Skocz do zawartości

Dubbing??


FluffyPony

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

W sumie ciekawe dlaczego Polska jest taka "opóźniona" we wszystkim . Każda premier czego jakkolwiek filmu, gry jest w Polsce opóźniona. Z MLP mogli zrobić tak że dubbingi wychodziły by w tym samym czasie co oryginał , ponieważ sama animacja nie jest chyba przerabiana pod dubbing (poruszanie ustami u postaci).

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawe dlaczego Polska jest taka "opóźniona" we wszystkim . Każda premier czego jakkolwiek filmu, gry jest w Polsce opóźniona. Z MLP mogli zrobić tak że dubbingi wychodziły by w tym samym czasie co oryginał , ponieważ sama animacja nie jest chyba przerabiana pod dubbing (poruszanie ustami u postaci).

Co ty, niemcy robią dubbing dopiero wtedy, kiedy jest następny sezon w ameryce  :fluttercry2: (np. teraz tam leci sezon 4) (wiem bo tam mieszkam xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z MLP mogli zrobić tak że dubbingi wychodziły by w tym samym czasie co oryginał

 

:lol:

 

Toś mnie rozbawił. Niestety dubbingowanie nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Dayan już wspomniał o pieniądzach, ale to nie wszystko. Tłumacz potrzebuje czasu żeby dobrać odpowiednie teksty, które nie będą się różnić, ale będą pasować do ruchu ust postaci. W razie piosenki musi zmieniać ją praktycznie całą, a jak znajdą się teksty nawiązujące do czegoś o czym takowy tłumacz pojęcia nie ma to i tu musi poszukać. A to dopiero samo tłumaczenie, jeszcze kwestia doboru lektorów pod postacie. Tu sprawa jest bardziej prosta, ale w tym sezonie i tak trudniejsza, bo pojawia się wiele nowych głosów. Następnie mamy nagrywanie, co też zajmuje sporo czasu, bo lektor nie leci perfekcyjnie tylko dziesiątki razy powtarza jeden tekst. I jest jeszcze składanie wszystkiego w całość, sprawdzanie czy nie ma szumów bądź innych niechcianych dźwięków. Naprawdę myślisz, że na to wszystko wystarczy tydzień? :v

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Każda premier czego jakkolwiek filmu, gry jest w Polsce opóźniona

No chyba nie. W na ogół jest czas na USA i Europę, nie spotkałam się z tym by w Polsce miała być premiera gry parę miesięcy po oryginale. Co więcej, nie raz widziałam w Polsce szybciej niż w USA.

A czemu tak jest a nie inaczej z MLP to właśnie wytłumaczyła bardzo dobrze Uszatka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Każda premier czego jakkolwiek filmu, gry jest w Polsce opóźniona

 

Gra o Tron leci normalnie. Nowe odcinki są następnego dnia ze względu na strefę czasową. Z MLP jesteśmy do tyłu, ale i tak jesteśmy przed Niemcami (naprawdę dopiero teraz leci im sezon 4). Spokojnie, inne kraje Europy też emitują MLP po premierze w USA (jakby nie patrzeć, to serial amerykańsko-kanadyjski).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Kidy będzie dubbing V sezonu?? bo lektor moim zdaniem jest straszny a napisy męczące i nie można się skupić na filmie.

Z góry thx za pomoc.

 

Po sezonie piątym w języku angielskim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Ziemowit

Kidy będzie dubbing V sezonu?? bo lektor moim zdaniem jest straszny a napisy męczące i nie można się skupić na filmie.

Z góry thx za pomoc.

 

Będzie we Wrześniu (12 odcinków) A druga część będzie po drugiej części po angielsku czyli pewno na zimę (luty, marzec)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znamy już premierę 5 sezonu z dubbingiem, tylko jedno pytanie. Kto się podejmie uploadowania odcinków z dubbingiem, gdyby Mystheria nie wróciła.

Ja spróbuję. Na ruskich serwerach znalazłem pirackiego streama minimini, dzwięk z odcinka podłożę do ITunes RIP i będzie git.

3gA3jhE.jpg

Wszystko zdążyłem już przetestować, między innymi nagrywałem tego streama przez dwie godziny, więc mam nadzieję że problemów nie będzie.

Edit: Jest problem, nie będę prawdopodobnie miał stałego dostępu do internetu. Nie będę w stanie nagrać streama przez kilka dni. 

Edytowano przez kacpi2442
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...