Skocz do zawartości

PS Vita


Cipher 618

Recommended Posts

PS Vita jest na rynku od dłuższego czasu. Szkoda, że trafia na nią tak mało dobrych tytułów, a Sony ma to wszystko gdzieś. Może za rok nie padnie, tak jak wiele innych konsol. Szkoda by było. Mam ją od dłuższego czasu i nie narzekam. Wystarczy zagrać w (takie sobie) Killzone Najemnik, żeby zobaczyć na co ją stać. Szkoda, że ekipa z TT Games tego nie widzi i gry z serii LEGO to porty z dużo słabszego 3DSa. A wy macie? Jakie gry polecacie?

 

 

###

 

Ostatnio zacząłem grać w Tearaway. To najbardziej interaktywna gra, jaką widziałem. Niestety tytuł ten, najprawdopodobniej trafi na listę "najbardziej niedocenionych", a szkoda. Gra wykorzystuje absolutnie wszystkie funkcje Vity. Nic tu nie jest zrobione na siłę, każdy element przemyślano i doskonale wykonano. Ogromne wrażenie robi "zbudowany" z papieru świat. Każdy element wygląda jak wycięty z wycinanki.

 

Fabuła (póki co) nie porywa. Sympatyczny posłaniec Iota - ludzik, który zamiast głowy ma kopertę. Znajduje się w niej wiadomość. Póki co nie wiem jaka. Jego zadaniem jest dostarczenie jej do Istoty - twarzy, która patrzy wprost ze słońca... Naszej twarzy (przednia kamera) xD Wielokrotnie będziemy musieli robić sobie "selfi". Aż kusi, żeby robić głupie miny  :crazytwi: Ba, pewna postać wróży z naszej dłoni. Musimy tylko "cyknąć fotkę" Aparat przyda się także w świecie gry. Białe obiekty po sfotografowaniu nabierają kolorów. Możemy je przesłać na stronę internetową gry, wydrukować i złożyć! 

 

Wielokrotnie będziemy rysować. Spotykamy wiewiórkę, która prosi nas o narysowanie korony. Przenosimy się na "warsztat" i rysujemy co nam tylko przyjdzie do głowy. W ten sam sposób, możemy zmieniać wygląd Ioty. Innym razem strach na wróble prosi nas o nagranie głosu, żeby mógł straszyć wrony. Matula spojrzała krzywym okiem gdy powiedziałem: "spi#ać" xD Największe wrażenie robi jednak możliwość "wsadzenia palca" do świata gry. Po uderzeniu w tylny panel, robimy dziurę - wielokrotnie pomagamy Iocie przesuwając obiekty czy pokonując wrogów. 

 

Sony chce przenieść grę na PS4. Oczywiście poprawią grafikę i takie tam, ale jak do licha przeniosą funkcje Vity na PS4? PS4 nie ma tylnego panelu dotykowego, dwóch kamer etc. Tym bardziej, że robiąc zdjęcia wielokrotnie musimy obracać konsolą. Zamiast porywać się z motyką na słońce (i naszą twarz xD ) zrobili by nowego Ridge Racera - tego dobrego, a nie "Flat Racera". 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola ta była martwa od samego początku, a teraz, jak otrzymała status "Legacy" raczej już nie będzie reanimowana. Ma kilka fajnych tytułów, nie powiem, ale jednak do jej starszego brata na Cracku dużo brakuje. Po prostu została sama i taka już będzie. Drogie gry, mało tzw. "Replay Value" plus to są głównie obkrojone wersje PS3. Żałuję, bo miała potencjał, ale chyba dopiero jak złamią zabezpieczenia i będzie można dorwać Devkita ta konsola może odżyje. Póki co - Resto in Peperroni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że konsolka była bardzo zaniedbana. Miała niby zastąpić PSP, które przecież było przenośnym hitem Sony, a Vicie jakoś nie poszło. Gdyby na Vitę wyszły kontynuację znanych tytułów z PSP: Patapon, Loco Roco, God of War; to może konsola byłaby bardziej znana i doceniona, a tak to się o niej nie mówi, a dobrych gier trzeba szukać na mało znanych stronach.

 

Mały off top - nie bić mnie proszę  :fluttersad: .

 

Spoglądając na Tearway widzę, że jednak są jeszcze jakieś charakterystyczne tytuły na Vitę. Takich gier mi po prostu brakuje. Teraz jest przesycenie grami akcji i powoli tym rzygam (zwłaszcza tymi z zombie

:chrysalderp: ) - no ale klasykami nie pogardzę: Star Wars Battlefront, NFS, Mirrors Edge. Gdzie są tamte gry z PSP - przygodówki, platformówki?  

   

 

Niestety Vita nie ma czym przyciągnąć - jest mało znana, a gry trochę kosztują - ale ceny są znośne. Niestety nie mam konsolki, więc gierek ciekawych za bardzo nie polecę :fluttershy: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam PS Vita i... mam mieszane uczucia. Vita jest świetna, ale Sony faktycznie źle się tą konsolą zajęło. Gry jak Killzone, czy Wipeout 2048 to tytuły fenomenalne, a także Assassin's Creed, Uncharted były bardzo udane, wiec aż się płakać chce, gdy uświadamiam sobie, że ostatni raz uruchomiłem konsolę jakiś rok temu z powodu braku dobrych i nowych tytułów...

Ratunkiem dla Vity okazało się dla mnie PS4, które zakupiłem kilka dni temu i PlayStation TV, które otrzymałem za symboliczną złotówkę, przy zakupie konsoli stacjonarnej. Możliwość ogrywania tytułów z dużej konsoli za pomocą gry zdalnej jest świetne, a Vita przy stabilnym połączeniu z internetem wyświetla piekny obraz nie tracąc nic z plynnosci, a PSTV pozwoliła grać w gry z handhelda za pomocą wygodnego kontrolera sony na dużym ekranie. Sama przyjemność, ale szkoda, że pełnoprawna konsola do gier została sprowadzona do funkcji akcesorium... trochę to smutne... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Posiadam. Trzeba przyznać, że konsoli do ideału brakuje sporo, posiada ona zdecydowanie za mało exclusivów. Większość tych "świetnych" gier, to niestety (lub stety) porty z PS3, i tu trzeba przyznać, większość portów jest zrobiona dobrze, często również mogą nas one poczęstować różnymi rozszerzeniami w porównaniu do oryginałów. Co do polecanych przeze mnie gier:

-Disgaea 3: Absence of Detention -świetny jRPG, z bardzo dobry soundtrackiem, zróżnicowanymi i zabawnymi postaciami, wciągająca fabuła, no i sama rozgrywka dostarczająca około 100 godzin zabawy. 

-Fifa Football -przenośny symulator piłki nożnej. Zdecydowanie najlepszy na konsole przenośne. Nie ma niestety polskiego komentarza, ale angielski komentarz też jest dobry.

-Persona 4 Golden -kolejny świetny jRPG, z równie świetnym soundtrackiem, postacie tutaj jednak nie są już tak zabawne, fabuła pozostaje wciągająca, a co do rozgrywki... jeżeli jednak nie przepada się za visual-novel to raczej nie ma w tej grze nic do szukania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem widzę, że wszyscy go już znają :/ Nie ma za bardzo w co grać.

Zatem polecam:

- Minecraft - zawsze można pograć PRAWIE jak na PC

- Gry z PSP (GTA chociażby)

- Uncharted - polecam recenzję obejrzeć na YT

- Mortal Kombat (uwaga, BRUTALNE #gore #krew #mordobicie PEGI 18 nie wiem, jak oznaczyć) (uwaga, serwery zamknęli :/) - opanuj bicie się z komputerem na maxa, by przejść tag ladder ze znajomym na zwyczajnej konsoli bez wysiłku z Twojej strony. A poza "story mode" jest co robić - Challenge Tower i Bonus Challenge Tower (z wykorzystaniem możliwości Vity) (150 zadań)

- NFS MW (przy promocji)

- Wipeout 2048

Edytowano przez Michał Mac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie NFS MW to porażka. Nie tylko na Vicie, ale w ogóle. Kretyński pomysł z szukaniem aut, idiotyczny tuning, zawyżony poziom trudności "zachęcający" do kupna DLC (na większych konsolach / PC). Ja dodałbym do listy "Dead or Alive 5 +". Pierwsza bijatyka, w którą zagrają nie tylko "hardkorowi" miłośnicy gatunku. No i wspomniane Tearaway - genialna gra, która w genialny sposób wykorzystuje funkcje Vity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie NFS MW to porażka. Nie tylko na Vicie, ale w ogóle. Kretyński pomysł z szukaniem aut, idiotyczny tuning, zawyżony poziom trudności "zachęcający" do kupna DLC (na większych konsolach / PC). Ja dodałbym do listy "Dead or Alive 5 +". Pierwsza bijatyka, w którą zagrają nie tylko "hardkorowi" miłośnicy gatunku. No i wspomniane Tearaway - genialna gra, która w genialny sposób wykorzystuje funkcje Vity.

Taa… NFS MW vs NFS MW 2012 i wiemy co wygrywa :)

Faktycznie, jak kupiłem za 29 zł tę grę to po jakimś czasie pomyślałem sobie, że to tragedia, że nie jest warte nawet trzech dych. Po jakimś czasie dopiero uznałem, że nie jest taka zła.

Wg mnie gdyby zrobili takiego starego MW (auta i ulepszenia by się kupowało + stara (ciut ulepszona i dłuższa) fabuła) z nowymi samochodami, nową mapą i lepszą grafiką to byłoby świetnie.

Przy okazji: nie polecam Assassin's Creed. Mnie jakoś nie wciągnęło. Zresztą jak wszystkie części powyżej AC Revelations.

A Teraway jest długą grą? I czy koniecznie trzeba sobie robić selfie ( :/ )?

Poleca ktoś Gravity Rush (czy jakoś tak)?

Poleca ktoś jakieś gry Lego? To coś super, czy byle co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście Gravity Rush się podobało. Gra nie jest zbyt długa, gra się przyjemnie, sterowanie (wbrew zapewnieniom niektórych) jest naprawdę przyzwoite, fabuła trochę zawirowana. Mi się podobało, mojemu znajomemu już nie. Najlepiej demo obczaić. 

Gry LEGO. Triste gdzieś już pisał, że nie są oszałamiające. I ma rację. Aczkolwiek przy Władcach Pierścieni bawiłem się dobrze. 

 

EDIT: Mógłby może ktoś jakieś ścigałki na PSV polecić? Wipeout dobry był, są jeszcze jakieś inne godne ogrania?

Edytowano przez izak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tearaway nie powala długością (jakieś 6-8h), ale powala unikalnością. Twoje zdjęcia nie trafiają na żaden serwer, czy coś. Zdjęcia to jeden z kluczowych elementów rozgrywki. Warto je robić, żeby później zobaczyć w świecie gry (nie ma to jak swoja facjata na jakimś sztandarze :P ). Dla mnie to najlepsza gra na Vitę. Lego na Vitę omijaj szerokim łukiem (większość). To porty z 3DSa = BARDZO słabe gry, które są okrojone. Tytuły takie jak Jurassic World czy Batman 2 nie mają otwartego świata. Prawdziwym koszmarem jest Marvel Super Heros - gdy postać zginie, musisz powtarzać poziom, co jest cholernie denerwujące (i pomyśleć, że to gra dla dzieci) :facehoof: LEGO JW to najlepsza odsłona serii na Vitę (i pozostałe platformy). Batman 3 też jest niezły (z tego co słyszałem, a na dniach chyba będę ją miał, o ile dojdzie do wymiany).

Wspomnianego NFSa dostałem gratis (jak każdy z okazji 20-lecia Playstation). Może i gra nie jest tragiczna, ale to kolejny mutant: "Need for Burnout". Niby i jedna i druga gra to zręcznościówka, ale mimo wszystko to zupełnie inne gry. Łączenie ich najlepszych cech to chory pomysł. Podobnie było w przypadku Ridge Racera zrobionego przez autorów Flatouta. Wyszedł badziewny "Flat Racer".

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście Gravity Rush się podobało. Gra nie jest zbyt długa, gra się przyjemnie, sterowanie (wbrew zapewnieniom niektórych) jest naprawdę przyzwoite, fabuła trochę zawirowana. Mi się podobało, mojemu znajomemu już nie. Najlepiej demo obczaić.

Gry LEGO. Triste gdzieś już pisał, że nie są oszałamiające. I ma rację. Aczkolwiek przy Władcach Pierścieni bawiłem się dobrze.

EDIT: Mógłby może ktoś jakieś ścigałki na PSV polecić? Wipeout dobry był, są jeszcze jakieś inne godne ogrania?

Dzięki, pobrałem demo - w sumie jest dobrą grą, tylko wiesz… znowu widzę magicznego, czarnego kota, tym razem nie gada. No i nawet nie ma angielskiej wersji językowej.

Ściganki na PS Vitę? Wipeout Pulse z PSP, Flat Out Heads On też z PSP . Drugie z tego co widzę to typowy Flatout w gorszej jakości i innych trybach (zobacz na YT co to w ogóle jest).

Jeżeli lubisz samochodziki na pilot i się nieco powkurzać - MotorStorm RC. By przejść wszystko na trzy medale w każdym wyścigu zajmie Ci to dość dużo czasu. No i masz dużo tras, trybów i samochodzików. I plac zabaw, gdzie można je testować. Powiem, że nawet dobra.

Zobacz jeszcze, była jakaś gra WRC 4. Jest na to promocja teraz na wakacje, zobacz sobie czy warte. Zwykłe trasy rajdowe, jak w Gran Turismo. Chyba.

Tearaway nie powala długością (jakieś 6-8h), ale powala unikalnością. Twoje zdjęcia nie trafiają na żaden serwer, czy coś. Zdjęcia to jeden z kluczowych elementów rozgrywki. Warto je robić, żeby później zobaczyć w świecie gry (nie ma to jak swoja facjata na jakimś sztandarze :P ). Dla mnie to najlepsza gra na Vitę. Lego na Vitę omijaj szerokim łukiem (większość). To porty z 3DSa = BARDZO słabe gry, które są okrojone. Tytuły takie jak Jurassic World czy Batman 2 nie mają otwartego świata. Prawdziwym koszmarem jest Marvel Super Heros - gdy postać zginie, musisz powtarzać poziom, co jest cholernie denerwujące (i pomyśleć, że to gra dla dzieci) :facehoof: LEGO JW to najlepsza odsłona serii na Vitę (i pozostałe platformy). Batman 3 też jest niezły (z tego co słyszałem, a na dniach chyba będę ją miał, o ile dojdzie do wymiany).

Ok, dzięks. Ogółem to Lego drogie są, nie?

Wie ktoś ogółem: gry na PSV są tańsze raczej w sklepach niż na PS Store (kiedy nie ma promocji), no nie?

Edytowano przez Michał Mac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane (nie licząc Jurrassic Park) po około 50-60 złotych, nowe około 70-80. Biorąc pod uwagę, co oferują -tak, są drogie.

Jeżeli o cenę chodzi, to tutaj z każdym tytułem jest inaczej. Wszelkie japońskie bijatyki i jRPG faktycznie są tańsze w sklepach niż w PS Store. Najlepiej moim zdaniem używane kupować: większość ludzi dba o swoje gry, a jeżeli kupisz jakiś tytuł dwa razy taniej, to tylko plus dla Ciebie :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio są jeszcze ludzie, którzy uważają, że na Vitę nie ma gier?

W moim przypadku mam raczej tyle tytułów, że nie brakuje mi gier, tylko pieniędzy na te gry. 

Zgodzę się z tym, że na Vitę nie ma wielu exclusive'ów, ale na co one komu potrzebne? Nasi przyjaciele ze wschodu zalewają nas taką ilością gier, że żyć, nie umierać. Danganronpy, Final Fantasy, Project Diva, Toukiden, Samurai Warriors, Dynasty Warriors, Steins Gate, Persona 4, Soul Sacrifice, Gravity Rush... Jest tego mnóstwo, a wymieniłem tylko te najpopularniejsze. Dla mnie jako osoby, która używa konsoli do grania poza domem (bo w domu to mam do tego #GloriousPCMasterRace) Vita jest idealna. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka minimalnie związana z tematem: w MotorStorm RC po wejściu w "twórcy" jest Joe Webster - game tester: "Lifelong campaigner for eagle noises and hot air balloons. Got in credits, now about 20% cooler". Nie ma przypadków.

Edytowano przez Michał Mac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Polecam grę Sly Cooper: Złodzieje w czasie - (w poprzednie części nie grałem, swoją drogą nie mają dubbingu) gra stylu skradania się, okradania, Assassin's Creed (skakanie po dachach/bieganie po ziemi) i Kangurek Kao. Jest wersja demo do pobrania, można zobaczyć. Mnie zainteresowało. Niby dziecinna, ale powiedziałbym to na forum o kucykach  :rdblink:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Sly Cooper, jest dobry jak się nie grało w poprzednie części. Złodzieje w czasie są ok, ale postaci wyglądają inaczej niż w poprzedniczkach, więc klimat od razu pryska, a na pierwszych zwiastunach tytułowy Sly miał (pod względem wyglądu) więcej wspólnego ze skunksem niż szopem, a sama gra nie jest tak dobra jak trylogia z moją ulubioną częścią drugą Sly2: Band of Thieves.

A co do polecenia to niedawno w PS+ otrzymałem ciekawą grę o tytule CastleStorm. Polega ona na obronie własnego zamku przy jednoczesnym ataku na zamek rywala. Jest na tyle prosta i przyjemna, że wciąga od razu, a jedyne co mi się nie podoba to sterowanie, a dokładniej wybór zagrania. Opcja zwerbowania wojska jest na kwadracie, więc logicznie chcąc zatwierdzić wybór klika się x, jednak przycisk ten włącza opcję ataku z wierzy. Po dłuższym ograniu jednak można się przyzwyczaić do nie codziennego zarządzania interfejsem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Do tej pory odrzucałem lub/i na siłę wmawiałem sobie, że Vita ma jeszcze szanse, ale na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć jedno - Sony sp#ło sprawę. Gry takie jak Tearaway mogłyby zachęcać do kupna. Tearaway na PS4 to mizerna namiastka tej genialnej gry. Nie pozostaje nic innego jak stwierdzić zgon pacjenta, chociaż kto wie. Być może będzie tak jak z Gruchą? "Ktoś przytomny stwierdził, że nieboszczyk ma puls...". Na allegro znalazłem takie coś - chiński konsolo-tabletOprócz mapowania przycisków w grach dotykowych (przyda się np. w serii Asphalt) posiada emulatory: PSX, NES, SNES, N64 ;) Chyba sobie kupię... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...
Gość BrainDev
‎2015‎-‎09‎-‎13 at 23:10 Michał Mac napisał:

Polecam grę Sly Cooper: Złodzieje w czasie - (w poprzednie części nie grałem, swoją drogą nie mają dubbingu) gra stylu skradania się, okradania, Assassin's Creed (skakanie po dachach/bieganie po ziemi) i Kangurek Kao. Jest wersja demo do pobrania, można zobaczyć. Mnie zainteresowało. Niby dziecinna, ale powiedziałbym to na forum o kucykach  :rdblink:.

Właśnie miałem o tym napisać :) Jestem wielkim fanem Sly'a Coopera i posiadam wszystkie cztery części + Pakiet Hakerski Bentleya :rdblink: Uważam, że to fenomenalna seria, która szkoda, że się zakończyła (miała wyjść piąta część, ale twórcy zrezygnowali :( ). Wciąż czekam na film Sly Cooper, który miał się pojawić w zeszłym roku, lecz zostało to przesunięte na później. Ogólnie polecam tę serię, bo według mnie jest wszystko, co mogą oferować te gry: przygoda, humor, zbieranki i długie godziny zabawy :) 

Do tego mogę dorzucić starego Jaka i Daxtera, Ratcheta i Clanka, to były czasy :aj5:

Jeśli zaś chodzi o Killzone: Najemnik, to ta konsola ma naprawdę dużo do zaoferowania, lecz niestety jak Sony swoje łóżko pościeliło, tak się wyspało.

Edytowano przez BrainDev
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie po długiej przerwie. Nieco tu cicho, a akurat mam powód, by co nieco ożywić ten temat.
Do 6. kwietnia trwają promocje.
Co można tam znaleźć? Wiele gier, bardzo wiele. Od Tearaway przez wszystkie Wipeout'y i Sly'a Coopera po Killzone'y i Uncharted.
Zdziwiłem się, że jest aż tyle tytułów, które mnie zaciekawiły.

 

1.02.2017 at 23:01 BrainDev napisał:

Właśnie miałem o tym napisać :) Jestem wielkim fanem Sly'a Coopera i posiadam wszystkie cztery części + Pakiet Hakerski Bentleya :rdblink: Uważam, że to fenomenalna seria, która szkoda, że się zakończyła (miała wyjść piąta część, ale twórcy zrezygnowali :( ). Wciąż czekam na film Sly Cooper, który miał się pojawić w zeszłym roku, lecz zostało to przesunięte na później. Ogólnie polecam tę serię, bo według mnie jest wszystko, co mogą oferować te gry: przygoda, humor, zbieranki i długie godziny zabawy :)

Niedawno przeszedłem całą serię, kupując trylogię. I powiem to tak: wszystkie osobno są świetne i unikalne. Miałem zaufanie do 4-ki, więc kupiłem sobie i te wierząc, że poprzednie też są świetne (ponoć nawet lepsze - co jednak jest nieco prawdą). Na początku jedynki zwątpiłem nieco w tę konkretną część (patrząc na system walki i momentami na nieznośny głos Bentley'a), ale jednak przekonałem się po krótkim czasie, że jednak jest bardzo dobra, kryjąca ciekawą fabułę. Dwójka jest kontynuacją (około 20 godzin gry), która mi się najbardziej podobała, trójka natomiast także, ale była krótsza o ok. 5 godzin (za to miała parę fajnych rzeczy jak pływanie statkiem albo latanie samolotem itp.).
Porównując te części do "złodzieje w czasie" - najnowsza część jest fajna i nadal ma dobry dubbing, ale poprzednie części to też inny czar :yay:

Ja też czekam na film Sly Cooper. :rd7:

 

1.02.2017 at 23:01 BrainDev napisał:

Do tego mogę dorzucić starego Jaka i Daxtera, Ratcheta i Clanka, to były czasy :aj5:

Polecacie jakieś gry, które są aktualnie na promocji? (jest Ratchet&Clank trylogia i Załoga Q no i zastanawiam się, czy jest z tym jak ze Sly'em Cooperem :rdblink: - że tak wciągające).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu Triste Cordis napisał:

@Michał Mac Jeśli nie masz jeszcze Tearaway to bierz w ciemno. Ta gra jest niesamowita i wykorzystuje wszystkie funkcje Vity: nagrywanie głosu, kamera, tylny panel dotykowy. Co więcej w przeciwieństwie do takiego Uncharted nie wrzucili ich na siłę. 

Mam Tearaway od roku i stwierdzam, że jest genialne (że po wstępie odkleiłem sobie nawet kamerkę przednią (!), czego nigdy bym nie zrobił). :squee:

Ten świat jest po prostu magiczny :yay:
Przekonałeś mnie już na samym początku w tym temacie :rdblink:

Edytowano przez Michał Mac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...