Skocz do zawartości

Poszukiwani chętni do wywiadów! - MLP w Polsce - praca licencjacka


horseynoiser

Recommended Posts

Cześć!,

Jestem studentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Tematem mojej pracy licencjackiej jest polska społeczność Bronies.

I tutaj wkraczacie Wy!
Chciałbym spotkać się z kilkoma (4-5 osób byłoby idealnie) pełnoletnimi forumowiczami i przeprowadzić z nimi wywiady. Wywiady są oczywiście całkowicie anonimowe. Zwykle trwają godzinkę ale jak będzie nam się dobrze rozmawiało to może i trochę dłużej, Tematyka będzie raczej dość podstawowa - skąd zainteresowanie, dlaczego się podoba, itp.

Zapytacie pewnie jeszcze: "a co ja będę z tego miał?".
No cóż chętnie postawię piwko (tudzież inny napitek) podczas wywiadu, a poza tym oczywiście wgląd w samą pracę oraz wkład w rozwój nauki.  [;)]

Stacjonuję w Warszawie i najchętniej gdzieś na jej terenie bym się spotkał ale mogę dojechać w razie czego.


Bardzo liczę na Waszą pomoc!,piszcie na PW albo w temacie.

Dzięki!!!


Notka do administracji forum - Jeżeli potrzebujecie uwiarygodnienia tego że jestem tym kim jestem (wiem że miewacie tu różnego rodzaju trolli) to prośba również o kontakt na PW, z przyjemnością podam dokładniejsze namiary do siebie, bądź kogoś z uniwersytetu który potwierdzi moje istnienie  [:)] .

Edytowano przez Draques
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do administracji oraz ciebie... BŁAGAM... proszę... używaj "automatycznego" koloru czcionki. 

 

Wracając do ankiety. Sam studiowałem, wiem jak to jest z tymi ankietami, ale czy taka ilość osób to nie za mało? Czy promotor nie przyczepi się? U mnie wymagano przynajmniej 100 osób (pedagogika, temat - "wpływ gier u osób w wieku 10-11 lat"), tak aby ankieta była wiarygodna. Nie lepiej wrzucić ankietę internetową? 

 

I jeszcze jedno. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, konsultacji, sprawdzenia czy twoje pytania trzymają się kupy i pupy - pisz na PW (tytuł "ankieta", czy coś). Nie, żebym robił z siebie jakiegoś speca od ankiet, ale na "dyplomówce" katowano nas - absolutnie każde pytanie było sprawdzane przez promotora. Po n-tych ilościach poprawek, dostałem "zielone światło". Zryta psychika i godziny kombinowania, "jak sformułować to samo pytanie tak, żeby było dobrze"... A było ich "trochę".  :burned:

 

Mam tylko dyplomówkę. Magisterka mi nie wyszła... a raczej wyszła bokiem. A temat ten sam - oczywiście, bardziej rozbudowany. Mimo to nie udało się. Dlaczego?

 

Za pracę dyplomową miałem 5. Ba, szef zasiadający w komisji po egzaminie, podał mi dłoń i stwierdził, że tak ciekawej i napisanej własnoręcznie pracy dawno nie widział. "Widać, że kierował się pan swoją pasją" - takich rzeczy się nie zapomina.

 

Za magisterkę, promotor non stop się czepiał - "do poprawy" - ALE CO JEST ŹLE!? Dyplomówka - "proszę sformułować to zdanie nieco inaczej, tak aby dziecko je zrozumiało". Można? Można... Co więcej, po umówieniu się na korespondencję mailową, byłem kompletnie olewany przez promotora. "Nie otrzymałam od pana żadnej wiadomości"  :lie:  Po pierwsze, współpraca z promotorem była katorgą, a po drugie w sekretariacie wprowadzono mnie w błąd. ("Można zmienić promotora?" - "Nie". Dzwoni do mnie koleżanka i mówi, że w sekretariacie dla studentów dziennych powiedziano, że wystarczy napisać podanie, które jest formalnością. Innymi słowy, zmiana jest możliwa, o ile ten wyrazi zgodę). Wolałem zrezygnować, niż płacić za opóźnienia i czesne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób listę kilkudziesięciu/kilkunastu pytań opisowych i wysyłaj chętnym (sam mogę na nie odpowiedzieć), dzięki czemu bez problemu znajdziesz 100 i więcej ankietowanych. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią wziąłbym udział, problem jest jednak taki, iż mieszkam w okolicach Wrocławia, także szmat drogi od Warszawy i w ciągu najbliższego miesiąca nie mam możliwości dojechać. Ewentualnie mogę udzielić odpowiedzi przez internet, jeśli taka opcja Ci odpowiada. Chyba, że chcesz jechać do Wrocławia, to z chęcią się spotkam na przyszły weekend. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wielkie dzięki za odzew!

 

Jeżeli chodzi o wywiady przez net, dajcie mi proszę kilka dni zanim do Was wrócę gdyż muszę to przegadać ze swoim promotorem żeby uzyskać zgodę.

 

A CO POWIECIE NA SKYPE?

Dla mnie byłby to złoty środek, Wy nie ruszacie się z domu a ja mam Was face-to-face, jak wymaga ode mnie metoda badawcza.

 

 

 

O Vistulianie myślałem, niestety trochę za odległy.

 

Triste Cordis: Dzięki za uwagi! Jeżeli chodzi o przyjętą metodologię to wolę przeprowadzić 5 tzw. wywiadów pogłębionych, gdzie mam dużo fajnej treści (4-8 godzin wywiadu to nie w kij dmuchał) do analizy niż 100 ankiet które i tak nie są wymierne z punktu statystycznego, a i o respondentów bywa ciężko.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skype mogę się umówić, czemu nie. Wszak to wszystko w imię nauki. Kwestia tylko dogadania terminu (w zależności od długości wykładu może być w czasie okienka, lub po zajęciach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wielkie dzięki za odzew!

 

Jeżeli chodzi o wywiady przez net, dajcie mi proszę kilka dni zanim do Was wrócę gdyż muszę to przegadać ze swoim promotorem żeby uzyskać zgodę.

 

A CO POWIECIE NA SKYPE?

Dla mnie byłby to złoty środek, Wy nie ruszacie się z domu a ja mam Was face-to-face, jak wymaga ode mnie metoda badawcza.

 

 

 

O Vistulianie myślałem, niestety trochę za odległy.

 

Triste Cordis: Dzięki za uwagi! Jeżeli chodzi o przyjętą metodologię to wolę przeprowadzić 5 tzw. wywiadów pogłębionych, gdzie mam dużo fajnej treści (4-8 godzin wywiadu to nie w kij dmuchał) do analizy niż 100 ankiet które i tak nie są wymierne z punktu statystycznego, a i o respondentów bywa ciężko.

Dla mnie skype jak najbardziej, ALE jako closet brony jestem w stanie o MLP rozmawiać tylko wtedy, gdy rodziców nie będzie w domu. To jest jedyny warunek, jaki tu stawiam, ale nie będzie on trudny do spełnienia ^^ 

Chyba, że rozmowa tekstowa wchodzi w grę - wtedy mogę porozmawiać o fandomie w każdej chwili :)

Edytowano przez Sir Hugoholic :3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...