Skocz do zawartości

[Dyskusja] Chaos


Arceus

Recommended Posts

Witam.

Wiele można o Discordzie mówić, jest to postać wyjątkowa, nie powtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Oj przestań, bo się zarumienię...

Ale nie o nim tu mowa. Poświęcimy chwilę temu czym się Discord zajmuje.

Chaosem. Jednak czym jest chaos? Czy jest to coś realnego, opisującego randomowom sytuację? Czy to jest to co widzi nauczycielka matmy po niezapowiedzianej kartkówce? Czy Chaos można opisać? (Sytuację z chaosem tak, ale chaos sam w sobie) czy jak nie słowem to liczbą można go określić? Czy jest to w ogóle coś co wykracza w pewnym sensie po za rzeczywistość i My używamy tego słowa nie wiedząc dokładnie co oznacza?

Chaos=/=random.

Jakie jest wasze zdanie?

Chaos jest fajny i ciekawy, nikt tu wątpliwości mieć nie powinien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że chaos to po prostu brak uporządkowania i że jest z natury zły. Oczywiście nie chodzi o idealne ustawienie wszystkiego, ale o nadanie temu pewnych sensownych ram, które popchną świat do przodu. Chaos to wyklucza, idealny chaos to brak jakiegokolwiek porządku, więc nigdy nie będę się nim zachwycał. Oczywiście w bajce może być, tym bardziej przedstawiony w taki sposób.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos ma swoją naturę odmienną od dobra i zła, on nie jest jednoznaczny, dla jednego jest on blokadą, dla innych olśnieniem wskazaniem że jest inna droga. Chaosem ciężko się zachwycić bo to jakby zachwycać się swoją głupotą "wiem że nic nie wiem" chaos pokazuje jak mało widzimy, jak nie wiele rzeczy mieści się w tych "określonych ramach".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos ma swoją naturę odmienną od dobra i zła, on nie jest jednoznaczny, dla jednego jest on blokadą, dla innych olśnieniem wskazaniem że jest inna droga. Chaosem ciężko się zachwycić bo to jakby zachwycać się swoją głupotą "wiem że nic nie wiem" chaos pokazuje jak mało widzimy, jak nie wiele rzeczy mieści się w tych "określonych ramach".

 

Ja uważam, ze jak nic nie istnieje, to to jest neutralny stan. Natomiast jak coś istnieje i jest kompletnie nie uporządkowane, to taki stan jest zły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos według mnie jest umyślną mieszanką zła, dobra, parodii, chumoru, i ogólnie wszystkiego. Jakby sie mu przyjrzeć bliżej to można zobaczyć pewną prawidłowość: to jest zabawa! Tak, chaos to po prostu wrecz natychmiastowa, nieobrobiona wizualizacja myśli. Nawiązania, paradoksy, randomowy chumor, nieumyślne zadawanie obrażeń to wszystko są nasze myśli. Cały nasz umysł to jeden wielki chaos, jednak to co dostaje nasza świadomość w dużej mierze jest już obrobione.

Spójrzmy na Discorda, wypił szklankę a wode wyrzucił i ona wybuchła (randomowa myśl o destrukcji), jego dom(nasz umysł od środka), nawet jak zostawiał pułapkę na Celestię i Lunę(pnącza chaosu) to wyglądało to jak randomowa wizualizacja myśli. Ja już dawno zdecydowałem że będę chaotyczny(w tym znaczeniu jak pisze wyżej), i jak na razie nie narzekam na nudę, wręcz czuje że żyje.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja, chaos, jako chaotyczna mieszanka wszystkiego, jako surowe, przypadkowe myśli, które w milionach na sekundę przechodzą przez naszą głowę bez naszej wiedzy. Coś w tym jest bo w sumie nawet w mitologii coś o określonych kształtach i rozmiarach wyłoniło się z chaosu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...