicie? Ja je traktuje jako ciekawostki niźli fakty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :D .

EDIT Przez przypadek napisałam, że jest ojcem Dundersztyca, a nie synem. Poprawione.

Syn - Duduś 40 lat, ojciec  Finesz 13 lat (z grubsza). To przecież takie logiczne! ;D 

Są jeszcze inne sensowne - takie jak chociażby że Wojna Grzybów w PnP była wojną nuklearną (Grzybki atomowe) ;D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niektóre teoryjki spiskowe są wciskane na siłę, jak np "Zaginiony odcinek Xa... Uuuuu, spuki!", ale trafiają się perełki, które są logiczne i jeszcze do tego sami animatorzy potwierdzają. 

 

Co do Edków i czyśćca, może wydawać się głupie, ale jak się przeanalizuje umiejętności Ochydek (Kanker Sisters), do tego brak jakichkolwiek dorosłych poza bratem Eddy'ego i całokształtu, to nawet pasuje. Wiele jest wyjaśnień tej teorii i powiem, że jestem przekonany, że to jest możliwe. Ale jak sama nazwa wskazuje - TEORIA to TEORIA. 

 

Do takich nawet prawdopodobnych mogę zaliczyć np Samurai Jack jest przyszłością Atomówek (Townsville jest tam idealnie odwzorowane), Spongebob mówi o zwierzętach zmutowanych przez promieniowanie z bomb atomowych i odpadów (wielokrotnie pokazywany motyw plus sama historia to potwierdza o Bikini) czy też w Pinkie i Mózg to Pinkie jest geniuszem, a Mózg szaleńcem. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy rozmyślania na temat Wojny Grzybów w AT, która mogłaby być wojną nuklearną można podpiąć pod teorię spiskową, to po prostu badanie "historii" na podstawie znajdowanych w odcinkach dowodów. Teoria, bez dopisku "spiskowa", na dodatek bardzo prawdopodobna ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreskówki to prawdziwe historie które dzieją się w światach równoległych a to że światy przenikają się możemy uzyskać część niejasnego obrazu które po narysowaniu i zaprojektowaniu oddają część  zdarzeń jakie mają tam miejsce.

 

Albo to wymysł żeby trzymać ''bachory'' lampiące się w kolorowe obrazki żeby odpocząć od jazgotu i bałaganu jaki robią.

Albo ktoś kto miał niezły ''drug trip'' przelał to na papier i powstała kreskówka.

I wymyślanie różnych teori że ma to drugie dno jak w poezji ćpających opium oraz zachwyt tym to strata czasu.

 

No ale jak tracić czas to z przytupem.

''Posłuchałem'' na yt że mlp to historia zmarłych nastolatkach, mordercach niby bzdura ale po kilku argumentach można przypuszczać prawdę na chwilę.

Lub to po prostu (straszny makaron) aby dodać tej bajce większy pogłos. Całość zawarta jest na popularnym Youtube.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niektóre teoryjki spiskowe są wciskane na siłę, jak np "Zaginiony odcinek Xa... Uuuuu, spuki!", ale trafiają się perełki, które są logiczne i jeszcze do tego sami animatorzy potwierdzają. 

 

Co do Edków i czyśćca, może wydawać się głupie, ale jak się przeanalizuje umiejętności Ochydek (Kanker Sisters), do tego brak jakichkolwiek dorosłych poza bratem Eddy'ego i całokształtu, to nawet pasuje. Wiele jest wyjaśnień tej teorii i powiem, że jestem przekonany, że to jest możliwe. Ale jak sama nazwa wskazuje - TEORIA to TEORIA. 

 

Do takich nawet prawdopodobnych mogę zaliczyć np Samurai Jack jest przyszłością Atomówek (Townsville jest tam idealnie odwzorowane), Spongebob mówi o zwierzętach zmutowanych przez promieniowanie z bomb atomowych i odpadów (wielokrotnie pokazywany motyw plus sama historia to potwierdza o Bikini) czy też w Pinkie i Mózg to Pinkie jest geniuszem, a Mózg szaleńcem. 

Zaginiony odcinek czegośtam to nic innego jak creepypasta wymysłona przez szaleńca gorszego niż ja

Co do Edków to daty są z rzyci - skoro serial powstał w 1999 to jaki prawem Jimmy umarł w 2000? I są ich rodzice (pojawili sie na pewno, pamiętam to). Ostatnie 3 wymienione przez Ciebie tak jakby się głebiej zastanowić są jednymi z najsensowniejszych. Np o Pinkim i Mózgo chociażby w intrze jest powiedziane (ENG) że jeden to szaleniec, a drugi to geniusz, a Pinky na szalonego nie wygląda 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Edków i czyśćca, może wydawać się głupie, ale jak się przeanalizuje umiejętności Ochydek (Kanker Sisters), do tego brak jakichkolwiek dorosłych poza bratem Eddy'ego i całokształtu, to nawet pasuje. Wiele jest wyjaśnień tej teorii i powiem, że jestem przekonany, że to jest możliwe. Ale jak sama nazwa wskazuje - TEORIA to TEORIA.

Skoro dzieciaki są martwe to powiedz mi dlaczego w którymś odcinku, gdy Eddy i Ed wkręcali Chudego, że zachorował na śmiertelną chorobę to ten się bał? Jakim cudem trup może umrzeć, albo bać się śmierci?

 

 

Ale ta informacja została potwierdzona. Jeślo chodzi o PnP to ciekawa jest też teoria o śpiączce głównego bohatera.

Nie wydaje mi się, aby było to prawdziwe. Jakim cudem mózg dziecka może wytworzyć taki obraz jak choćby zrujnowana po wojnie atomowej ziemia? Finn musiałby być nieźle rąbnięty, aby coś takiego wykreować, przynajmniej w połowie tak jak twórca kreskówki :crazy: . Zresztą, czy istnieje cokolwiek co może wesprzeć tą teorie? Gdyby całe Ooo okazało się snem, to było by to po prostu zbyt sztampowe... a Adventure Time na każdym kroku udowadnia swoją oryginalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad Up:

Wiesz, że to już szukanie dziury w całym? Przecież powiedziałem, że to tylko teoria i całkiem prawdopodobna, ale nie PRAWDZIWA. Poza tym duch pamięta tylko to, co przeżył aż do śmierci, dlatego też często jest mówione, że "przeżywają" życie po życiu. Zachowują przy tym wspomnienia i odczucia, więc jest możliwe, by byt spektralny się "bał". I na koniec dopowiem, że show powstało dość wcześnie (1999), co niby podważa tą teorię, ale pamiętajmy, że Edki trwały do 2009, a teoria powstała około roku 2000, więc jako tako się zgadza.

 

A na koniec, byście się poczuli jak zwycięzcy, ta teoria została zanegowana przez samego twórcę Edków - Danny'ego Antonucci. To, że teoria jest całkiem logiczna, nie znaczy, że trzeba od razu szukać podważenia, by zepsuć zabawę. Teoria, to teoria, a jak okazuje się prawdą, staje się kanonem, dziękuje.

Edytowano przez M.a.b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o czymś takim jak torturowanie poprzez Mickey Mouse w więzieniach Amerykańskich? Ponoć przypinano ludzi do krzeseł, puszczali tą bajkę, wiadomo czarno-białą, bez dźwięku i mieli po prostu dość. Szczerze mówiąc nie dziwie się, a o Edkach to aż poczytam bo ciekawe :o Napisz ktoś coś więcej o tym tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o czymś takim jak torturowanie poprzez Mickey Mouse w więzieniach Amerykańskich? Ponoć przypinano ludzi do krzeseł, puszczali tą bajkę, wiadomo czarno-białą, bez dźwięku i mieli po prostu dość. Szczerze mówiąc nie dziwie się, a o Edkach to aż poczytam bo ciekawe :o Napisz ktoś coś więcej o tym tutaj.

Chodzi ci o to, że Edki niby nie żyją? Polecam kanał YT Fuzionka, zrobił o tym filmik.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...