Skocz do zawartości

Cytaty z fanfików warte zapamiętania


Recommended Posts

Temat wprawdzie nie zawiera fanfika, więc jeżeli moderacja uzna, że należy go przenieść, niech to zrobi, ale moim zdaniem pasuje tutaj. Jeżeli, pomysł się spodoba i przyjmie, możnaby go nawet na stałe przypiąć w dziale. Tak samo chciałbym, żeby to był jeden wspólny temat dla cytatów po polsku i po angielsku.

 

Czytając fanfiki, na pewno natrafiacie na jakieś cytaty, które według was są warte za pamiętania - czy to ze względu na trafność obserwacji w nich zawartych, czy może piękno jakiegoś sformułowania. Myślę również, że taki zbiór cytatów może być dla wielu zachętą do przeczytania jakiegoś fanfika.

Zaznaczam, że nie chodzi mi tutaj o kolejne "Kwiatki świętego fanfika" znane z FGE, tylko o zebranie cytatów w jakichś sposób wartościowych, nawet jeśli czasem zabawnych.

 

Zacznę paroma swoimi ulubionymi:

 

"'The world began like all things began, my apprentice, not with a mere breath... but with a song.'"

shortskirtsandexplosions, "Background Pony" - Celestia do Twilight, zapytana o stworzenie świata.

 

"Summer was for important things. Like.... like... Laying in the grass. Somepony had to do that. It was an important job. It wasn't really summer unless grass got laid on."

 

Chatoyance, "The Ice Cream Pony Summer" - przemyślenia Scootaloo na temat tego, co jest najważniejsze w lecie.

 

"...making music is merely a means of proposing questions with our hearts that our minds can't formulate.  Every time we sing or play an instrument, we are searching.  Every time we fill the air with notes of rhythm and tonality, we are endeavoring to get in touch with the parts of ourselves that our words cannot contain."

 

shortskirtsandexplosions, "Background Pony" - Lyra o swojej miłości do muzyki.

 

"Perhaps... just perhaps, the sweetest things that happen in life are the ones that history isn't there to record."

shortskirtsandexplosions"Background Pony"

 

“I want kindness. I want to be... innocent.”

 ChatoyanceThe Big Respawn - Odpowiedź bohatera na pytanie, dlaczego chce zostać zamieniony w kucyka. Cytat z opowiadania TCB, który moim zdaniem doskonale oddaje to, co tak wiele osób przyciąga do tego uniwersum i samego konceptu ponifikacji.

 

 

"It's the thing that summarizes your entire being to the world around you. It represents you at your inner core. It-..."

Windchaser"The Conversion Bureau: Ten Days" - o tym, czym tak naprawdę jest dla kucyka cutie mark.

Edytowano przez OjtamOjtam
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatwierdzam ten temat (Ojtam dobrze dobrał cytaty :D). Co prawda go nie przypnę, ale dodam link do zbioru tych ważniejszych tematów.

 

Tymczasem pozwolę sobie dodać dwa

When did music begin? Did it begin with a question? Or an exclamation? Was somepony laughing? Or sobbing? Was that pony alone? Or was there an audience?

Kiedy zaczęła się muzyka? Czy zaczęła się pytaniem? A może okrzykiem? Czy ktoś się śmiał? Lub łkał? Czy ten ktoś był sam? A może miał publiczność?

shortskirtsandexplosions, "Background Pony"

Have you ever had a beautiful melody stuck in your head, but you don't know where it came from? That melody is me.

Czy kiedykolwiek utkwiła ci w głowie piękna melodia, lecz nie wiedziałaś, skąd się wzięła? Ta melodia to ja.

shortskirtsandexplosions, "Background Pony"

Jak widać zamieściłem również tłumaczenia powyższych zdań. Jestem ciekaw czy uznacie je za trafne, bo w przypadku tego fanfika, nawet najprostsze słowa mogą nieść głębokie znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dodam coś od siebie. Na początek cytat z jednego z pierwszych rozdziałów Project Horizons:

 

“You do everything you can to make up for it, knowing that you’ll never succeed in getting rid of the guilt.  You devote yourself to spending every second trying to do better despite the fact that it will never be enough.  And you pray with every single good act you do that somehow when your life is over that your lifetime will come close to making up for the wrong you committed.”

 

Somber, Fallout Equestria: Project Horizons.

Cytat dla ludzi, którzy mają świadomość, że "znowu w życiu im nie wyszło".

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Cytuj

Online, she was known as ‘Chatoyance’, and what she lacked in audience she made up for in passion for a unvalued subgenre of a disreputable fandom. She wrote fanfiction, and did not possess the awareness, nor the sanity or maturity, to be properly ashamed.

Z niedokończonego self-inserta jednej z moich ulubionych autorek - można go znaleźć z zbiorze opowiadań "Poly Little Pony" (autor: Chatoyance)

Cytat świetnie i z dystansem do siebie opisuje pisanie fanfików ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epickie nekro tematu, gg wp :ajawesome:

 

Myślałem, czy by czegoś tu nie wrzucić od siebie, ale szybko uświadomiłem sobie, że musiałbym powstawiać całe fanfiki, bo nie jestem w stanie wybrać z nich kilku ulubionych zdań. Jedynym cytatem z fanfika, jaki naprawdę zapadł mi w pamięć, jest nastepująca fraza z opowiadania "Rush Moon" rozgrywającego się w uniwersum Futuramy (niestety nieukończonego):

 

Cytuj

Joy fades. Pain endures.

 

Owe dwa zdania w kontekście opowiadanej w opku historii nabierały niesamowitej wręcz wagi i mocy. Polecam każdemu to opowiadanie, można je znaleźć na stronie fanfiction.net.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...