Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod gradobiciem fików" Edycja druga.


Dolar84

Recommended Posts

Napisanie sensownego i dobrego fanfika, który składa się z kilkudziesięciu słów to jest kunszt. Żeby zrobić coś takiego porządnie, trzeba nad tym pomyśleć i się napracować. A efekt może czasami być lepszy niż wykorzystanie limitu do granic możliwości.

 

Dolnej granicy nie przewiduje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdę go, ponieważ na fimfictiom by go nie wpuszczono (tam można od 1000 słów), a poszukiwania innych wersji nie chce mi się uskuteczniać.

 

W każdym razie nosił tytuł "Twilights First Wingboner" a treść brzmiała: "Pomf!"

 

I nic więcej nie było potrzebne :D

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, wrzucam swoje 5 fanfików w kolejności napisania każdy ma 1500 słów (z autorem i tytułem)

 

Kryształowe więzienie [syndrom sztokholmski] [alternative history] alternatywna historia ślubu w Canterlocie

 

Noc [dla większego dobra] [alternative history]alternatywna historia powstania Nightmare Moon

 

Słowa króla [czarne skrzydła czarne słowa] powrót Sombry do kryształowego królestwa.

 

Gwiazda cyrku [ostatni jednorożec] gdzie trafi ostatni jednorożec jeśli nie do cyrku dziwadeł?

 

W słusznej sprawie [TCB] co kuc robi w FOLu? Przekonajcie się sami.

 

Każdy z fanfików ponadto jest oneshootem, który nie łączy się z resztą. mają raczej otwarte zakończenia, co jednak nie znaczy, ze będą kontynuowane. Życzę powodzenia konkurencji i mam nadzieję, że nie będę ostatni.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W każdym razie nosił tytuł "Twilights First Wingboner" a treść brzmiała: "Pomf!"

 

To mnie zainspirowało.

 

______________________

 

Temat: TCB

 

“W co wdepnęła Applejack, kiedy biegła przez miasto aby zdążyć na ponyfikacje swojej nowej ludzkiej przyjaciółki?”

 

______________________

 

Nie wierzyłem, że napisze kiedyś coś tak głębokiego :fluttercry2: 

 

A teraz na poważnie. Nie licząc powyższego gówienka, napisałem trzy opowiadania, które praktycznie można uznać za rozdziały dłuższego fanfika. Poza tym chciałem napisać co najmniej trzy następne, aby zamknąć przedstawione w nich wątki. Jednak nie dałem rady. Dlatego publikuje to co mam, a całą resztę dopisze po konkursie.

__________________________________________

 

Temat: Prawda Boli

 

"Requiem dla słońca: Rozkaz"

______________________________

 

Temat: W oku cyklonu

 

Requiem dla słońca: Gasnąca Gwiazda

 

___________________________________________

 

Temat: Czarne skrzydła, czarne słowa

 

Requiem dla słońca: Zdradzieckie Światło

 

___________________________________________

 

Opowiadania radze czytać w przedstawionej kolejności. 

Edytowano przez Nyxgrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z pomysłów nie wypalił. Nie chciałem tego ciągnąć na siłę. Także przedstawiam jeden pisany na serio, oraz dwa na zasadzie: "bo inni też napisali na mniej niż 100 wyrazów". A miało być dwa normalne i dwa krótkie. 

Podanie (Jak zostać Księżniczką) [Random] [Własny: Dokument pisemny] - nie wiedziałem jakie dać tagi.

 

Fabuła: Jakie są wymagania, które musi spełnić kucyk aby zostać księżniczką? - 52 słowa.
 
NOO: czyli Najbardziej Oryginalne Opowiadanie (Odgrzewany kotlet) [Comedy] [Romance] [slice of Life]

 

Fabuła - Pewien człowiek w "wyjątkowo oryginalnych i sensownych" okolicznościach trafił do Ponyville. Poznał miłość swojego życia, ale czy będzie im dane zostać razem do grobowej deski? - 1498 słów (wszystko). 

 

Chciałem zamieścić w tekście, jak najwięcej głupich pomysłów oraz błędów popełnianych przez początkujących "pisarzy" (sam nie jestem lepszy :flutterblush: ), ale limit zrobił swoje. Jeśli tekst przypadnie komuś do gustu, postaram się o rozbudowaną wersję. 

 

To many bon bons (Prawda boli) [Random] [Własny: Komediodramat]

 

Fabuła: pewien kucyk przekonał się, że prawda boli. Czasami dosłownie. - 37 słów

 

EDIT. Wiem, numerowaniestron tak krótkich tekstów to głupota, ale używam wzoru w którym zaznaczyłem tą opcję (przeważnie piszę dłuższe teksty).

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi na moje poprzednie pytania :)

 

Już napisałam, ale mam kolejne pytanie, (wiem, jestem męcząca).

Czy w dokumencie z opowiadaniem trzeba pisać tagi i autora, czy wystarczy, jak napiszę tagi w poście?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odliczanie [Mordeczowe][Opowieści Żałobnego Miasta][slice of Life] (~1 200 słów) - realizowany temat Dla większego dobra
2. Przypadek Anthro-Medy [Mordeczowe][Opowieści Żałobnego Miasta][Human] (~1 400 słów) - realizowany temat Jak zostać Księżniczką
3. Antagoniści świata minionego [Mordeczowe][Opowieści Żałobnego Miasta][slice of Life] (~1 450 słów) - realizowany temat Odgrzewany kotlet

 

Opis do wszystkich: Księżniczka Celestia patrzy na przedmioty, a Ojciec Narodów odpowiada na zadane pytania.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SPIDIvonMARDER

Dobrze, w takim razie przed chwilą dodałam.

Liczby słów są przepisane z Microsoft Word 2007, bez autora i tagów.

 

Obrazków jednak nie będzie, gdyż napisałam opowiadanie na zupełnie inny temat. I tak zapewne przerósłby mnie ten pomysł.

W każdym bądź razie, prezentuję trzy opowiadania. Nie są jakieś najlepsze, średnio mi idzie pisanie samo w sobie, a limity mnie zjadły. Ale to było bardzo fajne wyzwanie, przynajmniej jak dla mnie  :) Myślę, że będę brać udział w kolejnych edycjach, jak będę miała pomysły.

 

Temat 2: Ostatni jednorożec

Tagi: [Oneshot] [Dark] [sad] [Romance]

Kilka niespełnionych marzeń

1496 słów

Kilka uwag: Jest jedna, mocniejsza scena, ale mam nadzieję, że to jeszcze nie kwalifikuje opowiadania jako gore. Starałam się nie opisywać tego zanadto "dokładnie".

 

Temat 8: Dla większego dobra

Tagi: [Oneshot] [Alternate Universe] [Dark] [Violence]

Kiedy "zło" jest lepszym "dobrem"
1498 słów
Kilka uwag: Mało [Violence], ale daję dla jasności.

Temat 10: Prawda boli
Tagi: [Oneshot] [sad]

Panienka

1499 słów

Kilka uwag: Przyznam szczerze, mi samej nie podoba się zbytnio to opowiadanie. No ale skoro jest i nie mam pomysłu (i czasu) na inne, to wrzucam.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamieścić w tekście i jedno i drugie. Ułatwisz sprawę oceniającym. Poza tym, tagi, tytuł czy autor nie mają wpływu na liczbę znaków (nie są brane pod uwagę). 

 

Na przyszłość na pewno zapamiętam ;)

Wiem, że moje pytania są irytujące i tylko zaśmiecają temat, ale to mój pierwszy konkurs tutaj i w razie niejasności wolę pytać, żeby potem nie było jakichś nieprzyjemności.

 

W razie czego, to w liczbie słów pod każdym z moich opowiadań wliczony jest także tytuł, bo nie wiedziałam, że tego też nie trzeba liczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że moje pytania są irytujące i tylko zaśmiecają temat, ale to mój pierwszy konkurs tutaj i w razie niejasności wolę pytać, żeby potem nie było jakichś nieprzyjemności.

Jesli coś nabija wyświetlenia i lajki, to nie zaśmieca tematu  :lie:  :flutterbitch:  Hyhyhy...

 

A tak na serio, to nie ma nic złego w pytaniach. Szczególnie, jesli uniknie się dzięki temu nieporozumień.

Edytowano przez SPIDIvonMARDER
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu wyrzeczeń i paru czynach, z których nie jestem dumny... oto trzy opowiadania. Zaczęło się od pomysłu na jedno a potem głupio było przestać...

1. Ostatni, który wiedział [Alternate Universe][Post-apocalyptic][Violence] (Ostatni jednorożec)

2. Być alikornem [Random] (W oku cyklonu)

Uwaga: to opowiadanie powinno być w zasadzie na temat "Mniejsze zło", bo nie miałem dobrego trzeciego pomysłu, a opowiadania miały być trzy. Z góry przepraszam.

3. Senna poczta [Adventure] (Czarne skrzydła, czarne słowa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem podsumowanie. Tym razem mamy łącznie 18 uczestników, 70 opowiadań i 63 319 słów. Z żalem oznajmiam, że jedno z opowiadań zostało zdyskwalifikowane za przekroczenie dozwolonego limitu słów - na szczęście autor umieścił ich więcej, tak więc pozostaje w konkursie.

 

W sumie to podliczając przyjrzałem się już kilku tekstom. Co prawda nie wiem jak to będzie z wszystkimi, jednak ostrzegam, iż oceny i recenzje przy niektórych, przynajmniej z mojej strony, będą bardzo... surowe. I to zasłużenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie to podliczając przyjrzałem się już kilku tekstom. Co prawda nie wiem jak to będzie z wszystkimi, jednak ostrzegam, iż oceny i recenzje przy niektórych, przynajmniej z mojej strony, będą bardzo... surowe. I to zasłużenie...

 

Mamo ratuj!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to podliczając przyjrzałem się już kilku tekstom. Co prawda nie wiem jak to będzie z wszystkimi, jednak ostrzegam, iż oceny i recenzje przy niektórych, przynajmniej z mojej strony, będą bardzo... surowe. I to zasłużenie...

Zgaduję, że zakładasz zbroję płytową +3 do powalenia, hełm płytowy recenzenta, który zapewnia niewrażliwość na błagania. buty płytowe +2 do szybkości poruszania i rękawice płytowe pewnego chwytu, które zmniejszają szanse na niecelny atak o 25%. Do tego bierzesz legendarny dwuręczny słownik języka Polskiego z krytykiem x3 i bonusem do wbicia przeciwnika w ziemię i ruszasz na party. Obok ciebie lekkim krokiem będzie szedł łucznik w komplecie elfiej zbroi (buty zbroja, rękawice i hełm), o łącznym bonusie +8 do zręczności, uzbrojony w refleksyjny krótki łuk ognia + 3 do podpalenia, krytyk x3 i dający umiejętność grad strzał.

Zgadłem?

 

Nawet jeśli nie, to i tak czuję, że posypią się XPeki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to podliczając przyjrzałem się już kilku tekstom. Co prawda nie wiem jak to będzie z wszystkimi, jednak ostrzegam, iż oceny i recenzje przy niektórych, przynajmniej z mojej strony, będą bardzo... surowe. I to zasłużenie...

Może i masz łopatę tutaj, ale pamiętaj kiedyś możemy się spotkać, więc ja ci mówię, powściągnij konie swojego umysłu...bo ekskomunikę nałożę. Nikt ci nie gwarantuję bezpieczeństwa po słowie.

(Czy grożenie Dolarowi jest zakazane?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...