Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oto moja Ponysona:

Imię: Happy Cat

Płeć: Klacz 

Rasa: Alikorn (dawniej jednorożec)

Wiek: Wiek Mane 6 (ile mają lat?)

Miejsce zamieszkania: Ponyville

Rodzina: Pinkie Shimmer -  młodsza siostra, Rapunzel - Starsza siostra

Znaczek: Kot

Talent: Rozmawianie z kotami, i opiekowanie się nimi

BFF: Firefly, Sparkle Shy, Diamont Shine, Party Pie, Brown Flower, Fluttershy i Rainbow Dash

Ciekawostki:

- stała się Alikornem, bo uratowała raz Equestrię przed Nightmare Moon

- Z Mane 6 najbardziej lubi Fluttershy i Rainbow Dash

- Urodziła się w Canterlocie

- nie lubi sportu, ale kocha latać

- Jej siostry pomagały jej przy ratowaniu Equesrii, i też się stały księżniczkami

Marzenia:

- Być taka szybka jak RD

- Dołączyć do Wonderbolts

- Dowiedzieć się, że RD i FS są jej siostrami

Obrazek: Mój Avatar (xd)

A więc to moja Ponysona :) Mam nadzieję, że się podoba  :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post nie ma na celu Cię urazić. To tylko kilka moich drobnych uwag. :)

 

- stała się Alikornem, bo uratowała raz Equestrię przed Nightmare Moon

A to czasami nie mane6 uratowały Equestrię? I nie jest opisane jak to zrobiła. Poza tym wydaje mi się że jednorazowe uratowanie krainy to trochę za mało żeby stać się alicornem.

 

 

- Jej siostry pomagały jej przy ratowaniu Equesrii, i też się stały księżniczkami

Nie za dużo tych księżniczek? Chyba jest już wystarczająca ilość. Zresztą mane6 uratowały Equestrię przed NM i jakoś wszystkie nie stały się alicornami.

 

 

- Dowiedzieć się, że RD i FS są jej siostrami

Ale skoro Rainbow Dash i Fluttershy nie są siostrami, to jak to może być możliwe?

 

Ogólnie to OC byłaby w porządku gdyby miała jakąś historię, nie byłaby księżniczką (a jak już, to z jakimś uzasadnieniem) i można by było dać inny obrazek albo ten sam, tylko trochę powiększyć, bo mało widać. Gdybyś została przy tych kotach byłoby ok.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moja wyobraźnia :D I nie miałam innego pomysłu, a baaaaaaaaardzo chciałam żeby było tak xD

2. Kocham alikorny, i liczę też na to, że mane 6 też się nimi staną.

3. Marzenia... Możesz mi pomóc kogoś wybrać z tych dwóch? Obie są moimi ulubionymi kucykami, więc wybór trudny :(

A i nie wiem jak się daje obrazki w spoilerze, a inaczej to mi dają do spoilera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że tych Alicornów to faktycznie już prawdziwe zatrzęsienie no i sam fakt uratowania Equestrii raczej nie stanowi idealnego powodu do nadania komuś tytułu księżniczki. Może by tak Flutty wymyśliła postać zwykłego ziemskiego kucyka, a potem nadała mu/jej jakieś znane jej cechy charakteru, opisała jej relacje z siostrami i przyjaciółmi. Na pewno ma jakiś pomysł, kiedy sama byłam w jej wieku (jakieś sto lat temu ;)) to pisałam fanfik na fanfiku, ale i czytałam masę książek. A więc Flutty, kochanie, czytaj dużo bo czytanie rozwija wyobraźnie i dzięki temu tworzysz własny styl. Powodzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Imię: Happy Cat

 

Rasa: Alikorn (dawniej jednorożec)

 

 

- stała się Alikornem, bo uratowała raz Equestrię przed Nightmare Moon

 

- Jej siostry pomagały jej przy ratowaniu Equesrii, i też się stały księżniczkami

 

- Dowiedzieć się, że RD i FS są jej siostrami

 

 

1. Imię ,,Szczęśliwy kot" na pewno brzmi normalnie, też bym swoje dziecko nazwała Szczęśliwy kot. 

 

2. Kolejny Alicorn, nie dość, że ta rasa sama w sobie jest przesadzona to jeszcze połowa OC na świecie jest nimi... EH... wszystkie postacie tak bardzo OP.

 

3. Ja to widzę tak... ,,Pogodziłam się z siostrą, żyje w pałacu, a poza tym wszyscy mnie kochają, ale co tam i tak stanę się zła i zaatakuję mój kraj, bo to takie zajebiste, że dzięki mnie wszystkie OC zamieniają się w księżniczki"  :lunaderp:

4. ,,A jeszcze lepsze jest to gdy ich siostry też zamieniają się w księżniczki"   :lunaderp:

 

5. A już gdy zostaniesz księżniczką, bo z siostrami Wesołe psy uratujesz miasto. To czekasz na wiadomość, że RD i FS to tak na prawdę twoje siostry...

 

Nie podoba mi się ta OC. .-.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1. Imię ,,Szczęśliwy kot" na pewno brzmi normalnie, też bym swoje dziecko nazwała Szczęśliwy kot. 

Rozumiem, że chciałabyś nazwać swoje dziecko Tęczowy Grzmot bądź Różowe Ciasto :rainderp: 

 

 

 

OCek rzeczywiście, przydałoby się więcej informacji oraz więcej spójności. Pomyśl jeszcze dokładnie nad historią, co by mogło się przyczynić by naprawdę została tym alikornem bądź może odpuść sobie alikorna, przecież jednorożce, pegazy bądź ziemne kucyki też są piękne :3

Posłuchaj się też Magrat, dobrze prawi ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to czasami nie mane6 uratowały Equestrię? I nie jest opisane jak to zrobiła. Poza tym wydaje mi się że jednorazowe uratowanie krainy to trochę za mało żeby stać się alicornem.

By alicornem się stać musisz głębiej niż czopek w plot Celestii włazić .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tymi ślepymi durniami powyżej, którzy nie widzą, że masz dopiero 10 lat i wymagają od ciebie nie wiadomo czego. Powinni cię wesprzeć w tworzeniu postaci i cieszyć się, że dziecko w twoim wieku zechciało wysilić swoją fantazję zamiast oglądać durnowate kreskówki albo grać w mało twórcze gierki komputerowe. 

 

OC nie jest zła. Imię ma w porządku, przecież większość kucyków nosi imiona od przedmiotów i tak dalej. Jej talent do rozmawiania z kotami i opiekowania się nimi jest naprawdę uroczy  :squee:

 

Marzenia też ma w porządku. Co prawda RD i Fluttershy nie mogą być jej siostrami, w każdym razie nie obie, ale pomarzyć sobie można~ O ile nie uznasz tego marzenia za fakt to będzie dobrze. A jeśli chcesz wybierać to weź Fluttershy.  

 

Przydałaby się jakaś ciekawsza historia. Popracuj nad nią, puść wodze fantazji~ Nawet jeśli wymyślisz coś niesamowitego co nie miałoby prawa istnieć to wbrew temu co powiedzą ci niektóre ważniaki powyżej: to dobrze. Masz 10 lat, a w tym wieku wymyśla się rzeczy niestworzone i super postacie. Dlatego nie mam nic przeciwko temu, że twoja OC jest alikornem. Tylko spróbuj wymyślić powód jej przeobrażenia, który nie pojawił się w serialu. Będzie ciekawiej i pobudzi twoją kreatywność ;3 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszatka ma rację. Usiądź na spokojnie i wymyśl jakąś przygodę, którą sama byś chciała przeżyć. Może stwórz postać bardziej w swoim wieku, możesz być ziemski kucykiem, pegazem, jednorożcem, kim tylko zechcesz. Możesz zakumplować się ze Znaczkową Ligą, albo zostać uczennicą którejś z Głównej Szóstki. Twoja postać może robić mnóstwo niezwykłych rzeczy i sama być niezwykła bez bycia alikornem ani księżniczką, zresztą te księżniczki to tylko nudzą się w tych swoich zamkach ;)

Edytowano przez Magrat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce to niech jej postać będzie alikornem i księżniczką. Owszem, OC, które alikornami nie są prezentują się na ogół lepiej, ale widać, że dziewczyna chce alikorna  :aj5:

 

Tylko z tą księżniczką gorzej. Możesz popuścić wodze fantazji i wymyślić sobie nowe królestwo, w którym panuje nowy władca, a twoja Happy Cat mogłaby się stać jej/jego uczennicą. Z siostrami bym nie przesadzała, jedna księżniczka wystarczy, naprawdę, zwłaszcza, że dla trójki gorzej znaleźć zajęcie ^^ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, czyje się zniesmaczony, obrażony i nie wyobrażam sobie, że nie zostanę przeproszony Myhell.

Nigdzie nie obraziłem autorki OC tylko odpowiedziałem na komentarz.

Czemu nie pomogę młodej w tworzeniu OC? Bo się na tym nie znam, o matulu. Czemu jej nie wspieram? Bo mam fatalne podejście do dzieci.

 

Co do wypowiedzi Uszatka Derpatka

 

Nie przejmuj się tymi ślepymi durniami powyżej

Nie mam uwag.

 

Jeśli już tak bardzo chcesz bym o jej OC się wypowiedział to nie zrobię tego, ale

 

FluttyAlicorn rób to co lubisz. Jeśli chcesz by twój OC taki był to niech będzie. Popracuj jeszcze nad nim i będzie fajnie. W życiu spotkasz wielu ludzi którzy będą mieć nieprzychylną opinie. To forum jest o tyle przyjazne, że nawet jeśli opina jest negatywna jest ona napisana delikatnie. Zaufaj mi lepiej troszkę się zahartować. Ważna sprawa nie ufaj mi dlatego, że jestem starszy. Mądrość nie płynie z wieku, ale z doświadczenia.

Nie będę cię chwalił, gdyż wiem, że nie przynosi to zbyt dobrego skutku. Powiem tylko, powodzenia.

 

A i masz czerwone, albo pomarańczowe włosy. (Będzie wiedzieć o co chodzi)

Edytowano przez White Hood
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak naprawdę, to nie powinno się pisać jaką ktoś ma mieć OC/Ponysone! Każdemu się podobają inne rzeczy - Każdy jest inny! I każdy może mieć taką OC/ponysone jaką chce! Te kucyki się i tak nie pojawiają w serialu. Każdy może mieć swój ,,Kucykowy świat"! Ja mam np. ok. 100 OC, i większość tego to alikorny. A w zabawie z moją BFF jest tyyyle alikornów - Celestia, Luna, Cadence, mane 6, Happy Cat, Butterfly Secret, Pinkie Shimmer, Rapunzel, Katy, Różyczka, CMC, Dzieci Mane 6: 4 PP, 2 RD, 2 FS, 1 AJ, 1 TS, 3 RR. Nie pomyślicie o tym, że każdy ma inną wyobraźnie? A młodsi jeszcze inną! To przez was mam w planach nie zaglądanie na forum. Nie mówię do tych co mnie wspierali, ale do tych którzy mnie ,,hejtowali''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt cię tu nie hejtuję i nikt nie chce ci tu pokazać jak wygląda prawdziwy hejt.

Flutty nikt nie broni ci mieć OC alicorna, tylko chodzi o to by twoja postać nie była "papierowym duchem"

Musisz przedstawić nam jej punk widzenia jej cechy charakteru. Coś na zasadzi książki tylko w króciutkim wydaniu. Za przykład niech posłuży mi Geralt z Rivii (to tylko przykład ty nie musisz go znać) Po przeczytaniu pięcioksięgu mogę się domyślić jakie decyzje podejmie, bo poznałem jego historie i poprzednie decyzje.

Możesz na przykład napisać, że zły "A" zabrał całą radość kucykom, Happy Cat zebrała drużynę, przeżyły jakieś przygody, a potem dotarły do, złego A i pokonały go.

Musisz też uwzględnić co kierowało Happy Cat: chciwość, chęć pomocy, a może Celestia obiecała taką nagrodę z przywrócenie uśmiechu kucykom, nie wiem.

Jeśli ma marzenie, że chce być tak szybka jak RD to napisz, że codziennie trenuje, i jest bardzo wytrwała czy coś takiego.

Bardzo kocha koty. To opisz np jaki jest jej ulubiony i w jakich okolicznościach się u niej znalazł.

 

Nikt nie wymaga oczywiście opisów typu

"Pierwszy miecz jest stalowy. Stal syderytowa, ruda pochodząca z meteorytu. Kuta w Mahakamie, w krasnoludzkich hamerniach. Długość całkowita czterdzieści i pół cala, sama głownia długa dwadzieścia siedem i ćwierć. Wspaniałe wyważenie, waga głowni precyzyjnie równa wadze rękojeści, waga całej broni z pewnością poniżej czterdziestu uncji. Wykonanie rękojeści i jelca proste, ale eleganckie.
I drugi miecz, podobnej długości i wagi, srebrny. Częściowo, oczywiście. Stalowy trzpień okuty srebrem, także ostrza są stalowe, czyste srebro jest za miękkie, by dobrze je naostrzyć. Na jelcu i całej długości klingi znaki runiczne i glify, uznane przez moich rzeczoznawców za niemożliwe do odczytania, ale niewątpliwie magiczne"

Edytowano przez White Hood
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób tu jest miła  :rdblink: Ale po prostu tak wczoraj się tym przejełam, bo w poniedziałek zaczełam czytać na tablecie książke o MLP. Baaaaardzo mi się spodobała. W tej książce Scootaloo była tak chora, że leżała już 2 lata w szpitalu, zakochała się, i nikt oprócz Dash jej nie lubił. Potem nawet prawie płakałam. Scoot się dowiedziała, że jest chora, bo umiera. Potem umarła. Ja prawie płakałam. A zresztą miałam na YT hejta, który w filmiku w którym można było zadawać pytania do Q&A zadał mi takie pytanie: Na ile procent jesteś głupia? Na 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000%. Ale potem się przeprosiła, i dała mi subka   :yay: ,,Yay" Przepraszam was za tamten post... Wybaczycie mi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Piszesz może o niej fanfik??

Boże ja już to widzę: audycja u księżniczki. Ktoś wchodzi do pałacu i widzi księżniczkę obok tronu bo tam akurat położył się kot XD!

Sama jestem kociarą i podoba mi się pomysł tej postaci.

Uważam, że nie powinna być siostrą ani FS ani RD, ale BF już tak! Uwierz - wspólnie spotkania z FS będą ciekawsze, też dlatego, że nie tak częste jakby były siostrami i mieszkałyby razem w pałacu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Seluna Weatherwax napisał:

 

Bez przesady, trzeba się uczyć OC-kowego fachu ;) .

 

Obrazek jest całkiem ok, kolory grzywy są fajne, ale zneutralizowałabym trochę ten róż,a fiolet zamieniła na coś bardziej lawendowego. Tak samo z ciałem - również dodałabym nieco szarości.

 

Co to za niebieska plama na skrzydle?

Ok :) To nie niebieska plama, tylko takie ,,wykończenie" skrzydła, takie jak ma Cadence :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
11 minut temu FlutterDash1006 napisał:

Ok :) To nie niebieska plama, tylko takie ,,wykończenie" skrzydła, takie jak ma Cadence :)

Czyli opublikujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...