Skocz do zawartości

Skucykuj sobie komputer


Lisica

Recommended Posts

Ok pora na coś innego - Kucykujemy sobie komputery! Daję kilka rzeczy dzięki którym wasz komputer będzie o 20% fajniejszy. A tak ogółem: mam oprogramowanie Windows 7 więc pewnie część rzeczy jest na moje. No to zaczynamy:

 

1. Tapeta

 

Nie no pewnie każdy ma ten punkt zrobiony.

 

2. Kucykowy kursor

 

 

Kursory można pobrać np. tutaj: https://sites.google.com/site/desertarcanacursors/my-little-pony

 

Wyjmujemy kursory na pulpit.

Po czym wchodzimy według tego wykazu:

Start > Panel Sterowania > Mysz > Wskaźniki

Po kolei zmieniamy wygląd wskaźników.

Klikamy Zastosuj po czym Ok.

 

3. Deskopt Ponies

 

http://www.mediafire.com/?4obmwu7l8xebud4

EDIT: istnieje nowsza wersja programu. Niestety nie mogę jej znaleźć. /link do wstawienia później/

 

Klikamy i ściągamy. Szukamy w tym bałaganie aplikację. Rozpakowujemy do dowolnego folderu. (Nie radzę na pulpit) Po czym znowu w nią klikamy (Teraz ma obrazek Twilight). Wybieramy ulubieńców i ich ilość. Nie radzę przesadzać z ich ilością, gdyż pulpit nie będzie widoczny.

I klikamy Give My Ponies! Od teraz do wyłączenia twego komputera kuce będą Ci latać, znikać, spać, leżeć, czytać, chodzić i skakać po pulpicie.

 

 

4. Ponyhoof

 

Wrzucamy w fejsbooka słowo Ponyhoof klikamy w rysunek ze znaczkiem Twilight. Klikamy w "Install Ponyhoof" pobieramy "Gereasemonkey" Stylish (link powinien być podany w czasie instalacji) Istalujemy. Wszystko akceptujemy. Brawo! Zostaje tylko wybrać kucyka. I zawsze możesz go zmieniać.

 

 

5. Kucykowa skórka na Firefox

 

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/search/?q=mlp&cat=themes

 

Na tej, jakże magicznej stronie, znajdują się różnorakie motywy na tą przeglądarkę. Aby ustawić dany motyw, należy najechać wskaźnikiem na jego nazwę i kliknąć Dodaj.

 

6. Kucykowy awatar na komputer z Windowsem 7 lub nowszym, nie wiem czy działa na starszych.

 

Proste: Klikamy prawy przycisk myszki > Personalizacja > Zmień obraz konta >  wybieramy własny w "Przeglądaj w poszukiwaniu obrazów". Oto przykład po zmianie:Dołączona grafika

 

Są to wszystkie znane mi sposoby. Jeżeli znacie inne, to śmiało możecie je publikować.

Edytowano przez Lisica
  • +1 4
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten program do "Biegających" po ekranie kucyków instaluje kucyki tylko na 1 użytkowniku komputera ? I czy działa na XP. Nie chciałbym, że by na użytkowniku moich rodziców kuce biegały : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten program do "Biegających" po ekranie kucyków instaluje kucyki tylko na 1 użytkowniku komputera ? I czy działa na XP. Nie chciałbym, że by na użytkowniku moich rodziców kuce biegały : D

Myślę, że tak. Jak mówiłam - Mam Windows 7 a w kompie rodziców (XP) nie chcę majsterkować. Raczej tak, bo ściągasz przepakowywujesz, wybierasz i Ci chodzą. Są na jednym użytkowniku. no bo co - Wyłączas swoje i wchodzisz na inne. Proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten program do "Biegających" po ekranie kucyków instaluje kucyki tylko na 1 użytkowniku komputera ? I czy działa na XP. Nie chciałbym, że by na użytkowniku moich rodziców kuce biegały : D

działa. Miałem XP i działało bez zarzutów

czekam na dalsze ponyfikacje windowsa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie jednak zgodzę się ze Spromultisem. Jak będę mieć za dużo kucyków na widoku przez cały czas spędzony przy kompie (a jest go sporo) to zacznę tym rzygać. Co, jeżeli przez to wyrzygam kuce z jedynego słusznego miejsca - z serca? Nie znoszę przesady, aczkolwiek od jakiegoś czasu myślę nad wstawieniem sobie paru symboli tu i ówdzie. Nie chcę jednak przeszkadzać innym użytkownikom komputera. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... kocham ludzi którzy nie rozumieją linuxa

Ja się wtrące w ten temat a teraz

Kucykowe ikony

Gotowa paczka na kde

http://kde-look.org/content/show.php?content=146956

Ściagnąć NIE rozpakowywać przechodzimy do

  • Ustawienia Systemu
  • Wygląd programów
  • Zakładka Ikony
Potem zainstaluj plik motywu Dołączona grafika

Wybieramy to co mam zaznaczone w tle MLP:Icons are Magic

Bootsplash is magic Wysza szkoła Ponyfikacji linuxa

Pobieramy paczkę z tego linku

Działa na każdej dystrybucji z seri *buntu |

Rozpakowujemy archiwum i przechodzimy do niego w konsoli Porada: kożystając z Dolphina możemy nacisnąć F4 i wyświetli się nam konsola

klepiemy

sudo cp -R ./pony /lib/plymouth/themes/
sudo ln -sf /lib/plymouth/themes/pony/pony.plymouth /etc/alternatives/default.plymouth
sudo update-initramfs -u -k all  
Po pomyślnym komunikacie gratuluje mamy PonySplash :P

Kucykowy ekran logowania

W tym linku znajduje się paczka logowania przechodzimy do

  • Ustawienia systemowe
  • Ekran logowania
  • Zakładka Motywy
i analogicznie jak do ikon instaluj nowy motyw wybieramy nowo zainstalowany

I Enjoy mamy jakieś ¼ tego co ja mam zrobione o reszczie napisze później

@Dodanie trochę później

Kucykowe ikony programów

W paczce jest wiele ikon z icon is magic

/home/dawid/.kde/share/icons/

ale po co one a no po to żeby można było dodać je zamiast ikonek w menu KDE

Klikamy w nie PPM i wybieramy modyfikuj programy

Wyświetli nam się coś takiego Dołączona grafika

Klikając w grupę a potem w kwadracik w prawym górnym rogu zakłądki ogólne możemy ją zmieć klikamy w inne ikony i wybieramy jedną z paczki

jak na razie to tyla pa pa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedz, że po jakimś czasie u nie to 5 krótkich minut i jest się przystsowanym. Ogólnie te kursory nie są więkrze od mojego paznokcia u kciuka. Wielkość wcale nie jest wielka : od 7mm do 1 cm to wcale nie dużo.

<--------- Grammar Werchiel znowu w akcji.

Ja tam mam minimotyw do Firepony, tapetę, ikonki i Ponyhoofa, więcej mi nie trzeba, z kursorem sporo roboty, a na miniaturce mojego komputerowego konta mam kotka, i tyle. Wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma coś co siedzi na Androidzie to też może skucykować swoje urządzenie :derp2:

Wystarczy ściągnąć aplikację o nazwie "Go Launcher" i jeszcze to.

Odpalamy Go Launchera i w "themes" wybieramy nasz kucykowy wzór :D Sam z tego korzystam na tablecie i jedyne co stwierdzam na minus, że maszyna chodzi ciut wolniej. Cóż, najlepszy tablet to to nie jest :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...