Skocz do zawartości

Apokalipsa [Seria][Tagi w środku]


Recommended Posts

Być może jakieś dinozaury pamiętają tutaj pierwsze edycje "Mojego małego fanfica" na FGE. Dla tych co nie kojarzą, spieszę z wyjaśnieniem, iż był to konkurs na który pisało się krótkie opowiadanie na zadany temat. Tak też powstała seria  "Apokalipsa" którą mam teraz przyjemność zaprezentować wam w nieco poprawionej i rozszerzonej wersji. Choć miejscami trochę im do doskonałości brakuje, to jako autor jestem dumny z tego, że udało mi się uchwycić w nich tak gęsty i ciężki klimat (A przynajmniej tak mi się wydaje). Choć opowiadanka te powstały już jakiś czas temu to nie wykluczam napisanie czegoś w takim klimacie, zwłaszcza, że zaczątki paru takich opowiadań cały czas znajdują się na moim dysku. Nie przedłużając, zapraszam do lektury. 

 

Apokalipsa - Dzień i Noc [Oneshot][Dark][PostApo][Violence]

Jedne z pierwszych opowiadań jakie napisałem w ogóle i zaczątek tej postapokaliptycznej serii. Nie za specjalna fabuła, ot trochę strzelania i nic poza tym. Nie na tyle jednak nieudane, bym mial go w ogóle nie publikować. Naprawdę lubię końcówkę za ponurą atmosferę. Pisane było do tematu "Ceremonia wzniesienia słońca" czy coś w ten deseń. 

 

Apokalipsa -  Nasze demony [Oneshot][Dark][PostApo][shipping][Violence]

To poszło na drugą edycję MMF na hasło "I wtedy się pocałowali" i to opowiadanie podoba mi się już bardziej. Nieco głębiej zarysowani bohaterowie, romans (A to jest to co lubię) no i akcja nie gna do przodu po łebkach. Ciągle jednak nie jestem pewien zakończenia, jest takie trochę zbyt pozytywne (Mam tu raczej na myśli relacje między bohaterami). 

 

Apokalipsa - Nienazwani [Oneshot][Dark][PostApo]

W tym wypadku tematem było coś na kształt "Narodziny Celestii i Luny". I z tego opowiadania jestem szczerze dumny. Uważam, że jest klimatyczne jak cholera i nawet ja czułem lekki niepokój gdy czytałem co sam napisałem. Być może można by trochę je rozbudować, ale i tak myślę, że jest dość dobre. 

 

Apokalipsa - To, co robimy  [Oneshot][Dark][PostApo]

A to już nawet nie pamiętam na jaki temat poszło. Raczej średnio udane, bo krótkie i dość "rozmyślaniowe". 

No i to by było na tyle z moich własnych przemyśleń. Gorąco zachęcam do zostawienia komentarza po przeczytaniu, bo nic nie raduje mnie bardziej niż czyjaś opinia o moim dziele. 

Edytowano przez Testar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać Apokalipsa - dzień i noc, i muszę powiedzieć, że jestem trochę zawiedziony. Może po prostu zbyt wiele oczekiwałem. Według mnie było tam za dużo krwi, a za mało uczuć, opisów przeżyć bohaterów, przez co nie mogłem się w nich wczuć. Opisy otoczenia też nie są najlepsze, a przy post apo mogłyby być epickie. Część techniczna także mnie nie zachwyciła, przecinki i wszystko co wyłapałem zaznaczyłem w komentarzach. Ocena końcowa 5/10. Mam nadzieję, że kolejne części bedą lepsze.

@edit

Apokalipsa: Nasze demony za mną. Widać wyraźną poprawę względem pierwszego opowiadania z serii. Głębiej zarysowani bohaterowie, lepiej opisany świat i przede wszystkim mniej krwi. Częśc techniczna też wypadła o wiele lepiej, znowu dwie literówki zaznaczone w komentarzach. Nasze demony oceniam jak najbardziej na plus, jednak zabrakło mi tego czegoś. Daje 7,5/10.

@edit2

Nienazwani za mną. Muszę przyznać, że opowiadanie, mimo kilku błędów interpunkcyjnych, jest świetne. Niewiele jest tak dobrze przedstawionych bohaterów. Jego odczucia są przedstawione w niesamowoty sposób. Nie chcę za bardzo spoilerować, także przejdę do kolejnej części. Nadal brakuje mi opisów otoczenia. Już wcześniej pisałem, że w świecie post apo mogą być one epickie. Mimo wszystko jedno z lepszych opowiadań, jakie ostatnio przeczytałem. Moja ocena 9/10.

Edytowano przez VereSis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...