Skocz do zawartości

[Dyskusja] Co dalej z Sunset Shimmer?


Magrat

Recommended Posts

Na razie niewiele wiadomo o fabule następnych Equestria Girls więc póki co możemy pobawić się w małe dywagacje dotyczące przyszłości naszej zreformowanej bohaterki. Chociaż mnie bardziej by chodziło o to jakie są wasze oczekiwania względem niej. Na końcu drugiego filmu z serii EG Sunset pozostaje w świecie ludzi i tak jakby przejmuje tam miejsce Twilight. Teorii o jej dalszych losach jest kilka. Jedna z nich mówi, że Sunset pozostając w świecie ludzi automatycznie przyjęła tam rolę powierniczki elementu magii, tak jak Twilight w świecie kucyków. Idąc dalej tym tropem można by dojść do wniosku, iż jej przyszłość to pozostanie w Equestria High i dalsze zastępowanie tam Twilight. Ale rodzi się pytanie. Co w takim razie z ludzką Twilight? Wiemy, że ma pojawić się w następnym filmie, jednak nie wiemy jaki jest jej cel? Czy sama zechce zająć miejsce wśród reszty ludzkich powierniczek? A nawet jeżeli nie, to przecież gdzieś tam jest ludzka wersja Sunset. A co jeżeli to ona nagle się pojawi?

 

Inna teoria mówi o tym, że Sunset to zupełnie inny element i, że jej pobyt w ludzkim świecie może wkrótce dobiec końca jako, że będąc już lepszą osobą może spokoje powrócić do świata kucyków. Jeszcze inni twierdzą, iż mogłaby tam zastąpić Twilight. 

 

Osobiście liczę na to, że Sunset wróci do domu i w ten sposób zostanie pełnoprawną postacią z uniwersum kucyków. Za długo jest już człowiekiem, więc jako kucyk zyska jeszcze więcej :D

 

A wy co o tym myślicie? Jakie są wasze oczekiwania co do jej dalszych losów? Piszcie ile wlezie bo dział coś zamiera :lie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to ona może reprezentować element Przebaczenia,albo coś...Bo w końcu Mane 6 jej przebaczyła,więc to jest raczej możliwe...Albo nie?

Może Hasbro nas zaskoczy i Sunset zostanie kolejną księżniczką? Albo powróci do świata kucyków i tam razem z Mane 6 będzie współpracować? Ale to tylko moje gdybania xDD Ale fajnie by było gdyby Sunset została księżniczką : D I razem z Twilight jakąś epicką bitwę by stoczyła, żeby pokonać coś złego lub coś xD Słyszałam pogłoski,że w nowych Equestria Girls będzie jeździła na motocyklu i coś takiego xDD Ale to pewnie tylko plotki D:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czasem myślę o przyszłych losach naszej Sunset Shimmer, ale mi się wydaje, że nie prędko, albo wcale nie wróci do Equestrii. Moim zdaniem Sunset stała się takim elementem charakterystycznym jeśli chodzi o serię Equestria Girls. Upychanie jej z powrotem do świata kucyków byłoby trochę nie na miejscu - miała by teraz opuścić przyjaciółki z liceum? Co do teorii, że jest ona innym elementem to według mnie byłoby to dość naciągane. Dla mnie Sunset jest taką Twilight z początku MLP:FiM - też mało ją obchodziła przyjaźń, a dzięki pewnemu wydarzeniu zmieniła się i zaczęła inaczej poznawać świat. Zauważmy że Sunset i Twilight były uczennicami Celestii i bardzo się interesowały magią - czy mogłyby być tym samym elementem? Sam nie wiem. Teraz na to wpadłem  :pinkie4: . Po Rainbow Rocks widać, że Sunset dopiero będzie poznawała magię przyjaźni - czyli taka Twilight przez pierwsze 3 sezony. Ludzka Twilight powinna zadebiutować w trzeciej części EG (no chyba, że to jest jakiś niepotrzebny easter egg) - tło na kolejną część już by było. A czy ludzka Sunset zostałaby ujawniona? - nie sądzę. Uważam, że kucykowa Sunset pozbyła się w jakiś sposób swojej ludzkiej formy. Zwłaszcza, że kucykowa Sunset już się jakoś udomowiła w ludzkim świecie. Osobiście nie oczekuje, żeby Hasbro ją przenosiło - jak wspomniałem stała się dość ważną postacią jeśli chodzi o EG i bez tej kucykowej Sunset, seria EG nie miałaby chyba już sensu.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie raczej nie wróci do świata kucyków, a tym bardziej nie zostanie księżniczką. Na pewno nie zostawiłaby swoich przyjaciółek. Może będzie coś takiego, że Sunset będzie miała okazję wrócić do Equestrii i to zrobi, ale jednak poczuje, że brakuje jej dziewczyn z ludzkiego świata i zrozumie że to tam jest jej miejsce. Albo po prostu będzie nowy antagonista, Twilight wróci i razem będą chciały go pokonać magią przyjaźni ale im się nie uda, bo okaże się że to Sunset Shimmer jest ich prawdziwą przyjaciółką i dzięki temu będzie reprezentowała Element Przyjaźni w ludzkim świecie czy coś. Tak tylko spekuluję. Ogólnie to nie wiadomo co z nią będzie, trzeba cierpliwie czekać do kolejnej części EQ. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może Hasbro nas zaskoczy i Sunset zostanie kolejną księżniczką?

 

t775cbc_3a4526_Pinkie-Pie-mane-6-my-litt

Wystarczy taka ilość jaka jest.

 

Ja zaś uważam, że poza spin-offami rola tej postaci się kończy. Siedzi sobie w świecie ludzi razem z ludzkimi wersjami M6 i żyje szkolnym życiem. Do Equestrii nie ma po co wracać, skoro poznała już przyjaciółki, które ją zaakceptowały.

 

Siedem Elementów Harmonii?

Dotychczas poznaliśmy sześć, które reprezentują każdą z naszych sześciu klaczek. Siódma by tylko zachwiała równowagę z używaniem tej OP broni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Sunset nie wróci do Equestrii. Mam wrażenie, że odrobinę boi się stanąć twarzą w twarz z Celestią po tym, co zrobiła. Poza tym, tutaj ma przyjaciół którzy ją wspierają, a ze światem kucyków może kontaktować się za pomocą swojej magicznej książki.

 

 

 Słyszałam pogłoski,że w nowych Equestria Girls będzie jeździła na motocyklu i coś takiego xDD Ale to pewnie tylko plotki D:

 

To prawda. Na NY Toy Fair była pokazana jej lalka wraz z motocyklem.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunset z nastaniem "Rainbow Rocks" stała się niejako główną bohaterką całej serii. I w serii filmów raczej pozostanie. Twórcy nie chcą mieszać filmów z serialem, chociaż niewykluczone, że  się ugną i zobaczymy ją kiedyś w jednym z odcinków. Po za tym, właściwie nie wiemy o niej zbyt wiele i  ja zdecydowanie chciałabym ujrzeć jakieś retrospekcje. Jej nauka u Celestii, bunt, poznawanie nowego świata i jej związek z Flashem. A także jej powrót do Equestrii , który na pewno jest możliwy w filmie. Mimo wszystko miło by było, zobaczyć scenę pojednania z Celestią ...i potencjalną rodziną ? Mam też nadzieję, że zostanie studentką Twilight na odległość i kucykowa Twi pomoże im  uporać się z problemami, które będą miały w kolejnych odsłonach serii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest część kanonu filmów, ale

 

https://www.youtube.com/watch?v=XqnbYUG6Bn8

 

z tego klipu można wydedukować, że Sunset Shimmer została alicornem. A co do elementu, jaki miałaby reprezentować, to wydaje mi się, że to byłaby Mądrość. W końcu "przebaczenie" nie jest jej cechą, za to widać, że jest ona całkiem bystra (nie liczę jej wersji "Nightmare", bo NMM też nie była zbyt bystra z tym sprowadzaniem wiecznej nocy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim pomyśle? W jednym z odcinków (najprawdopodobniej byłby to dwuczęściowy odcinek na końcu sezonu) Twilight ściąga do pomocy Sunset, która potem walczy wraz z Mane Six z kolejnym przeciwnikiem. W międzyczasie odbywa się rozmowa z Celestią podczas, której księżniczka i Sunset padają sobie w ramiona (kopyta?), przyjaciółki pokonują głównego bossa i wszyscy są szczęśliwi. Na koniec Sunset postanawia wrócić do świata ludzi ale obiecuje również, że kiedyś powróci do domu.

W sumie to "kiedyś" mogłoby nawet nigdy się nie zdarzyć, ale i tak postać Sunset Shimmer wreszcie zostałaby oficjalnie włączona do kucykowego fandomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Te skrzydła reprezentują feniksa, "odrodzenie się z popiołów", czyli jej nową, odmienioną osobowość.

Zauważ, że jej "przemiana" jest bardzo podobna do alikornizacji Twilight.

 

https://www.youtube.com/watch?v=FCoOMJHMPUg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zauważ, że jej "przemiana" jest bardzo podobna do alikornizacji Twilight.

Nie jest. Nadinterpretacja. Poza tym było już mówione, że twórcy nie zamierzają mieszać serialu z filmami i jak dotąd nikt temu nie zaprzeczył, jakoby mieli zmienić zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Natrafiłam niedawno na całkiem ciekawe opowiadanie o tym jak Sunset Shimmer korzystając z pomocy Twilight powraca do Equestrii aby móc na nowo spotkać się ze swoją rodziną oraz przeprosić bliskich za swą długą nieobecność. To skłoniło mnie do zastanowienia się czy Sunset ma jakąś bliższą rodzinę w Equestrii. Oczywiście na razie twórcy w ogóle nie poruszyli tego tematu w żadnym z Equestria Girls co oczywiście stawia całkiem spore pole do spekulacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...