Skocz do zawartości

Isen Pan Chaosu

Recommended Posts

A ja nie cierpię hip-hopu, ale to jeszcze nie powód, żeby zakładać temat pod tytułem: "tępienie *wpisz nielubiany typ muzyki*". Nie widzę sensu tematu. Disco polo bywa zwykle durne, ale są też przeboje, do których fajnie się czasem zabawić.

^Up: generalnie zgadzam się z panem wyżej.

Edytowano przez Kyoko
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


NIE można tępić żadnego gatunku muzyki, tyko dlatego, że kogoś denerwuje. Jeśli się mylę i nie mam racji, to idę założyć tematy: "Tępienie dubstepu" oraz "Tępienie heavy metalu". Po pierwsze mnie denerwują, a po drugie nie lubię ich.

Czemu nie? Jak ktoś chce, to niech tępi. W szczególności, że istnieją przesłanki by sądzić, że niektóre gatunki obniżają ogólnie przyjęte normy związane poziomem muzyki, ewentualnie jej przesłania.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wychodzi na to że można TRZEBA być "grzejnikiem", bo taka muzyka. Może przeniesiemy to na filmy, książki i seriale? Może zaczniemy "hejcić"... bo ja wiem? Komiks Kajko i Kokosz lub Tytusa? Nie lubię poniedziałku? (fabuła etc.) 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może przeniesiemy to na filmy, książki i seriale? Może zaczniemy "hejcić"... bo ja wiem? Komiks Kajko i Kokosz lub Tytusa? Nie lubię poniedziałku? (fabuła etc.)

Tak, czemu nie? Ja np. "hejcę" idiotyczne komedie czy tasiemcowe seriale które służą tylko i wyłącznie do odmóżdżania się. Nie widzę w tym nic złego. Po prostu uważam, że coś ma negatywny wpływ na społeczeństwo, więc z tym walczę. Oczywiście w sposób pokojowy i kulturalny. Temu chyba nie zaprzeczysz...

 

Ps. Co znaczy "grzejnik"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wychodzi na to że można TRZEBA być "grzejnikiem", bo taka muzyka. Może przeniesiemy to na filmy, książki i seriale? Może zaczniemy "hejcić"... bo ja wiem? Komiks Kajko i Kokosz lub Tytusa? Nie lubię poniedziałku? (fabuła etc.) 

Awwwww, Triste, a pisałeś wcześniej bardzo sensownie, a teraz porównujesz klasykę polskiego komiksu do disco polo. Smutam  :fluttercry2:

("Nie lubię poniedziałku" nie znam)

Edytowano przez OjtamOjtam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko i na temat: disco polo jest takie głupie, że aż śmieszne ^^ Chociaż jak słyszę tą muzykę na imprezach, to nie narzekam. Jest większy fun :party: Przyzwyczaiłam się, że nie puszczają symphonic metalu, a jak się nie ma, co się lubi, to się lubi (a przynajmniej nie narzeka na to), co się ma :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czemu nie? Ja np. "hejcę" idiotyczne komedie czy tasiemcowe seriale które służą tylko i wyłącznie do odmóżdżania się. Nie widzę w tym nic złego. Po prostu uważam, że coś ma negatywny wpływ na społeczeństwo, więc z tym walczę. Oczywiście w sposób pokojowy i kulturalny. Temu chyba nie zaprzeczysz...

 

Ps. Co znaczy "grzejnik"?

 

Owszem, zaprzeczę. Walczysz z wiatrakami :P Poza tym, disco polo ma tak samo negatywny wpływ na społeczeństwo, jak gry komputerowe :P

 

Grzejnik? Po angielsku grzejnik = heater. Nienawidzić = hate. Na forach pisze się "hejter". Ma to dość podobną wymowę. OK - nie identyczną, ale podobną. Dlatego część osób pisze: "grzejniki", "będę hejcić" etc. Ot, gra słów. 

 

Awwwww, Triste, a pisałeś wcześniej bardzo sensownie, a teraz porównujesz klasykę polskiego komiksu do disco polo. Smutam  :fluttercry2:

("Nie lubię poniedziałku" nie znam)

 

Wybacz, w moim profilu napisałem jaki jestem ;) 

 

PS. Nie znasz tego filmu? Po prostu MUSISZ go obejrzeć. W krzywym zwierciadle ukazuje kilka osób, które mają pecha. Akurat w ten dzień. Swoją drogą polecam wszystkie filmy Barei.  

 

Fragment

 

Aha, drobne wyjaśnienie - facet został zatrzymany, ponieważ nie przeszedł po pasach.

A to inny. Niestety nie pamiętam z którego filmu :(

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zaprzeczę. Walczysz z wiatrakami :P Poza tym, disco polo ma tak samo negatywny wpływ na społeczeństwo, jak gry komputerowe :P

Jestem idealistą! :hmpf:  Każda jedna duszyczka która zmieni swój gust muzyczny na bardziej... bogaty i złożony jest dla mnie ważna.

Zgodził bym się z drugim zdaniem w trochę zmienionej formie. Muzyka ma tak samo negatywny wpływ na społeczeństwo, jak gry komputerowe.

 

W takiej formie mi pasuje. Niektóre gry komputerowe to też tworzony masowo chłam zrobiony tylko po to, by grający jak najmniej myślał. A inne rozwijają, zaskakując złożonością fabuły i bohaterów. Poza tym ważny jest też sam sposób odbioru.

 

Jak widzisz każdy element kultury może zostać albo wywyższony do rangi czegoś ambitnego, albo zdegradowany do poziomu chłamu. Nie ma w tym nic dziwnego, niektórzy lubią się rozwijać, inni uwsteczniać.

 

Edit: Dzięki za wytłumaczenie słówka. Internetowe słowniki slangowe cały czas pisały coś o narkomanach i kaloryferach. :crazytwi3:  Żadne z tych znaczeń nie pasowało do kontekstu.

Edytowano przez Mordoklapow
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Swoją drogą, dopiero tutaj dowiedziałem się, co to jest sb (nie, nie ten SB), cb, tb... Ech... Aż tak kaleczyć język polski :(

PS. Spójrzcie ile "prymitywów" :trollface:  znających słowa, jednego z najlepszych utworów DP.

 

 

Aha, też się do nich zaliczam, ponieważ znam większość, a nie wszystkie słowa. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hedonistyczna piosenka...

Ale abstrahując od mojego słabego humoru, nie uważam że DP należy zakazać pod groźbą kary śmierci. Tylko problemem jest fakt, że niektórzy ograniczają swój odbiór muzyki tylko do takich prymitywnych kawałków. Ja przecież też słucham prymitywnej muzyki - piosenek z kuców. Czasem sama klasyczna też jest bardzo prosta np. taki Einaudi. Tyle że czasem warto sięgnąć po coś rozwijającego.

 

Nie wspominając o fakcie, że DP nie zachęca do grania na instrumentach, które to jest rozwijające dla mózgu. Klasyczna, metal czy rock już tak.

 

Szczerze mówiąc ostatnio zacząłem się ogółem martwić co się dzieje ze sztuką. Kto teraz chodzi oglądać dzieła sztuki po to by je kontemplować? Żałość mnie bierze, gdy widzę zdjęcia tłumów dobijających się do Mona Lisy tylko po to by popatrzeć na kawałek płótna, którego to znaczenia nie rozumieją. Tragiczne. Tylko żeby pstryknąć fotkę - bo to w końcu "Mona Lisa". Jakby ktoś by to podmienił na obraz sedesu to pewnie by różnicy nie zauważyli, tylko dalej fotki pstrykali.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na temat disco polo wyrosły prześmiewcze stereotypy, przez co całość osiągnęła miano kiczu. :NjdaT:

Nie byłem na weselu, gdzie nie było by disco (nie koniecznie discopolo).
Miałem dodać to do tematu Cheerilee o muzyce lat '80, ale rzucę tu:

 

 

Ta wersja brzmi tak jakby ktoś zgrywał z adaptera (gramofonu) na wyższych obrotach :ajawesome:

Edytowano przez Mnemonik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dlaczego tak szumnie pluje się o Disco Polo, ale zagraniczne Disco już nie? Albo popu w stylu Lady Gagi, Katy Perry, Biebera i tym podobnych śpiewających o niczym zespołach/wokalistach? 

 

Bo ja uważam, że jeśli ktoś tępi Disco Polo za tekst to wyżej wspomniane też powinien tępić za tak samo mierne teksty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale rzadziej się słyszy o "Tępieniu popu" niż tępieniu Disco Polo. 

 

Swoją droga hip hop to też gatunek, gdzie większość tekstów jakie słyszałam są o seksie i nienawidzeniu policji. Mówię tu rzecz jasna o hip hopie puszczanym w autobusach, na ulicy bądź wśród moich znajomych. Sama słuchałam jedynie Verby...bo to chyba hip hop, nie wiem, a ich teksty były fajne. 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale rzadziej się słyszy o "Tępieniu popu" niż tępieniu Disco Polo. 

 

Swoją droga hip hop to też gatunek, gdzie większość tekstów jakie słyszałam są o seksie i nienawidzeniu policji. Mówię tu rzecz jasna o hip hopie puszczanym w autobusach, na ulicy bądź wśród moich znajomych. Sama słuchałam jedynie Verby...bo to chyba hip hop, nie wiem, a ich teksty były fajne. 

A ja wręcz przeciwnie. Częściej słyszę jak życzą śmierci (nigdy tego nie zrozumiem...) ludziom grających pop, niż disco polo.

 

A co do rapu i metalu to pisałam o tym wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma swoich odbiorcow, ktos chce tego sluchac i kupuje taka muzyke to jak najbardziej powinna istniec. Tak jak kazdy gatunek muzyczny, przeciez takie brudne patusy w szarym dresie co pluja na ziemie co minute tez musza czegos sluchac, dlatego sa takie syfy jak te bonusy rpk, bartasy psm, janusze abc, sebastianki pjvtsx3f, i inne. Zacofani ludzie, ktorzy sa zamknieci na postep sluchaja sobie jakichs tam raperkow z przekazem na zacofanych bitach, bo potrzebuja tego. Ktos kto ma ochote posluchac czegos fajnego i melodyjnego (ja) slucha np. Biebiera, Kwiat itp. Ktos lubi imprezowac albo taka muzyka mu sie po prostu podoba, slucha np. takiego Gangu Albanii (swoja droga ludzie maja straszny bol dupy o ten zespol, jak mozna domagac sie glebi i wirtuozerii w muzyce, ktora z zalozenia miala byc groteskowa, satyryczna i typowo na impreze? Trzeba juz tyc totalnym cebulakiem) wiec dopoki ludzie beda potrzebowac disco polo, niech istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco Polo jest dobre jeśli się jest pijanym z kolegami i chce się posłuchać czegoś wesołego. Swoją drogą wolę to od tego nowego popu pokroju Charli xcx albo Meghan Trainor. Nie ma co hejtować, szczególne tych nowych piosenek, z prostego powodu - to są tylko sezonowe "hity", tzn. za parę lat nikt nie będzie tej konfekcji słuchał. 

Edytowano przez Raoul Duke
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słodki Jezusku jak mnie wnerwiają takie cioty, no kurna o jaki ja jestem wielce hardkorowy znawca muzyki Pink Floyd najlepszy zespół na świecie o jaki dobry koncepcyjny powtarzam koncepcyjny album albo oooo posłucham sobie muzyki ale nie jakiejś słuchalnej musi być skomplikowana jestem lepszy bo takiej słucham a wy co nadal disco polo? ja słucham rocka progresywnego, dziesięć minut ciszy ale słucham, orgazm w uszach, gdyby było jeszcze mniej muzyki to uprawiałbym miłość z własnym odtwarzaczem taki byłbym podniecony, zrobiłbym jeszcze temat, że genialne i wizja i super. rozumiem spokojniejsze dźwięki, ale zabijać całą radość w muzyce dla wątpliwej przyjemności słuchania plumkania? nudzisz się, zasypiasz i oczy same się zamykają. można to porównać z rozkoszą podczas czytania fanfików Dolara. prawdziwe szoł zaczyna się gdy taki znawca może się popisać, jakaś impreza czy u siebie w domu. co tam Seba znasz ten album, dla mnie cudmiódmalinaimojeorzeszki z wisienką na czubku, hehe coś nie w twoim guście, ja to nie wiem, jak możecie tego nie znać xD co tam chcecie zmienić muzykę? pewnie puścisz disco polo bo tam teksty takie życiowe xD a teraz zw na momencik bo muszę pobyć sam na sam z ciemno strono księżyca, ahh nie ma to jak 20 minut ciszy i trzepanie do basufki

 

 

 

disco polo > polskie reggae 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słodki Jezusku jak mnie wnerwiają takie cioty, no kurna o jaki ja jestem wielce hardkorowy znawca muzyki Pink Floyd najlepszy zespół na świecie o jaki dobry koncepcyjny powtarzam koncepcyjny album albo oooo posłucham sobie muzyki ale nie jakiejś słuchalnej musi być skomplikowana jestem lepszy bo takiej słucham a wy co nadal disco polo? ja słucham rocka progresywnego, dziesięć minut ciszy ale słucham, orgazm w uszach, gdyby było jeszcze mniej muzyki to uprawiałbym miłość z własnym odtwarzaczem taki byłbym podniecony, zrobiłbym jeszcze temat, że genialne i wizja i super. rozumiem spokojniejsze dźwięki, ale zabijać całą radość w muzyce dla wątpliwej przyjemności słuchania plumkania? nudzisz się, zasypiasz i oczy same się zamykają. można to porównać z rozkoszą podczas czytania fanfików Dolara. prawdziwe szoł zaczyna się gdy taki znawca może się popisać, jakaś impreza czy u siebie w domu. co tam Seba znasz ten album, dla mnie cudmiódmalinaimojeorzeszki z wisienką na czubku, hehe coś nie w twoim guście, ja to nie wiem, jak możecie tego nie znać xD co tam chcecie zmienić muzykę? pewnie puścisz disco polo bo tam teksty takie życiowe xD a teraz zw na momencik bo muszę pobyć sam na sam z ciemno strono księżyca, ahh nie ma to jak 20 minut ciszy i trzepanie do basufki

 

 

 

disco polo > polskie reggae 

 

 

dafuq-did-i-just-read.jpg

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słodki Jezusku jak mnie wnerwiają takie cioty, no kurna o jaki ja jestem wielce hardkorowy znawca muzyki Pink Floyd najlepszy zespół na świecie o jaki dobry koncepcyjny powtarzam koncepcyjny album albo oooo posłucham sobie muzyki ale nie jakiejś słuchalnej musi być skomplikowana jestem lepszy bo takiej słucham a wy co nadal disco polo? ja słucham rocka progresywnego, dziesięć minut ciszy ale słucham, orgazm w uszach, gdyby było jeszcze mniej muzyki to uprawiałbym miłość z własnym odtwarzaczem taki byłbym podniecony, zrobiłbym jeszcze temat, że genialne i wizja i super. rozumiem spokojniejsze dźwięki, ale zabijać całą radość w muzyce dla wątpliwej przyjemności słuchania plumkania? nudzisz się, zasypiasz i oczy same się zamykają. można to porównać z rozkoszą podczas czytania fanfików Dolara. prawdziwe szoł zaczyna się gdy taki znawca może się popisać, jakaś impreza czy u siebie w domu. co tam Seba znasz ten album, dla mnie cudmiódmalinaimojeorzeszki z wisienką na czubku, hehe coś nie w twoim guście, ja to nie wiem, jak możecie tego nie znać xD co tam chcecie zmienić muzykę? pewnie puścisz disco polo bo tam teksty takie życiowe xD a teraz zw na momencik bo muszę pobyć sam na sam z ciemno strono księżyca, ahh nie ma to jak 20 minut ciszy i trzepanie do basufki

 

 

 

disco polo > polskie reggae 

not-sure-if-trolling-or-stupid6.jpg.page

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słodki Jezusku jak mnie wnerwiają takie cioty, no kurna o jaki ja jestem wielce hardkorowy znawca muzyki Pink Floyd najlepszy zespół na świecie o jaki dobry koncepcyjny powtarzam koncepcyjny album albo oooo posłucham sobie muzyki ale nie jakiejś słuchalnej musi być skomplikowana jestem lepszy bo takiej słucham a wy co nadal disco polo? ja słucham rocka progresywnego, dziesięć minut ciszy ale słucham, orgazm w uszach, gdyby było jeszcze mniej muzyki to uprawiałbym miłość z własnym odtwarzaczem taki byłbym podniecony, zrobiłbym jeszcze temat, że genialne i wizja i super. rozumiem spokojniejsze dźwięki, ale zabijać całą radość w muzyce dla wątpliwej przyjemności słuchania plumkania? nudzisz się, zasypiasz i oczy same się zamykają. można to porównać z rozkoszą podczas czytania fanfików Dolara. prawdziwe szoł zaczyna się gdy taki znawca może się popisać, jakaś impreza czy u siebie w domu. co tam Seba znasz ten album, dla mnie cudmiódmalinaimojeorzeszki z wisienką na czubku, hehe coś nie w twoim guście, ja to nie wiem, jak możecie tego nie znać xD co tam chcecie zmienić muzykę? pewnie puścisz disco polo bo tam teksty takie życiowe xD a teraz zw na momencik bo muszę pobyć sam na sam z ciemno strono księżyca, ahh nie ma to jak 20 minut ciszy i trzepanie do basufki

 

 

 

disco polo > polskie reggae 

1babf58aad7a154e6cca2970493b7f0c.jpg

 

Wyluzuj, człowieku. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Nie słucham Disco Polo, bo:

 

1 Mój mózg nie zniósł by słownictwa i się przegrzał.

2 Przeczyłoby to mojej głównej zasadzie bytu i spaliłbym się na stosie jako heretyk.

 

Samo "Umcy Bumcy" przy disco Polo nie jest najgorsze i godne oskarżenia o heretyctwo. Jednak jak to się połączy z wieś-mowa. To nie dla ludzi.

 

Jednak są fajne piosenki z użyciem "Umcy Bumcy".  

 

Jeśli np: Słowa w Symphonic Death Metalu są za bardzo szatanowe, a za to graja tam wyjące gitary to wyłączam mózg i słucham. Komercyjny Pop (jego płyty)  powinno się spalić na stosie jako heretyków.  To dlatego, że tym tanim czymś ( nie chłamem są fajne kawałki zwykłego popu) są zaśmiecane wszystkie radiostacje.

 

Blues was uratuje!

 

Wiadomo, że walczymy z wiatrakami. I to jest piękne!

Edytowano przez Isen Pan Chaosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...