Skocz do zawartości

Marvel - Agenci T.A.R.C.Z.Y. (Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.) - 2013 r.


Hoshidesu

Recommended Posts

7562630.3.jpg

 

(Widziałem wzmiankę o serialu w temacie o filmach Marvela ale pomyślałem że zasługuje na osobny temat)

 

Serial produkcji ABC Studios , Marvel Television i Mutant Enemy na podstawie S.H.I.E.L.D Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Zadebiutował w amerykańskiej telewizji 24 września 2013 r i miała 22 odcinki. 10 października abc potwierdziło produkcję drugiego sezonu o tej samej liczbie odcinków. W Polsce serial można oglądać dzięki uprzejmości kanału Fox Polska a premiera miała miejsce 28 stycznia 2014 r. natomiast od 3 marca 2015 można było oglądać pierwszy sezon w TVP 1.

 

Fabuła serialu zaczyna się wkrótce po wielkiej bitwie w Nowym Jorku (pokazanej w filmie Avengers), świat dowiaduje się o obecności superbohaterów  . Do służby wraca Phil Coulson (Clark Gregg) uprzednio ożywiony po ataku Lokiego, dostaje zlecenie sprawdzenia tajemnej  organizacji hakerskiej o nazwie Fala Przypływu i gromadzi zespół głównie składający się z indywidualistów. Jednym z nich jest Grant Ward (Brett Dalton) wyszkolony jako agent bojowy niezbyt przyzwyczajony do pracy w zespole, dołącza też wysoki oficer Tarczy i ekspertka walki wręcz Melinda May (Ming-Na Wen) znana jako Kawaleria. W zespole znajdują się też eksperci od inżynierii i technologii broni oraz biologii Jenna Simmons (Elizabeth Henstridge) i Leo Fitz (Iain De Caestecker) w agencji znani jako duet Fitz-Simmons (Agent Ward omyłkowo sądził że to jest jedna osoba) a ostatnim nabytkiem Coulsona jest hacker komputerowy o imieniu Skye (Chloe Bennet) wcześniej należąca do organizacji Nowy Ład i była zdolna dostać się do jednego z komputerów agencji.

 

Grupa ma za zadanie odkrywanie obiektów nieznanego pochodzenia lub pozostałości po wojnie z Chitauri, w trakcie pierwszego sezonu dowiadujemy się o istnieniu tajemnej organizacji tworząca super-żołnierzy którzy są wzmacniani substancją wzmacniająca ich siły. Dowiadujemy się też jak Coulson został ożywiony (wszelkie informacje zostały utajnione przez Nicka Fury'ego)

 

Jakie są moje odczucia co do tego serialu? Bardzo mi się podoba, zespół jest bardzo sympatyczny i fajnie przedstawiono ich problemy, można się przyczepić do pierwszej połowy sezonu ale z biegiem czasu jest coraz lepiej. Dodatkowym plusem jest też to że akcje umiejscowiono między filmami Marvela (mamy na przykład sprzątanie Londynu po akcji w filmie Thor: Mroczny Świat) i wiele innych.

 

A jak wy oceniacie ten serial? Czy jest warty oglądania czy nie warto nawet rzucić okiem? 

 
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa pierwszego sezonu była wybitnie nudna, ale później, gdy akcja połączyła się z wydarzeniami z "Zimowego Żołnierza", to zaczęło robić się coraz lepiej, a obecnie serial trzyma bardzo wysoki poziom. Co prawda nie podskakuje do również Marvelowego "Daredevila", ale ogląda się baaardzo przyjemnie. Jutro finał drugiego sezonu!  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po początkowym przynudzaniu na początku sezonu pierwszego serial bardzo przypadł mi do gustu (mam szczątkową wiedzę na temat universum marvela i pewnie stąd ten hype u mnie), ale żeby być chronologicznie ze wszystkim, ostatnie kilka odcinku obejrzę dopiero po Czasie Ultrona, bo Marvel Cinematic Unniverse wolę oglądać chronologicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...