Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

Teraz to już nie ogarniam tego. Czyli jak, można na oryginalnym kluczu raz zaktualizować do win10 za darmo i korzystać cały czas aż do zmiany maszyny/systemu/klucza?

Możesz aktualizować ile razy chcesz od początku premiery przez cały rok. Kiedy minie ten rok to gdy zmienisz maszynę bądź chciałbyś dać formata niestety nie będzie już możliwości.

Możesz aktualizować ile razy chcesz od początku premiery przez cały rok. Kiedy minie ten rok to gdy zmienisz maszynę bądź chciałbyś dać formata niestety nie będzie już możliwości.

Teraz z kolei już mówią, że się da przeinstalować system, a wcześniejsza wypowiedź jednego z inżynierów była pomyłką :rainderp:

Codziennie coś nowego.

Codziennie coś nowego.

Oni chyba sami nie wiedzą i wymyślają oferty, promocje na poczekaniu, w zależności od okazji.

Teraz z kolei już mówią, że się da przeinstalować system, a wcześniejsza wypowiedź jednego z inżynierów była pomyłką

Codziennie coś nowego.

Wtf. Nie no, i tak najprędzej uwierzę w tę wersję, bo jest najbardziej logiczna xD

Na razie wersja oficjalna jest taka, że będzie można zrobić powrót do ustawień fabrycznych systemu nawet po tym roku, ale płatna będzie instalacja po formacie ;p No ale, wiele się jeszcze może zmienić do tego czasu.

Okej, ja się na komputerach kompletnie nie znam, (wiem tylko że z Windowsa 7 jestem zadowolona, nic mi się nie tnie itd.) ale wytłumaczcie mi łopatologicznie. Warto ściągać? Jak na razie się zapisałam do tego czegoś, ale nie wiem czy warto :<

Okej, ja się na komputerach kompletnie nie znam, (wiem tylko że z Windowsa 7 jestem zadowolona, nic mi się nie tnie itd.) ale wytłumaczcie mi łopatologicznie. Warto ściągać? Jak na razie się zapisałam do tego czegoś, ale nie wiem czy warto :<

Według mnie się opłaca, ja jestem zwolennikiem nowych Windowsów, a styl METRO, który jest na moim komputerze już od Windowsa 8 ( aktualnie używam 8.1) bardzo mi się podoba. I zapewne przeczytasz na Internecie wiele złych opinii ale zwykle pochodzą one od ludzi, które nigdy tego systemu nawet nie posiadały. Windows 10 będzie z pewnością bardzo dobrym systemem i robię update jak tylko wyjdzie oficjalna wersja.

Z tego co zrozumiałam, jeśli po 29.07.2016r będę miała  format albo coś w tym rodzaju, będę musiała od nowa wykupywać Windowsa 10?

Mi się zdaje że będzie tak: Żeby mieć 10  to najpierw trzeba zainstalować system  z którego przeprowadzona ma być aktualizacja.

Gdyby chociaż Microsoftowi chciało to wyjaśnić raz a dobrze.

Nigdy nie lubiłem tych całych AERO, METRO i innych. Po wyłączeniu większości bajerów, system działa dużo szybciej. Nawet jeśli ta aktualizacja będzie działać "tylko" rok, da odpowiedź na pytanie: "warto przejść czy nie". Mam tylko nadzieję, że nie narobi bajzlu po aktualizacji. 

I tak trzeba się spodziewać, że przed 1 Service packiem system nie będzie działał za dobrze.

A ja nadal nie wiem, czy po formacie i reinstalacji mojej ósemki (jeżeli mi się 10 nie spodoba), będzie ona działała normalnie i legalnie ze wszystkimi dostępnymi aktualizacjami, które będą dla niej wychodziły. Czy jednak będzie się ciągle prosił o aktualizacje na 10-tkę...

Robił ktoś taki przeskok z 7 na 8? Jak to wyglądało w tym przypadku?

Ja robiłem i aktualizację i czystą instalację Win8. Przy aktualizacji pliki się zachowały oczywiście, ale powstał folder o nazwie "OldWindows" czy coś takiego i zapychał tylko dysk. Jest on tylko po to, aby przywrócić siódemkę w razie awarii, ale po sukcesie jest bezużyteczny. Aplikacje i programy w większości działały, ale niektóre nie chciały. W przypadku czystej instalacji apki też działały, jednakże nie wszystkie a niektóre udawały, że startowały.

Sprawa z roczną darmową aktualizacją jest już wyjaśniona. Do dzisiaj można zarezerwować aktualizację i ma się ją za darmo tylko na maszynę, na którą ją się zarezerwowało. Jeżeli chcesz na innej musisz kupić albo cofnąć się w czasie i zarezerwować. Odświeżanie i powrót do ustawień fabrycznych nie unieważnia klucza i instalacji, ale czysta instalacja już tak.

O godzinie 10:57 29 lipca 2015 roku aktualizacji do Win10 brak.

Edited by Maćko z Bogdańca

Link

Dostęp do aktualizacji po premierze

Jeśli do daty premiery nie zarezerwowaliśmy Windows 10, po 29 lipca 2015 roku otrzymamy powiadomienie o czekającej aktualizacji, którą będą mogli pobrać i zaplanować dzięki aplikacji Uzyskaj system Windows 10, domyślnie włączonej w ramach usługi Windows Update. Z oferty darmowej aktualizacji systemu do Windows 10 będzie można skorzystać do 29 lipca 2016 roku.

Jest jeszcze czas.  :aj5:

Zobaczymy co się stanie po premierze.

Czy już ktoś ma Windows 10?

To może ja napiszę parę krótkich słów na temat 10

Póki co aktualizacja nie sprawiła problemów, system jest ładny i póki co nie zawiesza się. Problem jest z aplikacjami ze sklepu które wywalają błąd i nie mogą się zaktualizować.

Dam więcej znać po dłuższej eksploatacji.

Już się pobiera. Zobaczymy, jak to będzie.

Jest jedna rzecz - radzę zrobić backup ważnych plików na pendrive etc., bo mogą "zniknąć".

Poprałem pliki po 13 i nadal (_!_). Nadal mam tą ikonkę w pasku i komunikat: "powiadom mnie gdy wszystko będzie gotowe"  :burned:

Wykryłem jeden irytujący problem a przynajmniej tak jest u mnie.

Kiedy próbuje zainstalować aplikacje z Windows Store to ona zatrzymuje się na pobieraniu licencji i wywala błąd z tytułem "Coś poszło nie tak"