Skocz do zawartości

Wybiórcza tolerancja w fandomie, czyli wykorzystywanie L&T do usprawnienia własnej hipokryzji.


Gubryś

Recommended Posts

Witam jak był raz meet i jechaliśmy do Maka dzieliłem się Chipsami solonymi kupionymi w Biedronce przed odjazdem SKM'ki. Gdy wyszliśmy z pociągu ja, Pingot i 2 inne osoby poszliśmy do monopolowego, kiedy reszta meeta zamawiała jedzenie w Maku. Kiedy wszyscy razem usiedliśmy spytałem się skradacza czy mogę jedną frytkę. Przyzwolił mi na wzięcie jednej frytki. Z tyłu mnie siedział Omega i Fullsound. W tym momencie Omega powiedział do fullsounda coś w stylu "on może brać od wszystkich frytki, poniewasz wszyscy to niewierni, a on jest Muslimem" co było dość przykre i rasistowskie. Potem komentowali moją przypinkę z Fluttershy w Hijabie, którą mam na czapce. Omega pokazywał jej środkowy palec, a fullsound dodał, że powinna być kara śmierci za rysowanie takich artów. W tym momencie pokazali maksymalnie swoje buractwo. Patrząc na tą sytuacje zauważyłem jedną ciekawą zagwostkę. Czemu osoby uznające L&T używają go wybiórczo używając go tylko w kontekście osób homoseksualnych. Ja toleruje osoby homoseksualne, bo to osoby jak każde inne. Dziwi mnie hipokryzja tych ludzi, którzy uznają tą tolerancje tylko dla jednego pasującego im grona. Powiedział raz Bubul w "duzi fani małych kucyków", że fandom akceptuje ludzi fandomie takimi jakimi są bez względu na rase, orientacje itd. Gdyby nie była to tylko śląska propaganda już bym pakował walizki i wyprowadził się do Sosnowca. Oczywiście mówie o osobak uznających L&T oraz zdanie Bubula z tego dokumentu, które wymieniłem. Skoro te osoby uznają Tolerancje to powinni ją praktykować nie tylko w zakresie jaki im jest wygodny. Zrobiłem coś tym ludzią, że co jakiś czas spotykam się i w internecie i na tym meecie z docinkami na tle religijnym. Ja wiem, że źle się dzieje na świecie, ale czy to odrazu powód, by odrazu komuś docinać. Czy też poprostu 2 licowe kafiruny się przez to odrazu ujawniają zamiast po jakimś czasie znajomości wbijać komuś nóż w plecy. Czemu osoby krzebiące tolerancje w fandomie od kuchni sami są nietolerancyjni i oceniają poszczególne osoby nie znając nawet ich historii. Czemu w tym fandomie jest tyle sprzeczności i hipokryzji nawet jeśli chodzi o sporą w nim miejszość.

  • +1 1
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten przykład z frytkami miał tylko otworzyć temat do dyskusji czy jest owym tematem, ale to by oznaczało że opierasz swoje założenie o przykład dwóch gości, których na dodatek mogłeś źle zrozumieć. Tak czy siak chciałbym powiedzieć coś na ten temat no ale... no własnie powiem tyle: 

 

20150425134425552uid1.png

Edytowano przez WilkU
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc obnoszenie z czymkolwiek powinno się tak kończyć. Religia, orientacja seksualna itp. to osobista sprawa. Mało mnie obchodzi z kim sypiasz, czy co wyznajesz. 

 

L&T nie istnieje i w sumie nigdy nie istniało. Wg mnie Gabryś to, co tutaj napisałeś to kolejny Twój wybryk i próba zwrócenia na siebie uwagi. Nie tak dawno jeszcze zabłysnąłeś na 4chanie i Karachanie. Chany się znudziły i przyszedł czas na to forum? :')

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well... po mojemu sprawa wygląda następująco: Ludzie najzwyczajniej nie lubią, kiedy ktoś się z czymś publicznie obnosi, nie ważne czy jest to religia, orientacja, stan konta, czy choćby jakieś osiągnięcia. Nawet jeśli  nie postrzegają to jako wywyższanie się, czy przejaw arogancji to np.  typek ubrany w rurki( w skrajnych przypadkach w kieckę), umalowany szminką i z torebką u boku, prezentujący jaki to on nie jest jest zwyczajnie irytujący. A jeżeli ktoś zwróci mu uwagę, a ten zacznie nawoływać do tolerancji i wyzywać od rasistów, homofobów itp. to sprawa jest już skończona. Osoba taka przywodzi na myśl leżący na środku chodnika psi ekstrement, który niemiłosiernie śmierdzi i razi w oczy, a usuniecie go grozi zdaniem szanownej kupy naruszeniem wolności i tolerancji. Następnie oczywiście nienawiść ludzi promieniuje na pozostała część danej grupy czyli osoby o mniej radykalnych poglądach takimi jak choćby pokojowo nastawieni islamiści itp. W sumie, to czy nie tak właśnie było z naszym fandomem? Czy cały ten hejt nie wziął się z powody cloperów i innych zakał? W moim mniemaniu w takich sytuacjach najlepiej jest po prostu nie myśleć stereotypami i zwalczać tego typu czarne owce, idąc w myśl mądrej zasady - "nie mamy nic przeciw gejom, ale nienawidzimy pedałów".               

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cytowanej wypowiedzi to się z Tobą zgodzę Gabryś. No ale kurna, jeśli ludzie na forum już zaczynają twoje najlepsze(chyba że masz coś jeszcze w zanadrzu) wypowiedzi traktować jako troll... to lepiej uciekaj gdzie pieprz rośnie i wprowadzaj "damage control".

Mogłeś napisać posta w "wyżal się", byś nie miał takiej atencji(chyba, że Ci na niej tak bardzo zależy, o ironio) i mógłbyś pisać spokojnie. Modzi by pilnowali aby był porządek dyskusji, a tak masz "hate fest" (przynajmniej się najem)

Podlałeś wątek benzyną, a teraz iskrzysz nad nim krzesiwem.

Enjoy your high octane hatred fuel.

Edytowano przez KochamChemie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie, ale co do samego tematu dyskryminacji, to niektorzy ludzie (szczegolnie w Polsce) nie sa jeszcze na tyle rozgarnieci, zeby pojac, ze inny =/= gorszy. Jak dwoch facetow na ulicy sie pocaluje to komus dzieje sie jakas wielka krzywda, ze musi reagowac na to agresja? xd Jak ktos wyjdzie na spotkanie w takiej czy innej czapce, to znaczy od razu ze chce zebyscie przeszli na jego religie? xD Szczerze nie wiem dlaczego ludzie maja taki problem np. Z tolerowaniem homoseksualizmu (kiedys sam nie tolerowalem, ale to sie zmienilo), bo przeciez na tej samej zasadzie niby "obnoszenia sie" ktos moze wykluczyc z grupy i ostro krytykowac sqmych bronych. Mysle, ze dla wielu osob noszenie przypinek z kucykami, kupowanie figurek czy chociazby logowanie sie na forum o tym moze byc potencjalnym powodem do uznania kogos za dziwaka. Traktujcie innych ludzi tak, jak sami chcielibyscie byc traktowani i tyle xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie, ale co do samego tematu dyskryminacji, to niektorzy ludzie (szczegolnie w Polsce) nie sa jeszcze na tyle rozgarnieci, zeby pojac, ze inny =/= gorszy. Jak dwoch facetow na ulicy sie pocaluje to komus dzieje sie jakas wielka krzywda, ze musi reagowac na to agresja? xd Jak ktos wyjdzie na spotkanie w takiej czy innej czapce, to znaczy od razu ze chce zebyscie przeszli na jego religie? xD Szczerze nie wiem dlaczego ludzie maja taki problem np. Z tolerowaniem homoseksualizmu (kiedys sam nie tolerowalem, ale to sie zmienilo), bo przeciez na tej samej zasadzie niby "obnoszenia sie" ktos moze wykluczyc z grupy i ostro krytykowac sqmych bronych. Mysle, ze dla wielu osob noszenie przypinek z kucykami, kupowanie figurek czy chociazby logowanie sie na forum o tym moze byc potencjalnym powodem do uznania kogos za dziwaka. Traktujcie innych ludzi tak, jak sami chcielibyscie byc traktowani i tyle xd

Co to za bulszit? :lol:

Nie no serio, obnoszenie się z czymkolwiek to proszenie się o hejt / wpierdol.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie no serio, obnoszenie się z czymkolwiek to proszenie się o hejt / wpierdol.

 

100% prawdy.  

 

Autora wątku nie znam, a widzę, że sporo osób tutaj wie o nim rzeczy, które całkowicie mogą zmienić podejście do tematu więc...no nie komentuję wypowiedzi autora, ale z tym obnoszeniem się to się zgadzam. 

Muzułmanie, Islamiści czy kto to tam teraz wojuje są tak bardzo piętnowani, ponieważ narzucali nam (i nie tylko) swoją religię, a więc się z nią obnosili. Gdyby siedzieli cicho i żyli sobie spokojnie według zasad jakie przyjęli, ale dostosowując się do kraju, w którym mieszkają to wątpię by działy się takie hece. Podobnie ma się sprawa z homoseksualizmem. Dlaczego tyle osób hejci jednostki odmiennej płci? Bo chodzą na parady, oblizują się publicznie, narzekają jak to im źle i niedobrze albo całym swoim wyglądem i zachowaniem okazują, że są homoseksualistami. Ja się pytam po co tak się zachowywać? Ta samo ci wegetarianie, którzy zamiast po prostu spożywać samą roślinność wrzeszczą na innych, że są mordercami, bo jedzą mięso. 

 

Przykładów jest wiele. I żeby było jasne - piszę o jednostkach, choć niestety licznych. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...