Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Szeregowa WW

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka?

Recommended Posts

oa6abwes157arr2iwkif.jpg

Witajcie~!

Słyszał już ktoś o tym zupełnie nowiutkim anime które pojawiło się na ekranach na początku kwietnia tego roku?

Obecnie ma 6 odcinków, manga stoi gdzieś bodajże przy trzydziestym którymś chapterze. Wychodzą co tydzień i osobiście mam nadzieję że ta seria utrzyma się jak najdłużej. 

Liczę również na to że manga zostanie wydana w Polsce, a jeśli tak to kupię wszystkie tomy >w<

Po pierwszych paru odcinkach od razu zobaczyłam że jest to jedno z lepszych anime. Wątek fantasy bardzo w tym wszystkim się wyróżnia, urocze postaci, miła dla oczu kreska i ogromnie ciekawa fabuła. Nic tylko oglądać i oglądać >w<

tumblr_nm8viebUwj1r7jzano1_500.gif

Wielkie miasto Orario, jest bramą do podziemnego labiryntu powszechnie zwanego „Lochem”. Jest on miejscem, w którym można zdobyć nie tylko chwałę i bogactwa, ale istnieje też szansa, że spotka się tam miłość swojego życia. Zapierająca dech w piersiach historia o chłopcu, który pragnie zostać poszukiwaczem przygód oraz nieudolnej bogini, nieposiadającej wyznawców.

tumblr_nm948kOKAZ1tiivhqo2_500.gif

Osobiście bardzo podoba mi się również historia głównego bohatera jak i jego pomocnika, trochę smutne ale naprawdę ładne.

Ogólnie jest też mnóstwo uroku w tym wszystkim, ale szczegółów zdradzać nie będę :3

Co również zauważyłam wśród postaci jest niejaki Bete, któremu głos podkłada Nobuhiko Okamoto. Ten sam aktor podkładał również głos Acceleratorowi w Toaru Majutsu no Index i Toaru Kagaku no Railgun S

Tak! Sama to zauważyłam! Tak, właśnie ja! >w<

Ostatnio w Japonii pojawił się też "nowy trend", chodzi mi o te całe wstążki pod biustem jak ktoś nie wie o co chodzi to patrz obrazek u góry^. Cała ta moda jest właśnie z tego anime, to tak jakby kogoś ciekawiło ;3

tumblr_nm91ztYoni1tiivhqo2_500.gif

Moją ulubioną postacią jest Bell Cranel no kto by się spodziewał białowłosy z czerwonymi oczami... Oj tam cicho x"D

Główny bohater, mega uroczy gość o genialnym charakterze no ciężko go normalnie nie lubić >w<

Ma smutną historię, ale ogółem jest bardzo ciekawą postacią jednocześnie nie podającą całości samego siebie na tacy. Trochę kochliwy i mnóstwo dziewczyn się w nim zakochuje, ale jest tez bardzo miły, życzliwy i stara się pomóc wszystkim. A jak się w czymś uprze o tak ma być i kropka.

Zwyczajnie nie da się go nie kochać~

tumblr_nmbp7zMltj1u15x0ro1_500.gif

To już chyba wszystko z mojej strony... Starałam się nie spoilerować tym co nie oglądali, nie wiem jak to wyszło, no ale cóż x"D

W każdym bądź razie szczerze zachęcam do oglądania, a tym co również zdążyli coś z tego wyciągnąć zapraszam do wypowiadania się w temacie.

Zobaczymy jak wiele nas jest!  

Edited by Szeregowa WWhite Fox

Ach te "proste" japońskie tytuły anime/mang  :rainderp:

Nie oglądałam. Wygląda ciekawie, kreska mi się podoba, główny bohater rzeczywiście słodko się zapowiada (a na tym ostatnim gifie wygląda jakby robił rzeczy bardzo niegrzeczne). Być może i bym się wzięła za tę serię, ale ostatnio bardzo mi się nie chce oglądać tego, co ma odcinki i nie jest to My little pony. W związku z tym nie wiem czy się zabiorę i czy stanie się to szybko. 

Jednakże chcę zwrócić na coś uwagę. Nie wątpię, że fabuła i postacie są oryginalne, ale widać, że japońcom zaczyna brakować pomysłu i czerpią od siebie nawzajem. 

Labirynty będące nazywane "Lochami", w których ukryte są skarby? Magi - the Labyrinth of magic.  Wygląd głównego bohatera? Shion z No.6. Boginka też mi kogoś przypomina. Chyba tę...Sachi z SAO o ile dobrze pamiętam. 

SPOJLER ALERT

Z SAO może ta bogini być podobna ale jeszcze mają jedną wspólną rzecz. Głos głównego bohatera podkłada Kirito z SAO oraz Lubbocka z Akame ga Kill. Co do kreski jest całkiem na przyzwoitym poziomie, fabuła nawet aby zaciekawić widza. Anime typu "gry" są teraz bardzo popularne a to oznacza dobry ruch z strony deweloperów aby takowe zrobić. Ale jedna postać jest już tam której nie toleruje, mam na myśli Lili, przez ostatnie 2 odcinki myślałem jak ją mogliby wywalić z anime, nawet koniec jej dramy i kłopotów nie zakrył mojego niezadowolenia. A co do komentarza na górze

Labirynty będące nazywane "Lochami", w których ukryte są skarby?

Tam są potwory które trzeba zabijać aby zdobyć magiczne kryształy które z nich wypadają, pewnie jakieś ogniwo zasilania dla magów (Tak się domyślam).

A co do Shiona z No.6, nawet nie podobny, inna kreska. Można to poznać po oczach albo kształcie twarzy. Typ fryzury "trwała" jest często stosowana w anime więc myślenie że to jakieś podobieństwo można wykluczyć.

Nie wiem czy to co napisałem ma w sobie nawet cząstkę tego co chciałem przekazać ale późna pora wyjaśnia dlaczego i ta wspaniała bezsenność.

Dobry animiec. 

Szczerze mówiąc zarówno fabuła, jak i bohaterowie reprezentują sobą dość przeciętny poziom. Taki Bell na przykład - jest sympatyczny, ale nie ma w sobie żadnych cech, których nie mieliby główni bohaterowie podobnych anime. To taki miły, wstydliwy prawiczek, który pragnie być silny i przyciąga do siebie laski :D. Hestia jest przeciętną do bólu "tą główną dziewczyną" i można by tak wymieniać bez końca. Ci wszyscy bohaterowie są przeciętni, ale nie są źli. Serio, z całej ich prostej, schematycznej struktury udało się wyciągnąć niesamowity wręcz urok, dzięki któremu te, znane chyba każdemu, typy postaci potrafią nas zaskoczyć, a ich poczynania ogląda się naprawdę przyjemnie. 

btw. Jak można nie lubić Lili? D: Ta mała słodka kruszyna urzekła mnie od samego początku! Wygląda genialnie, jej design jest przemyślany pod każdym względem. Z charakteru jest niejednoznaczna.I w przeciwieństwie do reszty stopniowo, realnie buduje relację z Bellem, a do tego jest zabawna i ma ciekawą przeszłość. Nic tylko rozkoszować się jej widokiem na ekranie, jak dla mnie. ^^

Osobiście urzekł mnie też świat, wyraźnie oparty na grach RPG. Pomysł z labiryntami i statystykami - bomba :D. I nie uważam, by była to jakaś zrzynka z np. Magi. Labirynt jest jednym ze znanych motywów, którymi można się po prostu posłużyć. xD 

Warto wspomnieć też o animacji, walkach, kresce, soundtracku - wszystko stoi na wysokim, cieszącym ucho i oko poziomie.

Generalnie animiec nie jest dla każdego i nie wpisałbym go na listę najambitniejszych (bo w gruncie rzeczy powiela znane nam schematy, po prostu powiela je dobrze), ale ma swoje mocne strony i naprawdę trudno byłoby o lepszy zapychacz. Warte uwagi, po prostu.