Skocz do zawartości

Podział rasowy w Equestrii.


Gość

Recommended Posts

Nie wiedziałam gdzie napisać ten temat, tak więc jakby co, to proszę o przeniesienie, a nie kasację.

 

 

Oglądając serial dowiedziałam się, że oprócz kucyków trzech ras Rquestrię zamieszkują także inne kopytne, takie jak osły, które są prawdopodobnie równie inteligentne co kucyki, oraz menażeria różnych mniej lub bardziej inteligentnych gatunków. Jest też miasto, którym dominują gryfy (i pewnie to to miasto wystawiło gryfich zawodników w igrzyskach). Pewnie będzie to dla was mały albo duży szok, ale wydaje mi się, że niektóre stworzenia są traktowane jako obywatele drugiej kategorii. Jednak patrząc szerzej na mieszkańców Equestrii, to zapewne mamy także obywateli trzeciej kategorii. Oto mój podział:

 

Grupa Pierwsza: Dominacja

- Kucyki (wszystkie rasy equestriańskie)

- Gryfy,

- Osły,

 

Grupa Druga: Wyzysk (Niewolictwo?)

- Kozy,

- Owce,

- Krowy,

 

Grupa Trzecia: Nie mający praw

- Smoki,

- Inne stwory i bestie,

 

 

Więcej mi nie wiadomo na temat "ludności" Equestrii, jak coś nie pasuje, to wytknijcie. Jaka jest wasza opinia? Jest podział rasowy/gatunkowy/kastowy w kraju promującym przyjaźń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Grupa Druga: Wyzysk (Niewolictwo?)
- Kozy,
- Owce,
- Krowy,

 

Ja nie uważam tego za niewolnictwo ani wyzysk, bardziej... symbioza(nie wiem jak to lepiej nazwać) np kozy od Iron Willa: były czymś w rodzaju obsługi technicznej itp. a do tego  potrzeba inteligencji, inteligentne istoty nie pozwalałyby sobie na wyzysk, kozy wiedzą że nadają się do tego a Iron Will's daje im to. Dalej krowy od Applejack: widać że są one chodowane(?) i tak samo jak kozy rozumne(mówią, i jedna nawet była na ślubie w 100 odc), one wiedzą że są od tego by się paść a Applejack by o nie dbać itd. uznają to za tak samo naturalne jak to że rodzic opiekuję się dzieckiem, po prostu do tego są stworzone i taką pełnią funkcję. Jest to lepsze od sytemu kast jaki mamy my, krowy ani kozy nie są nieszczęśliwe z swojego miejsca na świecie w przeciwieństwie do nas.

 

PS dodaj Zebry do grupy pierwszej :zecora1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Druga: Wyzysk (Niewolictwo?)

- Kozy,

- Owce,

- Krowy,

 

Grupa Trzecia: Nie mający praw

- Smoki,

- Inne stwory i bestie,

 

 

Eeee, a może to są zwierzęta kucyków???

Podstaw w miejsce kucyków ludzi i masz świat i podział dziwnie znajomy... 

Jedyna różnia między tymi dwoma grupami to "zwierzeta udomowione" i "dzikie", a jak wiadomo zwierzęta mają mniejsze prawa od gatunku dominującego, (kucyków w serialu i ludzi w realu), więc o niewolnictwie raczej nie ma mowy.

Btw, są też pupile kucyków, które pełnią rolę domowych zwierzaków, ale czasami nawet tę rolę odgrywa Spike, który raz jest traktowany jak dziecko, raz jak asysten.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że prawie każda rasa w Equestrii ma własną krainę wynika z tego, że tak jest ciekawiej. Taki świat można zwiedzać i odkrywać. Tak wyglądała też nasza planeta i najciekawsza historia pochodzi właśnie z tych czasów. Imigracja może i istniała zawsze ale nigdy nie na taką skalę. Tak samo w Equestrii istniej jednostkowa migracja, ale nie multi-kulti. Zresztą nawet wśród kuców jest podział na miasta pegazów, ziemniaków i jednorożców, może i to jest rasistowskie, ale tak po prostu czują się najlepiej. Można być poprawnym politycznie, ale nie walczmy z naturą.

Kiedyś przeprowadzono taki eksperyment z wykrywaczem kłamstw, na grupie osób poprawnych politycznie i okazało się, że oni tak naprawdę też wolą towarzystwo swoich, tylko po prostu nauczyli się udawać, że jest inaczej.

 

Co do krów, prawdopodobnie też mają jakąś krainę, ale gdyby nie migrowały byłoby to zbyt wielką krzywdą dla np. kucyków. Dziwi jedynie fakt, że krowy mieszkają najprawdopodobniej jedynie w oborze i tak rzadko widać je pośród pozostałych mieszkańców.

Według mnie taki ich wizerunek wynika z tego jak to wygląda w świecie ludzi. Poczyniono ogromny postęp w stosunku do G1, ale twórcy chyba nie byli do końca pewni, czy tworzyć prawdziwe uniwersum, czy tylko personifikacje z morałem. Stąd też takie rzeczy jak hodowanie świń, czy jak ktoś kiedyś wspominał gadka o "pętaniu indyków", etc. Gdybym miał to jakoś uzasadnić tak, żeby to wyglądało jak prawdziwy świat, rzekłbym, że Equestria kiedyś była planetą ludzi, która przeszła cykl przemian, ale pewne wspomnienia i przyzwyczajenia pozostały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krowy, Smoki, albo Psy lubiące diamenty, to też gatunki rozumne. Nawet Jaki, albo goście Celestii z Saddl Arabbi (czy jak to się tam pisało...).

Ps one nie znają tych języków, to tylko dubbing zależny od kraju w jakim jest emitowany serial ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam, że w takich, bo tylko  takich językach oglądam kuce i wiem, że to dubbing, ale jeden z filmików teoretycznych potwierdził że english i cannon. Nie będę go teraz szukać, ale jak jakiś gatunek nie potrafi sklecić nawet słowa we "wspólnej kopytnej", to nie uznaję go za gatunek rozumny tylko za inteligentne zwierze. Tylko technicznie rzecz jasna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
12 godziny temu Nyxx napisał:

A skąd wiemy że kuce nie znają rasizmu?:fluttershy5:

 

Z tego chociażby, że ich świat jest wręcz naiwnie dobry i motyw rasizmu zwyczajnie do niego nie pasuje + rasizm jest be i nie pokażą tego w telewizji w bajce dla dzieci :v

Edytowano przez Uszatka
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest serial gdzie twórcy (czasami) inspirują się wydarzeniami ze świata a głównie z Ameryki, wystarczy że policjanci zastrzelą paru czarnoskórych itp,dojdzie do rasistowskiej rozróby, to może zrobiliby odcinki mlp gdzie będziemy mieli do czynienia z podziałem na rasy czarną,azjatycką.Choć w sumie w odcinku "Rainbow falls" był kucyk posiadający skośne oczy,w innych odcinkach możemy zauważyć również poniacza który zdaje się mieć czarną sierść/skórę.Ale to są pojedynczy przedstawiciele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12.11.2015, 10:06:06 Uszatka napisał:

 

ich świat jest wręcz naiwnie dobry

Z tym się nie zgodzę skoro cerberus pilnuje to coś musi być.:fluttershy5:

A to,że rasizmu nie ma u nich to chyba dobrze,a Nasz dzisiejszy świat jest taki,że nawet jeśli uznasz wyższość innej rasy to robią z Ciebie rasistę.Wiadomo przecież,że w niektórych sprawach inna rasa jest lepsza od innych (statystycznie oczywiście).Tak samo jest z Amerykanami gadają jak to oni są rdzennymi mieszkańcami,a gówno prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24.07.2015, 10:41:08 Silicius napisał:

 

 

 

Ja nie uważam tego za niewolnictwo ani wyzysk, bardziej... symbioza(nie wiem jak to lepiej nazwać) np kozy od Iron Willa: były czymś w rodzaju obsługi technicznej itp. a do tego  potrzeba inteligencji, inteligentne istoty nie pozwalałyby sobie na wyzysk, kozy wiedzą że nadają się do tego a Iron Will's daje im to. Dalej krowy od Applejack: widać że są one chodowane(?) i tak samo jak kozy rozumne(mówią, i jedna nawet była na ślubie w 100 odc), one wiedzą że są od tego by się paść a Applejack by o nie dbać itd. uznają to za tak samo naturalne jak to że rodzic opiekuję się dzieckiem, po prostu do tego są stworzone i taką pełnią funkcję. Jest to lepsze od sytemu kast jaki mamy my, krowy ani kozy nie są nieszczęśliwe z swojego miejsca na świecie w przeciwieństwie do nas.

 

PS dodaj Zebry do grupy pierwszej :zecora1:

Kolega ma sporo racji, w Equestrii raczej niema rasizmu, po prostu każdy ma inną funkcję, zwyczaje,zmartwienia(smoki ich prawie nie mają bo nikogo się nie boją no morze prócz fluter shay) I obowiązki. Choć momentami może się wydawać że jest tak jak piszesz, to tak nie jest przynajmniej w zamyśle twórców. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu FriendJerzy napisał:

Kolega ma sporo racji, w Equestrii raczej niema rasizmu, po prostu każdy ma inną funkcję, zwyczaje,zmartwienia(smoki ich prawie nie mają bo nikogo się nie boją no morze prócz fluter shay) I obowiązki. Choć momentami może się wydawać że jest tak jak piszesz, to tak nie jest przynajmniej w zamyśle twórców. 

Bo to samo wychodzi :) tworzą świat w którym nie może być rasizmu, więc to co powiedziałem jest jednym z lepszych rozwiązań...

@Skrzywiona przeczytaj to co piszemy, założyłaś temat, to się nim opiekuj trochę...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę o jakiejś dyskryminacji rasowej (czyli rasizmie), tylko o podziale rasowym. To nieco co innego, Jedyny moment rasizmu jaki widziałam to jak Rainbow Dash hełpiła się swoją przewagą (skrzydłami) nad Applejack przed wyścigiem liści. Mi chodzi o podział rasowy, gdzie jedne gatunki kopytnych mają coś w rodzaju kontroli nad innymi.  Krowy i Owce są gatunkami rozumnymi w Equestrii, ale jakoś nie widziałam, żeby pojawiały się poza farmami (nie licząc jednej krowy, która kupowała ciastka u Pinkie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...