Skocz do zawartości

LEGO "seria"


Cipher 618

Recommended Posts

Seria gier LEGO "cośtam" cieszy się ogromną popularnością. Nie bez przyczyny. Większość z nich jest świetna. Pomijam wersje, na przenośne konsole. LEGO Marvel na Vitę to jakaś kpina. Wracając do tematu. Mieliśmy już: Star Wars, Indiana Jones, Harry Potter, Batman, LoTR, Hobbit, Marvel... A już wkrótce Avengers. Nic tylko czekać na LEGO MLP xD No dobra, a tak na serio - LEGO Aliens (ale to raczej niemożliwe)

 

Ujawniono ciekawie zapowiadający się projekt - Dimensions. Z tego co widziałem, będziemy mogli zagrać postaciami z różnych światów: Gandalf, Batman... reszty nie pamiętam. Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

 

***

 

Tuż po wyjściu z kina, wpadłem do Empiku i kupiłem LEGO Jurassic World. W zestawie z grą dają mini-zestaw: "Pułapka na Galiminiusa" [czy jak mu tam]. Szkoda, że w przypadku innych części nie zrobiono tego samego. A może były, ale bardzo ograniczone? (tak jak 1000 sztuk pierwszego Stalkera?)

 

TT Games, postawiło sobie poprzeczkę naprawdę bardzo wysoko. To zdecydowanie najlepsza część serii. Nie ma rewolucji, ale czuć powiew świeżości, powrót do dobrego, a nie wymuszonego humoru. Kilka nowości daje mnóstwo frajdy - jazda na krowie :derp3:  czy grywalne dinozaury. Menu główne jest świetne. Pokazuje udawany: czas, prognozę pogody, liczbę odwiedzających... Niby bajer, a fajne. Oczywiście nie mogło zabraknąć motywu przewodniego. Dla fanów serii po plecach przejdą ciarki. Gwarantuję. Podoba mi się to, że odgłosy dinozaurów, czy (niestety, ale tylko części) kluczowych postaci, pochodzą z filmów. Poprawiono model jazdy, co jest ogromnym plusem. Cała reszta jest taka, jaką znamy i uwielbiamy: tryb gry swobodnej, specjalności postaci etc. Jak dla mnie, po zdecydowanie nudnym Batman 2, ta odsłona LEGO jest po prostu genialna. LEGO LotR było bardzo dobre, ale mimo wszystko gorsze. Brać i grać :)

 

 

***

 

A jakie wy macie doświadczenia z serią LEGO "Cośtam"?  

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia jeszcze nie mam żadnego, ale zawsze chciałem zagrać w gry z tej serii, bo wiem że często parodiują motywy tytułu przewodniego. Fakt, że obawiam się tej najnowszej parodii Minecrafta, ale można ją chyba wrzucić do innej szuflady.

Aktualnie jestem w posiadaniu LEGO Marvel Super Heroes zakupionego na jakimś bundlu i oczekuje już w kolejce do gry, chodź jeszcze pewnie mi się zejdzie z tą co gram już prawie miesiąc.

 

Powiedz Triste, czy warto kupić teraz za 80zł, czy lepiej poczekać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia jeszcze nie mam żadnego, ale zawsze chciałem zagrać w gry z tej serii, bo wiem że często parodiują motywy tytułu przewodniego. Fakt, że obawiam się tej najnowszej parodii Minecrafta, ale można ją chyba wrzucić do innej szuflady.

Aktualnie jestem w posiadaniu LEGO Marvel Super Heroes zakupionego na jakimś bundlu i oczekuje już w kolejce do gry, chodź jeszcze pewnie mi się zejdzie z tą co gram już prawie miesiąc.

 

Powiedz Triste, czy warto kupić teraz za 80zł, czy lepiej poczekać?

 

Hmm... Dobre pytanie. Weź pod uwagę kilka rzeczy:

 

1. Jesteś fanem tego uniwersum?

2. Platforma na jakiej grasz.

3. To czy lubisz powtarzać misje, aby odnaleźć "znajdźki".

4. Posiadanie pada. 

 

***

 

1. Mam LEGO Marvel. Nie jestem fanem tego uniwersum, znam raptem kilka postaci.

 

2. Domyślam się, że będziesz grał na PC. To takie same wersje jak na konsolach - tych "dużych", ponieważ wersje na te przenośne to chłam. Wiem coś o tym. Nikt mi nie wmówi, że jakieś LEGO nie pójdzie na Vicie. Borderlands 2 i NFS: Most Wanted wzięto z PS3 - różnią się grafiką i dłuższym wczytywaniem lokacji w przypadku B2. Grałem w to ponad 200h, więc wiem o czym piszę. Lokacje w obu grach są "nieco" większe i bardziej rozbudowane niż w LEGO - szczególnie NFS. 

 

3. LEGO "cośtam" ma to do siebie, że w trybie fabularnym nie można odblokować wszystkiego. Po ukończeniu misji, możesz do niej wrócić w trybie gry dowolnej i wybrać postać, której poprzednio nie było. Dla przykładu, w LEGO Jurassic World, tylko Ian Malcolm (Jeff Goldblum) może wchodzić do ciemnych pomieszczeń - ma flarę. Inni się boją, a Ellie Sattler babrać w łajnie (dosłownie). Innych odstraszy smród. 

 

4. Grasz na PC? Albo masz pada, albo będziesz kląć na wkurzające sterowanie. Pad to podstawa w tej serii. Jeśli ktoś napisze, że nie jest tak źle, niech zagra na padzie. Szybko zmieni zdanie. 

 

Podsumowując - weź pod uwagę to co napisałem i sam zdecyduj. Dla mnie, jako może nie fana, ale kogoś, kto lubi tą serię - warto. Sam bym kupił, ale wiem, że laptop tego nie uciągnie. Poczekam, aż wersja na PS4 stanieje. 

 

PS. A to wspomniane menu LEGO Jurassic World

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak

1. Rozumiem i wiem o czym mówisz. Lubie np uniwersum Marvela i widziałem kilka urywków z tej gry, ale np niezbyt mi podpada DC czyli Batmana raczej bym nie inwestował.

2. Dobrze myślisz to będzie PCet

3. Doskonale sobie zdaje sprawę z konstrukcji świata i masterowania danego tytułu. Czy będę latał po lokacjach i odblokowywał dane lokacje, nie wiem. Przekonam się po ukończeniu głównej linii fabularnej, jak pierw ukończę Wieśka, którego np chce zrobić na 100%

4. Tak, mam pada i teraz już wiem, by nawet nie próbować gry na sprzęcie klawioszowym

 

Muszę to przemyśleć. Teraz gra jest dopiero po premierze, więc jest droższa. Ja znów nie zagram w nią w najbliższym czasie, na pewno nie w tym miesiącu. Po prostu mam tyle roboty i zajęć, że nawet na hobby nie starcza mi sił.

Dzięki za info

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ukończyłem tryb fabularny Jurassic World (pora na grę swobodną). Niezmiernie cieszy mnie fakt, że pomijając dwie misje, przywrócono "honor" Raptorom. Co jest fajne, a co nie?

+ odwzorowanie filmów - wybrano najlepsze misje, część zmieniono, a innych troszeczkę brakuje

 

+ możliwość gry dinozaurem - jeśli ktoś chce zebrać mnóstwo monet, "duży dinozaur" - bo tak je nazwano, będzie idealny.

 

+ tworzenie dinozaurów - wyobraźcie sobie NFSa, w którym możemy łączyć auta xD (roślinożerny T-rex z głową Triceratopsa? Nie ma problemu...)

 

+ mnóstwo postaci do odblokowania w tym

"pan DNA" oraz Spielberg, który może rzucać Oscarami

 

+ dodatkowe misje po ukończeniu kampanii

 

+ dwie wielkie wyspy, podzielone na 4 segmenty. Skyrim to nie jest, ale i tak wielkość świata robi wrażenie.

 

+ grywalne... napisy końcowe. Jako T-rex gonimy Raptora, w którego może wcielić się drugi gracz xD

 

+ grafika. Na PS4 wygląda obłędnie (biorąc pod uwagę "klockowatość" świata).

 

+ oprawa audio - filmowa muzyka, część dialogów oraz odgłosy dinozaurów. No i te odgłosy dżungli. Miodzio.

 

+ humor - w końcu Tt udało się wrócić, do wysokiego poziomu, jakiego nie było chociażby w Batmanie 2

 

+ jedna z misji w JP1 jest na tyle klimatyczna, że w głowie rodzi się pytanie: "Czy ta gra jest dla dzieci?". Jeśli macie słabe nerwy i wyskakujące potwory, was wystraszą... cóż. W wielu miejscach, otrzymacie LEGO horror xD

 

+ kilka świetnych nawiązań do innych filmów Spielberga

 

+ mapa "skarbów" - dość z zapamiętywaniem, gdzie coś ukryto

 

Niestety:

- gra jest zbyt schematyczna: eksploracja, rozwiązanie "zagadki", ucieczka przed czymś dużym, walka z bossem.

 

- wspomniana gonitwa za Raptorem jest identyczna w każdej z czterech części. Szkoda, że w jedynce nie gonimy pajaca, który wykradł embriony; w dwójce kozaka, który chciał zapolować na T-rexa; w trójce dinozaura z "żaglem" na grzbiecie, a czwórce hybrydy... Byłoby fajnie :)

 

- ciężko przyzwyczaić się do podróży po wyspach. Gdy już to opanujemy jest ok, ale mimo wszystko... Poza tym, "siedziba główna", w której wybieramy film, jest inna dla każdego z nich - na szczęście możemy swobodnie podróżować pomiędzy filmami. Mimo to - szkoda. 

 

Mimo to - najlepsza odsłona LEGO cośtam. Tt postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Kto wie czy nie zbyt wysoko. 

 

Ocena 9/10 (za Raptory i finał)

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pograłem kilka godzin w LEGO Worlds. Krótko - skoro tak wygląda we "wczesnym dostępie", to nie mogę doczekać się wersji finalnej. Czym w ogóle jest "Worlds"? To taki LEGO Minecraft, ale nie tyle lepszy czy gorszy co inny. Co mamy w becie?

- Losowo generowane światy - w przeciwieństwie do Minecrafta mamy tutaj niewielkie wysepki z różnym klimatem. 
- Edytor terenu - nie musimy szukać miejsca na to, co chcemy zbudować. Wystarczy wybrać odpowiednie narzędzie. 
- Modyfikacje postaci - po znalezieniu i odblokowaniu, możemy składać "ludziki" wybierając: nogi, tors, głowę etc. 
- Budowanie z klocków - mamy MNÓSTWO podstawowych klocków, z których budujemy co zechcemy. 
- Odkrywanie - po mapie łazi mnóstwo postaci. Część odblokowujemy "ot tak", inne proszą o przedmiot (król chce miecz). Znajdziemy je w skrzyniach rozstawionych w różnych miejscach. Byłbym zapomniał. Możemy zwiedzać głębiny. Tam też jest dużo fajnych rzeczy.
- Pojazdy i zwierzaki - chcecie pojeździć na strusiu czy krokodylu? Żaden problem. Oprócz takich udziwnień można skorzystać z najróżniejszych pojazdów, a nawet kosiarki. 
- Gotowe przedmioty - tak jak w Simsach autorzy wrzucili kilkadziesiąt "gotowców" (lodówka, prysznic itd.)

Ma być tego więcej, ale nawet jeśli zostanie to co jest, a autorzy naprawią błędy (mało ich), będzie świetnie. Nie żałuję tych 15 euro (finalna wersja będzie droższa)

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka godzin w LEGO Worlds. Krótko - skoro tak wygląda we "wczesnym dostępie", to nie mogę doczekać się wersji finalnej. Czym w ogóle jest "Worlds"? To taki LEGO Minecraft, ale nie tyle lepszy czy gorszy co inny. Co mamy w becie?

- Losowo generowane światy - w przeciwieństwie do Minecrafta mamy tutaj niewielkie wysepki z różnym klimatem. 
- Edytor terenu - nie musimy szukać miejsca na to, co chcemy zbudować. Wystarczy wybrać odpowiednie narzędzie. 
- Modyfikacje postaci - po znalezieniu i odblokowaniu, możemy składać "ludziki" wybierając: nogi, tors, głowę etc. 
- Budowanie z klocków - mamy MNÓSTWO podstawowych klocków, z których budujemy co zechcemy. 
- Odkrywanie - po mapie łazi mnóstwo postaci. Część odblokowujemy "ot tak", inne proszą o przedmiot (król chce miecz). Znajdziemy je w skrzyniach rozstawionych w różnych miejscach. Byłbym zapomniał. Możemy zwiedzać głębiny. Tam też jest dużo fajnych rzeczy.
- Pojazdy i zwierzaki - chcecie pojeździć na strusiu czy krokodylu? Żaden problem. Oprócz takich udziwnień można skorzystać z najróżniejszych pojazdów, a nawet kosiarki. 
- Gotowe przedmioty - tak jak w Simsach autorzy wrzucili kilkadziesiąt "gotowców" (lodówka, prysznic itd.)

Ma być tego więcej, ale nawet jeśli zostanie to co jest, a autorzy naprawią błędy (mało ich), będzie świetnie. Nie żałuję tych 15 euro (finalna wersja będzie droższa)

 

Podpisuję się pod tym dwoma rękoma. Gra jest naprawdę miodna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już w to grasz, muszę zapytać. Też masz problemy z wyświetlaniem grafiki? Nie mam na myśli brakujących tekstur czy czasami złej pracy kamery, ale bardzo małego FOV (odległości wyświetlanego terenu). O ile łażąc na piechotę jest OK i prawie tego nie widać, to latając na smoku było to niesamowicie wkurzające. Nie wiem czy to wina mojego laptopa, słabej optymalizacji gry czy po prostu tak (póki co) ma być? Sprawdzałem różne ustawienia grafiki: niską, średnią, własną, zmiana Direct X z 11 na 9 (i odwrotnie) - zero poprawy. 

PS. Smok wymiata... dosłownie. Pomijając wielkie auto z wiertłem, to drugie "coś" czym można niszczyć otoczenie. 

PS2. I jeszcze jedno. Czy znikają ci niektóre przedmioty, po wręczeniu ich postaci? Dla przykładu, gdy dałem jaskiniowcowi maczugę, ta zniknęła z ekwipunku. Myślałem, że tak ma być - ma sens: dajesz, tracisz, ale gdy wręczyłem miecz królowi, ten pozostał w ekwipunku :oops:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Okazało się, że jest taka opcja (najciemniej pod latarnią) :flutterblush: Po daniu jej prawie na max oraz wyłączeniu innych (np. cienie) jest w miarę dobrze. Mam nadzieję, że autorzy planują zoptymalizowanie gry. Z latających "rzeczy" jest też samolot oraz śmigłowiec. Ten ostatni jest jakiś dziwny. Podoba mi się opcja budowania pod wodą. Oby autorzy tego nie wywalili. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dziwna sprawa. Byłem pewien, że autorzy nie robią żadnych aktualizacji, a tym czasem wrzucają je rzadko, ale są one konkretne (żadnego "naprawiliśmy dwa błędy, dodaliśmy nową ikonkę". Lista zmian jest długa). Gdy włączyłem grę kilka dni temu zauważyłem sporo nowości. Największa - na dnie oceanów pojawiły się zatopione budynki, wraki statków, a w wodzie pływają różne zwierzęta. Nie ma to jak "jeździć" na ośmiornicy xD Pojawiły się także nowe typy światów, pojazdy, postaci... Trzymam kciuki za producentów i zachęcam do kupna - warto (idą święta, przeceny na steam). 

 

PS. "Wyparowały" mi wszystkie przedmioty które odkryłem :madtwilight:Coś za coś... Mimo to, cieszę się, że prace idą do przodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na wyprzedaży Steam (po wypróbowaniu i oddaniu kilku gier oraz sprzedaniu kart kolekcjonerskich :TaTds:) kupiłem "za darmo" LEGO Star Wars III: The Clone Wars. Za tą samą cenę mogłem brać "Marvel Super Heroes", ale wolę biegać z świetlówką. Ta część nie posiada jeszcze otwartego świata, a postaci "bełkoczą". A szkoda, bo relacje Anakin - Ashoka w serialu są rewelacyjne. Mimo to, gra jest świetna i warta "wyprzedażowej" ceny. Na dobrą sprawę od czasów "The Complete Saga" (czyli dwójki) nie zmieniło się wiele. System walki jest bardzo prosty, ale w zupełności wystarcza. Podobno go usprawniono. Podobno. Całość jest taka jak poprzednie odsłony: zablokowane miejsca na mapie, sklep z postaciami etc. 

 

Największą "nowością" jest skala pojedynków. W prologu (Geonosis) non stop tłukłem droidy. Pewnie, mogłem wykonać cel misji, ale po co, skoro mogę siekać setki "blaszaków"? Tym bardziej, że użyłem kodu na dwa miecze :5N9ul: Cieszy również fakt, że wracają starzy znajomi (np. Darth Maul). Niech no ja go odblokuję... Na Geonosis dojdzie do rzezi droidów. Aha, jedną z postaci jest Jar Jar, także jeśli go nie lubicie, będziecie mogli spuścić mu łomot :P Jak za taką cenę ( chyba 3€ ) było warto. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zagrałem wczoraj w dema dwóch nowych gier z serii LEGO "Coś tam".

 

Lego Przygoda - jedna z najgorszych odsłon. Matko, jakie to nudne... Humor naciągany do bólu. Już w wyjątkowo słabym Lego Batman 2 było z nim źle. Sama rozgrywka nudzi. Niby każda odsłona ma ten sam, oklepany od lat schemat rozgrywki, ale tutaj widać go najbardziej. Niczym skrypty w każdym kolejnym CoD (po MW).

 

Lego Marvel Avengers - nie spodziewałem się rewelacji, tym bardziej, że komiksy o superbohaterach mnie nie kręcą. Niby rozgrywka opiera się na tym samym schemacie, ale widać postęp. Największa nowość, to poprawiony system walki. Dodano "finishery". Nie dość, że można je wykonać solo, to jeśli w pobliżu znajduje się druga postać, wykonają go wspólnie. Jeden z nich rozłożył mnie na łopatki. Hulk chwycił Iron Mana, potrząsnął niczym puszką farby w spray'u i "pomalował" przeciwników laserem :lol: Wprowadzono również "spowolnienie czasu" dzięki czemu gra jest niesamowicie filmowa. Czekam na przecenę.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

LEGO Jurassic World ukończone na 100% (pierwsza "platyna" na PS) Zajęło mi to "zaledwie" +/- 50 godzin (wiele czasu spędziłem na sianiu chaosu. T-rex rządzi). Bardzo fajne są mnożniki monet, które można odblokować zbierając "czerwone klocki". Co ciekawe np. dodatek "monety x6" nie zastąpi "monety x2" - pozostaną oba. Koniec końców miałem "monety x3600" (mniej więcej). Dzięki temu mam na koncie ponad 10 miliardów monet :crazytwi: Co prawda już nic za nie nie kupię, ale satysfakcja jest (szkoda, że nie ma rankingów on-line). Część "znajdziek" jest dziecinnie prosta, ale przy niektórych autorzy przesadzili. Najczęściej dotyczy to mini-zestawów, które trzeba zebrać w trakcie ucieczki przed dinozaurem = trafić idealnie w niewielki przedmiot jadąc/biegnąc dość szybko :burned: Zabawa w tworzenie dinozaurów jest bardzo fajna, a w przypadku kilku "znajdziek" obowiązkowa. Trudno wcisnąć T-rexa do ciasnego pomieszczenia, ale hybryda T-rexa i raptora to co innego :) Jak dla mnie gra jest świetna. Ma kilka błędów, ale szybko przymknąłem na nie oko i grałem dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ukończyłem "tryb fabularny" Lego Clone Wars. Szału nie ma. Polega on na "ściganiu" trzech postaci: Dooku, Ventress oraz Grievousa po różnych układach. Tryb fabularny składa się z 20 misji - po 6 na łeb + prolog i epilog. Niestety finały były fatalne. Urwane, tak jakby miały pojawić się kolejne "zadania" :/  Byłem przekonany, że pozostało jedynie uganianie się za złotymi klockami i innymi badziewiami. Ku mojemu zdziwieniu są jeszcze dwa tryby do odblokowania: szturm Separatystów oraz szturm Republiki. Polegają na przejmowaniu planet. Misje są na czas, a wszystko wskazuje na to, że lepiej rozpocząć od Republiki. Są łatwiejsze. Jak dla mnie rewelacja. Prawie wygrałem bitwę o Naboo (prawie ponieważ zamiast używać szybkich pojazdów łaziłem na piechotę. Poza tym, było po 24. Trzeba spać, żeby rano wstać :P ). Za taką cenę, warto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przeczytałem kilka informacji o nadchodzącej Lego GW: Przebudzenie Mocy. Mają dać jakiś nowy system budowania, lepsze strzelaniny (system osłon). Wszystko pięknie i wesoło, ale (prawie) wszystko wskazuje na to, że dadzą tylko i wyłącznie dubbing :'( Ja nie chcę polskiego Hana Solo... Mam nadzieję, że będzie można zmienić dialogi na angielskie. Sprowadzenie gry z np.UK trochę kosztuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wczoraj kupiłem Lego SW: Przebudzenie Mocy (PS4) Na opakowaniu jak byk - PL/ENG. Dwie wersje językowe. Standardowo włącza się PL - dubbing (tragiczny). Chciałem to zmienić na oryginał... a tu niespodzianka. W opcjach tego nie ma. To jak to zmienić? :rarity5: Pytam wujka google. A ten co? Żeby pograć w angielskiej wersji należy - uwaga - zmienić język konsoli na angielski :facehoof: Serio? Chyba, że jest jakiś inny sposób, który przegapiłem. Jeśli nie, Cenega, czy tak ciężko było wrzucić jakiś świstek z instrukcją? Na PC (Steam) robi się to w menu Steama - PPM na grę, a w opcjach "język" wybrać angielski. Nie wiem jak jest na PC, ale na PS4 są dwie opcje: pełna polska wersja i pełna angielska (nie da się włączyć polskich napisów i cieszyć kinowym spolszczeniem).

 

Sama gra? Jak na razie bardzo fajna. Co ciekawe dano nie tylko głosy z filmu, ale nagrano nowe - ci sami aktorzy. Tego jeszcze nie było (chyba). Wiele scen z gier pochodzi z wyciętych scen (można je znaleźć na YT). Humor - Tt pamiętało o starszych graczach. Wkurzyła was podmiana Anakina Skywalkera? Tutaj to wyśmiano. Miecz, który po pierwszym zwiastunie stał się obiektem kpin? Jemu też się oberwało :lol: 

 

Hucznie zapowiadany system "multi-budowy". To nic innego jak możliwość zniszczenia obiektu A, żeby złożyć obiekt B. Ot, jedna kupa klocków ma wiele zastosowań. Żadna rewelacja. System osłon jest fajny, uproszczony (w końcu to gra dla dzieci), ale zawsze to jakaś nowość. Walka na miecze - trochę ją zmienili. Ale tylko trochę. Walki myśliwcami - miodzio. Fani GW oraz gier z serii LEGO mogą śmiało kupić. Reszta poczekać aż stanieje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ukończona. Jestem bardzo zadowolony. Walki w kosmosie i powietrzu są genialne. Bardzo fajnym bajerem są ciosy specjalne - po naładowaniu paska postać wykonuje cios, który rozwala wszystko wokół. Większość dodatkowych misji jest bardzo dobra. Nie ma to jak pograć po złej stronie i skopać tyłek Ruchowi Oporu :evilshy: Nie odblokowałem jeszcze wszystkiego (nieco ponad 50%), ale z tego co widziałem warto szukać. Tradycyjnie (?) po ukończeniu wszystkiego na 100% i zebraniu 100 milionów klocków (co nie jest znowu takie trudne) można odblokować nowy poziom - atak na bazę Starkiller oraz pograć nią niszcząc planety. Ale do tego droga daleka. A tutaj nietypowy finałowy pojedynek. 

 

Uwaga - suchary i spoilery ;) Włączcie napisy.

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Do mojej biblioteki trafiła Lego Avengers, ale szybko się jej pozbyłem. Po obiecującym demie, gra bardzo, ale to bardzo mnie rozczarowała. O ile tryb kampanii jest znakomity i dobrze przemyślany, to gra dowolna woła o pomstę do nieba. W trybie fabularnym nie odwzorowano kolejnych filmów jeden po drugim (Thor, Kapitan Ameryka, Iron Man i inne). Zrobiono coś o wiele lepszego - Tt wzięło najlepsze sceny i skleiło z tego fajną historię. Przykładowo jedna z misji Kapitana Ameryki jest wspomnieniem z jedynki. Niestety gra swobodna, jest bardzo słaba. Całość psuje jedna rzecz - mamy tu prawie 200 postaci (wliczając te z darmowego DLC - Spiderman), ale nie podpisano ich! Nie wiadomo co, kto potrafi. Potrzebuję kogoś, kto potrafi zamrażać. Super, tylko kto to potrafi? Szkoda, tym bardziej, że "huby"  są pełne "znajdziek"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli ktoś żartował: "tylko Lego GTA brakuje". Cóż... już jest, ale "na odwrót" (wcielamy się w policjanta) - Lego City: Undercover było "ekskluziwem" WiiU. Zostanie "przekabacona" na PS4/Xbox One/PC :YEtmX: Premiera - wiosna 2017... o ile nie podejdą do niej, jak do Lego Worlds (Tt - ruszyć dupska, mieli ją dokończyć do wakacji... ubiegłego roku :madtwilight:). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kilka dni temu do sieci trafił zwiastun ostatecznej wersji LEGO Worlds (betę można kupić na Steamie). Niby nic, ale gra wyjdzie też na nowe konsole :lyrahappy: Jakby tego było mało, będzie kosztować +/- 120zł (na 99% w zaokrągleniu 130, ale wiadomo, w "internetach" taniej). Premiera - koniec lutego / początek marca (oby nie było opóźnień)

 

Zwiastun

Spoiler

 

 

 

Twór jednego z graczy. Zrobione na potrzeby konkursu. Szczęka na ziemi (zbudowane od zera z podstawowych klocków).

Link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Lego Worlds trafi do sklepów 10 marca. Początek (lektor jest świetny - "mmmaster builder" xD)

 

Spoiler

 

 

Grałem trochę w betę. Myślałem, że zmiany będą jedynie kosmetyczne, ale finalna wersja prezentuje się o wiele, wiele lepiej. Nie spodziewałem się aż takich zmian: "zalążka fabuły", zleceń, odblokowywania złotych klocków, "awansowania"... W mordę. Postarali się. Najbardziej zaciekawiła mnie opcja skanowania i "spawnowania" przedmiotów. Coś czuję, że pierwszych kilka godzin minie na robieniu niczego (strzelanie słoniami w goryla? :screwball: Wchodzę w to). No i ta cena:

-PC - ok. 70zł

-PS4/Xbox One - 100zł (na allegro u zaufanych sprzedawców i muve)

 

Kupować i nie gadać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...