Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

_derpy_valentine__by_suzuii-d8gfm28.png

Wakacje. Nie ma lepszej okazji do eventu. Dużo działów w tym czasie organizuje konkursy. Na początku chciałam coś związanego z wakacjami, ale jeśli chcemy to organizować co roku, to trzeba wymyśleć co innego. Pomysł na temat podsunął mi Hedzieł. A teraz przechodzimy do konkretów!

Konkurs podzielony jest na trzy konkurencje. Można wziąść udział w tylko jednej, można w kilku. Każda część ma swoje własne uściślenia.

Wymagania ogólne:

1. Zakaz treści +18.

2. W każdej pracy musi się znaleźć postać Derpy Hooves.

3. Użycie czyjejś pracy - dyskwalifikacja.

4. Termin to 01.09.2015r. godz. 20.00.

5. Nagrodą jest ten oto piękny award [XQ8OMKe.png] wykonany przez pannę Uszatkę Derpatkę!

Część Plastyczna
Część plastyczna jest dość prosta. Trzeba narysować Derpy w alternatywnym świecie lub crossover z dowolnym uniwersum. Equestria Girls? Wiedźmin? Wybór należy do was!

Osoby, które oddały pracę:

Pierwszy

Część Literacka
Tutaj jest spora dowolność. Jedynymi wymaganiem są: tag [Alternate Universe] lub [Crossover] oraz postać Derpy. Jak to wykorzystacie - wasza sprawa! Limit słów - 5000.

Osoby, które oddały fanfika:

Część Fotograficzna
To już ostatnia - moja ulubiona - konkurencja. Jest też dość nietypowa. Polega na wydrukowaniu/narysowaniu obrazka z Derpy i zrobienie zdjęcia z nim. Może być na tle zbóż, biwaku. Czego tylko zapragniecie! Zdjęcie musi być zrobione przez was. Za własnoręcznie wykonaną Derpy będą dodatkowe punkty

Osoby, które zrobiły zdjęcie:

To by było na tyle. Wszelkie pytanie w tym temacie. Edited by Seluna
takie tam, kosmetyczne zmiany
  • Upvote 4

Na zdjęciu musi być widoczna osoba robiąca zdjęcie, czy można po prostu zrobić zdjęcie obrazka na tle jakiegoś krajobrazu?

Może być sam krajobraz, nie ma problemu.

Prace zgłaszamy w tym temacie?

Tak.

Mała informacja - jeśli chcemy napisać fanfika to niekoniecznie musi on posiadać tag [Alternate Universe]. Może to być też [Crossover].

To ja już mam super pomysł na arta...

Ale co rozumiesz, przez alternatywna rzeczywistość? Czy pod to wlicza się crossover? Czy to tyczy tylko fanfików tak jak wspomniałaś?

Ja może sprostuje sprawę tagów, bo mnie to też zastanawiało.

Alternative Universe (ang. alternatywna rzeczywistość, czyli z reguły inna/odmienna od obecnej rzeczywistości) - akcja fanfików dzieje się w Uniwersum My Little Pony, ale nie musi to być kanon (czyli to co znamy oficjalnie z serialu), autor może dowolnie poprzestawiać według uznania, wszystko, ale uniwersum musi się trzymać klimatu MLP, dajmy na to Fluttershy nie zachowująca się jak Fluttershy jaką znamy, a jak np: Twilight, albo ustrój polityczny z monarchii na dyktaturę, co tylko się chce, kanon nas nie dotyczy.

natomiast.

Crossover (wym. kros-ołwer, ang. rozjazd, łączący różne style, krzyżujący się) - akcja fanfików może rozgrywać się w innych Uniwersach niż uniwersum My Little pony, przy czym musi to być uniwersum znane (z popkultury, z literatury, może też być świat rzeczywisty (nasz świat)), np: Uniwersum Gwiezdnych wojen, Władcy Pierścieni, Harry Pottera, Fallout, Wiedźmina, Batmana, Spider-mana, Incepcji, gry o tron, tutaj jest całkowita dowolność, następuje mieszanka (łączenie) Uniwersów.

Edited by Dayan

O śliczny avard ;u; O, dość dużo czasu, może coś narysuję~ Można rysować na komputerze, prawda? :v

Pytania mam.

Można zgłosić pracę i do rysunkowego konkursu i do fotograficznego, czy tylko do jednego?

Poza tym, czy przy fotograficznym... przeszłaby opcja np. z pluszową Derpy zamiast wydruku? Jak tak to może w końcu będę mieć motywację by swoją skończyć, haha. 

Pytania mam.

Można zgłosić pracę i do rysunkowego konkursu i do fotograficznego, czy tylko do jednego?

Poza tym, czy przy fotograficznym... przeszłaby opcja np. z pluszową Derpy zamiast wydruku? Jak tak to może w końcu będę mieć motywację by swoją skończyć, haha.

Jasne, można wziąć udział w dowolnej liczbie konkurencji. Co do drugiego - jasne! I jeszcze jedna ważna wiadomość - za własnoręcznie wykonaną Derpy w konkursie fotograficznym będą dodatkowe punkty. Szczególnie jeśli będzie wykonana porządnie i estetycznie. Edited by Seluna

Już biorę się za rysowanie, ale mam pytanko. Czy jest jakiś limit prac w jednej kategorii? Pytam, bo mam dwa pomysły na rysunek i nie wiem czy mam narysować jeden czy mogę obydwa zamysły ToT

A w części literackiej Derpy może być postacią drugoplanową czy musi znajdować się w centrum wydarzeń?

W każdej pracy musi się znaleźć postać Derpy Hooves.

A w części literackiej Derpy może być postacią drugoplanową czy musi znajdować się w centrum wydarzeń?

Wnioskując można umieścić Derpy poza centrum wydarzeń, ważne żeby w nich była. ;) Nie jest powiedziane, że to ona musi być główną bohaterką.

• Upvote 1

Okiej, Pierwszy ponownie pierwszy odda prace. Moja praca to grafika, crossover filmu "Powrót do przyszłości" na który ostatnio mam fazę i oczywiście Derpy.

Finalna wersja:

back_to_the_future__starring_derpy_hoove

Wersja WIP ( miała być koncowa ale poprawiło się co nieco):

_wip_back_to_the_future__starring_derpy_

Inspirowane okładką filmu "Powrót do Przyszłości".

Dlaczego tak wcześnie? Niestety później mogę nie mieć okazji ( zapracowany będę a w sierpniu będę miał dużo na głowie odnośnie wielu spraw osobistych) dlatego postanowiłem zrobić to teraz jak miałem lukę czasu wolnego.

Edited by Pierwszy
  • Upvote 2

Ciekawy temat. Dlaczego ja to przegapiłem? Jeśli wyrobię się w terminie spróbuję zrealizować swój pomysł. 

Zrobię to w wolnym czasie ;) .

Już biorę się za rysowanie, ale mam pytanko. Czy jest jakiś limit prac w jednej kategorii? Pytam, bo mam dwa pomysły na rysunek i nie wiem czy mam narysować jeden czy mogę obydwa zamysły ToT

Nie ma limitów.

Kiedy wyniki konkursu?

Poczekam jeszcze do jutra, bo prace oddał oprócz ciebie tylko 1st . Jeśli okaże się, że nagle wszyscy się ogarną i przyślą pracę to wyniki będą w niedziele. Jeśli nie, to przedłużę konkurs o tydzień :/ .

Niestety, ale chyba się nie wyrobię z tekstem. Niepotrzebnie zabierałem się za "oficjalny konkurs" :/ Jeśli termin zostanie przedłużony spróbuję dokończyć tekst.  

Miałem nic nie pisać na żadne konkursy ani inne tego typu, no ale... może coś krótkiego, aby Dayan nie był jedynym uczestnikiem części literackiej :)

Przynajmniej będzie wyglądało tak, jakby ktoś rywalizował o podium :D

Oczywiście niczego nie obiecuję, ale jak znajdę czas, to czemu nie.

W końcu odzyskałem laptopa. Mogę pisać... o ile wyrobię się w 4 dni. 

ua0J4qQ.png

Edited by Triste Cordis