Skocz do zawartości

Trzy Strony Medalu [Przygoda] [Violence] [Shipping] [Slice of Life]


Pillster

Jak oceniasz "Trzy Strony Medalu"?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz "Trzy Strony Medalu"?

    • Dno i cztery metry mułu. Wypad z tym z forum!
    • Nie najgorszy, ale też nie aż tak dobry, żeby go czytać.
      0
    • Taki średni... da się przeczytać.
      0
    • Hmmm... godny uwagi...
    • Te, dobre to jest!
    • This - is - EPIC!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Napompowany maną przez świetną, radiową recenzję https://www.youtube.com/watch?v=f6irihCu4Wc, autorstwa Mordecza, za którą bardzo serdecznie dziękuję, zawziąłem się i rozszerzyłem trzeci rozdział TSM, który ma teraz 20 stron. Czy teraz jest lepsiejszy? I czy dalej mam tak rozpisywać kolejne chaptery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potrzeby recenzji przeleciałem pobieżnie przez poprzednie rozdziały, ale przy trzecim zostałem na dłużej, czego efekty widać. Jest co poprawiać. Kilka uwag na podstawie zebranych błędów:

 

* ,,tę", nie ,,tą". ,,Tą" przeważnie łączy się z przyimkami typu: nad, pod oraz z rzeczownikiem w narzędniku np: leżę pod tą jabłonią, siedzę nad tą książką itp. Przykładem wyłamującym się spod tej reguły jest "Zaskoczyłeś mnie tą niespodzianką". Prosta zasada - jak widzisz rzeczownik w rodzaju żeńskim z końcówką "ę", piszesz "tę";

* zapis cudzysłowów. Oficjalnie się tego nie czepiam, ale widzę pomieszanie GoogleDocs z Wordem, co czyni tekst niechlujnym. Generalnie notacja polska jest taka - ,,dobrze" i "źle";

* strasznie często używasz ,,ten, ta, to, tej", ,,taki, taka, takich" oraz ,,ją, jej, niej". Mógłbyś pozbyć się blisko pięćdziesięciu takich zwrotów, czyniąc tekst prostszym i zachowując jego logikę;

* informuj Kessega, że wróciłeś do TSM;

* ,,jako że", ,,zwłaszcza że", ,,pomimo że" itd. są związkami wyrazowymi i nie stawia się przecinka przed ,,że";

* nie stawiamy przecinków przed: ani, lub, albo, niż, oraz;

* podwójne spacje, podwójne spacje wszędzie

 

Gdybym tylko pamiętał poprzedni trzeci rozdział, mógłbym wypowiedzieć się lepiej. Z pewnością został rozbudowany, co sądzę po licznych literówkach ze strony autora. Czy cokolwiek poprawił? Trudno określić, ale pewne jest, że teraz całość wygląda na bardziej naturalną niż to miało miejsce wcześniej. Chwilowo na tym zakończę wywód, ponieważ mam jeszcze wobec ciebie pewnie zobowiązania.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to już ostatni tekst mojego autorstwa w tym temacie. Przygotowałem skróconą wersję, która bardziej pasuje do miana recenzji. Łapcie link i cieszcie się - https://docs.google.com/document/d/1naPJalmdqqTX1fxzb9Jc5chlPU3AZr45xe-5N5I9WlA/edit

 

(kolejny artykuł tego kalibru dopiero w momencie, gdy skończysz Trzy Strony Medalu :P)

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Napompowany maną przez świetną, radiową recenzję <KLIK>, autorstwa Mordecza, za którą bardzo serdecznie dziękuję, zawziąłem się i rozszerzyłem trzeci rozdział TSM, który ma teraz 20 stron. Czy teraz jest lepsiejszy? I czy dalej mam tak rozpisywać kolejne chaptery?

NIE!

raczej masz pisać KOLEJNE chap... rozdziały. już niewiele brakuje bym zapomniał fabułę, a to jest straszne! czy w ogóly jeszcze ruszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Aloha, Guyz. It's me again. 

 

Z racji ze moja współpraca z Projektem Bronies przeszła w stan dziwnej stagnacji, postanowiłem na poważnie wziąć się za poprawianie mojego epickiego dzieła. Daleko idące zmiany w fiku, oraz stosunkowo długi czas poprawek zmusza mnie, niestety, do czasowego usunięcia linków do wszystkich rozdziałów. Nie martwcie się na zapas - fik nie znika, po prostu jest "currently under maintenance", a poprawa i korekta zajmie trochę czasu. Niech jednak żywi nie tracą nadziei - kiedy poprawię odpowiednią ilość rozdziałów, wrzucę ją ponownie i wezmę się za następne. W ciemno jednak mogę zapewnić że rozdziały robią się coraz dłuuuuższe - średnio na samych poprawkach opisów i ekspresji zyskuję drugie tyle z jednego rozdziału :3 

 

Rozdziały będą jak je przygotuję. Czekacie już prawie rok, chyba kilka miesięcy w tą czy w tamta nie zrobi różnicy :3

Edytowano przez Pillster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...