Skocz do zawartości

"My Past is not today" - PL


The Silver Cheese

Recommended Posts

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale niedawno Hasbro wypuściło na YouTube polską wersję "My Past is not today"

https://m.youtube.com/watch?v=3KJgDwu9uyU

Fajnie to wyszło, ale z drugiej strony nie umiem przekonać się do podkładanego głosu dla Sunset Shimmer - momentami jest on o wiele niższy niż w angielskiej wersji tej piosenki.

Jak to wypuścili to przeczuwam, ze będziemy mieli też inne zdubbingowane piosenki - te niepublikowane w filmie. Jakie jest wasze zdanie?

Edytowano przez The Silver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć jedno: Hasbro wie jak zmotywować!

Genialna piosenka, kiedy jej słucham napełnia mnie ta energia dzięki której chcę mi się cokolwiek robić. Polska wersja, chociaż głos trochę źle dobrany, to nie odbiega od oryginału jeśli chodzi o uczucia jakie wywołuje. I naszą wersje i oryginał dobrze mi się słuchało 9.5/10(za źle dobrany głos)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Piosenka bardzo ładna chociaż głos nie pasuje mi do Sunset Shimmer. Nie zmienia to faktu, że miło się tego słucha ~ 

 

Ale mam jedno zastrzeżenie. Przesłanie piosenki jest jasne i dobre. Ludzie się zmieniają, "złym" należy dać szansę i tak dalej. Zgadzam się z tym, ale tekst "Nie oceniaj mnie po czynach, bowiem zmienić mogę się" jest zwyczajnie głupi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba, ani angielska ani polska wersja. Nie podoba mi się to, że wszyscy mają dopracowane stroje, a Sunset nie ma. Ma jakieś dwie falbany żółto-niebieskie. Powinna mieć ładniejszy strój. Głos w polskim dubbingu jest beznadziejny. A skrzydła na końcu są bezsensowne. :twilight6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to, że wszyscy mają dopracowane stroje, a Sunset nie ma. Ma jakieś dwie falbany żółto-niebieskie. Powinna mieć ładniejszy strój.  A skrzydła na końcu są bezsensowne.  :twilight6:

 

Połowa twojej wypowiedzi to mały offtop, który nie powinien się znaleźć w tym temacie i tym bardziej nie powinien się znaleźć w opinii "piosenki" - gadamy o piosence, nie o animacji w tle. Ale wróć. O tyle wygląd Sunset Shimmer jest super, gdyż nie jest aż tak wyczesany. Sunset jest bardziej stylizowana na taką buntowniczkę, fankę rocka - czarna skórzana kurtka, która fajnie jest wpasowana w jej wygląd (włosy, strój). Stąd pewna unikalność i wyjątkowość naszej bohaterki. A tak polska wersja piosenki wyszła dobrze, ale uważam, że głos dla Sunset Shimmer powinien być wyższy - angielska wersja jest idealnie wpasowana.     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

"My past is not today" w polskim wydaniu moim osobistym zdaniem jest trochę gorsze od orginału. Głos Sunset Shimmer jest wogólę nie podobny do głosu przeciętnej nastolatki - brzmi bardziej jak osoba dojrzała. Gdyby głos bohaterki był trochę wyższy cała piosenka lepiej by oddawała to co ma do przekazania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zauważył ktoś już, że "My Past is Not Today" straszliwie nawiązuje do "Let it Go" z Krainy Lodu? Mam swoje powody żeby tak myśleć. Oto kilka spostrzeżeń:

1. "Frozen" - 2013r.
"MLP:EG Rainbow Rocks" - 2014r.
Nic nie stoi na przeszkodzie do nawiązań
2. Podobna tematyka piosenek.
Przykładowo: "I'm never going back, the past is in the past" --> "That my past does not define me. 'Cause my past is not today"
3. https://www.youtube.com/watch?v=5a_VxPMfi9E Jak widać tutaj, kilka całkowicie przypadkowo wyglądających scen
4. Całkowicie przez przypadek muzyka pokrywa się w jednym miejscu.
Fragment, a dokładnie początek refrenu "My Past is Not Today" oraz muzyka gdzieś koło słów:
"Don't let them in,
don't let them see
Be the good girl you always have to be
Conceal, don't feel,"
(inny nastrój, tempo i zapewne tonacja, ale widać podobieństwo, wystarczy raz przesłuchać)
5. Hmmm... Sunset skąd skroiłaś kieckę Elsy?! (Grafikowi się tylko za bardzo nie chciało i trochę słabo ją narysował)

Na obecną chwilę nie zauważyłem nic więcej. Jak myślicie Haj$bro zrobiło sobie jaja z Disneya czy to tylko przypadek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinknie wyszło... teraz czekam na "Run Is A Runway" 

 

Ps. Znalazłam linka do polskiej wersji Friendship Through The Ages/Wieczna Przyjaźń: https://www.youtube.com/watch?v=trRB8ODrlCk

Ps 2. Hasbro szykuje nowa wersje lub ja juz zrobiono EQ:  Friendship Games... Oglądałam trailera angielskiego i znalazlem któres z odcinków po polsku: https://www.youtube.com/watch?v=S9yZFX29QA4

Edytowano przez NieDobrotaKucykoffaxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...