Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod gradobiciem fików" Edycja druga.


Dolar84

Recommended Posts

Ja zamierzam zrobić kolejne fanfiki z Danstir. Zaznajomionym z moim ponyversum (czyli praktycznie tylko Dolarowi) zaspoileruje, że będą one się odnosiły do praktycznie samego początku min. skąd wzięła się klątwa wampiryzmu. Hype is strong!No, its not.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Temat: Ostatni Jednorożec

Tytuł: Kromlech

Tagi: dark, sad, fantasy

Link: https://docs.google.com/document/d/1xr4qWNm0xb1HNqtTLbxdrLAMqp9KcwWJ4mDpL2ZjNBc/edit?usp=sharing

 

2. Temat: Czarne skrzydła, czarne słowa

Tytuł: Otchłań

Tagi: dark

Link: https://docs.google.com/document/d/1PZBXrmeZdTUholXUgsJG9vH5MQp5RtADDWQJCmeTbK0/edit?usp=sharing

 

3. Temat: Prawda boli

Tytuł: Przekleństwo Lasair

Tagi: dark, sad, fantasy

Link: https://docs.google.com/document/d/10xiZeCVRp3ntt1JztcF7VpjdxIRx2UJJbgFImzMYu-o/edit?usp=sharing

 

 

Reszta fanfików niebawem.

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze jest spory popyt na ostatniego jednorożca, oraz, że mnie ubiegli z wrzucaniem. Dlatego życzę powodzenia konkurentom, oraz informuję, ze obecnie mam 3 gotowe (po równo 1500 słów, tyle, że z autorem i tytułem tym razem) i zaczynam czwarty. Recenzenci już mogą przygotowywać zapas silnej woli do czytania moich wypocin na raczej normalnym jak na mnie poziomie. (już wam współczuję)

Edytowano przez Sun
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam coś napisać (świat się kończy!; ale nie martwcie się, zapewne mi się nie uda), ale mam kilka (zapewne głupich i zapobiegliwych) pytań:

[trudne] - kiedy kończy się dark/grimdark, a zaczyna gore? Domyślam się, że dać krótkiego opisu sytuacji nie mogę, stąd pytanie, jaka jest granica, chociaż w tym konkursie. Nie mam zbytnio wyczucia w takich sprawach. A domyślam się, że jeżeli scena będzie "za mocna", opowiadanie zostanie wykluczone, albo ocenione na zero.

 

- pytanie powiązane z poprzednim: załóżmy, że opowiadanie zostanie wykluczone. Czy jeśli, załóżmy, autor wyśle więcej niż trzy opowiadania, to czy wszystkie już nie będą się liczyć, czy tylko to jedno - niefortunne? A może to jedno zaniży ogólną ocenę?

 

- pytanie już kompletnie nie powiązane z tagami - czy rysunki, które nie są dodatkiem, a bezpośrednio odnoszą się do akcji będą brane pod uwagę? To znaczy, nie chodzi mi o ocenianie pracy, czy o "doliczanie" za nią, ale jeśli opisywanie obrazka zaburzy schemat opowiadania, a bez obrazka niektóre rzeczy będą pozbawione sensu?

 

Możliwe, że podczas pisania jeszcze pojawią się u mnie jakieś wątpliwości.


@Sun
Co do ostatniego jednorożca... To ja raczej też nie będę unikać tego tematu.

Edytowano przez Nika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kiedy kończy się dark/grimdark, a zaczyna gore?

 

Szczegółowe opisy masakrowania ciał, wybebeszanie z detalami, hektolitry krwi, wiesz, ręka, noga, mózg na ścianie.

 

Bo Dark/Grimdark może być gore, nie nie musi, wystarczy, że klimat będzie duszny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitnie wchodzę do gry i prezentuje 6 opowiadań, a co mi tam!

Spokojnie kto myślał, że się naczyta na cały dzień, to się srogo zawiedzie, bo najdłuższe opowiadanie "Uśmiechnij się! ... " ma niecałe 600 słów, a najkrótszy tekst "Odrobina zatracenia" liczy uwaga (!) 44 słowa (rekord fandomu?) Kto da wię.. tfuu mniej. Reszta jest gdzieś po środku jeśli chodzi o objętość. Sam konkurs traktuje bardziej jako literackie ćwiczenie i okazje do eksperymentów. Zobaczymy jak to wyjdzie i co powiedzą jurorzy.
 
Temat: 1 Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą: Uśmiechnij się! Marzenia się spełniają! [soL][sad]

Temat: 2 Ostatni jednorożec: Konsekwencje [sad]

Temat: 3 Jak zostać Księżniczką: Księżniczek [Comedy][Random]

Temat: 5 Syndrom Sztokholmski: Odrobina zatracenia [soL]

Temat: 9 Odgrzewany kotlet: Hipsterska apokalipsa [Random na randomie][Human]

Temat: 10 Prawda boli: Rzecz o podnoszeniu słońca [Crossover][science fantasy]


PS: Początkowo chciałem napisać 10 miniatur, ale zrezygnowałem z tego pomysłu, bo pisałbym te teksty na siłę, co jest bezsensem, a 1 fanfic i tak odrzuciłem, bo po ponownym przjerzeniu nie miał tego czegoś.

Miłego czytania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kiedy kończy się dark/grimdark, a zaczyna gore?

 

Tak jak napisał Niklas.

 


pytanie powiązane z poprzednim: załóżmy, że opowiadanie zostanie wykluczone. Czy jeśli, załóżmy, autor wyśle więcej niż trzy opowiadania, to czy wszystkie już nie będą się liczyć, czy tylko to jedno - niefortunne? A może to jedno zaniży ogólną ocenę?

 

Znalezienie gore w którymkolwiek opowiadaniu skończy się całkowitą dyskwalifikacją autora. Czyli wszystkich innych opowiadań też, niezależnie od ich zawartości.

 


- pytanie już kompletnie nie powiązane z tagami - czy rysunki, które nie są dodatkiem, a bezpośrednio odnoszą się do akcji będą brane pod uwagę? To znaczy, nie chodzi mi o ocenianie pracy, czy o "doliczanie" za nią, ale jeśli opisywanie obrazka zaburzy schemat opowiadania, a bez obrazka niektóre rzeczy będą pozbawione sensu?

 

Wszelkie podpisy pod obrazkami będą wliczane do ogólnej liczby słów. Same obrazki nie będą brane pod uwagę jako liczba. Jeżeli będą uzupełniać treść - proszę bardzo. Zakazane to nie jest. Naturalnie pod warunkiem, że nie będzie ich więcej niż tekstu :D

 

Jeżeli będziesz miała dalsze pytania to pisz - postaramy się odpowiedzieć na wszystkie jak najszybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

Znalezienie gore w którymkolwiek opowiadaniu skończy się całkowitą dyskwalifikacją autora. Czyli wszystkich innych opowiadań też, niezależnie od ich zawartości.

Może się czepiam, jednak mam wrażenie, że występuje tu sprzeczność. pierwszego postu wynika, że to praca jest dyskfalikowana, a nie autor. O wiele logiczniejsze jest nie ocenianie takiej pracy i nie branie jej pod uwagę niż karanie autora za jedną pomyłkę. Przynajmniej tak rozumiem pierwszy post.

 

Widać, że nie znasz "Klaczych Łez" autorstwa Tosta.

Wczoraj szukałem ten fanfic, ale nie znalazłem go, a chętnie bym poczytał i może napisał coś krótszego od tego dzieła, jeszcze na ten konkurs. Nie ukrywam, jednak że pisanie opowiadań poniżej 50 słów jest bardzo trudne, a zejście poniżej 40 to literackie szaleństwo.

Edytowano przez OneTwo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat: 9 Odgrzewany kotlet: Kotlet [slice of life]  14 słów, a mogę krócej.

 

Kto da wię.. tfuu mniej.

 

Challenge accepted.

 

2. Ostatni jednorożec Nihigar

 

4. TCB Człowiek 3 słowa

 

6. W oku cyklonu   Powrót

 

10. Prawda boli Waga słów

                               

Edytowano przez White Hood
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może się czepiam, jednak mam wrażenie, że występuje tu sprzeczność. pierwszego postu wynika, że to praca jest dyskfalikowana, a nie autor. O wiele logiczniejsze jest nie ocenianie takiej pracy i nie branie jej pod uwagę niż karanie autora za jedną pomyłkę. Przynajmniej tak rozumiem pierwszy post.

 

Nie sprzeczność a niedopowiedzenie - nic w treści tamtego punkt nie mówi o tym co jeszcze może spotkać autora który zamieści gore w pracach. A że to dopiero druga edycja to zasady jeszcze się... docierają.

 

Ale w sumie racja - w tej edycji jeżeli ktoś popełni gore, to po prostu zdyskwalifikuje się tekst w którym gore będzie na resztę zostawi.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ponoć liczy się sport i dobra zabawa, wrzucam więc dziewięć "opowiadań" :drurrp:

 

2. https://docs.google.com/document/d/1AAW7eRrCIdXymiul7KQ3SX7fs1xabP0QLnxNTFcFLSU/edit Ostatni jednorożec[sad][soL] - 15 słów.

3. https://docs.google.com/document/d/1WJXxGa7ExzRS_4y__Ca7sdUArHvqDQULYDaKSaARgis/edit Jak zostać księżniczką[soL][comedy] - 676 słów

4. https://docs.google.com/document/d/1ptPQZk8NAT-tRBdI00BZbaMz1dzqNIaft7s-EK4LhC4/edit TCB[tcb][sad][[psychologia][wow][tagiautorskie][takbardzo] - 15 słów

5. https://docs.google.com/document/d/1azLErYTwC7hbvY0B-KJQCtn5r94baDhbuQNG-h4zIN4/edit Syndrom sztokholmski[soL] - 647 słów

6. https://docs.google.com/document/d/1z0nPhns_ZcedSjFIzJF_2ZFDJVkoXW0Bn0oBMVsPPy0/edit W oku cyklonu[soL] - 15 słów

7. https://docs.google.com/document/d/19xCwIFVq5MpOHlp4kCInVPMuu2amWdU1L8tDDhwMS0E/edit?usp=drive_web Czarne skrzydła, czarne słowa [przygoda][random] - 432 słowa

8. https://docs.google.com/document/d/1hQ_p1amQGMtBRUhE0oTtZwb0MpYxBmbJpncLfPIHjkA/edit Dla większego dobra[soL][sad][dark] - 15 słów

9. https://docs.google.com/document/d/1HM-OMv2VaApimklFck5a61WAVCDNNUNm6q3smM34DgM/edit Odgrzewany kotlet[soL][sad][random][nieumiemwtagi] - 7 słów

10. https://docs.google.com/document/d/1VeNQjD3zQ5lPJyHZufjfAFaXWG0Okn7gP1Wl-vBHDDM/edit Prawda boli[soL][sad][weznootagujcoscoma15slowcwaniakuco] - 15 słów

 

Szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu \o/

Edytowano przez TW Soli
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surprise! Mnie się tu nie spodziewaliście :evilshy:  A w każdym razie JA na pewno się tu siebie nie spodziewałem :ohmy:  Tak to się dziwnie złożyło, że wczoraj siadłem na pół godzinki, dzisiaj dwa razy po pół godzinki i tak jakoś trzy miniaturki się napisały :dunno: Ostrzegam, to z ciekawości jak nisko spadły moje umiejętności po tej... dość długiej przerwie :burned:

 

Do rzeczy:

Dla większego dobra [Violence][War] ~500 słów

Ostatni jednorożec [Violence][War] ~1000 słów

W oku cyklonu [Violence][War] ~700-800 słów

 

Tak, tytuły opowiadań są takie same, jak zadane tematy.

 

A po przeczytaniu, małe wyjaśnienie, dla tych, którzy dobrze mnie znają:

Nie, wzrok Was nie myli. To w dialogach to naprawdę są półpauzy

:P Tak się akurat złożyło, że tą trójkę wyżej pisałem na komputerze. Dziwne uczucie...

 

Foley out :salut:

 

PS: Ale tematy to przyznam, że takie... średniawe wymyśliliście :bemused:

Edytowano przez Foley
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obowiązkowe trzy opowiadanka. Może w przypływie weny uda mi się jeszcze jakieś dopisać, ale przyznam, że tematy w porównaniu do pierwszej edycji jakoś słabiej mi podeszły.

 

Czarne skrzydła, czarne słowa

Posłaniec [sad] ~ 1280 słów

Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą

Gdzie drwa rąbią... [Crossover][soviet ponies] ~ 930 słów

Dla większego dobra

Większe dobro, mniejsze zło [Dark] ~ 690 słów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżam za jakieś parę godzin tak więc tylko niezbędne minimum. Ale jest różnorodnie bo jest opowiadanie w miarę normalne, dziwne i krótkie (Skoro wszyscy to i ja)

Jak zostać Księżniczką - ZOSTAŃ KSIĘŻNICZKĄ [Random][Comedy] - 109 słów

Prawda boli - Przybysz [Dark] - 988 słów

Syndrom Sztokcholmski - Mój sekret [Romance] - 1496 słów (A i tak musiałem ostro ciąć)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co, ale wrzucam pierwsze opowiadanie:

 

1. "Początek końca" Kategoria: ostatni jednorożec, Liczba słów: 1326, Tagi: [soL][sad]

2. "Cudowny akt pierwszego współżycia" Kategoria: Czarne skrzydła, czarne słowa, Liczba słów: 1467, Tagi: [Dark][Violence][Witchverse]

3. "Siostrzana miłość" Kategoria: Dla większego dobra, Liczba słów: 603, Tagi: [soL][Random]

 

I to by było na tyle. Wrzuciłem regulaminowe trzy opowiadania. Nadal nie wiem, po co.

 

P.S. Opowiadanie numer 3. pisałem w pośpiechu związanym z wyjazdem mojej osoby na weekend. Jest ono więc niemożebnie, niesamowicie, zaskakująco i nieprzyzwoicie ch*jowe. Na ocenę to nie wpłynie, ale chciałem po prostu wyjaśnić gwałtowny spadek jakości.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że obiecałem komedie, ale ,,muszę zregenerować swój genialny umysł"  :kUzFl: Każde z poniższych opowiadań jest bliżej limitu słów, niż zera bezwzględnego. Co prawda miałem pomysł, żeby w opowiadaniu napisać tylko jedno słowo: ,,Kucyk" i na tym poprzestać, ale... cóż...

 

1) Syndrom sztokholmski

 

Enklawa [Violence]

 

------------------------------------------------

 

2) Prawda boli

 

Krótka chwila [sad] [slice of Life]

 

------------------------------------------------

 

3) Dla większego dobra

 

Ostatnia iskra [sci-Fi] [Violence] [Human]

 

W przyszłych edycjach sugeruję wprowadzić także limit dolny, np. min. 50 % limitu górnego wydaje się rozsądne.

 

Dobra, a teraz Final Fantasy samo się nie przejdzie.

 

EDIT: Zapomniałem dodać jeden tag.

Edytowano przez Sakitta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...