Skocz do zawartości

Konkurs o Statuy Uznania - II Turniej Magicznych Pojedynków


Recommended Posts

Moi drodzy, jak zapewne doskonale wiecie, mamy za sobą finałowy pojedynek między Zegarmistrzem a Hoffnerem. Starcie to zwieńczyło II Turniej Magicznych Pojedynków. Znamy już zwycięzcę, jednakże pozostało nam jeszcze rozdanie Statuetek Uznania, dla tych uczestników, którzy co prawda nie znaleźli się w finale, a być może odpadli dużo wcześniej, jednakże swoim stylem i kreatywnością na stałe zapisali się w Waszej pamięci.

 

Znacie zasady. Pisząc swojego posta, typujemy trzech uczestników i/ lub uczestniczki, które Waszym zdaniem zasługują na wyróżnienie w II Turnieju. Jednakże, brane pod uwagę są jedynie te pojedynki, w których obie walczące strony zdołały się wypowiedzieć. W świetle nowego regulaminu, wygląda to tak, że w spisie znalazły się pojedynki, które zakończyły się bez głosowania z powodu niewystarczającej ilości odpowiedzi, ale nie znalazły się te, w których jeden z uczestników po prostu nie zjawił się na arenie.

 

Uzasadnienie, co do wyboru trójki wspaniałych mile widziane.

 

Poniżej lista stoczonych w II Turnieju pojedynków. Przeżyjmy to jeszcze raz, na szybko ;)

 

 

Runda I

 

http://mlppolska.pl/watek/12361-arena-xi-gray-picture-vs-spacetime-dancer-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12370-arena-xiv-magus-vs-sosna-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12372-arena-xvi-crazy-night-vs-vincent-loke-zako%C5%84czony/

 

Runda II

 

http://mlppolska.pl/watek/12484-arena-xvii-seluna-vs-zegarmistrz-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12485-arena-xviii-advilion-vs-alder-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12486-arena-xix-camed-vs-magnus-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12488-arena-xx-zmara-vs-serox-vonxatian-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12487-arena-xxi-monti-vs-dayan-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12489-arena-xxii-spacetime-dancer-vs-sardo-limbion-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12494-arena-xxiii-hoffner-vs-magus-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12495-arena-xxiv-nimfadora-enigma-vs-crazy-night-zako%C5%84czony/

 

Runda III

 

http://mlppolska.pl/watek/12613-arena-xxv-zegarmistrz-vs-advilion-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12614-arena-xxvi-magnus-vs-serox-vonxatian-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12616-arena-xxviii-hoffner-vs-nimfadora-enigma-zako%C5%84czony/

 

Runda IV

 

http://mlppolska.pl/watek/12724-arena-xxix-zegarmistrz-vs-serox-vonxatian-zako%C5%84czony/

http://mlppolska.pl/watek/12725-arena-xxx-spacetime-dancer-vs-hoffner-zako%C5%84czony/

 

Wielki Finał

 

http://mlppolska.pl/watek/12857-fina%C5%82-ii-turnieju-magicznych-pojedynk%C3%B3w-zegarmistrz-vs-hoffner/

 

 

Zdradźcie nam, kto zasłużył na wyróżnienie? Kto powinien otrzymać Statuę Uznania? Wskażcie trzech najbardziej wyróżniających się uczestników, uczestniczki, swych idoli, którym szczerze kibicowaliście, do samego końca!

 

Aha, typowanie potrwa dwa tygodnie. Kończymy idealnie wraz z końcem czerwca, 30.06. o godzinie 0:00 ;)

Edytowano przez Hoffman
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ja mam decydować? XD

 

W poprzednim turnieju też byłem na 2 miejscu i bodaj tylko ja głosowałem na Statuy. Noc to, czynię swą powinność.

 

Panowie i panie, chłopcy i dziewczęta. Oto wymieniam wam magów, którzy najbardziej do gustu mego przypadli. Nie zawsze pod względem mocy, ale też pomysłowości i samej wyobraźni.

 

Jako pierwszego - Seroxa - do podium uznania przyzywam, wszak wykazał się nie tylko ogromną mocą, która zaskoczyła nawet mnie, ale też sposobem jej wykorzystywania, tak wspaniale opisanym w walce z Magnusem. Całość kompozycji, sposób walki i ciekawa geneza postaci, w moich oczach, zasługuje na wszelakie uznanie.

 

Drugi, a niemniej silny - Cień i jego champion Spacetime Dancer - za przyzwoity styl, ciekawe opisy zachęcające do czytania a ponad to, za pokaz wręcz niezwykłego zastosowania magii łamanej nauką. Całość jego walk czytałem z ciekawością, ucząc się wielu przydatnych rzeczy. Dziękuję.

 

I trzecia, ale nijak ostatnia - Bosman - za zaciekawienie mnie. Mała lista zaklęć, ale rozsądne ich wykorzystanie. Do tego żadnego PG, co uwielbiam w postach. Tak, zdecydowanie to czyjeś multikonto ;)

 

Tyle ode mnie - no ludziki, jak wam się podobało to gadać, a nie jak słupki z soli czekać aż wszystko się zrobi za was :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dzięki Zegar. Doceniam, że umieściłeś mnie w twoim rankingu ale... Prawie dwa lata na forum a ty dalej masz mnie za multikonto. :P I znowu muszę informować, że się mylisz. Ale o tym kiedy indziej ;)

 

A teraz do rzeczy. Skoro jest możliwość to wypowiem się na temat magów, którzy, moim zdaniem są godni podziwiania.

 

I miejsce zasłużenie przyznaję Magusowi. Jego opisy mnie oczarowały. Piękne, dla mnie bardzo czytelne, z dużą ilością akcji. Świetne wykorzystanie żywiołu w pojedynku z Hoffnerem. Jak dla mnie zasłużone I miejsce na mojej liście. ( Liczę w przyszłości na pojedynek. Może być to dla mnie bardzo ciekawe doznanie)

 

II miejsce zajmuje Serox z jego bardzo ciekawym stylem zarówno pisania jak i walki. Duża różnorodność, zaskakujące pomysły wykorzystania otoczenia jak i ataków przeciwnika przeciwko niemu oraz ogromna wiedza na temat magii i run sprawia, że w moich oczach zasługuje na wyróżnienie.

 

III przypada Selunie. Jej styl walki bardzo przypadł mi go gustu. Spora różnorodność, elementy zaskoczenia i pomysłowość w walce z Zegarem sprawiły, że zajmuje ona trzecie miejsce w moich oczach. Cóż powodzenia następnym razem :)

 

To by było na tyle. Dla mnie te trzy osoby zasługują na wyróżnienie. Są bardzo uzdolnione, potrafią zainteresować czytelnika i moim zdaniem to jest tutaj bardzo ważne.

Powodzenia w następnych pojedynkach i innych turniejach.

Bosman odmeldowuje się. :salut:

Edytowano przez Bosman
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie przejdę obojętny obok rozdania statuetek. Może nie będę się rozpisywał, ale co nieco tam wspomnę ;)

Moją pierwszą kandydatką będzie Monti, która dumnie prowadziła swoją Kassandrę ku kolejnych wygranych. Śledziłem jej pojedynki i zaciekawiłem się nimi na tyle, że do końca nakłaniałem Ją do kontynuowania pojedynków. No cóż - życie Czasem ważniejsze od turnieju. Bardzo żałuję, że zaprzestała walk, bo wiem troszkę więcej o jej postaci ^^ Jej styl przypadł mi do gustu i pomimo nie tak długich starć, potrafiła przesunąć szalę zwycięstwa na swoją stronę. 

Drugi głos leci do Ohmowego Ciastka, którego zerową liczbę głosów odczuwam jako moje wielkie zaniedbanie. Może momentami przekombinował, ale Serox też się momentami nie ograniczał. Stylem pisania, jak dla mnie, przewyższył swojego oponenta. Powiem więcej, dużo bardziej podobały mi się jego posty, wszelkie tłumaczenia wydawały mi się zrozumiałe i jasne. Cóż więcej mówić?  Masz mój głos.

Ostatni - Sajback Gray, za kreację postaci, która mnie po protu prywatnie urzekła. Oparta na muzyce, tańcu, odgłosach i finezji... Cud miód i orzeszki, Długo zastanawiałem się nad tym wyborem, jednak personalne "pierwsze wrażenie" wygrało. W turnieju brała udział duża liczba zawodników, którzy pisali i walczyli lepiej, ich posty były ciekawsze/dłuższe/pełne akcji etc., ale to właśnie ten kuc wywołał na mojej twarzy jeden z najszczerszych uśmiechów podczas tego turnieju.

Oto moje głosy. Niech moc ma Was w swojej opiece.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja kogoś wytypuję. Niestety z racji ilości czasu nie przeczytałem wszystkich pojedynków, lecz postaram się wytypować godnych statuetek.

 

Jako pierwszego typuję Magnusa i jego twórcę Razorheada! Ta walka była wspaniała i pełna emocji. Wygrałem, ale niewielką różnicą i w pełni zasługiwałeś na każdy ten punkt, który otrzymałeś, jesteś wielkim magiem i niesamowitym kreatorem, obyś dalej tak trzymał. Co ci miałbym do powiedzenia już powiedziałem po naszym starciu.

 

Kolejny głos leci do Seluny! Jak dla mnie ciekawe wykorzystanie różnych przedmiotów, inkantacji oraz czym mnie w sumie zwabiłaś ;) gdzieś tam przewalały się kręgi runiczne, a  wiadomo jak Złodziej je uwielbiał :D On był ich fanem i ja też. Doszłaś daleko i wiele zdziałałaś. Chciałbym móc oglądać twoje zmagania na bieżąco, ale no niestety widziałem wyrywki, które mi się podobały. Będę musiał to nadrobić.

 

No i na koniec jako trzeciego kandydata typuję uwaga... Tu mam dylemat, bo oboje, których bym tu umieścił mieli wspaniały potencjał, który zmarnowali i gdyby tak naprawdę tego nie zrobili, to typowałbym ich obu jako pierwszego i drugiego, ale moim wybrańcem będzie Advilion! Doszedłeś nawet daleko, jednak strasznie mała aktywność była w twoich pojedynkach (Hańba ci, gdyż wiem, że miałeś czas, pisałem z tobą wtedy <.< ) Jednak Głównie mi się podobał twój pierwszy pojedynek i no ch.... jasna, że z tego pojedynku, który mógł być najwspanialszym starciem niedestrukcyjnym nie wyszło nic. Masz moc, siłę magiczną i zdolności kreacji przewyższającą niejednego maga, a przez ten niemalże pacyfizm w ofensywie przechytrzyłbyś niejednego. No właśnie, "byś". To jest ten ból i ta niedoskonałość. Bierz się do roboty następnym razem albo zrobię ci coś czego nie mogę tu napisać, gdyż punkciki mogą polecieć :rariderp:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serox, musisz się czepiać?

No, ale jak chcesz.

Na pierwszym miejscu: Serox- Dlaczego? Bo jego pojedynki najbardziej przypadły mi do gustu, należały do jednych z ciekawszych. Ja za każdym razem głosowałem za Serox'em i najbardziej żałowałem, że to nie on dostał się do finału.

Na drugim miejscu- Advilion- Dlaczego? Bo podobały mi się jego opisy i sam sposób walki. Bo tak sano jak ja walczył z Zegarem, lecz Adv nie poddał się i dał z siebie wszystko, co przypadło mi oczywiście do gustu.

Na trzecim miejscu- KubaGR8- Dlaczego? Podobał mi się jego post. Choć możliwe, że zastanowiłbym się nad wyższom oceną, gdyby pojedynek osiągnął minimalną ilość punktów.

Dobra, to tyle.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznanie. Osoby, które przedstawię do statuy Uznania może nie zachwyciły zbyt wielu, nie wychodząc nawet z I etapu, ale należy się im szacunek:

-Bosman, nawet jeśli skrytykowany przeze mnie w opinii o pojedynku, to jednak byłeś zdecydowany używać tylko kilku czarów. Jestem pewien, że kilka asów czaiło się w twoim rękawie - jednak byłeś zdecydowany je tam trzymać. Uznanie za zdecydowanie.

-Szydło - honorowo uznał swoją przegraną z osobą, która przez ostatnie kilka postów lała całkowicie na to co pisał, robiąc co mu się żywnie podoba. Pogratulował swojemu przeciwnikowi zwycięstwa i uczciwie słuchał, że potrzebuje trochę się podszkolić. Uznanie za postawę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Tyleż wspaniałych pojedynków, tyleż zmyślnych zaklęć, a przede wszystkim tylu wspaniałych magów! Nie ukrywając, niełatwym wyborem okazało się mi wybranie trzech najznamienitszych spośród znamienitych, właśnie ze względu na niemałą liczbę godnych uwagi kandydatów. Koniec końców, wyboru jednak dokonałem.

 

   Jako mojego kandydata numer jeden - typuję Seroxa Vonxatiana.

   Na szczególne podług mnie wyróżnienie bowiem zasługują jego spójny styl, ciekawy koncept postaci (jeżeli to nie nadmierny kłopot, Cieniu, to czy również i mnie mógłbyś wtajemniczyć w szczegóły historii trzech braci? Przy okazji, przepraszam za nie zakomunikowanie chęci jej poznania wcześniej, jak i brak należnego komentarza w temacie Twojego pojedynku z Zegarmistrzem; nadal mnie to dręczy... poza tym, dziękuję Ci za miłe słowa), a ponadto wykazanie się przezeń niemałą pomysłowością i długofalowym planowaniem niejednego posunięcia, przy czym umiejętność taka wcale do zbyt łatwych dla każdego nie należy, zwłaszcza w zmiennych warunkach magicznych pojedynków. Dodatkowo, w jego starciach dało się nadal odczuć wielką moc tegoż maga, a opisy nie były monotonne - czytało się je wręcz z zapartym tchem.

 

   Jako na drugą osobę - głos swój oddaję na postać Kassandry, wykreowaną przez użytkowniczkę Monti.

   Jej opisy były przejrzyste i przyjemne w lekturze, a sama postać odznaczała się spójnym stylem, gdy chodzi o rzucane zaklęcia. Również odniesienia do jej historii brzmiały jak dla mnie całkiem interesująco i odnoszę wrażenie, że gdyby - stety bądź niestety - "życie nie przeszkodziło", całość miała sporą szansę, by dobrze się rozwinąć. Na to rozwinięcie nadal po prawdzie jeszcze trochę liczę, wszakże pojedynki nadal można toczyć poza turniejem, do czego zachęcam. Według mnie użytkowniczka Monti ma zatem jako czarodziejka niemały potencjał i jest jednym z uczestników, który zasługuje na pewne wyróżnienie.

 

  Trzecią osobą, na którą pragnę zagłosować - jest Seluna.

  Podczas pojedynków wykazała się według mnie niemałą przemyślnością i pomysłowością gdy idzie o rzucane zaklęcia. Jej opisy były natomiast zwięzłe i w pełni przejrzyste. Podobało mi się również to, że udało jej się wykreować postać, która, choć nie sprawiała wrażenia wszechmocnej, była jednak potężna, przy czym źródłem jej największej mocy było właśnie wykorzystywanie swoich możliwości w sposób bardzo przemyślany oraz rozsądne rozgospodarowanie swoich zasobów mocy.

 

   Żywię nadzieję, iż to, com tu napisał o tych osobach, oddaje im jak największą sprawiedliwość. Krótko i zwięźle moje opinie sumując - oby takich magów pojawiało się jak najwięcej!

Edytowano przez Razorhead
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem, godzina wybiła!

 

Zanim przejdę do meritum, pragnę podziękować wszystkim tym, którzy zabrali głos w ramach niniejszego wątku. Poprzednim razem wszystko rozbiło się o szczere zdanie Zegarmistrza, toteż jest mi bardzo miło, że przy okazji II Turnieju mamy więcej głosów i ogólnie, większe zainteresowanie ;)

 

A zatem, nie przedłużając i przechodząc do sedna, sprawdźmy kto został wymieniony jako zawodnik godzien otrzymania Statuy Uznania i ile razy jego lub jej zacne imię powtórzyło się, na przestrzeni kolejnych postów...

 

 

* * *

 

Serox Vonxatian - 4

Spacetime Dancer - 1

Bosman - 2

Magus - 1

Seluna - 4

Monti - 2

Ohmowe Ciastko - 1

Sayback Gray - 2

Magnus - 1

Advilion - 2

KubaGR8 (Riddle) - 1

Szydło - 1

 

* * *

 

 

Czyli, głosy oddane na określonego uczestnika/ uczestniczkę, wyniosły albo 4, albo 2, albo 1. Najwięcej głosów (4) zdobyli Serox Vonxatian oraz Seluna, po dwa głosy zdobyli Bosman, Monti, Sajback Gray oraz Advilion. Reszta wymienionych wojowników uzyskała jeden głos. Czyli mam mały problem... Z tytułu uzyskania największej ilości, nie ulega wątpliwości, że wyróżnienie należy się Seroxowi i Selunie, ale przewidziano jeszcze miejsce trzecie... No i pretendentów, którzy otrzymali dwa głosy (bo nikt nie zdobył na przykład trzech) jest całkiem sporo. Zawsze mogę zlecić wykonanie kilku dodatkowych nagród, ale z drugiej strony, nie wydaje mi się aby było to fair w stosunku do tych, którzy zostali wymienieni raz. A losowego wyboru jednej osoby spośród tych, którzy dostali dwa głosy robić bym nie chciał...

 

Rozumiecie, jeżeli mógłbym przyznać więcej nagród, byłoby mi bardzo miło ;) Wszak jestem bardzo wdzięczny za Wasze zainteresowanie, udział w Turnieju i ogólnie, że tu jesteście.

 

W związku z powyższym, muszę przemyśleć jak to rozwiązać... Decyzja zostanie podjęta dnia... Dzisiaj. Jeżeli ktoś miałby jakąś radę, czy też zauważył błąd w liczeniu (może pomóc!), niech napisze o tym tutaj ;)

 

Do napisania!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo się wczułem.

 

Chodziło mi o to, że pierwotnie do rozdania były trzy Statuetki, ale skoro potrzeba ich trochę więcej, no to pomyślałem, że polecę do rzeźbiarza i powiem, że jest więcej laureatów ;)

 

Aczkolwiek, pojawiła się koncepcja nowych awardów z tejże okazji i małego przearanżowania nagród działowych w ogóle. Na razie nie zdradzę szczegółów kto mi to podpowiedział, ale zamierzam to rozważyć. A najlepiej teraz, póki pomysł świeży.

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moi drodzy, z nieopisanym zadowoleniem pragnę ogłosić, iż za sprawą Sipera, któremu pragnę serdecznie podziękować, nowe odznaczenia zostały dodane do bazy, wraz z nowymi grafikami dla Statuy Glorii i Statuy Uznania!

 

Jak zapewne wiecie, Statua Glorii za zwycięstwo z II Turnieju powędrowała do Hoffnera. Jeszcze raz, szczerze gratulujemy!

 

Jakiś czas temu pojawił się jednak problem, kogo nagrodzić za zdobycie sympatii publiczności. Wówczas z pomocą przyszedł mi Serox Vonxatian, który zaproponował dobre rozwiązanie.

 

Otóż, od dzisiaj, nie ma już jednego odznaczenia za uznanie. Są trzy. Statua będzie teraz przyznawana tym, którzy zdobyli najwięcej głosów, Klejnot Uznania z kolei będzie dla tych, którzy znaleźli się zaraz za nimi, natomiast Order Uznania poleci do tych, którzy znaleźli się na trzecim miejscu. Akurat tak się złożyło, że w pierwszym Turnieju wypowiedział się tylko Zegarmistrz, typując Matalosa, Albericha i Dolara84, jeśli dobrze pamiętam. Skoro tak, wszyscy otrzymali tyle samo głosów, wszyscy uzyskali ich najwięcej, toteż do każdego z nich poleciała Statua Uznania.

 

A jak mają się sprawy tym razem?

 

 

Na miejscu pierwszym, zdobywając ex equo 4 głosy, znaleźli się...

 

Serox Vonxatian oraz Seluna!

 

Gratulacje! Statua Uznania wędruje w Wasze ręce!

 

 

Na miejscu drugim z kolei, uzyskując po 2 głosy, uplasowali się...

 

Bosman, Monti, Sajback Gray, a także Advilion

 

Znakomicie! W związku ze zdobytym uznaniem, otrzymujecie Klejnot Uznania! Gratulujemy!

 

 

Czas na trzecie miejsce, czyli 1 zdobyty głos. Cóż, chyba nietrudno zgadnąć, że Order Uznania zdobywają pozostali, czyli

 

Spacetime Dancer (Cień), Magus, Ohmowe Ciastko, Magnus (Razorhead), Riddle, Szydło

 

 

Mówiłem, że każdy dostanie to, na co zasłużył ;)

 

 

Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak tymże akcentem zakończyć II Turniej Magicznych Pojedynków. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi w tym przedsięwzięciu, którzy de facto sprawili, że w ogóle stało się ono faktem, składam gratulacje i podziękowania wszystkim uczestnikom, którzy poświęcili na Turniej swój czas oraz chęci. Byliście znakomici :D

 

Pozdrawiam raz jeszcze, życzę powodzenia oraz niegasnącej weny, we wszystkim czego się podejmiecie!

Edytowano przez Hoffman
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...