Skocz do zawartości

Wybór Laptopa | serio, help...


Onyx

Recommended Posts

W końcu nadszedł ten moment, ten moment na wybór laptopa który będzie się dobrze sprawował oraz zostanie ze mną sprawny na długo. Mam na myśli bardziej laptopa do gier.

 

- Priorytetem będzie aby gry na nim działały płynnie i ogółem pinknie.

- Musi mieć całkiem dużo miejsca na dysku/dyskach, ja zawsze potrzebuje dużo miejsca na nim.

- Chcę też, aby wytrzymywał całkiem długo bez ładowania.

- Maksymalna cena to tak mniej-więcej do 2300zł

- wydajną kartę graficzną

- wydajny procesor

- skuteczny i możliwie cichy układ chłodzenia, gwarantujący stabilną wydajność nawet podczas długiej rozgrywki

- wygodną i wytrzymałą klawiaturę, najlepiej z dodatkowymi udogodnieniami dla graczy (np. konfigurowalnymi klawiszami makr)

- dobrej jakości ekran

- mniej-więcej dobrej jakości system audio, tak aby na słuchawkach było wszystko bardzo dobrze słyszeć

- mnogość łatwo dostępnych portów rozszerzeń.

 

Te wszystkie nie są obowiązkowe, ale bardzo dobrze by było, jakby większość z nich lub te najważniejsze, się znalazły w owym lapku.

 

Napisałbym tego więcej gdybym się znał, a skoro się zbytnio na tym nie znam, to więcej chyba nie dodam.

Jak już mówiłem - laptop bardziej pod gry, chcę aby był szybki i żeby gry się na nim nie zacinały itp.

Mam dużo czasu na wybór laptopa, więc powoli przeanalizujemy wszystkie laptopy jakie mi tu polecicie.

Mam nadzieję, że na forume znajdą się jakieś mądre osoby które mi w owym wyborze pomogą.

Jeśli chcecie wiedzieć coś jeszcze, to pytajcie, postaram się odpowiedzieć.

Edytowano przez Onyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę ciężko znaleźć cokolwiek dobrego na ten moment.

Podobną cenę mają na allegro Lenovo Y580. Sam posiadam ten model w wersji z procesorem i5 i nie narzekam. Co prawda ustawienia wysokie czy choćby średnie w grach to dla mnie marzenie, jednak działał nawet Wiedźmin 3 ( na mniej niż minimum i robił za grzejnik z wiatrakiem, ale jednak ).

Jedyne co może ci się nie podobać to bateria - trzy godziny na nowej, u mnie po dwóch latach po dwóch godzinach powoli zaczynają się pojawiać rady o poszukaniu ładowarki. 

 

Może warto byłoby zastanowić się nad odłożeniem jeszcze kilkuset złotych i zakupieniu czegoś z 860m? Ta grafika daje większe szanse na to, że spokojnie pograsz w gry z ostatniego E3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


System ma być czy nie?

Byłoby dobrze jeśliby był, no chyba, że jeśliby go nie było i miałbym sam sobie go dokupić to wyszłoby taniej.


Za tą cenę ciężko znaleźć cokolwiek dobrego na ten moment.

Podobną cenę mają na allegro Lenovo Y580. Sam posiadam ten model w wersji z procesorem i5 i nie narzekam. Co prawda ustawienia wysokie czy choćby średnie w grach to dla mnie marzenie, jednak działał nawet Wiedźmin 3 ( na mniej niż minimum i robił za grzejnik z wiatrakiem, ale jednak ).

Jedyne co może ci się nie podobać to bateria - trzy godziny na nowej, u mnie po dwóch latach po dwóch godzinach powoli zaczynają się pojawiać rady o poszukaniu ładowarki. 

 

Może warto byłoby zastanowić się nad odłożeniem jeszcze kilkuset złotych i zakupieniu czegoś z 860m? Ta grafika daje większe szanse na to, że spokojnie pograsz w gry z ostatniego E3.

To taki lepszy, ale też droższy ile by kosztował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tę cenę mamy i5 2x1,7ghz, gt840m 4 gb ramu i 500 gb dysk. Popieram przedmówcę, ze warto coś niecoś odłożyć. Ewentualnie rozejrzeć się za używką. Z takich lepszych sprzętów to jest Lenovo Y50-70 ale to już 3 koła (za outlet), aczkolwiek sprzęcik rzeczywiście ładny (i5 4x2,9ghz i 860M)

http://allegro.pl/outlet-lenovo-y50-70-i5-4gb-1tb-gtx860m-fhd-win8-i5441797717.html

 

Trzymając się jednak budżetu jest albo stary Y580 z gtx660M

http://allegro.pl/lenovo-y580-i5-3210m-4gb-ram-1tb-hdd-gtx-660m-i5433316452.html

albo taki asus:

http://allegro.pl/laptop-asus-r556ln-i5-4210-8gb-1tb-gf840m-680zl-i5431972053.html

 

szału nie będzie, ale pograć się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam takiego laptopa gdzie Wiesiek 3 będzie ładnie działał na maksymalnych wymaganiach, wystarczy aby działał na minimalnych wymaganiach i się podczas grania nie zacinał (przynajmniej zbyt często)

Przy tym laptopie: http://allegro.pl/laptop-asus-r556ln-i5-4210-8gb-1tb-gf840m-680zl-i5431972053.htmltrochę szokująca jest bateria, to chyba całkiem mało jak na baterie?

Edytowano przez Onyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym że mam większą w tablecie, ale niestety tak się nie da porównać. Prawdą jest jednak, że ta jest niewielka jak na laptop. Coś jednak za coś, parametry ma dobre.

Inne to by był:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-z710-i5-4210m-4gb-1tb-gt840m-usb-3-0-i5463577621.html#param(droższy)

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g50-80-i5-5200u-8gb-r5-m330-1tb-win-i5425865440.html(nie wiem jak się ma radeon do Geforców w lapkach)

http://allegro.pl/bialy-lenovo-z50-70-i5-8gb-1tb-gf840m-fhd-160zl-i5442056245.html(całkiem fajny, ale odrobinę ponad 2300)

 

Zostają jeszcze Outlety w X-komie, czyli lekko uszkodzone lapki (zazwyczaj rysy na obudowie), z pełną gwarancją za niższe pieniądze. Za 2300 idzie znaleźć całkiem fajne:

http://allegro.pl/outlet-asus-r553ln-xx134h-i5-4gb-1tb-gf840m-win8-i5438268473.html

http://allegro.pl/outlet-lenovo-z710-i5-4210m-4gb-1tb-gf840m-fhd-i5436618164.html

 

17' jest z kolei niemobilny (to już lepiej PC) i droższy za te same bebechy, więc dlatego go chwilowo odrzuciłem. Ale za 2300 jest ten Lenovo z outletu (link powyżej)

 

Najlepiej jednak moim zdaniem (o ile masz monitor), złożyć PieCyk na używanych częściach, który będzie chodził lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nadszedł ten moment, ten moment na wybór laptopa który będzie się dobrze sprawował oraz zostanie ze mną sprawny na długo. Mam na myśli bardziej laptopa do gier.

 

- Priorytetem będzie aby gry na nim działały płynnie i ogółem pinknie.

- Musi mieć całkiem dużo miejsca na dysku/dyskach, ja zawsze potrzebuje dużo miejsca na nim.

- Chcę też, aby wytrzymywał całkiem długo bez ładowania.

- Maksymalna cena to tak mniej-więcej do 2300zł

- wydajną kartę graficzną

- wydajny procesor

- skuteczny i możliwie cichy układ chłodzenia, gwarantujący stabilną wydajność nawet podczas długiej rozgrywki

- wygodną i wytrzymałą klawiaturę, najlepiej z dodatkowymi udogodnieniami dla graczy (np. konfigurowalnymi klawiszami makr)

- dobrej jakości ekran

- mniej-więcej dobrej jakości system audio, tak aby na słuchawkach było wszystko bardzo dobrze słyszeć

- mnogość łatwo dostępnych portów rozszerzeń.

 

Te wszystkie nie są obowiązkowe, ale bardzo dobrze by było, jakby większość z nich lub te najważniejsze, się znalazły w owym lapku.

 

Napisałbym tego więcej gdybym się znał, a skoro się zbytnio na tym nie znam, to więcej chyba nie dodam.

Jak już mówiłem - laptop bardziej pod gry, chcę aby był szybki i żeby gry się na nim nie zacinały itp.

Mam dużo czasu na wybór laptopa, więc powoli przeanalizujemy wszystkie laptopy jakie mi tu polecicie.

Mam nadzieję, że na forume znajdą się jakieś mądre osoby które mi w owym wyborze pomogą.

Jeśli chcecie wiedzieć coś jeszcze, to pytajcie, postaram się odpowiedzieć.

Laptop za 2300zł =/= urządzenie do gier (czekam na "hejterów i pomyje w ilościach hurtowych). Chyba, że chcesz grać w starsze tytuły. Nowe "stopią" ci komputer. Zbyt mocne grzanie się laptopa (w trakcie gry) to nie coś, co można olać. Chyba, że za rok chcesz kupować nowy. I jeszcze jedno. BARDZO szybko, laptop przestanie ciągnąć nowości.

- Dobre audio? Zapomnij. W takim przedziale dostaniesz Realteka. 9/10 osób za chwilę napisze, że jest super, ale prawda jest taka, że to badziewie w porównaniu do takiego Creative'a pod USB (cena - max 200zł). Różnica w jakości dźwięku jest gigantyczna.

- Laptop, wydajna karta graficzna i ciche chłodzenie? Zapomnij... Albo jest cicho, albo wydajnie (i drogo)

- Dużo miejsca? W tym przedziale dostaniesz +/- 1 "tera" czyli 1000 "giga"

- System op. - prawie do każdego wciskają Win 8.1. Niestety nie na płycie. Na dysku będzie kopia zapasowa. Warto kupić przenośny dysk i to na nim trzymać "zapasową kopię, zapasowej kopii".

- Baterie w laptopach są jak baterie w telefonach. Początkowo trzymają długo, z czasem ledwie ciągną.

- Bajery dla graczy na klawiaturze laptopa? Może i jest coś takiego, ale nie w takim przedziale cenowym. Polecam taki, z klawiaturą numeryczną.

- Wejścia/wyjścia - wszystko zależy od laptopa, po prostu się rozglądaj. Liczba portów USB nie ma większego znaczenia. Zawsze można kupić hub (taki tam przedłużacz ;) )

- Matryca - bardzo, ale to bardzo polecam matową.

- Co polecam? Dell - mam takiego, który przeszedł wiele. Dostałem go od brata z USA, który działał u niego przez 3 lata. U mnie chodzi już drugi rok. Dla siebie kupiłem... No dobra, ojciec kupił po awarii poprzedniego, nowego ASUSa. Ten sam przedział cenowy - ok. 2200zł. Działa znakomicie, ale mogę zapomnieć o nowych grach. Dla nowych mam PS4. Na obecnym laptopie, mogę pograć bez masochizmu typu grafika na "low" + niska rozdzielczość.

I jeszcze jedno. W absolutnie każdym laptopie, pierwszą rzeczą która padnie, jest napęd. No dobra, chyba że będziesz grać w nowości i przegrzejesz komputer :P

Chcesz grać w nowości? Kup desktopa. Laptop =/= urządzenie do gier. Albo desktop, albo konsola (PS4 / Xbox One).

Polecam: tańszy laptop (nie tak szybki, ale nadal dobry) + odłożenie kasy na konsolę.

Czekam na hejt...

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop za 2300zł =/= urządzenie do gier (czekam na "hejterów i pomyje w ilościach hurtowych). Chyba, że chcesz grać w starsze tytuły. Nowe "stopią" ci komputer. Zbyt mocne grzanie się laptopa (w trakcie gry) to nie coś, co można olać. Chyba, że za rok chcesz kupować nowy. I jeszcze jedno. BARDZO szybko, laptop przestanie ciągnąć nowości.- Dobre audio? Zapomnij. W takim przedziale dostaniesz Realteka. 9/10 osób za chwilę napisze, że jest super, ale prawda jest taka, że to badziewie w porównaniu do takiego Creative'a pod USB (cena - max 200zł). Różnica w jakości dźwięku jest gigantyczna.- Laptop, wydajna karta graficzna i ciche chłodzenie? Zapomnij... Albo jest cicho, albo wydajnie (i drogo)- Dużo miejsca? W tym przedziale dostaniesz +/- 1 "tera" czyli 1000 "giga"- System op. - prawie do każdego wciskają Win 8.1. Niestety nie na płycie. Na dysku będzie kopia zapasowa. Warto kupić przenośny dysk i to na nim trzymać "zapasową kopię, zapasowej kopii".- Baterie w laptopach są jak baterie w telefonach. Początkowo trzymają długo, z czasem ledwie ciągną.- Bajery dla graczy na klawiaturze laptopa? Może i jest coś takiego, ale nie w takim przedziale cenowym. Polecam taki, z klawiaturą numeryczną.- Wejścia/wyjścia - wszystko zależy od laptopa, po prostu się rozglądaj. Liczba portów USB nie ma większego znaczenia. Zawsze można kupić hub (taki tam przedłużacz ;) )- Matryca - bardzo, ale to bardzo polecam matową.- Co polecam? Dell - mam takiego, który przeszedł wiele. Sam kupiłem w ubiegłym roku, w takim samym przedziale cenowym ASUSa - działa znakomicie, ale mogę zapomnieć o nowych grach. Tylko te starsze działają bez zarzutów. Chyba, że jesteś masochistą i chcesz grać na "low".I jeszcze jedno. W absolutnie każdym laptopie, pierwszą rzeczą która padnie, jest napęd. No dobra, chyba że będziesz grać w nowości i przegrzejesz komputer :PChcesz grać w nowości? Kup desktopa. Laptop =/= urządzenie do gier. Albo desktop, albo konsola (PS4 / Xbox One).Czekam na hejt...

Dużo się dowiedziałem, chwała ci, serio.

W każdym razie - nie będę grał w najnowsze nowości które potrzebują kompa z NASA aby działały, ja bardziej szukam laptopa pod te typowe gry, nie bardzo strare, nie nowe, ale takie które potrzebują minimum win7 i całkiem dobry środek, nie jakiś kosmiczny który by kosztował razem około 6tyś. Wystrczą mi chyba takiego typu laptopy, jakie mi podali w linkach użytkownicy.

Z tym grzaniem się lapka też jest właśnie problem, bo to będzie powszechne, i chcę się spytać czy moglibyście mi polecić jakieś dobre podkładki chłodzące, aby choć troche zniwelować ogromne nagrzewanie się laptopa?

Edytowano przez Onyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tristie

Akurat to, ze laptopy do gier nie istnieją to wiem (a przynajmniej nie w tej cenie), ale po kilku spotkaniach prywatnie i na forum (innym) przestałem się na ten temat kłucić bo zawsze znajdzie się ktoś kto udowadnia, że na laptopach da się grać. I prawda, grać się da, ale to strasznie niekomfortowe.

Co do win 8.1 to akurat dobrze, bo to całkiem przyjemny system, który mało obciąża sprzęt (chodzi nawet na tabletach z 1 gb ramu)

Bateria, nie zgodzę się. Te telefonowe mają dłuższą żywotność (przynajmniej u mnie)

 

@Turbo

Stacjonarny to jest PC

 

@Onyx

Na nagrzewanie lapka nic nie zrobisz. Zwłaszcza przy dłuższych sesjach w wymagające tytuły (a dla laptopa większość jest wymagająca)

Chyba, że by go albo zwodować (brak miejsca i pieniędzy) albo zastosować stop galu (niewykonalne i za drogie). Najlepiej, moim zdaniem, powiedz do czego ci mobilność laptopa. Bo jeśli by raz na rok puścić prezentację na zajęciach, to kup PC i pożyczaj, albo zainwestuj w tablet za 350 zł i kabelek za 10. 

Za 2300 (bez monitora i systemu), dostaniesz coś na i5 z nienajgorszą grafą (powiedzmy wstępnie gtx760) i 4 albo nawet i 8 gb ramu (dysk 1000gb). Może więcej, pochodzi dłużej i do tego nada się pod rozbudowę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podkładek. Nie oszczędzaj na nich. Serio. Kupiłem dla siebie tanią, z myślą o lecie (o tej porze roku, laptopy grzeją się bardziej, co potwierdza program AIDA). Żałuję tej decyzji. Jest równie "cicha", jak startujący śmigłowiec i skuteczna jak dmuchanie.

@Sun - miałem na myśli "smarkfony". Co prawda, w laptopach są większe i pojemniejsze, ale "mobilne granie na laptopie" raczej odpada. Bateria padnie dość szybko. Swoją drogą, takie coś słabo sprawdza się jako przenośna "konsola" do gier  :crazytwi3:  Mam PS Vitę i mogę powiedzieć, że po ponad roku bateria siada BARDZO szybko. Zbyt szybko. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilność daje wiele możliwości. Mam oczywiście kompa i mógłbym zainwestować w niego, ale niestety nadaje się tylko na jedno miejsce w moim domu, a mobilość laptopa to wiadomo no, mogę brać tu i tam, nie muszę siedzieć przez cały czas w jednym miejscu bo mogę znaleźć sobie wygodne miejsce z laptopem... plusów jest wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun - miałem na myśli "smarkfony". Co prawda, w laptopach są większe i pojemniejsze, ale "mobilne granie na laptopie" raczej odpada. Bateria padnie dość szybko. Swoją drogą, takie coś słabo sprawdza się jako przenośna "konsola" do gier  :crazytwi3:  Mam PS Vitę i mogę powiedzieć, że po ponad roku bateria siada BARDZO szybko. Zbyt szybko. 

Miałem ze 4 lata szajsunga galaxy ace. i powiem, ze jego bateria trzyma nadal dobrze (zabił go za to android, który przestał nadawać się do czegokolwiek) W porównaniu do tego 2 letni lapek potrafi nie trzymać baterii. No ale to kwestia nieco inna niż w smartfonach, mianowicie chodzi o nieskalowalność. Lapek może i ma 2-4 razy pojemniejszą baterię (w amperogodzinach) i większe napięcie pracy (co da zdecydowanie więcej watogodzin albo Jouli), ale ma też zauważalnie większe zapotrzebowanie na prąd. Bateria o porównywalnej wydajności musiałaby być zdecydowanie większa i cięższa

 

Mobilność daje wiele możliwości. Mam oczywiście kompa i mógłbym zainwestować w niego, ale niestety nadaje się tylko na jedno miejsce w moim domu, a mobilość laptopa to wiadomo no, mogę brać tu i tam, nie muszę siedzieć przez cały czas w jednym miejscu bo mogę znaleźć sobie wygodne miejsce z laptopem... plusów jest wiele.

Powiem tak, bez płaskiej powierzchni na laptopie nie pograsz w wiele tytułów (brak myszy), nie mówiąc, ze strasznie krzywdzisz laptop, używając go w pozycji nierównoległej do ziemi. (a trzymając na kolanach krzywdzisz siebie). Owszem możesz przenieść z jednego stołu na drugi, ale po co. Przy biureczku masz potężny PC, wygodną klawiaturę, mychę, wielki monitor i wygodne krzesełko. dlatego jeśli nie planujesz grać w kuchni, piekac jednocześnie gofry z 2 kilogramów ciasta, to olej laptopa i inwestuj w PC.

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun

Chodziło mi o to czy ten lapek będzie używany w podróżach czy tylko w domu lub np. na działce.

 

Sam osobiście mam lapka 17" i zabieram go autem co tydzień na działkę na weekend, a tak to cały czas w domu go mam.

Niby mógł bym kupić zamiast niego Pc ale miejsca mam za mało(szafka 40X60cm)

 

Czas pracy na baterii też nie jest aż tak bardzo istotny w lapkach do gier, bo w większości i tak się gra na zasilaczu.

Sam przez rok nawet nie wyjąłem baterii z pudełka.

 

Tak wiec jak to ma być lapek do domu to lepiej brać17"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PC, Tablet i od niedawna (2 dni), laptop. Powiem tak, do grania w domu wyłącznie PC (na działce mam składaka kupionego 5 lat temu za 5 stów, starocie ciągnie i więcej nie musi). Dlatego powiem, że jak grać tylko na PC, ewentualnie na tablecie w podróży (tablet z windowsem pozwala grać w tytuły, które nie wymagają klawiatury (heroes 3 complete, heroes 5))

 

Kiedy przydaje się laptop? 

Przewagą laptopa nad tabletem są nieco lepsze bebechy, większy ekran oraz fizyczna klawiatura i mysz (znaczy touchpad). Przy czym tablety 2w1 też mają klawiaturę i touchpad. Nie znaczy to, że era laptopów się kończy (bo od premiery x360 PC do gier miał umrzeć a trzyma się świetnie), ale że mamy znacznie większy wybór sprzętu i przy dzisiejszych cenach można spokojnie pomyśleć o posiadaniu 2 urządzeń (przy czym jedno raczej z niższej półki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć mobilność jedynie w domu to poradzę Ci, żebyś naprawdę przemyślał kupienie stacjonarki. Z początku myślałam że chodzi o jakieś wyjazdy itp, ale skoro to chodzi że chcesz raz być w tym pokoju raz tam to przemyśl to. Jak pisał Triste jest wiele powodów, dla których laptop niestety wypada cienko przy stacjonarnym. Za taką cenę (2300) kupisz nawet dobrego kompa, a laptopa cóż, średniego. Będzie się przegrzewał. Sama wcześniej chciałam o tym napisać, ale sama bałam się - jak Triste - hejtów :v 

Teraz chcesz grać "ni to stare, ni to nowe" gry, ale potem jakby jednak zaciekawiła Cię jakaś nowsza gra to cóż, nie pograsz, albo będziesz musiał się męczyć na niskich ustawieniach i jeszcze z małą ilością fpsów, a dookoła będziesz mieć 5 wiatraków i podkładek chłodzących :P

Komputer jest też lepszy na dłuższą metę, bo zawsze możesz sobie wymieniać części kiedy tylko zechcesz. Są o wiele tańsze z wielu czynników, nie płacisz za "odgórą" firmę, tylko za same komponenty, obudowę itp. Porównaj sobie jakie chłodzenie ma blaszak a jaki laptop. Co prawda stacjonarny będzie się kurzyć, ale wystarczy sprzężone powietrze i od czasu do czasu wyczyścić od środka, nie trzeba się bać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest też lepszy na dłuższą metę, bo zawsze możesz sobie wymieniać części kiedy tylko zechcesz. Są o wiele tańsze z wielu czynników, nie płacisz za "odgórą" firmę, tylko za same komponenty, obudowę itp. Porównaj sobie jakie chłodzenie ma blaszak a jaki laptop. Co prawda stacjonarny będzie się kurzyć, ale wystarczy sprzężone powietrze i od czasu do czasu wyczyścić od środka, nie trzeba się bać. 

Oczywiście w pewnym, ograniczonym zakresie (ale zawsze). Procka wymienisz w obrębie tylko tej samej podstawki (niby można np wsadzić am3 w płytę dla am2+, ale wtedy nie będzie pełnej wydajności). Ramu można dołożyć jeśli się inteligentnie dobierze płytę i kości, a grafę dowolnie wymieniać i dokładać. Mimo wszystko, jeśli wybrać porządny procek, to taki zestawik 5-6 lat wytrzyma (przy samej zmianie grafiki)

Kurzenie, w porównaniu do lapka to nie problem. Mój PC na ten przykład nie był odkurzany od 1,5 roku i na płycie nie widać ani grama kurzu. Kwestią jest tylko zrobić 1 rzecz: nie wstawiać kompa w ciasny kącik.

Za 2600 można mieć: i5 4460, 8 gb ramu 1866MHz CL10, dysk 1TB WD Blue, i używanego R9 280x. (do tego obudowa, Mobo od MSI i zasilacz modularny Thermaltake). Cenę można obniżyć wybierająć tańszą grafikę (poszukanie innej, używanej 280x za niższą cenę, albo nieco słabszy GTX 760), zmieniając MOBO na coś ,,aby trzymało" kupując używany procesor (niekoniecznie ten model) i zostając przy starej obudowie i zasilaczu (jeśli komp ma ze 4 lata, powinny się jeszcze nadawać, choć zasilacz może być do rychłej wymiany).

W przyszłości ewentualnie więcej ramu i SSD na system + zmiana grafiki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku desktopów, polecam droższe obudowy. Moja miała otwierane drzwiczki, sloty na HDD i napędy bez śrub, a same śruby nie wymagały śrubokręta. Fajna sprawa, bardzo ułatwia dostęp. Potwierdzam też dobór płyty głównej. W desktopie (którego już nie mam) padła karta graficzna (Gainward). Wysłałem ją w ramach gwarancji - otrzymałem wiadomość, że nie da się jej naprawić dlatego dadzą nową. A, że nie mają już takiej samej, to podeślą wersję "pro". 512 RAM zamiast 256 RAM - najszybsza wówczas karta na rynku. Niestety, spowalniał ją procesor, a była to płyta główna starszego typu... :( Swoją drogą, warto dopłacić za znaną firmę i zwrócić uwagę na typ gwarancji. Najlepszy jest D2D (door to door). Mówiąc krótko, wysyłają kuriera, który odbiera uszkodzony towar oraz przywozi nowy. Zero kosztów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tristie

Wszystko ładnie pięknie i owszem tak jest, aczkolwiek mamy ostro ograniczony budżet, z którego chcemy wycisnąć jak najwięcej. Zatem osobiście sugeruję brać kilka części używanych, żeby mieć niższą cenę. Grafikę, Ram, Proca można spokojnie upolować jeśli się uważnie poszuka. Z płyty raczej niewiele w ten sposób urwiemy, dysk obowiązkowo nowy (używany może być SSD, ale na to raczej budżet nie pozwala). Buda owszem powinna być duża i przewiewna ale niekoniecznie super droga. Już taka za 100-150 da radę. Nie można też za bardzo oszczędzić na zasilaczu bo model firmy krzak potrafi uwalić cały sprzęt.

Przy obecnym budżecie, w pierwszej kolejności idzie proc, mobo i karta (+oraz zasilacz, który to uciągnie). Obudowa, dysk i ram można zawsze zmienić niewielkim kosztem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, źe w większości bardziej polecacie mi kupić komputer niż laptop do gier, argumenty są twarde i prawdą jest, że komputer w tym przedziale cenowym zawsze będzie lepszy od laptopa, a możliwoś modernizacji środka kompa daje naprawdę dużo.

I choć wiem, że nadal będziecie doradzać mi stacionarkę (co słuszne), ale u mnie priorytetem jest owa mobilność. Nie wymagam od lapka ogromnych możliwości, jak już wcześniej mówiłem - nie potrzebuje lapka do nowych gier z E3, ja po prostu potrzebuje mobilny sprzęt który uciągnie typowe gry, choćby miało to być na niskich ustawieniach. Mój komp już dużo gier nie uciąga, dlatego też gram w CS'a choć pograłbym sobie w takiego Crysisa 3, Sniper Elite, Left4Dead(nie jestem tu pewien czy uciągnie Left4Dead'a czy nie), Skyrim, może nawet Butterfield 3 choć nie aż tak bardzo mnie do niego nie ciągnie.

Wiem, że za takie pieniądze mógłbym złożyć całkiem dobrego kompa, ale ta mobilność jest dla mnie ważna, i szukam lapka nie dla wymagających nowości, lecz do mniej-więcej takich gier jak podane wyżej. W lapku bardziej patrze na to aby działało wszystko płynnie, żeby się nie zacinało i nie wymagam na nim jakiś cudów.

Oczywiście laptopa nie tylko używałbym do gier, ale do wielu innych czynności których nie mogę zrobić na np. tablecie, dlatego też ta mobilność ważna.

Edytowano przez Onyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut gier olbrzymi, nie powiem. Bo o ile Skyrim pójdzie nawet na tosterze (chodził na Pentium 4 3,2ghz 2gb ramu i 8600 gt), o tyle bubelfield 3 i Crisis wymagają już czegoś nieco lepszego. I o ile moim zdaniem laptop do grania dalej jest bez sensu (o powodach już wspominałem), o tyle, skoro się upierasz i nie dasz się przekonać, to sprzęt, który moim zdaniem jako tako się sprawdzi, podałem wcześniej.

Mimo wszystko uważam, że lepiej plunąć na mobilność (bo i tak nie pograsz bez mychy i zasilacza) i wziąć PC. Zawsze możesz się też wyżyłować na fajny konfig pod mini ITX, który w sumie będzie przenośny od ekranu do ekranu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry, które wymieniłeś są wymagające i to bardzo. Wymagające = grzejący się laptop = krótsza żywotność. Nawet jeśli w miarę nowe gry będą działać, to weź pod uwagę jedno: zostaniesz na dokładnie takim poziomie. Nic nowszego nie pójdzie (chyba, że lubisz "low" i 800x600). Napisałeś, że nie interesują cię nowości. A jeśli pojawi się nowa część serii, którą uwielbiasz? Niby powiesz sobie "no trudno", ale mimo wszystko, szkoda...

Mój laptop zmieścił się w twoim przedziale cenowym. Większość gier, które lubię działa bez problemów. Oczywiście nie są to nowości. Z tych, które wymieniłeś mogę potwierdzić: Left4Dead. Portal, Portal 2, H-L 2 (a nawet Cinematic Mod) działają. Niestety, bardzo często więcej problemów sprawia nie tyle sprzęt, co Windows. Na 8.1 mogę zapomnieć o Doom 3, wszystkich grach studia SimBin i wielu innych. To BARDZO upierdliwy i badziewny system. Polecam kupno (gołego) laptopa oraz instalację "siódemki". Sam żałuję, że nie wybrałem takiego, mimo że stał tuż obok. Byłem pewien, że mogę przeinstalować system, a tu takiego wała. Numer seryjny gdzieś w biosie, brak płyty, ograniczone możliwości w biosie (to dla bardziej zaawansowanych, ale tak tylko wspominam)... Także w miarę możliwości szukaj lapka bez windowsa, odmawiaj "konfiguracji w sklepie" (zaśmiecą ci system programami w wersji trial). Taka konfiguracja jest bardzo prosta, a unikniesz zaśmiecania.

Także, ideałem byłby ASUS/Dell bez systemu. Lepiej dopłacić do "siódemki" niż męczyć się z "ósemką" - tym bardziej, że zależy ci na grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...