Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja XV "Konkurs literacki"


Dolar84

Recommended Posts

No i doszliśmy do 15 edycji Konkursu Literackiego.

 

Po drodze działo się sporo, byliśmy świadkami powstania kilku perełek, całej masy opowiadań bardzo dobrych i dobrych, pojawiło się również sporo niezłych, no i co jakiś czas trafiało się jedno czy drugie potknięcie. Jednak oceniając ogólnie to poziom nadsyłanych opowiadań jest wysoki.

 

W każdym razie na tak półokrągłą liczbę postanowiliśmy uraczyć Was dosyć nietypowym tematem. Jak widać w nazwie rzeczonym tematem konkursu literackiego jest "Konkurs Literacki". Dodatkowo jeden odgórnie przydzielony tag powinien spowodować, że pisanie ma wszelkie szanse stać się prawdziwą przyjemnością. 

 

Na tym kończymy wstęp i przechodzimy do standardowego zestawu punktów.

 

1. Limit słów - 1006. Każde opowiadanie zostanie sprawdzone w wordzie, więc nie ufacie zanadto licznikom słów z google docs i im podobnych. Zapytacie skąd taka liczba? Otóż dokładnie tyle mieliśmy w dziale opowiadań po zakończeniu remanentu.

 

2. Temat - jak w nazwie: "Konkurs Literacki".

 

3. Wyznaczone tagi - Obowiązkowym tagiem jest [Comedy]. Oprócz niego może(nie musi) być jeden lub dwa tagi dowolne. Dla porządku - tagi [Gore] i [Clop] są zakazane. Tagi autorskie są dozwolone. Tagi obowiązkowe NIE wliczają się do tych trzech tagów i nie trzeba ich tutaj w ogóle zamieszczać.

 

4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

 

5. Czas oddawania prac: 19.06.2015 23:59:59

 

6. Po oddaniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. W związku z tym proszę wyłączyć w google docs opcję edycji/komentowania, dopóki prace nie zostaną ocenione a wyniki podane.

 

7, Przed przystąpieniem do konkursu proszę zapoznać się z Regulaminem (część punktów się powtarza z tym co tu jest, wiem, jednak i tak nalegam na jego lekturę).

 

8. Prace które nie zostaną prawidłowo otagowane, przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

 

9. Zwycięskie opowiadanie zostanie opublikowane na łamach "Equestria Times" (w przyszłych numerach).

 

10. Przystępując do konkursu uczestnicy akceptują w całości powyższe postanowienia oraz regulamin.

 

Skład sędziowski - Hoffman, Dolar84

 

 

Zachęcam do dokładnej lektury wszystkich powyższych punktów i samego Regulaminu oraz nie sugerowanie się tym co znacie z innych edycji - w każdej mogą obowiązywać odrobinę inne reguły. Nie dawajcie nam powodów, byśmy musieli Was dyskwalifikować.

 

No i to by było wszystko. Liczę na to, że wszystko udało się wyjaśnić. Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania - zadawajcie je w temacie.

 

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i liczymy, że jak zwykle przysypiecie nas dużą ilością prac.

 

Let the chaos begin!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że mógłbym oddać pracę na dwie minuty po otwarciu konkursu. Poważnie. W aktualizowanym "Mieście duchów" jest jeszcze nieopublikowana scena, której główny motyw polega na napisaniu pracy na konkurs literacki, a konkretniej przypomnienie gradobicia fików. Życie bywa bardzo zabawne...

 

Nie mniej jednak napiszę coś innego. Coś, co zmieści się w 1006 słowach i będzie zawierało chociaż odrobinę groteski.

 

Pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dwa dni do końca a tylko dwie osoby zostawiły opowiadania. Nieciekawie to wygląda pod względem ilościowym. Na szczęście patrząc na to kto zostawił o jakość się jakoś specjalnie nie martwię :D. Cóż - mam nadzieję, że zgodnie z tradycją jeszcze w ostatni dzień dojdzie do jakiejś lawiny tekstów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie konkursowe [(mam nadzieję że)comedy][slice of life]

Początkowo było równo 1006 słów, po edycji trochę stracił na długości. Lekka opowieść o ogierze z niemocą twórczą. Nie daje takiego banana na twarzy jak pozostałe - modlę się, by dawał choć cień uśmiechu.

Powinienem wysłać na chwilę przed północą, ale aż tak nie będę ryzykować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://docs.google.com/document/d/1RxvSgzXJCEYxmNWS-lBxT2R0NhZudRN7cWzzH88F1Po/edit?usp=sharing
 

 

A dajta mi spokój. 997 słów bez tytułu i tagów. Jak to jest, że spacje za słowo bierze.

 

Oto moje dzieło które jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Przedstawiony w nim humor jest najniższych lotów.

Historia opowiada o natchnieniu. I szczerze wątpię by nadawało się doczytania. Przynajmniej będziecie mieć więcej roboty. Tak, jestem zły.

 

Co muszę zrobić by zmienić link w tytuł?

Edytowano przez White Hood
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tym razem mi się nie chce czekać do końca :drurrp:

 

15 Konkurs Literacki

 

Tak, to jest tytuł fica.

 

[Comedy][Forum][slice of Life]

1001 słów.

 

 

Taka mała laurka dla wszystkich piszących i dla kilku znajomych (i nie) z naszego wspaniałego działu ficów.

Miało być więcej nawiązań, ale limit słów jest nieubłagany (podobnie jak Herbatnik Dolara), więc musiałem

poprzestać tylko na kilku motywach. Także ten... miłego czytania i pamiętajcie...

Sweetie Belle to najlepsza ostrzałka do ołówków.

Edytowano przez Niklas
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...