Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
już nie wchodzę

Persépolis - rysunkowy dramat

Recommended Posts

fan_made_comic__persepolis_by_jozzgc-d71

Film na podstawie komiksu Marjane Satrapi, która jest też główną bohaterką.

W całym Iranie odbywają się protesty przeciwko cesarzowi. Rewolucja. Demonstracje, krzyki i krew. Cały kraj obrócił się przeciwko władzy, która w końcu upada. Zapanowuje nowe prawo. Prawo krwi.

W środku tego małego zamieszania jest dziewczynka - Marjane.

Osobiście jeden z lepszych filmów jakie widziałam. Sama animacja jest świetna, a przedstawienie historii jest wręcz idealne - przedstawienie go z punktu widzenia zwykłej, nie biednej, ani bogatej dziewczynki. Nie mogę się niestety wypowiedzieć na temat wszystkiego, bo nie skończyłam jeszcze filmu.

Jakie mest wasze zdanie na jego temat?

Film oglądałem kilka razy i zawsze z dużym zaciekawieniem. Fajnie pokazuje problemy współczesnego świata, ale jego największą zaletą jest animacja - przyjemna dla oka. Dramat porusza liczne kwestie polityczne i choć nie zgadzam się z większością poglądów głównej bohaterki, to nie są one narzucane widzowi. Jest to bardziej spojrzenie z boku na określoną postać, jej przekonania i otaczający ją świat. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Zdecydowanie polecam każdemu, kto lubi dobre kino. Persepolis to rzadko spotykana perełka przemysłu filmowego.

Edited by Phosky

Oglądałam ten film, niedługo biorę się za komiks. Umożliwia on w mojej opinii inne spojrzenie na Iran. Ponadto, jak już zauważyły osoby przede mną, animacja i kreska są bardzo przyjemne dla oka. 

Swoją drogą, obydwie części Persepolis zostały zekranizowane jako jeden film czy osobno?