Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Ogólnie o produkcjach Wargaming - World of Tanks, World of Warplanes i World of Warships


Kuracyja

Recommended Posts

Mamy temat dot. klanu w WoT. Czemu w takim razie nie może być tematu ogólnego o nie tylko tej produkcji Wargaming, ale też o dwóch pozostałych?

 

Zapraszam do rozmowy, #chwalesie swoimi czołgami/samolotami, udzielania porad, etc.!

 

 

Na początek - najprawdopodobniej w dniach 8-11 V z okazji 70 rocznicy zakończenia II WŚ, pojawi się - jako czołg premium VI tieru - T-34-85 "Rudy" (tak, z Szarikiem w załodze). Koszt ponoć 3550 golda, nie wiem czy w paczce z kontem premium czy "sam".

Edytowano przez Chiken aka Kuracyja
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moja porada do WOT'a dotycząca pewnie większości czołgów:nie stawać bokiem ani przodem do wroga (najlepiej pod kątem) choć pewnie to już wiecie :D jak pamiętam w przypadku KV-1 tzw "kątowanie" nie było najlepszym pomysłem,tam lepiej było stawać przodem do przeciwnika,chyba tak było

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moja porada do WOT'a dotycząca pewnie większości czołgów:nie stawać bokiem ani przodem do wroga (najlepiej pod kątem) choć pewnie to już wiecie :D jak pamiętam w przypadku KV-1 tzw "kątowanie" nie było najlepszym pomysłem,tam lepiej było stawać przodem do przeciwnika,chyba tak było

Kątowanie i sidescrap to są rzeczy w której każdy komisarz (KW - Kliment Woroszylew, zbrodniaz wojenny) jest mistrzem, i każdy ma ten sam problem, któy sprawa że stanie prosto bez niczego nie ma sensu, a jest tym prosta płyta z wizjerami pod wieżą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem w Wot'a ale stwierdziłem, że szkoda mi na to czasu i nerwów. Za dużo się gimbusów tam porobiło. Kiedyś, rozrzut tierów w bitwach był większy, i było spoko - gimby kiedy zobaczyły tygrysa, mając jakiegoś t-28 przestawały grać i był spokój. Jeszcze teraz pamiętam, jak się KV jedynką "zakradałem" od tyłu do jakiegoś JS-4 czy E-75. Beka była niezła, gdy taki czołg brał ciebie na lapa, a ty go nawet w przysłowiową czwartą tylną śrubkę od lewej trafiając nie przebijałeś. O ile dobrze pamiętam skończyłem na JS-3 i KW-4. Moim ulubionym czołgiem był t-50. Jak go wywalili czy znerfili (nie pamiętam które), to przegięła się pała goryczy i skończyłem. Od tamtego czasu grałem może z 10 bitew.

 

Teraz szkoda mi czasu. Za dużo tam idiotów i gimbusów. Jak patrzyłem jak grają, to traciłem zbyt wiele wiary w ludzkość i nerwów.

 

Chociaż Hotchkiss był fajny. Szczególnie na początku istnienia, gdy praktycznie nikt nie mógł go przebić. Potem człowiek kończył bitwę mając 400 trafień i połowę życia.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem w Wot'a ale stwierdziłem, że szkoda mi na to czasu i nerwów. Za dużo się gimbusów tam porobiło. Kiedyś, rozrzut tierów w bitwach był większy, i było spoko - gimby kiedy zobaczyły tygrysa, mając jakiegoś t-28 przestawały grać i był spokój. Jeszcze teraz pamiętam, jak się KV jedynką "zakradałem" od tyłu do jakiegoś JS-4 czy E-75. Beka była niezła, gdy taki czołg brał ciebie na lapa, a ty go nawet w przysłowiową czwartą tylną śrubkę od lewej trafiając nie przebijałeś. O ile dobrze pamiętam skończyłem na JS-3 i KW-4. Moim ulubionym czołgiem był t-50. Jak go wywalili czy znerfili (nie pamiętam które), to przegięła się pała goryczy i skończyłem. Od tamtego czasu grałem może z 10 bitew.

 

Teraz szkoda mi czasu. Za dużo tam idiotów i gimbusów. Jak patrzyłem jak grają, to traciłem zbyt wiele wiary w ludzkość i nerwów.

 

Chociaż Hotchkiss był fajny. Szczególnie na początku istnienia, gdy praktycznie nikt nie mógł go przebić. Potem człowiek kończył bitwę mając 400 trafień i połowę życia.

T-50 znerfili bardzo boleśnie, a T-50-2 wywali, H-35 kiedyś był magiczny, pamiętam jak jeżdziłem nim otwartym polem i tylko banan n a ryjku przez nabitego Stell Walla na II tierze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Już oficjalnie - "Rudy" do kupienia w sklepie premium na stronie WoT, cena 108 złotych polskich. W paczce także 1000 golda & 30 dni premium.

 

Załoga jest 100% filmowa (wyłączając zdjęcia, bo to WG), a mając Szósty zmysł Szarik po wykryciu będzie nam szczekał.

 

A oto, jak się prezentuje w [moim] garażu:

c784ac6e60.jpg

Edytowano przez Chiken aka Kuracyja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już oficjalnie - "Rudy" do kupienia w sklepie premium na stronie WoT, cena 108 złotych polskich. W paczce także 1000 golda & 30 dni premium.

 

Załoga jest 100% filmowa (wyłączając zdjęcia, bo to WG), a mając Szósty zmysł Szarik po wykryciu będzie nam szczekał.

 

A oto, jak się prezentuje w [moim] garażu:

c784ac6e60.jpg

Szczekanie Szarika to chyba największy atut tej załogi i procent wyszkolenia też bo normalnie to prawie taki sam T34/85 jak inne no ale różnica jest taka że napis "RUDY" masz na podwoziu :P,ale nie ma na co narzekać oprócz tego dodali nowe francuskie drzewko 

(pierwsze nowe drzewko :L)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuję chętnym drużynówkę, ten piątek. Tiery od VI wzwyż. Zgłoszenia - może tutaj?

Jo chca :P

stan garażowy

 -załoga ruska (jedna jedyna)

  -T-34 (716 dpb)(bez modułów, są na MT-25)

  -MT-25 (~450dpb, lamię tym trochę wiem, ale na ogół mam tym dobre bitwy, staty to wina stckowośi)(Optyka, Wenta, Skupiajka)

  -Matilda IV (700dpb)(Wenta i dosyłacz)(wbrew statystykom działa idzie tym kąsać wszystko co spotkamy)

 -załoga francuzików i ich z frędzlami bucików

  -AMX CDC (~1,3kdpb) (optyka, wenta i dosyłacz)

  -Char G1R (~700dpb) (jak w Matildzie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga... Kokoty dostaną swoje drzewko czołgów.

 

 

 

w pierwszej kolejności pojawi się czołg premium (T 40), później regularna linia (a pozostałe premki kiedy indziej)
czechosłowakie czołgi dostaną własne oznaczenie, nazwy załogantów, sprzęt eksploatacyjny i kolor bazowy. Z technicznego punktu widzenia jest to oddzielna gałąź rozwoju, ale jeszcze nie wiadomo na 100%, czy będzie to samodzielna nacja, czy też część część drzewka europejskiego
linia ta powinna pojawić się wraz z aktualizacją przed końcem roku, a przed nią pojawią się w WoT jeszcze 2 patche, z czego ten pierwszy (przed końcem lata) przyniesie T 40
pierwszą premką tej nacji będzie Skoda T 40. Póki co jest on modelowany i w ciągu miesiąca powinien pojawić się na superteście. Wygląda też na to, że WG kłamie w kwestii tego, że japońskie HT pojawią się w lecie. w 9.8 do gry zostanie wprowadzony japoński Tygrys, a w takich sytuacjach premki wyprzedzają regularne linie o 2 aktualizacje (taka wola devsów, w przypadku Czechosłowacji jest to samo). W takim razie japońskie HT teoretycznie mogą pojawić się w 9.10

wszystkie pojazdy linii są historyczne, chociaż w kilku przypadkach devsi musieli nieco podziałać. Tiery I-III były w czynnej służbie; tier IV został zbudowany i przeszedł testy, ale nie był masowo produkowany; pozostałe regularne czołgi to projekty

styl gry będzie balansować pomiędzy maszynami francuskimi i sowieckimi. Jeszcze dużo czasu do balansowania, ale generalnie czołgi te będą miały dobrą mobilność, mocne działa, ale bardzo słaby pancerz. Poza jednym wyjątkiem będą miały dobry wychył działa w dół. Najgorszym czołgiem w linii będzie tier VII, z beznadziejnym pacerzem, mobilnością i wychyłem działa

topowym tierem zostanie ewolucja projektu o nazwie TVP – T 50/51
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo śledzisz Dom1na :P Już dawno o tym wiem.
Btw, też bym pograł, a to w czołgi, a to w samoloty, a to w statki. Do wyboru do koloru.
Nick: Peterptr_PL
Tiery WoT: I, II, III, IV, V, VI, VIII, IX, X
Tiery WoWp: II, III, IV, V, VI, VII

Tiery WoWs: I

Rzadko zaglądam na WoTa już, bo nie mam z kim grać, dlatego dużo szybciej znajdziecie mnie na Skypie: darek.113(dopiszcie w zapce, że stąd jesteście, to może nie będę się ciekawił kto to :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wchodzi wersja 9.8.

 

 

Wersja 9.8 jest gotowa do wprowadzenia. Pojawią się w niej nowe interesujące elementy: plutony dynamiczne, wydarzenia związane z Dominacją, odznaki postępów w grze, klient w dwóch wersjach HD i SD oraz więcej modeli HD. Poniżej podsumowanie głównych zmian.

 

 

Plutony dynamiczne

Od tej aktualizacji będziecie mogli tworzyć plutony z członkami sojuszniczej drużyny w trakcie bitwy. Oznacza to, że już nie będziecie musieli czekać na zakończenie i powrót do garażu, aby stworzyć oddział – sformujcie go od razu na miejscu!

Więcej informacji znajdziecie w poświęconym temu artykule.

 

Specjalne wydarzenie – Dominacja

Z okazji wprowadzenia nowej aktualizacji przygotowaliśmy specjalne wydarzenie, w którym uczestniczyć może każdy! Wskoczcie do trzech specjalnych, przygotowanych na tę okazję pojazdów i zawalczcie o dominację – z możliwością powrotu na pole bitwy po stracie pojazdu oraz naprawy maszyny i uzupełnienia zaopatrzenia w bitwie!

 

Więcej informacji znajdziecie w poświęconym temu artykule.

 

 

Dwie wersje klienta gry – HD/SD

Skorzystajcie z możliwości wyboru odpowiedniej wersji klienta, który odpowiada specyfikacji Waszego komputera, i zaoszczędźcie trochę miejsca na dysku!

Więcej informacji znajdziecie w poświęconym temu artykule.

 

Odznaki dokonań w bitwie

Bawcie się dobrze z zestawem wstęg, które będą Wam przyznawane podczas bitwy. Dzięki nim otrzymacie natychmiast informację o swoich dokonaniach i wkładzie w bitwę.

 

Więcej informacji znajdziecie w poświęconym temu artykule.

 

 

Rozszerzenie bitew o Twierdze o poziom VIII

W aktualizacji 9.8 bitwy o Twierdze będą bardziej zróżnicowane, ponieważ w bitwach średnich poziomów znajdą się drużyny z VIII-poziomowymi pojazdami w składzie.

Wypatrujcie kolejnych informacji!

 

Zmiany na mapach

Niektóre mapy zostały zbalansowane – głównie Karelia, Piaszczysta rzeka, Westfield i Linia Zygfryda.

 

Więcej informacji znajdziecie w poświęconym temu artykule.

 

 

Kompletna lista zmian znajduje się w sekcji Aktualizacje.

 

Będziecie mogli zapoznać się w praktyce z tymi zmianami, gdy tylko nowa wersja zostanie wprowadzona do gry. W celu przeprowadzenia aktualizacji serwery będą zamknięte od 5:00 do 11:30 w środę, 27 maja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja tak tylko wtrącę, że od niedawna została wypuszczona Open Beta do World of Warships. Za sobą mam 15 bitew i szczerze mówiąc, gra się rewelacyjnie.

 

Nowością w znanej formule gier od WG jest levelowanie naszego konta. Na początku mamy do dyspozycji tylko "Co-op Battles", w którym razem z innymi graczami walczymy przeciwko SI(!). Kolejne poziomy udostępniają "Random Battles", czyli najzwyklejsze PvP, "Free XP"(Tego nie muszę tłumaczyć), "Ship Commander"(Odpowiednik załogi w Wocie) i wiele innych bonusów.

 

Drzewko modułów jest mniejsze niż w porównaniu do wyżej wymienionej produkcji tegoż studia. Jednakże ulepszenia kadłuba prócz zwiększenia wytrzymałości, mogą dać dodatkowe działa oraz AA gun.

 

Podział modułów jest następujący:

 

- Main Battery

 

- Hull

 

- Gun Fire Control/Fighters & Torpedo Bombers

 

- Engine

 

- Torpedoes (tylko Niszczyciele i Krążowniki)

 

 

 

Mamy do dyspozycji 4 klasy okrętów:

 

- Pancerniki (Pancerz i potężne baterie, ale ślimaczą się niemiłosiernie. Początkowe tiery są narażone na lotnictwo.)

- Niszczyciele (Maluśkie "gunwa" posiadające dużo torped oraz cechujące się najwyższą manewrowalnością, jednakże są papierowe.)

- Krążowniki (Dobry wybór między wyżej wymienionymi statkami. Posiadają przyzwoitą obronę AA i torpedy.)

- Lotniskowce (Pozbawione ciężkich baterii, za to mogące spuścić łomot lotnictwem. Bez wsparcia innych okrętów pozostają bez większych szans na przeżycie)

 

Nowości jest więcej, ale nie będę was tym dalej zanudzał, gdyż każdy może teraz sprawdzić "jak to się je".

 

WŁAZIĆ NA POKŁAD! MAMY BITWY DO WYGRANIA!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja Garin powiedział wyżej, gra - mimo otwartej bety - jest świetna. Nie można się od tak po prostu od niej oderwać.

 

Polecam od razu po starcie gry iść w amerykański krążownik III tieru (St. Louis czy jakoś tak) - po modernizacji kadłuba dostaje się 14 (sic!) dział - można więc wystrzelić w jedną stronę z ośmiu (a to III tier, przypominam).

 

Dla zagubionych:

Login i hasło takie jak w czołgach.

Edytowano przez Kura :3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

St. Louis najprawdopodobniej jako jeden z pierwszych zostanie znerfiony przez WG. Ma o ponad 500 więcej żywotności niż pancernik South Carolina, a oba są III tierem.

Edytowano przez Garin v4.0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Nigdy w to nie grałem, a chciałbym spróbować, dlatego mam kilka pytań zanim zacznę bawić się w rejestrację i pobieranie klienta:

1. Czy gra jest przyjazna dla "tych nowych"? Taki CoD MW odrzucił mnie w minutę, ponieważ non stop rozwalali mnie goście z lepszą bronią. Co innego Trackmania. Tam nie ma awansów i innego syfu. Liczą się umiejętności bez względu na liczbę "ogranych" godzin. Jak jest tutaj? Czy "noob" się w tym odnajdzie?

2. Czy można grać w pojedynkę? Nie mam na myśli pojedynków z botami (chociaż powitałbym taką funkcję z otwartymi ramionami), ale bycie "samotnym wilkiem". Po doświadczeniach z L4D 2, mam serdecznie dość współpracy (jakiejkolwiek): "CO TY KURA ROBISZ LESZCZU BUNNY" (to bardzo łagodna wersja). 

3. Czy WoT to P2P (opcjonalne mikrotransakcje) czy P2W (nie zapłacisz, męcz się -  patrz MLP: FiM od Gameloftu). 

4. To symulator czy arcade, ewentualnie coś pomiędzy?

5. Swego czasu słyszałem, że w jakiejś "grze o czołgach" trzeba płacić za amunicję (facet próbował odzyskać pieniądze, założył sprawę w sądzie, przegrał). Jak to jest z tymi opłatami? Czy mogę grać nie płacąc ani grosza? Poprzez "mogę grać", mam na myśli "nie zamykać rankingu po rundzie" (pomimo nabytego doświadczenia - bo rozwalił mnie "pro gejmer ze złotym czy tam platynowym kontem i super duper amunicją". Przegrać z doświadczonym to jedno, przegrać z tym co płaci to inna para kaloszy)

6. Skoro miałbym już płacić, jak wysokie są opłaty i za co warto płacić?

Oczywiście, mógłbym poszukać w google, ale skoro mamy na forum doświadczonych graczy, to mogę oszczędzić sobie czasu i nerwów :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Już oficjalnie - "Rudy" do kupienia w sklepie premium na stronie WoT, cena 108 złotych polskich. W paczce także 1000 golda & 30 dni premium.

STO OSIEM??? 

https://youtu.be/zYzdoCFSqYU

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w to nie grałem, a chciałbym spróbować, dlatego mam kilka pytań zanim zacznę bawić się w rejestrację i pobieranie klienta:

1. Czy gra jest przyjazna dla "tych nowych"? Taki CoD MW4 odrzucił mnie w minutę, ponieważ non stop rozwalali mnie goście z lepszą bronią. Co innego Trackmania. Tam nie ma awansów i innego syfu. Liczą się umiejętności bez względu na liczbę "ogranych" godzin. Jak jest tutaj? Czy "noob" się w tym odnajdzie?

2. Czy można grać w pojedynkę? Nie mam na myśli pojedynków z botami (chociaż powitałbym taką funkcję z otwartymi ramionami), ale bycie "samotnym wilkiem". Po doświadczeniach z L4D 2, mam serdecznie dość współpracy (jakiejkolwiek): "CO TY KURA ROBISZ LESZCZU BUNNY" (to bardzo łagodna wersja). 

3. Czy WoT to P2P (opcjonalne mikrotransakcje) czy P2W (nie zapłacisz, męcz się -  patrz MLP: FiM od Gameloftu). 

4. To symulator czy arcade, ewentualnie coś pomiędzy?

5. Swego czasu słyszałem, że w jakiejś "grze o czołgach" trzeba płacić za amunicję (facet próbował odzyskać pieniądze, założył sprawę w sądzie, przegrał). Jak to jest z tymi opłatami? Czy mogę grać nie płacąc ani grosza? Poprzez "mogę grać", mam na myśli "nie zamykać rankingu po rundzie" (pomimo nabytego doświadczenia - bo rozwalił mnie "pro gejmer ze złotym czy tam platynowym kontem i super duper amunicją". Przegrać z doświadczonym to jedno, przegrać z tym co płaci to inna para kaloszy)

6. Skoro miałbym już płacić, jak wysokie są opłaty i za co warto płacić?

Oczywiście, mógłbym poszukać w google, ale skoro mamy na forum doświadczonych graczy, to mogę oszczędzić sobie czasu i nerwów :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Odpowiem na tyle pytań, na ile potrafię:

1. Matchmaking jest zrobiony tak, aby "rzucał cię" na graczy z podobnymi do Twoich statami (np. grasz I tierem i masz 50% wn8 to rzuci Cię na podobnych), a co do tieru to max 2 poziomy wyżej (i analogicznie - mając np. V tier w przeciwnej może być trzeci)

2. WoT - Powiem tak, jak to powiedział vdr: "WoT to gra 1 przeciwko 29 graczom" [jest 15 na 15]. Dodatkowo: "Nigdy nie licz na innych graczy z twojej drużyny, licz tylko na ludzi z twojego plutonu". Jak jest w samolotach - nie wiem. W statkach jednak już współpraca jest trochę potrzebna.
Aha, i co do wyzwisk - spodziewaj się tekstów typu "gold ammo noob" (chodzi o amunicję premium w czołgach, czyli pociski podkalibrowe) jak kogoś załatwisz. [ja grając arty dostałem tekst (pisownia oryginalna): "WESPE IMBECIL GOLD AMMO F :yay: ING PLAYER PL"]

3. WoT i WoWs to opcjonalne mikrotransakcje (czołgi/statki premium, konto premium, gold [za który m.in. można założyć klan]). Ja dałem WG zarobić na mnie tylko raz (Rudy) i jeszcze raz dam (Błyskawica)

4. Trudne pytanie :v Wikipedia podaje, że MMO, i to mogę tu tylko powiedzieć...

5. O "gold ammo" wspomniałem już wyżej. Chodzi o pociski podkalibrowe, które kiedyś można było kupić tylko za złoto (stąd określenie), a w ub. roku WG dało możliwość kupna złotych pestek za srebro [domyślna waluta w grze], koszt to ~2500 srebra za pocisk (?).
Ogólnie to wszystkie te "opłaty" za czołgi (te normalne), uzbrojenie, moduły etc. obracają się wokół waluty gry - srebra (zarabia się je w bitwach, ewentualnie przetapia się złoto).
Also, gra jest F2P. Możesz grać nie dając WG ani grosza ;]

6. Trudne pytanie :v Warto od WG kupić premki: Rudego (okazjonalnie w sklepie) i Błyskawicę (wychodzi w listopadzie). Najczęściej premki są w paczce z kontem premium i goldem (w przypadku rudzielca patrz na paczkę, bo jest do kupienia sam z premką i goldem albo w drugiej paczce z SU i Cromwellem!), przez co cena jest wysokości ~100 zł (Polska społeczność już ochrzciła oferty od WG dla serwera EU jako "operacja dajcie nam hajs", just google it ;]). Jak chcesz zrobić klan, to kupujesz 2k golda (może być przez ich stronę, ale szukaj np. w Kolpolterach kuponów na golda, u mnie są jakby co).

Mam nadzieję, że pomogłem :) 

Also, jakbyś szukał kogoś do plutonu, to pisz ;) 

WG w końcu Polskę dostrzegło, będzie coraz więcej operacji "dajcie nam hajs" ukierunkowanych na nasz rynek, nie dziw się.

 

EDIT 08:28 - staty Błyskawicy (screeny nie moje):

 SxhvDrw.jpg?1

fKn0Y7s.jpg?1

Edytowano przez Kuracyja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

No mamy coś polskiego więc trza brać, powinni jeszcze dodać do World of Warplanes polskie drzewko:PZL Łoś,PZL Karaś,RWD Czapla...jest z czego zrobić tylko nie wiem jak z tymi zimnowojennymi,jakieś tam mieliśmy może nie tylko szkoleniowe :D z wotem trochę gorzej :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu Rapid napisał:

No mamy coś polskiego więc trza brać, powinni jeszcze dodać do World of Warplanes polskie drzewko:PZL Łoś,PZL Karaś,RWD Czapla...jest z czego zrobić tylko nie wiem jak z tymi zimnowojennymi,jakieś tam mieliśmy może nie tylko szkoleniowe :D z wotem trochę gorzej :/

 

Znowu to samo myślenie...

 

WG nie zrobi samo nic, im trzeba podesłać po pierwsze gotowy projekt drzewka ze szczegółowymi danymi czołgów... samo nic się nie zrobi...

 

...a WG i tak zrobi jak będzie chciało. Jak wyczują hajs u Polaczków, to lecim z koksem.

 

Also, przedstaw projekt drzewka do WoWs (gry która jest de facto już prawie martwa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...