Skocz do zawartości

Europa Środkowa - czyli jak zasiać chaos na świecie


Recommended Posts

Dodam jeszcze, że Wielka Brytanie nie jest obecna na kontynencie, a Francja... no cóż. sojusz Aliantów jest słabszy niż by można się spodziewać. RFN posiada kilkanaście dywizji, podobnie jak Jugosławia. Jednak część z nich to milicja.

Oraz - Włochy mnie nie lubią. Bardzo nie lubią...

Edytowano przez izy97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 24 Kwiecień 1939 14:00
 

Minęły już dwa i pół tygodnia od rozpoczęcia wojny między Polską i ZSRR. Czechosłowacja jednoznacznie opowiedziała się po stronie Polskie, jednak wszystkie dywizje, nie licząc garnizonów, znajdują się na granicy z Włochami.
Darkest_Hour_2015_09_07_16_32_00_14.png

Pierwsze prowincje Polski zostały już zdobyte przez Armię Czerwoną, jednak posuwają się oni dość powoli. Polska odrzuciła propozycję pomocy i sojuszu, co znacznie utrudni sprawę. Rumuni także trzymają się z daleka.
Darkest_Hour_2015_09_07_16_42_42_50.png
17 Maja Czechosłowacja oficjalnie wypowiedziała wojnę ZSRR. Jugosławia, RFN, Słowenia i Luksemburg oczywiście dołączyły do wojny po mojej stronie.
Co ciekawe Włochy zaproponowały sojusz Polsce, która go przyjęła. Niedługo potem Włochy wypowiedziały wojnę Rep. Hiszpanii. Zobaczymy czy oni w jakikolwiek sposób pomogą Polsce. Moje jednostki czekają, aż Armia Czerwona dotrze do granicy.

Darkest_Hour_2015_09_07_16_52_22_84.pngW końcu dochodzi do pierwszych walk między wojskiem Czechosłowackim i Armią Czerwoną. Minęły 8 miesięcy. Oddziały, które dotarły na granicę są znacznie liczniejsze niż sądziłem, tak że z czasem przesunąłem dosłownie wszystkie dywizje jakimi dysponowałem do prowincji Chust, by przeprowadzić decydujący atak z flanki, by uratować Polskę. Bezskutecznie. Z czasem zgromadziłem mniej więcej 800 000 żołnierzy Jugosłowiańskich, Czechosłowackich i Niemieckich w tej jednej prowincji, jakieś 80 dywizji. Po drugiej stronie jednak było ich z drugie tyle... Atak okazał się nie wykonalny.

Darkest_Hour_2015_09_07_17_07_12_43.pngUpadek Polski automatycznie oznacza mój koniec, jako że mam wystarczająco dużo jednostek na obronę... dwóch prowincji. Dzięki atakowi z zaskoczenia udało mi się zdobyć prowincję Przemyśl, dzięki temu, że trzon armii Radzieckiej nie zdołał jeszcze dotrzeć na miejsce. Na tym jednak się kończą możliwości ofensywy. Dalej na północy trwały zaciekłe walki, tak że na przykład prowincja Chełm przechodziła z rąk do rąk. Aktywnie wspomagałem Polaków w trakcie kontrataków, jednak to nie może trwać wiecznie.
Darkest_Hour_2015_09_07_18_13_15_08.png
Podczas kiedy w Polsce trwa krwawa wojna pozycyjna, Włochy przeprowadziły inwazję w... Archangielsku. Choć nie wyobrażam sobie powodzenia tej operacji, odciągnie to uwagę Armii Czerwonej chociaż na jakiś czas.
W tym czasie cały czas modernizuję armię, zwiększam wydatki na wywiad i staram się o pomoc Rumunii.
Z początku miałem duże szanse na otrzymanie pomocy od Aliantów, jednak 21 Lipca Japonia wypowiedziała wojnę Wielkiej Brytanii i USA, przez co prawdopodobieństwo dołączenia do sojuszu Aliantów spadło do 0%.

Darkest_Hour_2015_09_07_18_21_08_39.png
Sytuacja w Chinach. Japończycy zajęli już znaczną część kraju, jednak idzie im to bardzo powoli. Niejasne jest jak się rozwinie sytuacja w tym rejonie.
Rep. Hiszpania skapitulowała w 1941. Nacjonaliści Franco zwyciężyli. Sytuacja na arenie międzynarodowej jest coraz gorsza.
Darkest_Hour_2015_09_07_18_33_32_23.png
Jesienią 1941 Rosjanom udało się przełamać front i podeszli aż do Torunia i pod Warszawę. Rozpaczliwie próbuję zaatakować z flanki, jednak jest to niemożliwe. Pojawiają się obawy, że zbliża się kres wolnej Europy. Jeżeli Polacy i Włosi, których dywizje się pojawiły w Polsce, nie przeprowadzą skutecznego kontrataku i nie zdarzy się drugi cud nad Wisłą, wszystko będzie stracone. W sumie było oczywiste, że krucjata przeciwko Bolszewizmowi jest niewykonalna. Oni są po prostu... za silni.

O pokoju ZSRR oczywiście nie chce słyszeć. Jeżeli macie pomysł, jak się z tego jeszcze wygrzebać, to piszcie. Pomysł rozbiorów Polski chyba był bardziej realistyczny.
Następny post będzie dopiero za jakieś półtora tygodnia.

Edytowano przez izy97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tylko to, co kazali w ankiecie. Tylko wykonywałem rozkazy, nie ponoszę żadnej odpowiedzialności i o niczym nie wiem.
A szczerze, nie sądziłem, że będę aż tak liczni. Jednak osobiście bym zignorował nowy konflikt, się upewnił, że mam dobre stosunki i pakt o nieagresji z ZSRR i atakował Włochy. Ale teraz już jest za późno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...