Skocz do zawartości

MLK 2015


sz6sty

Recommended Posts

Tak! To, na co wszyscy czekali! Największa impreza dla Bronies w Polsce odbędzie się w tym roku już w lipcu, w dniach 24-26 LIPCA
 

Tym razem będziecie mogli odpocząć od wielkomiejskiego tłoku oraz spalin i odetchnąć świeżym górskim powietrzem, gdyż My Little Konwent odbędzie się w pięknie położonej miejscowości Żywiec.

Nie obawiajcie się – dojazd jest wbrew pozorom bardzo prosty z praktycznie każdego miejsca w Polsce i zza granicy (szczegóły znajdują się na stronie konwentu).

Dzięki temu, że impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywiec, ceny wejściówek są bardzo niskie – od 25zł (dla osób lubiących gadżety przewidziane są droższe opcje z wieloma atrakcyjnymi upominkami o wartości ponad 200 zł - koszulki, kubki, pluszaki czy wycieczka do Muzeum Browarnictwa). Do tego każdy uczestnik otrzyma pamiątkową przypinkę i stylowy identyfikator z dużą smyczą. Dla wszystkich uczestników będą miejsca noclegowe w szkole, a dla tych, co wolą wygodniejszy sen, przygotowywane są zniżki w okolicznych hotelach i pensjonatach.

W trakcie imprezy czeka na Was wiele atrakcji takich jak ciekawe panele, prelekcje, pokazy artystyczne i inne, wykłady i spotkania ze znanymi postaciami fandomu Bronies. A jeśli o gościach mowa, to na dzień dzisiejszy możemy zapewnić, że będziecie mieli okazję uścisnąć prawicę m.in.;

JanAnimations - najbardziej znany z animacji "Button's Adventures", "Don't mine at night" oraz bloga "Ask the crusaders"

Blake "ShadyVox" Swift - czyli głos Buttona oraz innych postaci ze stajni Jana. Do tego pod pseudonimem

Scratch21 wydał swój pierwszy album

EileMonty - dyżurna aktorka głosowa fanowskich animacji. Jej głos usłyszymy
 m.in w Double Rainboom, Picture Perfect Pony, I Am Octavia no i oczywiście jako mamę Buttona

GAMERMAC - artysta rysownik, który przyjeżdża na MLK specjalnie z USA, aby podzielić się kilkoma
trikami pomagającymi w rysowaniu.

Jarosław Urbaniuk - utytułowany publicysta i pisarz. Przedstawiciel nurtu "anarchokonserwatyzmu rozrywkowego", jako osoba nie związana bezpośrednio z  fandomem, podzieli się obiektywnym spojrzeniem na kuce i ich fanów

Oczywiście w zgodzie z tradycją odbędzie się też aukcja charytatywna, tym razem na rzecz schroniska dla zwierząt.

 

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i ogłoszeniami, zapraszamy na stronę internetową, fanpage i wydarzenie na facebooku:

Strona imprezy: http://mlk2015.pl/

Fanpage MLK: https://www.facebook.com/MyLittleKonwent

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/806471146075506/


 

Taka impreza zdarza się w Polsce tylko raz w roku, nie może Ciebie na niej zabraknąć! Zarejestruj się już dziś!

Edytowano przez sz6sty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka impreza zdarza się w Polsce tylko raz w roku, nie może Ciebie na niej zabraknąć! Zarejestruj się już dziś!

 

Przepraszam... gdzie jest formularz do rejestracji..?  :fluttershy4:

 

A ok już mam ;) Fajnie, że już można poczytać więcej nt. meetu.

Edytowano przez Pierwszy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że rozmowa z Lucyferem jednak skłoniła Was do zrobienia wątku na forum :)

 

Tribrony dziękuje za zaproszenie. Niestety, ale nakładający się termin z innym lokalnym konwentem Balticonem (w który jesteśmy zamieszani w organizację) efektuje tym, że wyślemy bardzo okrojoną delegację :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony Vistulianem, a konkretnie przygodą jaka wiązała się z samodzielnym wyjazdem do Warszawy, oraz ogólnie samą imprezą postanowiłem wybrać się na coś jeszcze większego, i zdecydowałem się jachać na MLK :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawię się na 101% 

Po KPM 12.2 nie zamierzam odpuścić sobie takiej imprezy z całą teamem PB(po godzinach) i spotkaniem tych wszystkich pyszczków co ostatnio. 

Więc spodziewać się diabła!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz mocniej się zastanawiam, żeby podpiąć się pod ekipę z Warszawy.

 

Przemyślenia po Vistulanie: Wykłady zostaną nagrane i można obejrzeć sobie później, więc lepiej skupić się na warsztatach praktycznych, sprzedawcach i rozmowie z ludźmi.

 

Przypadkowy śmieszny obrazek:

363ef297a2b8da77bcd4287115f23c3c.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz mocniej się zastanawiam, żeby podpiąć się pod ekipę z Warszawy

Niegłupi pomysł. Przynajmniej na dojazd, bo powrót muszę wymyślić albo tak żeby być w ,,domu" przed 22 w niedziele, albo koło 6-7 rano w poniedziałek. (inaczej zamienię się w dynię).

Poza tym, pozostaje kwestia noclegu (czy na pewno jest zapewniony) adresu i tego czy dostanę wolne w piątek. Tak więc istnieje pewne niezerowe prawdopodobieństwo, tunelowania elektronu przez barierę potencjału że się pojawię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bilety kupione, jeszcze przelew za wejściówkę (nie oszukujmy się, najtańsza chyba, ewentualnie tą z kubkiem) i o 11 w piątek jestem na dworcu w żywcu.

Jakby ktoś chciał sie dosiąść przez część podróży lub całość, to oto  moja trasa:

Dojazd:

Pendolino z Warszawy zachodniej, do Pszczyny 6:44->9:52 i dalej kolejami śląskimi 10:03->11:11 24.07

Powrót:

Z żywca do pszczyny 15:36->16:42 i dalej TLk 17:26 ->21.02 do warszawy zachodniej 26.07

Zatem do zobaczenia w żywcu na podobno najsłynniejszym ponymeecie w polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś nocleg z czwartku na piątek, czy samemu szukać sobie hostelu w Żywcu? Na stronie jest info, że załatwiliście jakieś zniżki, ale nie widziałem żadnych linków.

 

Jest za mało informacji o dojeździe i poruszaniu się po samym Żywcu. Nie znalazłem nawet adresu, gdzie jest ten konwent. Jesli mam sam sobie szukac noclegu, to fajnie gdyby był blisko. No chyba, że tam jest jakaś komunikacja miejska i miałbym dobry dojazd.

 

Dobrze byłoby mieć numer telefonu do jakiejś osoby na miejscu.

 

Do kiedy jest rejestracja, bo nie mogę się zdecydować między Brązową a Złotą?

 

Przydałby się szczegółowy program z rozpiską co jest kiedy. Np. nie wiem czy jak kupię Złotą i pójdę na tę wycieczkę do Browaru, to w tym czasie nie będzie coś na czym mi zależy.

 

W wyszukiwarce z linku znalazłem trasę:

Odjazd w czwartek, 2015-07-23 16:55 z Warszawy Centralnej, peron IV/6 PKP Intercity, koszt 70 PLN w jedną stronę 

Dojeżdża do Bielska-Białej o 20:44.

Odjazd z Bielska-Białej o 21:07 (Czyli jest czas kupić bilet)  Koszt nieznany, ale pewnie poniżej 20 PLN.

Przyjazd do Żywca o 21:38 (Czyli można iść na nocleg o sensownej godzinie.)

Czy ktoś z Warszawy ma lepszą trasę, albo chce się podpiąć pod moją?

 

Naszedł mnie pomysł, żeby kiedyś poprowadzić prelekcję "MLP Tabletop RPG", ale nie ma szans, żebym przygotował się do tego w dwa tygodnie, więc nie będzie na tym MLK. Zebranie materiałów, przejrzenie masy podręczników, napisanie kilku symulatorów rzutów kostkami żeby mieć prawdopodobieństwa w poszczególnych systemach, zrobienie wykresów (czyli odświeżenie sobie np. gnuplota), poskładanie tego do kupy w LaTeX beamer (którego musiałbym sie po drodze nauczyć, bo używanie Impress to lamerstwo) i dręczenie ludzi z Warszawy wczesnymi wersjami to masa roboty.

 

Mogę najwyżej spróbować poprowadzić w nocy sesję Roleplaying Is Magic. Chętni może by się znaleźli.

Edytowano przez Maklak2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jadę. Spotkam tam kilku znajomych... Szkoda, że co najmniej jednego podłego buca, ale to szczegół, bo w końcu dziecinnym by było nie jechać na meet, z powodu kilku osób, których się nie trawi. I na tym skończę ten temat :D

 

Ze swej strony ponownie mogę ogłosić, że jeżeli zdobędę zgodę orgów, na śmiałe nagrywanie atrakcji, jak na Vistulianie[Tam mogłem się oficjalnie na zgodę powołać i wszystko dokumentować]. To postaram się wykorzystać dobrze mój posiadany sprzęt :)

 

 

 


Unkh. Wczoraj przesunęli mi dni w grafiku, i wychodzi, że lipa. W piątek nocka, w niedzielę nocka, na pół konwentu nie ma co przyjeżdżać.

 

Tomku, a powiem szczerze, że nawet liczyłem, na ponowne spotkanie :(

 

 

 


Przemyślenia po Vistulanie: Wykłady zostaną nagrane i można obejrzeć sobie później,

 

Jak juz mówiłem. I tym razem wasz "meetowy korespondent" postara sie nagrać tyle, ile tylko zdoła :)

 

 

 


Zatem do zobaczenia w żywcu na podobno najsłynniejszym ponymeecie w polsce.

 

Bedąc złosliwym :D Po jazdach z MLK3 i salą filmową i wrzaskami "statnistów" kolo sleepów[ de facto sam sie tam od "kamehameha" na finale, darłem] jest najsłynniejszy. Ale mi to nie przeszkadzało w cale. Bo i tak spanie na konwencie, mija się z celem :D Tym razem znaleźlismy z drugim kamerzystom, prywatny noc;eg :D

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu, tylko znajdź sobie jakiś pomocników do obsługi kamer, bo np. początek konkursu Karaoke na Vistulanie był wykadrowany jakby robili to kosmici z Kapitana Bomby.

Tam stawiany był aparat na stołku, postawionym jeszcze na ławie, ale tym razem... Co najmniej 1 dodatkowy statyw załatwie, a może i 2, jeśli z karty pamięci zrezygnuje.

 

Więc spodziewać się diabła!

 

Wiec spodziewaj się Nighta, a właściwie pomarańczowej pegazicy, z notesem na dupie :D Hejka Ver :P

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyszukiwarce z linku znalazłem trasę:

Odjazd w czwartek, 2015-07-23 16:55 z Warszawy Centralnej, peron IV/6 PKP Intercity, koszt 70 PLN w jedną stronę 

Dojeżdża do Bielska-Białej o 20:44.

Odjazd z Bielska-Białej o 21:07 (Czyli jest czas kupić bilet)  Koszt nieznany, ale pewnie poniżej 20 PLN.

Przyjazd do Żywca o 21:38 (Czyli można iść na nocleg o sensownej godzinie.)

Czy ktoś z Warszawy ma lepszą trasę, albo chce się podpiąć pod moją?

Patrz post wyżej, skoro jesteś z warszawy (ja nie jestem, a ogarnąłem). Fakt, że z uwagi na brak info o noclegu z czwartku na piątek (i praktykach), parę atrakcji mnie ominie (w tym opóźniona akredytacja), ale jestem to w stanie przeboleć na rzecz samego pojawienia sie na meecie. Oczywiście, w wypadku braku zniżek, koszt 2 razy większy niż u mnie, ale i tak taniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz post wyżej, skoro jesteś z warszawy (ja nie jestem, a ogarnąłem). Fakt, że z uwagi na brak info o noclegu z czwartku na piątek (i praktykach), parę atrakcji mnie ominie (w tym opóźniona akredytacja), ale jestem to w stanie przeboleć na rzecz samego pojawienia sie na meecie. Oczywiście, w wypadku braku zniżek, koszt 2 razy większy niż u mnie, ale i tak taniej. 

A tak, dopiero teraz zauwazyłem. Musiałbym wstać przed 6, co jest jeszcze do zrobienia i spóźniłbym się trochę na konwent, co mi raczej nie odpowiada. Jeśli chodzi o koszt, to finanosowo i tak bardziej boli mnie strata dwóch dni roboczych (płacą mi za godziny), niż kilkadziesiąt złotych więcej za bilet i nocleg.

 

Mogę się natomiast chcieć podpiąć pod Twój powrót, o ile nie postanowię zostać 1-2 dni dłużej i coś pozwiedzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiec spodziewaj się Nighta, a właściwie pomarańczowej pegazicy, z notesem na dupie Hejka Ver

 

Dalej w swoim Fursuit?^^ 

Poznasz nas już z daleka w białych koszulkach z nietypowymi OC na przodzie ^^ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej w swoim Fursuit?^^ 

Poznasz nas już z daleka w białych koszulkach z nietypowymi OC na przodzie ^^ 

Dalej :) Niestety w Wawie go nie mogłem mieć, i dobrze, bo bym się UGOTOWAŁ NA MIĘKKO :D

 

Teraz staram się ogarnąć dodatkową, 5tą kamerę na tego meeta. Nie działa na bateriach, bo uszkodzona obudowa aparatu. Ale Potrzeba, to podobno matka wynalazków, zmodyfikuje go na zasilanie z sieci :D [ 2.4V i około 2.1A bierze], a znajdę chyba taki zasilacz z długim kabelkiem :D

 

Wiesz, ja kiepsko ze wzrokiem, ale się postaram. Mab'a, powinienem rozpoznać po wielkości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nawet adresu, gdzie jest ten konwent.

Nie jestem orgiem, ale posłużę pomocą  :fluttershy5:

Na stronie wydarzenia na Facebooku jako adres widnieje Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Żywcu na ulicy Objazdowej

Edytowano przez BronySWAG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...