Skocz do zawartości

Coś o Metalu i disco polo.


Isen Pan Chaosu

Metal a Disco Polo.  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wolisz Metal czy Disco Polo?

    • Metal.
      27
    • Disco Polo.
      3


Recommended Posts

Temat moim zdaniem dość bez sensu. Oczywiście, że disco polo jest popularniejsze od metalu, bo tego na ogół słuchają wszyscy, a metalu ci co gustują w tym gatunku (też zależy od podgatunku metalu). Poza tym co ma popularność do tego co wolimy? Większość może woleć metal, a i tak disco polo będzie popularniejsze.

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się. Ankieta jest idiotyczna. Nie muszę głosować i nie głosuję. Tak się bowiem składa, że wszystko zależy od jakości. Jest "metal" i jest "metal". To samo dotyczy każdego innego gatunku. W moim przypadku, mógłbym napisać o: trance oraz "trance-polo", a najlepiej: "techno" oraz "techno-polo". Od tych, z dodatkiem "polo" bolą uszy. Te bez, to genialne utwory, które na 90% staną się evergreenami, tak jak Lethal Endustry (Tiesto) czy Wolność (Boys). 

 

PS. Robimy ankietę? 

 

Co jest lepsze:

 

- filmy s/f

- dramaty

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco polo, jak sama nazwa wskazuje, (polon - polska) to polskie disco, które znają Polacy, natomiast metal zna każdy na świecie. Ale to i tak nie jest ważne, gdyż ten temat jest kompletnie pozbawiony sensu.

 

Isen, ograni się.

Edytowano przez Talar
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie chcę robić żadnych wycieczek personalnych, ale to wygląda jakbyś na siłę chciał pokazać nam, że słuchasz "lepszej" muzyki niż disco polo :v Mogę założyć, że w Twoim otoczeniu wiele takiej słucha i chcesz pokazać, że jesteś lepszy. Nie chcę być odebrał to źle... Po prostu mówię jak to wygląda.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne żeby ludzie na tym forum zagłosowali na disco polo, przynajmniej w większości. Warto jednak zauważyć, że w radio grają disco, metal jest bardzo rzadko, to samo tyczy się TV. To zależy od otoczenie w jakim się znajdziemy, ale generalnie to twój kolega ma racje. Co do ankiety, to nie wiem co ona ma na celu, no ale jak Ci na tym zależy, to swój głos oddałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, Isen, słucham metalu na codzień, zetknąłem się z jego każdym podgatunkiem (wyłączając potworki typu majestic epic symphonic power folk metal, bo już takie "wynalazki" wymyślają niektórzy muzycy) więc uważam, że mam prawo wypowiedzieć się w tej sprawie.

 

Oczywiście, że w POLSCE Disco Polo jest popularniejsze od metalu. Teksty najbardziej znanych piosenek DP zna każdy, nawet ci, co tego gatunku serdecznie nienawidzą. A teraz podejdź do kogoś na ulicy i spytaj o tekst Iron Maiden - The Number Of The Beast nawet. Raz ktoś będzie znał, a raz po prostu podrapie się po głowie nie wiedząc, co to w ogóle jest :derp: A jak wylecisz np z Blind Guardian - Somewhere Far Beyond to już w ogóle co 50 osoba chyba będzie znała w ogóle melodię, a jest to jeden z popularniejszych metalowych zespołów. I to nie tyczy się Disco Polo. To jest po prostu muzyka popularna, którą człowieka bombarduje się z każdej strony. Możesz tyrać całe lata, by to zmienić, ale teksty wielu "ambitniejszych" zespołów nie wpadną w ucho tak szybko. Nie "sprzedadzą" się w takim stopniu, a przecież tu także o pieniądze chodzi. A już na pewno nie teksty zespołów metalowych, które w wokalach używają growlu XD

 

Widać też tutaj podtekst o rzekomej wyższości metalu nad Disco Polo. Owszem, wiele zespołów metalowych bije Disco Polo na łopatki. Ale naprawdę myślisz, że nie brak tam potworków, które różnią się od DP tylko przesterowanymi gitarami? Metal to nie tylko wirtuozeria, moc na scenie. W nim także jest taka kicha, że czasami wręcz Disco Polo wydaje się lepsze. Jedynie ta kicha najczęściej kończy karierę bardzo szybko. Wiele "undergroundowych" core'owych zespołów naprawdę daleko od Disco Polo nie ucieka swoją muzyką. Poza tym po co tak zadzierać nosa, że "metalu" się słucha? To nie gatunek jest dobry, tylko muzycy. Nie ma czegoś takiego jak "dobry gatunek muzyki", bo każdy gatunek ma w swoich szeregach artystów dobrych i kiepskich. A nawet tutaj wchodzi kwestia czegoś takiego jak osobiste preferencje odnośnie muzyki. 

  • +1 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

OJ OJ OJ ISEN, ŁOLABOGA, MATKODOSKO ŚWINCUNO COŻEŚ TY DZIECKO UCZYNIŁ, POJĘCIA NIY MOSZ! :<<<<<<<<

Skoro każdy tak robi, to i ja chcę. Also: metal>diskopolo, ale to nie znaczy, że ludzie nie mogą słuchać klasyki.

 


Jako mieszankę metalu i disco polo czasem określa się Braci Figo Fagot.

VeSeXGU.gif
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że muzyki disco polo słuchają wszyscy, ale z całą pewnością znalazłaby się całkiem spora gromada utworów naprawdę dobrych z tego gatunku. Mam kilka albumów Boysów i Stana Tutaj i powiem, że są naprawdę znakomite :)

 

Jest całkiem dużo zespołów metalowych, które lubię. Metallica, Acid Drinkers, Iron Maiden, Turbo, Flapjack, Judas Priest, Black Sabbath. A nie, to chyba tyle :) Ale chodzi o to, że to co znam i lubię, daje kopa, takiego pozytywnego oczywiście:MJTQO:

 

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu SebastianRichCountryOwner napisał:

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że muzyki disco polo słuchają wszyscy, ale z całą pewnością znalazłaby się całkiem spora gromada utworów naprawdę dobrych z tego gatunku. Mam kilka albumów Boysów i Stana Tutaj i powiem, że są naprawdę znakomite :)

 

Jest całkiem dużo zespołów metalowych, które lubię. Metallica, Acid Drinkers, Iron Maiden, Turbo, Flapjack, Judas Priest, Black Sabbath. A nie, to chyba tyle :) Ale chodzi o to, że to co znam i lubię, daje kopa, takiego pozytywnego oczywiście:MJTQO:

 

Disco Polo - Boys mają dużo kawałków. Poza tym, taka "Wolność" nadaje się idealnie na wesele. 

Metal - nie tyle zespoły, co utwory. Metallica i płyta "S&M" (udało mi się kupić wersję DVD): "Fuel", "No leaf cover", "Nothing else matters"... kurde, prawie cały koncert jest super. Część utworów jest dla mnie zbyt mocna. 

 

Mashupy - nie słyszałem połączenia metalu i disco polo, ale znam dwa "połączenia" metalu i trance. Pierwszy to ATB vs Rammstein (Du Hast) - niestety nie znalazłem wersji, której da się słuchać :/ Drugi to (nie wiem czy to metal) - ATB vs Nirvana: Smells like... (fani zespołu wieszają psy... trochę dystansu :P )

 

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Triste Cordis napisał:

Disco Polo - Boys mają dużo kawałków. Poza tym, taka "Wolność" nadaje się idealnie na wesele.

Użyteczność disco polo nie ogranicza się tylko do wesel. Np. jest to muzyka dobra do jazdy samochodem, właśnie konkretnie Boysi. I nie trzeba być do tego dresem, czy innym ograniczonym umysłowo człekiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A ty wolisz punk (wnioskuję po cytacie z "1944", który masz na sygnaturce, chyba że po prostu lubisz tą piosenkę), ale nie Off-Topicując, to po co się spierać co kto lubi? To jego sprawa, czy woli Metal, czy Disco, nie powinno się nikogo dyskryminować za to, czego słucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat przyciągnął mnie nazwą - może dowiem się coś ciekawego, o jakichś połączeniach pomiędzy gatunkami, ich historią itp. Chociaż gafa i tak w niej (nazwie) się znajduje: obydwa gatunki powinny być napisane małą literą, przynajmniej tak myślę, ew. obydwa wielką, aby zachować ciągłość. Nieco się rozczarowałem, ale skoro już coś piszę...

 

Mam znajomego, który, może nie uwielbia, ale na pewno bardzo lubi disco polo, ja zaś preferuję gatunki rock-metal. I, o dziwo, wciąż jesteśmy przyjaciółmi! Wprawdzie, gdy przyjdzie do mnie i zechce coś puścić, to prawdopodobnie poproszę go o wyłączenie po kilkudziesięciu sekundach, to jakichś kłótni pomiędzy nami nie było. No i nie mogę dla disco zabrać dwóch rzeczy: niezwykle łatwo wpada w pamięć i jest doskonałym tłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
2 godziny temu Rapid napisał:

Kończąc.... disco polo generalnie hitem jest tylko w Polsce...

Przetłumacz teksty "Enrycze" czy innego gościa na topie (nie słucham, nie znam się, nie orientuję się, zapracowany jestem). Różnica niewielka - mają lepszy podkład. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...