Skocz do zawartości

Nasza własna część Lasu Everfree


Ihnes

Recommended Posts

Witajcie Zebry!  :zecora3: 

Cóż to jest za temat? Otóż, na pewno część z nas ma w domu jakąś nietypową roślinkę lub opiekuje się zwierzakiem, którego raczej na co dzień się nie spotka. Może to coś egzotycznego, a może po prostu coś rzadko spotykanego? Nawet jeśli nie, to może po prostu zobaczyliście coś, co Was zainteresowało lub znacie szczególne właściwości jakiejś rośliny?

 

W tym temacie zachęcam Was do wrzucania zdjęć i wypowiadania się na ten temat. Dyskusje też są mile widziane. :D Nie krytykujemy niczego. Możemy wrzucać rośliny i zwierzęta od poziomu zwykłego mlecza, przez gatunki zagrożone wyginięciem, aż po okazy niebezpieczne dla ludzi. :D

 

Co w naszym świecie jest takim Lasem Everfree? Przyznam, że interesują mnie trochę pająki żyjące w Polsce, chociaż się ich... brzydzę/boję >.< Obecnie nie mam zdjęcia, ale jak tylko będę miał okazję, to na pewno zrobię i wrzucę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam państwu swoje liczi. Nazwane Liczi. 

 

980UXlY.jpg

 

Wyhodowane zostało przypadkowo. Jedząc przepyszne owoce tego oto gatunku pomyślałam, że zostawię jedną pestkę i tak też zrobiłam. Wsunęłam ją do kaktusa, zakopałam ziemią i zostawiłam. Nie liczyłam, że wyrośnie zwłaszcza, że nasionko znajdowało się w jednej doniczce z kaktusem, rzadko podlewanym, a tu proszę. Wykiełkowało i dostało własną doniczkę. 

 

Później dowiedziałam się jak wyhodować liczi według specjalistów. Trzeba było włożyć nasionko na odpowiednią głębokość, uprzednio je ogrzewając (o ile dobrze pamiętam), potem zalewać wodą przez kilka dni. 

 

Podlane było raz. Nie ogrzewałam, wsadziłam od tak, nawet nie na odpowiednią głębokość. To drzewko to żywy dowód na to, że hodowcy czasem przesadzają  :squee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...