Skocz do zawartości

Friendship is magic. Magic is the heresy. [NZ][Violence][Crossover][WH40k]


Recommended Posts

Witam, jestem nowy, zarówno w fandomie, jak i na forum.
Jest to też mój pierwszy fanfik w ogóle.
Tak więc proszę o konstruktywną krytykę, i zmieszanie z błotem w razie potrzeby :)
Jak będzie jakiś odbiór, będę robił dalsze "rozdziały"

Tak więc, oto moje wypociny. Enjoy!


Prolog -  https://docs.google.com/document/d/1dsHhmC_xwffDSoyfeyhYcWG626Iu8wfm-TW8AEMTOnc/edit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytany ten dość niewielki prolog, który, powiem szczerze, nie zdziwił mnie, jak i nie zachwycił.

 

Pierwszy mankament, który się rzuca w oczy to format, który może nie jest aż tak tragiczny (masz przerwy i w miarę poukładane), ale akapity i inny sposób zapisu dialogów by się przydał, bo zlewa się wszystko w jedną ścianę tekstu. Nadmienie - ość krótką.Czasami ja mam takie jedno zdanie, jak ty cały prolog (tak, prereaderzy mają ciekawą przeprawę ze mną).Z innych technikaliów, to trochę potwórek i dziwnie sklecone zdania, które można by było przepisać w lepszy i bogatszy sposób. 

 

Sam początek niestety siadł na czymś, co jest potrzebne każdemu opowiadaniu - fabule. Póki co, całość brzmi trochę jak wpis jakiegoś małomównego bohatera, który również swoje milczenie przenosi na kartki papieru. Podejrzewam, że chodzi o realia WH40k (bo tak napisałeś), ale szczerze - każde Sci-fi by się tak zaczęło. Trzeba coś dać, by przytrzymać, zaciekawić czytelnika i powrócił do fika, a póki co było to łyknięcie na minutę i nic. Trochę tak, jakbyś poszedł do drogiej jak ZUS restauracji, zamówił apertif i dostał ćwierć plastra banana. 

 

Trzecia rzecz, co nie pasuje - akcja Tir vs Twaluszek. to jest po prostu niepotrzebne. Może tak opis jakiejś akcji na statku? Jakiś suspens? Cokolwiek?

 

Rady co do tego są takie - więcej wszystkiego, rozpisz to, dodaj trochę szczegółów świata, po prostu weź to przerób porządnie. Wiem, że początki są ciężkie, ale póki co, to, co zaprezentowałeś nie zalicza się do niczego, co można by było nawet nazwaniem przystanięcia obok prologu. Do poprawy i rozszerzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...