Skocz do zawartości

The Walking Brony [NZ][Adventure][+18]


Bonifacus

Recommended Posts

Witam, chciałbym wam przedstawić mój pierwszy i pewnie nie ostatni fanfic: "The Walking Brony" Opowieść jest o świecie ludzi, który jest opanowany przez zombie, jest w kilku miejscach oparty o serial: "The Walking Dead" i głównymi bohaterami są kucykofani - Tomek i Natalia, którzy starają się dojść do jednego z obozów, w którym ludzie zdołali przetrwać. Dalej musicie doczytać się sami :) Jedyne co powiem, to tylko to, że na początku fanfica jest stosunkowo mało krwi i przemocy, ale zmieni się to z biegiem czasu, bo to w końcu apokalipsa :ming: Dodałem oznaczenie +18, gdyż fanfic zawiera fragmenty typu gore, grimdark, violence itd. a mi się najprościej w świecie nie chciało zabierać miejsca na nazwę tematu i dałem tylko jedno oznaczenie, bo tam jest wszystko :ming: Rozdział 1.: https://docs.google.com/document/d/113LeiwmPNFmbOXnYES7CN86TxYHM9eJn-dIuvVxq2ZI/edit?pli=1Rozdział 2.: https://docs.google.com/document/d/1bf9V5YnPkARdMNvzffddjFjhIdfi0WvfepaA9DaVj9I/edit

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie średnio podobało, szczerze mówiąc, to wcale, wybacz, że to powiem, ale opowiadanie samo w sobie jest "biedne" - popracuj nad składnią, słownictwo też masz raczej ubogie, ale myślę, że znajdziesz osoby ktorym przypadnie do gustu. No i dobrze by było, jakbyś wyjustował tekst i zrobił coś, żeby to nie była "ściana" z tekstu bo cieżko sie czyta. Poza tym, załatw sobie kogoś dobrego do korekty, sporo błędów, powtórzeń i takich tam. Szczerze, to odpadłbym po pierwszych kilku zdaniach, ale jako iż jestem fanem serialu "The walking dead" zmusiłem się by czytać dalej, niestety wytrzymałem tylko do połowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie średnio podobało, szczerze mówiąc, to wcale, wybacz, że to powiem, ale opowiadanie samo w sobie jest "biedne" - popracuj nad składnią, słownictwo też masz raczej ubogie, ale myślę, że znajdziesz osoby ktorym przypadnie do gustu. No i dobrze by było, jakbyś wyjustował tekst i zrobił coś, żeby to nie była "ściana" z tekstu bo cieżko sie czyta. Poza tym, załatw sobie kogoś dobrego do korekty, sporo błędów, powtórzeń i takich tam. Szczerze, to odpadłbym po pierwszych kilku zdaniach, ale jako iż jestem fanem serialu "The walking dead" zmusiłem się by czytać dalej, niestety wytrzymałem tylko do połowy.

Dzięki za radę, ale niestety nikt się nie zgłosił do korekty mojego fanfica i dlatego jest on taki ubogi :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Justowanie tekstu 2) Akapity (także przy dialogach) 3) Za dużo przecinków ;p 4) po wielokropku dałbyś spację 4.1) po zwyczajnej kropce - także 4.2) ... i jeszcze po przecinku i po pauzie 5) kilka literówek i powtórzeń Sam tekst... Muszę bez bicia przyznać, że jeszcze nie przeczytałem. Póki co, to skupiłem się raczej na samym wyglądzie i tylko pobieżnie wypatrywałem jakichkolwiek błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Justowanie tekstu

2) Akapity (także przy dialogach)

3) Za dużo przecinków ;p

4) po wielokropku dałbyś spację

4.1) po zwyczajnej kropce - także

4.2) ... i jeszcze po przecinku i po pauzie

5) kilka literówek i powtórzeń

Sam tekst... Muszę bez bicia przyznać, że jeszcze nie przeczytałem. Póki co, to skupiłem się raczej na samym wyglądzie i tylko pobieżnie wypatrywałem jakichkolwiek błędów.

2. Akapity są... przypatrz się

3. Cóż, przecinki są potrzebne, bo wymaga od tego nasz cudowny język :P

4. Daje spacje na kropki...

5. Możesz wymienić w komentarzu na ficu gdzie są błędy? Chętnie je poprawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty te DOSŁOWNIE dwie spacje nazywasz akapitem? :ming: Akapit robisz przy pomocy klawisza "Tab". Justowanie, justowanie i jeszcze raz justowanie, jeśli piszesz coś i bierzesz to na poważnie tekst MUSI być wyjustowany. Dalej, owszem przecinki są ważne, jednakże czasem z nimi przesadzasz ;) Wciskasz je w niepotrzebne miejsca.

Sam chcialeś błedy, nie będą to literówki a bardziej w konstrukcji zdania:

Tomek nie spodziewał się takiego potoku zdarzeń.

Potoku zdarzeń? Może się czepiam, dla mnie źle to brzmi, nigdy nie slyszalem wczesniej takiego określenia.

Do nosa dostawał się zapach zgnilizny i śmierci, a po plecach czuł dreszcze, jak po jakimś bardzo strasznym horrorze.

Jaki zapach ma śmierć? :P "a na plecach poczuł dreszcze" lepiej brzmi.

Na końcu korytarza zobaczył postać, więc krzyknął do postaci.

Powtórzenia, a my nie lubimy powtórzeń :P

Jak sam widzisz, to tylko kilka zdan z samego początku, a im głębiej w las, tym wiecej drzew.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Tak ubogo, ale pokażę w przybliżeniu o co mi chodzi:

1) Brak justowania - chyba nie muszę tłumaczyć. Problem jest taki, że to zwyczajnie przeszkadza w czytaniu i na samym początku łapiesz niepotrzebnego minusa.

2) Brak akapitów - wstawiasz je gdzie chcesz, a nawet wtedy są zwyczajnie... Mało widoczne. Proponowałbym użycie klawisza "tab" do tworzenia wcięć, bo choć też nie są perfekcyjnym rozwiązaniem, to bliżej im do ideału.

3) Brak spacji - w kilku miejscach podkreśliłem sytuacje, w których ten odstęp powinien być, a go nie ma.

4) Powtórzenia - tutaj słowo "Tomek"

5) Sam list od rodziców - też można by go lepiej... Graficznie... Ułożyć w tym opowiadanku. Dla samej przyjemności czytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edit nr.2 Wyizolowałem i pozmieniałem miejsca, w których się pomyliłem: -Dodałem spacje w wielu miejscach -Wyjustowałem tekst -Poprawiłem pisownię -Zminimalizowałem powtórzenia -Pousuwałem zdania, które nie pasowały do tekstu Cóż...jestem wam bardzo wdzięczny, za taką korektę Liczę, że jeżeli znajdziecie więcej błędów, to mi je pokażecie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWANIE:

-Akcja zapiernicza jak ruski czołg na bimbrze

-Zły początek(złe podejście do tematu)

-Coś mi zgrzyta,tylko nie wiem co...

Wniosek:Jest dobrze,ale mogło i może być lepiej więc postaraj się.

Fanfic niezły, ale zgodzę się z Saperem, akcja toczy się trochę za szybko

Jak nad tym jeszcze posiedzisz może wyjść z tego niezłe opowiadanie :P

Przecież nie będę opisywał ulica po ulicy 8 kilometrowej podróży... Musiałbym chyba mieć kilka osób do wymyślania fabuły przy tym, bo jedna osoba trochę mało może napisać, gdy pisze, jak ma wenę... Taka tylko uwaga :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad rozdziałem drugim niedługo zacznę pracować, ale wpierw chcę, by przynajmniej 1 był opublikowany na FGE

Z różnych względów(akcja zapiernicza jak kubica w ruskim czołgu na bimber itp.) mogą ci powiedzieć,żebyś poprawił,przepisał,i jeszcze kilka innych słów na P,więc nie paczaj na to,pisz 2 rozdział.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

TAK, nareszcie :D Nie ma bata nie idę do szkoły, bo trzeba czytać :P Edit: Za dużo razy jest powtórzone imię bohatera. Czytelnicy to nie idioci więc raczej powinni się domyślić o kogo chodzi. Możesz także pozmieniać na np.: "Tomek zrobił to... Chłopak zrobił tamto..." itp. Znalazło się także kilka błędów, mnie nie rażą ale ktoś może się przyczepić. Jak będę miał czas (jak ze szkoły wrócę) to zaznaczę, chyba że ktoś mnie uprzedzi :) Ogólnie rzecz ujmując zaczyna się nawet ciekawie, więcej napiszę jak przeczytam na spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, 18+ faktycznie tutaj pasuje, ale mnie nic nie powstrzyma :-) szybka akcja wiele niespodzianek, aż prawie za dużo. tak trzymać. jedyny minus to to że z niego że zrobiłeś z niego zimnego mordercę. wydaje mi się to trochę dziwne że nie ma żadnych wyrzutów sumienia ani nic w tym rodzaju oraz że tak dobrze umie się posługiwać bronią. ale to tylko moje przypuszczenia. rób jak uważasz. wydaje mi się że się opierasz na grze dayz :-). na ortografię itp nie zwracam uwagi. podsumowanie: mam nadzieję że na kolejny rozdział nie będzie trzeba czekać tak długo. ps: twój awatar... strasznie mnie irytuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...
×
×
  • Utwórz nowe...