Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej :) Chciałam przedstawić mój OC.

Imię: Juliet

Płeć: Klacz

Rasa: Alicorn

Wiek: 15 (ludzkie jakby co)

Miejsce zamieszkania: Canterlot

Rodzina: Brak. Opiekunka Luna.

Znaczek: Srebrna księga na tle księżyca.

Talent: Szybko przyswaja wiedzę, doświadcza też wizji podczas snu.

BFF: Swego rodzaju Luna, Syker-dziwny demoniczny ogier w jej wieku z lasu Everfree (ja to chyba źle napisalam)

Historia: Juliet w wieku 10 lat została uratowana przez Lunę. Nie wiadomo do końca jak to się stało że uległa tamtemu wypadkowi. Kucyki które były wtedy na miejscu mówiły że widziały trzy lecące komety a jedna z nich upadła w pobliskim lesie. Była to Juliet. Miała złamane skrzydło i na ciele miała mnóstwo ran. Została zabrana do najlepszego szpitala gdzie okazało się że mało co pamięta. Lunie udało się wyczytać z jej myśli tylko kilka faktów. Najbardziej z nich szokujące było to że była alicornem od urodzenia. Co znaczyło że jej rodzice pochodzili z czasów przed Discordem, że jako jedni z niewielu przetrwali te lata.

Przez to Celestia traktowała ja inaczej niż inne Kucyki. Uważała ją za coś w rodzaju skarbu którego musiała chronić. Jednak Juliet chciała wolności a tylko jej nauczycielka Luna ja rozumiała i pomagała. Doszło nawet do tego że nie miała szansy zdobyć znaczka i przyjaciół. Pewnego dnia jednak zmieniło się to. Miała wtedy 13 lat. W nocy dostała pierwszej wizji w której widziała pewien dziwny las przy którym stał znak z nazwą. Postanowiła sprawdzić o co chodzi i wyszukała to co potrzebne w książkach. Tej samej nocy wymkneła się i odnalazła to miejsce. Na początku się wahała jednak już po chwili zagłębiała się głębiej. W ten właśnie sposób znalazła Sykera w opuszczonej jaskini. Siedział sam przy ognisku cały poraniony. Jednak nie to przykuło jej uwagę. Wyglądał nadzwyczaj dziwnie. Był szarym ogierem o grzywie w ciemnym odcieniu fioletu z pasemkami. Na kopytach i rogu miał czarne paski jak u zebry, a do tego miał krzywy róg niczym Sombra. Pomogła mu a tym samym zdobyła znaczek i pierwszego przyjaciela. Po tym ciągle go odwiedzała.

Historia trochę zbyt długa ale to mój pierwszy taki OC. Liczę na rady :Deaa597b4ee9001fcae363623e262e5e2.jpg

0a27c504a4646ae069ccfc672ecedc09.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... Od czego by tu zacząć... Kolejny OC alikorn, od razu ci mówię, że to się nie przyjmuje zbyt dobrze, bo to kojarzy się tylko z jednym. Z OP.

Tak wiem. Jednak ten OC przedstawia w pewnym sensie mnie i moje pragnienia. Od zawsze chciałam latać, a jako dziecko uwielbiałam wysokość więc ma skrzydła [emoji14] A co do magi to by się przydała w życiu :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie. Mylisz pojęcia. OC To jest twoja wymyślona, lub stworzona wg. kryterii postać. To co tu tworzysz to Ponysona, czyli kuc z którym się identyfikujesz, nie polecam, bo potem jak umrze to takie... no nie...

Właściwie to jest takie polowiczne. Nie umiem tego ci wytłumaczyć. Jakby się z nim identyfikuje jednak nie do końca. Ja tworzę OC na podobieństwo ludzi tylko lekko odbierając od ideału. Nw jak to opisać :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi akurat się podoba. Wiem, wiem, wszyscy nie lubią Alikornów, ale ja uważam, że dopóki jest wytłumaczenie dlaczego jest tym nieszczęsnym Alikornem, to jest ok. A w tym przypadku jest uzasadnienie - dość oryginalna postać, fajna historia. Jedyne, do czego móglbym się tu przyczepić to brak przyjaciół - nie rozumiem, jak księżniczka (bo zakładamy że jest, skoro jest Alikornem) może być samotna - może brak prawdziwych przyjaciół, ale na pewno musiałaby być popularna. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi akurat się podoba. Wiem, wiem, wszyscy nie lubią Alikornów, ale ja uważam, że dopóki jest wytłumaczenie dlaczego jest tym nieszczęsnym Alikornem, to jest ok. A w tym przypadku jest uzasadnienie - dość oryginalna postać, fajna historia. Jedyne, do czego móglbym się tu przyczepić to brak przyjaciół - nie rozumiem, jak księżniczka (bo zakładamy że jest, skoro jest Alikornem) może być samotna - może brak prawdziwych przyjaciół, ale na pewno musiałaby być popularna.

Ona nie jest tak całkiem księżniczką. Fakt to Alicorn ale nic nie zrobiła tylko się taka urodziła. Samotna jest ponieważ nie miała kontaktu z innymi kucykami, a popularna może i trochę jednak nikt nie miał by okazji z nią nawet porozmawiać. Dzięki za opinię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka Twilight Sparkle and Crystal Heart Spell dokładnie opowiada o genezie Kredensu i jest tak jak Magrat mówi. W kanonie Kredens pojawił się tak nagle, jak tylko pojawiła się jej figurka w sprzedaży.

 

Co do OC - bardzo podobna do mojego pierwszego OC, jeśli chodzi o talent szybkiej nauki, ale ja poparłem wszystko fikiem. Historia jest właśnie za krótka i naciągana (Oczywiście, Celestia wielka zła, a Luna wszystko zrozumie), ale jeśli poszerzysz ją, dodasz plusy i minusy, ogólnie wszystko rozbudujesz, to kto wie. Póki co wyjasnienie jest za słabe, by się obroniło.

Sam rysunek ładny, chociaż widać, że stylizowany na księżniczkę. Jeśli musi być alicorn, to uzasadnij, bo większość fandomu jest typowo proantyalicornowata i zawsze będą negatywne opinie tylko z tego właśnie powodu. 

Edytowano przez M.a.b
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka Twilight Sparkle and Crystal Heart Spell dokładnie opowiada o genezie Kredensu i jest tak jak Magrat mówi. W kanonie Kredens pojawił się tak nagle, jak tylko pojawiła się jej figurka w sprzedaży.

Co do OC - bardzo podobna do mojego pierwszego OC, jeśli chodzi o talent szybkiej nauki, ale ja poparłem wszystko fikiem. Historia jest właśnie za krótka i naciągana (Oczywiście, Celestia wielka zła, a Luna wszystko zrozumie), ale jeśli poszerzysz ją, dodasz plusy i minusy, ogólnie wszystko rozbudujesz, to kto wie. Póki co wyjasnienie jest za słabe, by się obroniło.

Sam rysunek ładny, chociaż widać, że stylizowany na księżniczkę. Jeśli musi być alicorn, to uzasadnij, bo większość fandomu jest typowo proantyalicornowata i zawsze będą negatywne opinie tylko z tego właśnie powodu.

Właściwie ona jest główną bohaterką mojego fanfika jednak jeszcze go nie opublikowałam bo prowadzę na wattpadzie inną serię. I właśnie jej alikornowatosc jest wymagana w historii :) A jak już pisałam wcześniej ona po części

jest podobna do mnie. Ja zawsze upodabniam moje OC do ludzi mi znanych [emoji14]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...