Skocz do zawartości

FlutterChat - Polski kucykowy czat


BlackBird

Projekt FlutterChat  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Weszlibyście na taki czat?

    • Tak
      28
    • Nie
      1
    • wtf?
      1


Recommended Posts

Witam.

Wpadłem na pomysł zrobienia polskiego czatu dla bronies i pegasis, mamy przecież radio, ts'a itp. a czatu nie ma, przynajmniej po długich poszukiwaniach nie udało mi sie nic takiego znaleźć. Czat jest puki co w fazie testów, niema własnej strony (stoi na mojej), logo, niema prawie nic, nikt też na nim nie siedzi :/

 

Czat jest bardzo łatwy w obsłudze bo wystarczy wejść na stronę *link* (kiedyś będzie inna) wpisać nick, kliknąć przycisk "connect" i już można rozmawiać.

 

O czym jest czat? O czym chcecie, wolno tam pisać o wszystkim (prawie, jakiś tam regulamin będzie/jest).

 

Czat działa na kliencie IRC, jak ktoś ma własnego klienta irc (można pobrać np. hexchat) to może się połączyć z czatem, sieć to irc.canternet.org a kanał #FlutterChat

 

Na czat można wejść na androidzie, windowsie, linuxsie, działa wszędzie (jak nie to proszę pisać)

 

Robię ten temat aby zrobić jakąś tam reklamę, ale głównie żebyście to wy napisali co można dodać, zmienić, usunąć.

Jak już pisałem czat jest w fazie testów więc jest trochę bardzo pusty ale jak wejdziecie tak nie będzie, prawda? ;p

 

Jeżeli ktoś chce pomóc (zrobić logo, pomóc przy robieniu strony itp) proszę o kontakt na PW lub napisać na czacie, mój nick to BlackBird, każda pomoc sie przyda :)

Bardzo przydała by sie pomoc przy tworzeniu samej strony, słaby jestem w html'u php itp.

 

Coś w rodzaju changeloga:

 

12.07.2015:

 - Start testowej wersji czatu

13.07.1015:

 - Mam logo ale nie wiem gdzie je wcisnąć na stronie :v

 - Są dostępne 2 klienty, 1 podstawowy (qwebirc) i drugi "stary" (kiwiirc) dostępny pod tym linkiem

 - Jest jakiś tam regulamin pod tym linkiem

14.07.2015:

 - Z nudów zrobiłem animowane logo :v Obejrzeć można tutaj

07.09.2015:

- Nowa strona główna (reszta np. regulamin dalej jest na starej ale to sie zmieni...) dostępna pod tym linkiem

Edytowano przez BlackBird
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam.

Wpadłem na pomysł zrobienia polskiego czatu dla bronies i pegasis, mamy przecież radio, ts'a itp. a czatu nie ma, przynajmniej po długich poszukiwaniach nie udało mi sie nic takiego znaleźć.

 

O ile w tej chwili nazwanie SB czatem może być lekkim nadużyciem to w przyszłości można powiedzieć w 100%, że... będzie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale jednak irc pozwala na troche więcej niż SB np. stawianie botów, łączenie sie własnym klientem itp.

Ale tak, czat dla zwykłego użytkownika niebędzie sie dużo rużnił od SB conajwyżej rozmiarem bo jest na całą strone :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale jednak irc pozwala na troche więcej niż SB np. stawianie botów, łączenie sie własnym klientem itp.

Ale tak, czat dla zwykłego użytkownika niebędzie sie dużo rużnił od SB conajwyżej rozmiarem bo jest na całą strone :v

 

Planujemy opublikować API.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz mi pokazać że ten czat niebędzie miał sensu i żebym przestał go robić? :v (przynajmniej tak to wygląda)

SB nieważne jak dobrze zrobiony i jak rozbudowany dalej będzie Shoutboxem czyli czatem dołączonym przy okazji do forum, no chyba że mlppolska została czatem a forum to tylko dodatek xd

Ja chcę zrobić coś co będzie tylko czatem, bez żadnych dodadków, poprostu strona na którą wchodzisz i gadasz z innymi o czymś z sensem lub bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy, ani odwodzić Cię od pomysłu (po zastanowieniu jednak trochę tak), ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ten czat skończy podobnie jak 6pony, gdzie od pewnego momentu nie szło znaleźć żywej duszy. Coś takiego wymaga grupy ludzi, która chciałaby tam pisać, a z tym może być różnie. Radio Yay ma swój czat, który żyje jedynie w czasie audycji i od czasu do czasu coś tam się dzieje kiedy nie ma niczego na antenie. Mimo, że Radio ma jakąś tam społeczność, małą bo małą, ale ma, jednak to wciąż za mało aby znalazła się grupa osób chętnych do aktywnego pisania. Podobnie FGE z jedną różnicą. To z kolei jedna z największych stron fandomowych, udało się wrócić do 200 tys. wyświetleń miesięcznie, czyli poziomu z początków 2014, przybyło wyświetleń i komentarzy po mało aktywnej jesieni, a mimo to na SB naprawdę niewiele się dzieje. Ten czat albo nigdy nie zdobędzie popularności, ale będzie się tam coś działo przez pierwsze 2 miesiące. Nie ma zapotrzebowania na coś takiego. Jedynie SB tu na forum jest nieśmiertelne, bo tu jest cała masa osób, które siedzą tu cały czas, bo na forum można robić wiele, więc przy bardziej oddanej i aktywnej społeczności można być spokojnym o SB w obecnej formie, nie wspominając już o tym, które ma nadejść, czego nie mogę się już doczekać :D

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ilość osób to rzeczywiście problem, większość wchodzi, widzi że nikogo niema więc wychodzi :/ Dlatego jak ktoś już wchodzi to niech poczeka te ~5-10min aż inna osoba wejdzie. Można by też pobawić sie w jakąś reklamę lub coś przez co ludzie będą siedzieć na tym czacie nawet jak nikogo nie będzie np. wysyłać jakieś newsy czy coś. Teraz pracuje nad botem który jakoś tam zajmie osoby gdy nikogo nie będzie.. 

Edytowano przez BlackBird
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na pewno ciekawy, ale trzeba było by się zając reklamą połączoną z jakimś np eventem streamem czy czymś. :pinkie4:

Ja doskonale pamiętam słynna audycje "Po ciemnej stronie księżyca" kiedy to Anarkee-emu się sypnęło puszczanie muzyki.

(Do dziś mam nagranie heh) :pinkie:  To czat dosłownie oszalał , pamiętam że ciężko było  coś napisać zęby nie zostać zasypany wpisami innych.

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama by sie przyała, od dawna o niej myśle ale problem taki że nie mam nawet logo :v Jak pisałem jest to faza testowa. I tu jest mały problem, bo głupio mi reklamować coś co nie jest skończone, a nawet ledwo zaczęte.. A z drugiej strony zrobiłem tą wersje testową aby zobaczyć ile osób by na to wchodziło, bo niemam zamiaru kupować jakieś domeny jak nikt nie będie wchodził... Nad eventem który ściągnie ludzi też myślałem, ale myśleć nad czymś a wymyślić coś to duża różnica (słaby jestem w wymyślaniu czegokolwiek). Event, jak już uda mi sie wymyślić jaki, najprawdopodobniej będzie na czacie, no w końcu to czat :P

A co do tej audycji to chyba na YT gdzieś jest jeszcze jakiś jej kawałek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ożywiam temat ponieważ bo tak.

A na serio to mam powód do tego, uwielbiany przez wszystkich FlutterChat otrzymał własną domenę! ^^

Aktualnie pracuje nad stroną więc wyglądem nie będzie się dużo różnić, jak ktoś chce to poniżej podam link do wersji testowej która niby jakoś wygląda (uwaga bo chaos i zniszczenie, jak nie gorzej. Wszystko może zmieniać sie co chwile/godzinę/dzień zależy czy akurat coś robię).

Tak więc nie możecie mi zarzucić że nic nierobie! :v Projekt żyje i będzie żył najbliższy rok! (za rok dopiero domena padnie >.<)

Link do nowej strony dostępny poniżej i w pierwszym poście, stary link działa nadal ale przekierowuje na nowy więc.. bez różnicy którego użyjecie ^^

*link do oficjalnej strony*

*link do wersji testowej* nie polecam puki co :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...