Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejo :) A więc mam nową Ponysone, i mam nadzieję, że się wam bardziej spodoba niż Happy Cat :) 

Imię: Katy Lillian Dash, ale raczej tylko Katy

Wiek: Wiek Mane 6

Rasa: Alikorn

Znaczek: Ołówek który rysuje kota

Talent: Rozmawianie z kotami i rysowanie

Rodzina:

Mama - Ligtning Fly

Siostra - Rainbow Dash

Wiem że to nie logiczne że jest alikornem, skoro jej mama i siostra są pegazami, ale kocham alikorny i RD, a nie miałam innego pomysłu... 

post-7550-0,23194000-1435582372_thumb.pn

post-7550-0,93382400-1435582379_thumb.pn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę poprzeć zdanie Seluny, popełniłaś te same błędy jak przy twoim poprzednim awatarze. Dobra, można być tym alikornem, ale co ta postać zrobiła aby zasłużyć sobie na takie honory? Jaka jest jej historia? Dlaczego Celestia oraz inne księżniczki uznały, że nadaje się ona na alikorna? Co Katy zrobiła kiedy została księżniczką? Jak na to zareagowała jej rodzina, jej siostra? Dlaczego rysowanie i koty sprawiają jej taką przyjemność. Widzisz Flutty, opis postaci jest bardzo ważny bo dzięki temu czytelnik dowiaduje się ważnych rzeczy o tej postaci, stwierdza czy będzie ją lubić czy też nie. Opisując postać stwarzasz z niej OSOBĘ, kogoś kto ma jakieś myśli, uczucia i upodobania. Postaraj się nieco bardziej. Stwórz opowieść dla swojej bohaterki i umieść ją w niej, wtedy zobaczymy jaka ona jest i czy warto ją lubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbierz tego źle, proszę.

Dzieci w twoim wieku są NAPRAWDĘ KREATYWNE! I potrafią wymyślać ciekawe historie BEZ ALICORNÓW I POKREWIEŃSTWA Z POSTACIAMI Z SERIALU!

Mówię to jako Seluna, która w wieku 11 lat wymyśliła świat kucykowy oparty na Ziemi po II wojnie światowej.

PS

Jak ktoś ukradnie pomysł to zaduszę.

Ale ja KOCHAM alikorny...

Ważne rzeczy:

1) Zapomniałaś o jej historii.

2) Zapomniałaś o charakterze.

3) Ma matkę i siostrę, ale ojca to już nie? Powstała dzięki invitro czy co?

Dobra, to wymyślam TYLKO imię dla ojca, bo nie umiem wymyślać ogierów! A imię to Blacky.

Niestety muszę poprzeć zdanie Seluny, popełniłaś te same błędy jak przy twoim poprzednim awatarze. Dobra, można być tym alikornem, ale co ta postać zrobiła aby zasłużyć sobie na takie honory? Jaka jest jej historia? Dlaczego Celestia oraz inne księżniczki uznały, że nadaje się ona na alikorna? Co Katy zrobiła kiedy została księżniczką? Jak na to zareagowała jej rodzina, jej siostra? Dlaczego rysowanie i koty sprawiają jej taką przyjemność. Widzisz Flutty, opis postaci jest bardzo ważny bo dzięki temu czytelnik dowiaduje się ważnych rzeczy o tej postaci, stwierdza czy będzie ją lubić czy też nie. Opisując postać stwarzasz z niej OSOBĘ, kogoś kto ma jakieś myśli, uczucia i upodobania. Postaraj się nieco bardziej. Stwórz opowieść dla swojej bohaterki i umieść ją w niej, wtedy zobaczymy jaka ona jest i czy warto ją lubić.

Opis zrobię później, bo nie miałam w tedy czasu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to nie powinno się pisać jaką ktoś ma mieć OC/Ponysone! Każdemu się podobają inne rzeczy - Każdy jest inny! I każdy może mieć taką OC/ponysone jaką chce! Te kucyki się i tak nie pojawiają w serialu. Każdy może mieć swój ,,Kucykowy świat"! Ja mam np. ok. 100 OC, i większość tego to alikorny. A w zabawie z moją BFF jest tyyyle alikornów - Celestia, Luna, Cadence, mane 6, Happy Cat, Butterfly Secret, Pinkie Shimmer, Rapunzel, Katy, Różyczka, CMC, Dzieci Mane 6: 4 PP, 2 RD, 2 FS, 1 AJ, 1 TS, 3 RR. Nie pomyślicie o tym, że każdy ma inną wyobraźnie? A młodsi jeszcze inną! To przez was mam w planach nie zaglądanie na forum. Nie mówię do tych co mnie wspierali, ale do tych którzy mnie ,,hejtowali''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seluna ma rację, Fluffy i nawet nie próbuj negować. Ja też przechodziłem przez etap alicorna, lecz jednak by poprzeć jego kreację, stworzyłem całego fika (nie do końca był ok, ale powoli to naprawiam). A ten nie był w cale krótki, oj nie. Mimo to nie udało się opuścić wielu sztamp. W tej chwili mam własną kreację, też pozostawioną na forum, ale jak wejdziesz do środka w temat, zobaczysz ile mnie kosztowało wymyślanie wszystkiego. By ponysona czy OC było dobre, musi być przemyślane, a nie robione pod widzimisie "Bo lubię to i to". Jeśli lubisz, musisz, powtarzam, MUSISZ wyjaśnić, DLACZEGO jest tym a nie innym. Stwierdzenie "Bo Tak!" jest typowym, niedojrzałym ripostem dziecka i nic nie tłumaczy. 

 

Nie chcesz wchodzić - ok (ja sam też to miałem, ale mi przeszło), lecz ucieczka nic ci nie da. A co do hejtu - pierwsza z zasad internetu (poza tym, że na wszystko znajdzie się R34) zwie się "cokolwiek wstawisz do internetu, tam pozostanie i zawsze będzie ktoś, kto dla zasady będzie hejcił". Tu są rady. Chcesz hejtu - wrzuć swoje kreacje na 4-chana. Tam cię zjedzą.

Edytowano przez M.a.b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "odkryłam" kucyki już jako osoba dorosła, mam przez to nieco inne spojrzenie na serial oraz jego fandom, więc gdybym miała stworzyć swoją własną ponysonę to zapewne byłby to kucyk ziemski bo własnie z takimi identyfikuję się najbardziej. Niemniej bardzo rozumiem twoją miłość do alicornów Flutty, sama w twoim wieku byłam ogromną fanką Czarodziejki z Księżyca i chciałam nawet w pewnym momencie zapuścić sobie włosy do kostek :D Więc jeżeli, jak piszesz, masz wyobraźnię to jej użyj, wymyśl jaką ciekawą historię ze swoimi postaciami, zobaczymy co z tego wyjdzie. I nie odchodź z forum bo inni użytkownicy krytykują twoją twórczość bo mają do tego prawo, tak samo jak ty masz prawo napisać co sądzisz o twórczości innych. I wszystko to jest w porządku dopóki ta krytyka nie jest złośliwa i nie ma na celu obrażenie innej osoby. A tak się składa, że większość użytkowników na tym forum to naprawdę fajni ludzie, którzy (jako, że często mają większe doświadczenie) chcą ci pomóc :)

Edytowano przez Magrat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy akurat jesteście mili  :rdblink: Ale po prostu tak wczoraj się tym przejełam, bo w poniedziałek zaczełam czytać na tablecie książke o MLP. Baaaaardzo mi się spodobała. W tej książce Scootaloo była tak chora, że leżała już 2 lata w szpitalu, zakochała się, i nikt oprócz Dash jej nie lubił. Potem nawet prawie płakałam. Scoot się dowiedziała, że jest chora, bo umiera. Potem umarła. Ja prawie płakałam. A zresztą miałam na YT hejta, który w filmiku w którym można było zadawać pytania do Q&A zadał mi takie pytanie: Na ile procent jesteś głupia? Na 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000%. Ale potem się przeprosiła, i dała mi subka  :yay: ,,Yay" Przepraszam was za tamten post... Wybaczycie mi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

OC, jest słabe, zaraz powiem dlaczego, ale Twoja wypowiedź bulwersuje mnie o wiele bardziej, Ziemowicie. Jest chamska i zwyczajnie hejterska, jako że konstruktywnej krytyki tu brak. Alikorny nie są złe same w sobie, a Twoje ruskie kuce to nie jest szczyt geniuszu. Szczerze? Dla kogoś kto ma więcej lat większość russian i nazi pony jest strasznie infantylna.

 

Co jest nie tak z tym OC? Brak historii. No i siostra RD też brzmi dosyć słabo, choć uważam że to byłby niezły motyw, ale do fanfika i nie w wersji alikorniej, skoro ma rodziców pegazów. Może została alikornem jak Twilight? Jeśli tak to może dałoby się napisać dla niej coś odpowiedniego?

Edytowano przez Cahan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty nie wnoszące nic do tematu zostały ukryte. Osoby które nie zamierzają w swojej wypowiedzi zawrzeć czegokolwiek konstruktywnego lepiej niech nie wypowiadają się wcale. Osoba która umieściła tutaj swój napastliwy wpis, pozbawiony jakiejkolwiek przydatnej treści, została ukarana 30% za spam na okres miesiąca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy ocek też był alicornem. Gorzej, był alicornem o oczo#%&nych kolorkach. Napisałam do niego parę rozdziałów historyjki godnej dwulatka. I dopiero gdy zostałam zmieszana z błotem, gdy pokazano mi moje błędy, gdy kilka miłych (a kilka nie) osób powiedziało mi, że alicornów jest tyle ile kamyków na Ziemi, a ostry czerwony nie pasuje do granatu - full ogar (przynajmniej tak myślę). Forum pozwoliło mi się ogarnąć na tyle, że nie zachowuję się już jak mentalna podstawówka.

 

Więc nie odcinaj się od niego, bo ludzie są be i fuj. Czasem trzeba dostać po mordce, poskarżyć się, ale potem zrozumiesz, że wyszło ci to na dobre.

 

Jeszcze, żeby nie było spamu - kolorki ocka wydają mi się z deka znajome, ale przynajmniej nie kłują w oczy. Byłby z tego całkiem ładny pegaz, jak dla mnie róg jest zwyczajnie zbędny. Historia rzeczywiście jest bardzo ważna. Dzięki niej (i Soczkowi) nie walę już tony emotek na post :v

Poczytaj kilka ficków, kilka książek, mi to pomogło w ogarnięciu stylu i języka, poucz się trochę polskiego (nie mówię, żeś tłuk, ale czasem warto), by nie było powodu do ewentualnego wstydu. Aktualnie pisanie jest właściwie moją ulubioną czynnością (zaraz obok bazgrolenia w sesjach), mimo, że moje dzieła raczej nie ukazują się na forach.

 

Ani się obejrzysz, twój OC zyska popularność, dobrą historię, ładne wyjaśnienie, czemu jest taki, a nie inny (może straci róg lub/i skrzydła), a ty przy okazji też dojrzejesz i nie będziesz musiała zasłaniać się wiekiem (moja siostra też niby dziecko, a zachowuje się całkiem dojrzale, jak na jej wiek).

 

Minusy? Zero. A korzyści jak stąd do księżyca :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Night była tym dobrym. To ja mam być tym zuym? Hejtujący antyhejter? Nie! Nie! Nieświadomego swej winy na to nie wystawię. <¬Tu jest kropka, którą nazwałem Kropa xD

Mimo tego że nie będę boleśnie krytykował to jednak niewiele dobrego do powiedzenia mam. Przepraszam :(

Więc 

1 alicorn... cóż już wiem że je kochasz, ale tutaj z alicornami jest taka słodko-gorzka sprawa. W samym serialu alicornów jest garstka. Są to głównie jednostki wybitne (księżniczki itd.) tutaj alicorny są raczej nie lubiane, chyba że tak jak w mlp będą "wybitne" i nie masz tu napisać 3 słów jaka to wspaniała postać.  Masz dowalić taką wybitną historię że szczęki innym opadną, że przed tą ścianą (też dobrą jakościowo ;) ) tekstu ci słabsi uciekną, a ci którzy ją przeczytają ze łzami w oczach powiedzą "piękne" innej drogi do alicorna nie ma. Słodkie bo możliwe, gorzkie bo trudne.

2 cieszę się że to nie jest kolejny "Shadow" (to też jest tu zwalczane :v) brawo ;)

3 brak historii jest bbolesny. Czekamy na nią i liczymy, że mile nas zaskoczysz.

4 talent... Cóż takie trochę 2 w 1. Mi się to za bardzo nie spodobało, ale jest nadzieja xD zrób tak że talentem jest rozmowa z kotami, a rysowanie to hobby ;) i będzie ok.

5 i to jest w sumie najważniejsze.  Kurczowo trzymasz się serialu. Wszyscy mamy wyobraźnie, każdy z nas może coś stworzyć. Twoja postać nie musi być spokrewniona z RD, wystarczy żeby mieszkała w ponyvill i już widzi ją w akcji (i odrazu możesz opisać jak się poznały) wiek... Nie Arcek nie hejtuj... Daj te 12 13 lat i będzie oki, albo daj postaci 60 i niech wspomina czasy kiedy miała te 12 lat. Nasza wyobraźnia nie ma granic, odetni się od serialu i działaj sama. Nie martw się tym że stworzysz inne miasto, inny klimat i inne wszystko, o to poniekąd chodzi, aby stworzyć coś, czego nikt inny przed Tobą nie stworzył.

Zatem co? Do dzieła xD 

(Przepraszam jeśli byłem zbyt brutalny :( )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...