Skocz do zawartości

MLK 2015


sz6sty

Recommended Posts

A dlaczego wszystkie takie informacje są na fejsie a nie tutaj albo na stronie konwentu? Ja facebooka nie mam i też chciałbym coś o tym wiedzieć. No i skoro zaczyna się tak wcześnie to jest jakaś możliwość noclegu z czwartku na piątek czy trzeba samemu coś wymyślić?

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Bronies i Pegasisters. Jak zwykle z drobnym poślizgiem (w końcu im dłużej czekasz na obiad tym lepiej smakuje :) ), ale oto przedstawiamy Wam tabelkę programową. Dokładny opis atrakcji pojawi się wkrótce na stronie konwentu.
Przypominamy też o tym, że rezerwacje można robić do 17.07 - później wejście będzie możliwe tylko zapisując się na miejscu.
 
A odpowiadając na pytanie apropos noclegu, tak będzie on możliwy z czwartku na piątek, ale tylko pod warunkiem nie przeszkadzania przy ustawianiu szkoły (mile widziana pomoc ;) )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z atrakcji na które chcę iść się nie pokrywają. Normalnie nie wierzę :spike:

Popieram. Po raz pierwszy plan gdzie dokładnie wiem co i kiedy będę robił, a do tego, mimo założenia, że ominie mnie odrobina atrakcji (przyjazd o 11:11 bodajże i wyjazd o 17:26) uda mi się być na całym meecie. YAY!

Zatem pora się powoli zaopatrzać w coć co pozwoli mi przetrwać przytomnie MLK (przewidywany krótki sen)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Dość głupkowate "pytanie", ale nie mogę nigdzie znaleźć  wzorca na zgodę... 

 

  1. Uczestnikiem konwentu jest osoba fizyczna, która zakupiła cegiełkę na rzecz fundacji „R-Squad” opłacając tym samym akredytację i poświadczyła własnoręcznym podpisem jej odbiór. Osoby poniżej 18 roku życia, mogą wejść na teren konwentu tylko za pisemną zgodą rodziców bądź opiekunów. Wzorzec zgody jest do pobrania na www.

 

 

Sorki, ale strona www.nic nie działa!  :rainpriest:   A pojutrze rezerwuje bilet na mlk, bilet do Polski i na pkp, proszę o pomoc.  :forgiveme:

Chyba że prosta karteczka od mamy ze zgodą starczy. ^-^

Edytowano przez MrHappy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiadając na pytanie apropos noclegu, tak będzie on możliwy z czwartku na piątek, ale tylko pod warunkiem nie przeszkadzania przy ustawianiu szkoły (mile widziana pomoc ;) )

Dzięki, to rozwiązuje problem. Znalazłem kilka ofert noclegów w Żywcu, ale przeważnie albo cena jest wysoka albo to daleko od dworca i mogą być zajęte przez chętnych na ten tydzień kultury. Przeszkadzać nie zamierzam, w końcu lepiej się śpi gdzieś gdzie nikt mi nie chodzi nad głową. Nie wiem jak z pomocą, bo raczej będę chciał się wyspać, ale skoro impreza zaczyna się w południe, to na pewno zdążę jeszcze coś tam nosić i wcześniej się zaakredytować.

Fajne miejsce znaleźliście: tuż przy dworcu i jest kilka sklepów i jadłodajni w okolicy.

Atrakcje widzę są do późna w nocy. Ciekawe jak to wyjdzie. Fajnie byłoby mieć jakieś opisy tych atrakcji, bo tak jak na Vistulanie, niektóre są w marę oczywiste, a niektórych trudno się domyslić. Nie jestem zwolennikiem niespodzianek, lepiej sobie układać plan zajęć wiedząc czego się spodziewać. Np. co to jest "Panel o Fairy Tail"?

Do muzeum browaru według mnie warto się wybrać. Można sobie popatrzeć na maszyny i pozwalają dotykać eksponatów i robić zdjęcia. Można ewentualnie spróbować iść samemu, ale wtedy ceny są wyższe i trzeba czekać aż będzie jakaś mała zorganizowana grupa. http://www.muzeumbrowaru.pl/zwiedzanie-muzeum.html

A właśnie, kiedy w planie jest ta wycieczka?

Wspominaliście coś, że zjazd podpiął się pod Tydzień Kultury Beskidzkiej, ale coś mało informacji znalazłem na ten temat. Tylko tyle, że w piątek o 14 będzie otwarcie wystawy malarstwa na szkle w Muzeum Miejskim na Starym Zamku i że w sobotę o 18 w Amfiteatrze pod Grójcem jest festiwal folkloru górali polskich http://www.mck.zywiec.pl/kalendarz-imprez/52-tydzien-kultury-beskidzkiej,57.html.  

Do Starego Zamku można dojść kilometr na północny zachód Dworcową i Tadeusza Kościuszki. Przy okzaji jest tam centrum informacji turystycznej, a tam mogą mieć mapy i inne przydatne ulotki.

Amfiteatr też jest kilometr od tej naszej szkoły.

Bilety komunikacji miejskiej są po 2.80 albo 2.90 i MZK ma fatalnie zrobioną mapę połączeń, której można używac tylko razem z inną mapą. http://www.mzk.zywiec.pl/oferta.php?page=cennik

Generalnie ten Żywiec wygląda na dosyć przyjemnie miasto, gdzie jest co pozwiedzać.

Może warto by było tam zostać jeszcze parę dni? W miarę tanie noclegi powinny być np. w schronisku przy Komisji Edukacji Narodowej 3: http://www.nocowanie.pl/noclegi/zywiec/internaty_schroniska/32344/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość prozaiczne, ale myślę że ważne pytanie: czy na MLK można się gdzieś umyć?

Weź ze sobą gąbkę. Jak nie ma prysznicu albo nie ma czasu bo atrakcja za chwile, a pot spływa, to nawet w zlewie się ogarniesz.

 

Np. co to jest "Panel o Fairy Tail"?

Nic związanego z kucykami.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak samo jak na MLK 2014. Pojadę sam, 12 godzin w pociągu, potem przesiedzę większość konwentu sam gdzieś z boku i kupię pamiątkowy kubek... hmmm... A i jeszcze obiecałem paru osobom obić pyszczki... kuszące nie powiem... Raczej na pewno się zjawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...