Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

Dzisiaj po włączeniu komputera pojawiła mi się ikonka, a po naciśnięciu takie coś.

9NmzBLn.png

Czy ktoś może mi wytłumaczyć co to jest?

Promocja? Naciąganie? Oszustwo?

Może ktoś to już ma?

edit:

Znalazłem parę informacji z kilku źródeł:

Notka z PClab.pl
http://pclab.pl/news64077.html

Na razie nie wiadomo według jakiego klucza dobierani są kolejny użytkownicy, którym wyświetlana jest wspomniana oferta rezerwacji, ale z doniesień w sieci wynika, że może to być realizowane zupełnie losowo, gdyż wpisy osób, które już komunikaty otrzymały pochodzą z różnych krajów, ze wszystkich kontynentów. Windows 10 najprawdopodobniej zostanie oficjalnie zaprezentowany latem bieżącego roku. Warto jednak mieć na uwadze to, że do tej pory Microsoft nie przedstawił żadnego terminu, a więc wszystkie doniesienia na ten temat wciąż mają status nieoficjalny.

Notka z KomputerŚwiat:

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2015/04/windows-10-bedzie-darmowy-dla-uzytkownikow-windows-7-i-81.aspx

[email protected]:

I nie wcale nie przeżywam. Jestem tylko zaskoczony.

Edited by Dayan

Właśnie przeglądam informacje na ten temat. Coś mi tutaj nie pasuje. Mam swoje podejrzenia.

Jestem do tego dość sceptycznie nastawiony. Może chcą mnie naciągnąć? Przez 12 miesięcy za darmo, a potem będę płacił za subskrypcje?

Może jest ktoś kto bardziej się w tym orientuje?

edit:

Nieciekawych rzeczy się dowiaduje z pewnych źródeł. 

Może lepiej nic nie będę pobierał.  :lkBLv:  Kolejna próba dojenia klientów.

edit2:

Temat uważam za zamknięty.

Edited by Dayan

Windows 10 używany jest na kompach graficznych w mojej szkole. Jest to public beta. Jest całkowicie darmowy. Mnóstwo niedociągnięć, jest niestabilny i drażniący.
(Przynajmniej w moim odczuciu) Pasek wyszukiwań jest podstawką, za którą mam ochotę załatwić Microsoft. Wszystko jest ukryte, eksploracja jest tragiczna.
System stworzony na tablety/laptopy. Sporo aplikacji ma problemy z odpaleniem. (Może naprawili to w nowszych łatkach) Zaimplementowano nową przeglądarkę spartan.
Używam win7 i póki co nie zamierzam się przenosić. Jak dla mnie Windows idzie w złym kierunku. Nie mówię, że mógłby Ci się nie spodobać. Osobiście odradzam, choć wiem, że ósemkowcy mają swoje przyzwyczajenia związane z tym systemem, może być podobnie.

Windows 9 nie powstał, myślę, że chodziło o to, że co drugi system był odebrany negatywnie pod względem działania.

• Upvote 2

Windows 10 używany jest na kompach graficznych w mojej szkole. Jest to public beta. Jest całkowicie darmowy. Mnóstwo niedociągnięć, jest niestabilny i drażniący.

W końcu to wersja Beta. Nie dziwie się.

Zaimplementowano nową przeglądarkę spartan.

Explorera odłożyli do lamusa? Dopiero teraz?

Używam win7 i póki co nie zamierzam się przenosić. Jak dla mnie Windows idzie w złym kierunku. Nie mówię, że mógłby Ci się nie spodobać. Osobiście odradzam, choć wiem, że ósemkowcy mają swoje przyzwyczajenia związane z tym systemem, może być podobnie.

Windows 9 nie powstał, myślę, że chodziło o to, że co drugi system był odebrany negatywnie pod względem działania.

Jak ja to dobrze znam. Najpierw 98, potem Milenium, potem XP, potem Vista, potem 7 (którą mam teraz obecnie), potem 8, a teraz 10. Gdzieś była na internecie taka krzywa z wersjami Windowsa.

Co do Windows 8, też miałem takie dziwne wrażenie z tymi kafelkami.

Edited by Dayan

Nie powstał, bo programy myliłyby go z windowsami 95 i 98 i istniało ryzyko, że w ogóle by nie zadziałały.

A kwestia Windowsa była już szeroko omawiana i jeszcze szerzej zalana mitami o amonamencie. Ma być tak, że dla wszystkich posiadaczy Win 7/8/8.1 Microsoft GWARANTUJE darmową aktualizację PEŁNEGO systemu przez rok od premiery. Później pozostaną jedynie płatne update'y.

• Upvote 1

Mnie interesuje jedynie to czy, mając windowsa 8.1 i aktualizując go do 10 mogę później z niej zrezygnować i używać legalnie, według warunków licencji ponownie wersji windowsa z płyty, czy to już zmiana na stałe i jestem zobligowany po instalacji systemu w ciągu danego okresu czasu zainstalować aktualizację.

Ktoś wie, jak to wygląda?

Godząc się na rezerwację Win 10 będzie Ci się ściągał w tle. Gdy odbędzie się premiera 10 to i tak wszyscy użytkownicy 7, 8 oraz 8.1 będą mogli upnąć sobie system do 10 w czasie jednego roku od premiery. A teraz rezerwując po prostu będziesz już miał ściągniętego i będziesz mógł zainstalować natychmiastowo w czasie premiery.

Mnie bardziej ciekawi sprawa, że jak upnę se ten system, a potem na przykład zmienię kompa, to instalując z płyty będę mieć 10? Jak minie ponad rok?

Edited by Mistrzyni Jaskier

Z tego co czytałem to jest tak, że przez rok od premiery możesz zrobić sobie 10. Po roku nadal będziesz ją mieć, bo otrzymujesz system na zawsze, ale spóźnialscy, którzy mogli zaktualizować system do 10, ale tego nie zrobili przez rok od premiery już nie będą mieli takiej możliwości, i czeka ich zapłata za nowy system.

Mnie najbardziej ciekawi czy będzie możliwość pobrania samej instalki Win 10, aby móc sobie zrobić czystą instalację

Losowo to raczej nie wybiera, tylko raczej jest to dla wszystkich posiadaczy legalnych windows 7/8/8.1.

W domu mam dwa lapki z windows 7 i na obu to wyskoczyło.

legalnych windows 7/8/8.1.

To chyba rozumie się samo przez się  :rainderp:

Skoro rezerwacja jest losowa, a ja na każdym komputerze z Windowsem mam ikonkę, to czuję się doceniony przez MS :spike:

Tak teraz sobie myślę. Jaskier, masz na pewno wszystkie łatki zainstalowane? Bo mój znajomy zdziwił się, jak mu o tym powiedziałem, ale jak zaktualizował system, to jemu też pojawiła się ikonka :v

To jest tak jakbyś pobrał betę windowsa 10 i miał ją przez rok za free, po roku, trzeba zapłacić tyle co  za zakupienie tego w sklepie, bodajże z jakąś tam zniżką, no i nie musisz instalować od nowa całego systemu tylko już masz aktywny wtedy. Ale ja na razie nie chcę bo to w końcu beta więc będzie kiepsko. 

Tylko jest napisane że to będzie bezpłatne uaktualnienie do pełnej wersji systemu windows 10 a nie wersji testowej/próbnej.

Guest ChrisEggII

Mnie z kolei ciekawi czy będzie możliwość jakiegoś powrotu do W7 bez konieczności instalacji jej na nowo.

Mnie z kolei ciekawi czy będzie możliwość jakiegoś powrotu do W7 bez konieczności instalacji jej na nowo.

Najpewniej nie, bo może być niezgodność programów czy coś, no i na pewno nie pomyśleli o tym że ktoś chciałby wrócić do starego systemu.

Z tego co mi wiadomo, to będzie to na zasadzie: zgarnij przed premierą (lub w jej dniu) i się ciesz do śmierci za darmowego Window$a-"FullWypas Edyszyn" albo po premierze płać (ale musisz mieć oryginalny poprzedni i najnowsze aktualizacje). Soł macz hojność.

Kwestia programistyczna. Cholernie dużo istniejących aktualnie programów sprawdza czy wersja systemu to 95/98 poprzez... sprawdzanie czy w nazwie systemu znajduje się fraza "Windows 9". Zarówno w przypadku "Windows 95" jak i "Windows 98" ten ciąg znaków się znajduje, dochodzi do błędnego wykrycia systemu jako ten z sprzed 15-20 lat. Ich liczba jest tak wielka, że Microsoftowi bardziej opłacało się nazwać nowy system dziesiątką niż mieć problemy z kompatybilnością i nieprawidłowym wykrywaniem systemu przez programy firm trzecich. 

• Upvote 1