Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja XV "Konkurs literacki"


Dolar84

Recommended Posts

Boing!

 

Północ za nami, więc pora zamknąć 15 edycję Konkursu Literackiego. Na szczęście tradycji stało się zadość i w ostatni dzień ruszyła niezła lawina tekstów - dobiliśmy do dziesiątki.

 

Dziękuję wszystkim uczestnikom - wyniki postaramy się opublikować najszybciej jak to możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z nieobecności Dolara, pozwoliłem sobie na stworzenie własnych minikomentarzy. Być może kogoś ta opinia zainteresuje. ;)

 

Mordecz

To może być dziwny zarzut z mojej strony, ale czy na pewno potrzeba było osadzać tę scenkę w kontinuum Żałobnego Miasta? Odniesienia do postaci i zdarzeń z przeszłości nic nie wnoszą, a jedynie mogą skonfundować czytelnika. Zaś charakteryzacja Dą Żuana zamyka się całkowicie w jego imieniu, mógłby więc istnieć gdziekolwiek.

 

Samo opowiadanie było trochę nierówne; miejscami autentycznie się śmiałem, innymi miałem wrażenie, że dowcip przeleciał mi koło uszu. Wkradło się też parę błędów językowych. Doskwiera brak puenty na końcu, no ale może nie powinienem na to narzekać, biorąc pod uwagę jak kończy się moje konkursowe opowiadanie.

Ogólnie, pomysł wydał mi się z potencjałem, ale wykonanie nie do końca dobre.

 

Malvagio

Pomysł tego opowiadania bardzo mi się podoba, i wcale nie mówię tego dlatego, że sam mam bardzo podobny.

:P
Przypadł mi do gustu także przedstawianie postaci i te kilka gagów, które się w opowiadaniu znalazły. Minusem jest to, że całość zbytnio wygląda na zawiązanie akcji do jakiejś większej całości, która nie zmieściła się ze względu na limit słów. Czy może krócej: tu niewiele się dzieje.

Wciąż, jest bardzo sympatycznie.


 

Sakitta

Zaczynało się całkiem obiecująco, z pomysłem na kierunki kucykowych studiów... ale potem wszystko stoczyło się do scen zbyt bezsensownych i dość prostacko rubasznych. Nie mój gust, nie śmieszyło mnie.



Nie mam nic dobrego do powiedzenia, ale też nic konstruktywnego, więc zamilknę.

 

Ohmowe Ciastko

Tego typu slice of life nie są gatunkiem, który trafia w mój gust, jednak pomysł tego opowiadania wydał mi się nadspodziewanie dobry. Momentów komediowych wiele tam nie ma, ale przy tych we wstępie i zakończeniu się śmiałem. Bardzo dobra puenta.



Niestety, środek jest bardzo mocno nijaki. Może to moje uprzedzenie do SoL, ale nie widziałem tam nic ani ciekawego, ani śmiesznego, i niestety przez to nie mogę uznać tego opowiadania za w pełni dobre.


 

White Hood

Po słowach autora spodziewałem się czegoś gorszego. Humor nie jest w moim guście, ale trzeba przyznać, opowiadanie szczerze próbuje.



Gorzej, że forma aktywnie przeciwdziała czytaniu. Brakuje przycinków, niektóre akapity zdają się być losowo pooddzielane pustymi liniami, a skoro zamiast półpauz są myślniki, to chociaż powinny być oddzielone spacją od sąsiednich słów.

Jak dla mnie średniak, ale może pewnej podgrupie studentów się bardziej spodoba? :P

 

OneTwo

Opowiadanie ewidentnie na jeden gag... doceniam eksperyment. Ale nie rozśmieszyło mnie. Więc niestety...



Niklas

Z opowiadania podobał mi się przede wszystkim styl (minus parę drobnych błędów). Lekki i klimatyczny.



Niestety, poza tym opowiadanie nie zaciekawiło mnie, ani za bardzo nie rozśmieszyło (poza urną ze słomy). Jako laurka się sprawdza, obawiam się jednak, że tylko jako to. Kwestia gustu.



Rex

Eee... ok.



Forma bardzo na odczep się (sam dialog), humor do mnie nie trafił (randomowe nawiązania i jakiś suchar?), moim zdaniem nie tędy droga do twórczości literackiej.



Nyxgrim

Prawdę mówiąc, ostrzeżenie w poście jest trochę na wyrost, bo satyra jest tu tyle "edgy", co prymitywna. Gorzej, że jest też całkowicie przewidywalna, a co za tym idzie - Nie Śmieszna.



Styl jest solidny, a puenta porządna, ale przykro mi, tyle pretensjonalnych sucharów nastroiło mnie do tekstu raczej negatywnie. Ja wiem, że limit, ale może warto było zrobić mniej gagów, a subtelniejsze.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Ja wiem, że limit, ale może warto było zrobić mniej gagów, a subtelniejsze.

 

Gdyby opowiadanie mogło mieć więcej słów mógłbym zrobić to porządnie. Zależało mi na przedstawieniu jak największej ilości absurdów naszego życia, co w połączeniu ze skromnym limitem dało średni efekt.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W końcu!

 

Po sporym opóźnieniu, za które bardzo przepraszam nareszcie możemy ogłosić wyniki XV Konkursu Literackiego. Wszyscy podeszli do zadania ze sporym dystansem co przełożyło się na wyśmienite efekty. Z radością stwierdzam, iż tym razem nie znalazłem pośród przyznanych prac żadnej, którą mogę określić mianem słabej. Były lepsze, były gorsze, ale wszyscy trzymali poziom. Dosyć jednak tego gadania - czas na wyniki:

 

I miejsce zdobywa "15 Konkurs Literacki" autorstwa Niklasa

II miejsce zdobywa "Błędne koło, które jest dziurawe" autorstwa Nyxgrima

III miejsce zdobywa "Konkurs Literacki" autorstwa Malvagio

 

Serdecznie gratuluję zdobywcom podium jak i pozostałym uczestnikom. Tym razem dodatkowe słowne wyróżnienie otrzymują od nas Mordecz i Ohmowe Ciastko, którzy znaleźli się tuż za podium - Wasze prace bardzo przypadły nam do gustu i żałowaliśmy, iż nie da się rozszerzyć nieco granic wspomnianego pudła. Ale cóż - reguły.

 

W każdym razie raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom - niedługo spotkamy się na jakiejś innej edycji, tym razem z większym limitem słów.

 

Edit:

 

No i piórwa wiedziałem że o czymś zapomniałem. Standardowo podsyłamy Wam mini-recenzje. Do wglądu tutaj: Hoffman, Dolar84.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhe! Ktoś tu nie wie, kto to był "kacyk"? To nie to samo, co "kucyk".

 

Tak, czy inaczej, faktycznie zamierzam trochę się powściągać z komediami randomowymi. Obiecuję :pinkie4:  , że jeżeli następnym razem będę zmuszony pisać komedię, sięgnę do trochę innej beczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do diaska! Znowu się nie udało! 

 

Niechże to! Może następnym razem w końcu zgarnę to brakujące trzecie miejsce :D No i cóż, cieszę się niezmiernie, że się podobało i że czytanie sprawiło przyjemność. Dłuższa wersja się tworzy (blame Dolar), będzie, mam nadzieję, wkrótce. Może nie powali długością, ale dojdzie kilka osób, które się nie zmieściły w oryginale, no i będzie poprawne zakończenie (Cygnus już niech się boi :crazytwi:).

 

No i gratsy dla wszystkich uczestników!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

II miejsce zdobywa "Błędne koło, które jest dziurawe" autorstwa Nyxgrima

Meh, Dolar nie mogłeś mi dać III miejsca? Fajnie by wyglądała srebrna i brązowa książeczka pod moim avkiem. Tak czy inaczej jestem zaskoczony, że opowiadanie zdobyło takie wysokie miejsce, zwłaszcza, że komedia to nie mój rodzaj fica.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...