Skocz do zawartości

Ucze się rysować


Recommended Posts

(na początek chciałbym przeprosić za obrócone zdjęcia, w telefonie wyświetlały się normalnie :dunno: )

Trudno pogodzić szkołę z innymi obowiązkami, przez ostatnie kilka dni żyłę na oparach energii. Już miałem rozpatrywać energetyki ale przyszedł weekend i mogłem się wyspać :party:  Dzisiaj zebrałem się w sobie i moje niezbyt zręczne ręce wiedzione niezbyt wielkim talentem usnuły w dubstepowym tańcu grafitowe linie w coś na kształt dwóch rysunków :ming:

Pierwszy rysunek jest związany z moją lekturą("Czarnoksiężnik z archipelagu" przeczytałem rok temu, ale świetne jest znowu to czytać)

12004140_1707118942856012_31538223084087

miała to być Trixie, ale niezbyt podobna. Zamiast rysować róg na głowie to jest on przywiązany do tego badyla czyniąc z niego magiczną laskę.

Drugi rysunek to Pinkamena(ta z samotnego przyjęcia):

11986493_1707119369522636_73131398069695

Coś słabo mi wyszły te oczęta i pyszczek, ale jak już zrobiłem to pokaże :D

Proszę o jak najszczerszą krytykę ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam nie wiedziałem że rysujesz i teraz temat ujrzałem dopiero :D

Rysunek bardzo fajnie wyszedł i ładne włoski (to tylko moja nowa Schauma :kappa:) i podobają mi się tylnie nogi szczególnie. Całość fajnie się prezentuje tylko kedna rzecz co tak uderza we mnie to dziwna wielkość/szerokość nosa. Myślę że wygląda na o wiele za duży. Powinieneś był chyba wybrać bardziej boczną pozycję nosa bo tak dziwnie nienaturalnie wygląda moim zdaniem.

Ale worek na głowę i jazda :spike: Nie no całość bardzo fajnie się prezentuje! Dobra robota :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam nie wiedziałem że rysujesz i teraz temat ujrzałem dopiero :D

Rysunek bardzo fajnie wyszedł i ładne włoski (to tylko moja nowa Schauma :kappa:) i podobają mi się tylnie nogi szczególnie. Całość fajnie się prezentuje tylko kedna rzecz co tak uderza we mnie to dziwna wielkość/szerokość nosa. Myślę że wygląda na o wiele za duży. Powinieneś był chyba wybrać bardziej boczną pozycję nosa bo tak dziwnie nienaturalnie wygląda moim zdaniem.

Ale worek na głowę i jazda :spike: Nie no całość bardzo fajnie się prezentuje! Dobra robota :yay:

Z tym nosem to może być racja, kiedy jeszcze robiłem zdjęcie wydawał mi się po prostu słodki, taki pluszowy :fluttershy4:... a po twoim, poście jest po prostu płaski :ming: . Teraz widzę że źle ułożyłem te przednie kopyta, powinny mieć więcej przerwy między sobą.

Dzięki za ciepłe słowa :salut:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam pewien życiowy problem przez który rysuję bardzo rzadko :despair: ale zobaczyłem świetną animacyje i musiałem narysować pinkie pokazaną w niej.

Animacja:

Spoiler

 

 

Teraz moje rysunki będę dawać na mój dysk google oraz może deviantart (jak uznam, że ładne). Więc:

Spoiler

pinkie_by_masterofquartz-d9nvq5h.jpg

Dzięki za wspieranie mnie (tak, robiliście to). Bez tego nigdy bym nawet nie nauczył się rysować w połowie tak dobrze ^^

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czuję się już lepiej :fluttershy4: I gdy zabierałem się do dalszego pisania mojego fika, to miałem problem ze stałym ustaleniem wyglądu kilku postaci. Więc narysowałem je :spitfire2:

#1 Główny bohater mojego fika w końcu jakoś wygląda, bo wcześniej był jedynie numerkiem...

Spoiler

evolving_tree__oc__by_masterofquartz-d9o

#2 A to pewna klacz która nawet nie wiem czy będzie kimś ważnym, ale jest ważna (w sensie jest kimś ważnym, ale nie wiem czy jest ważna dla fika:crazytwi:)

Spoiler

sunny_carrot__oc__by_masterofquartz-d9oa

 

Proszę o jakieś rady, wytknięcie błędów, czy nadaję się na DA... ogólnie każde słowo na temat moich prac może mi pomóc.

 

EDIT: poprawiłem linki do zdjęć. W razie czego, mam w sygnie link do albumu ze wszystkimi rysunkami.

Edytowano przez Silicius
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj śmiało... po tym co tam zobaczyłem to jesteś na poziomie eksperta... (poprawiam sobie samopoczucie przeglądając niektóre prace, polecam )

Bardzo ciekawe ,,projekty" postaci, co do samego rysunku to nawet nie śmiem marzyć o tym poziomie w moich bazgrołach, a to zawsze coś...

W rysunku klaczy która nie wie czy jest kimś ważnym którym jest ale nie wie czy ważna dla fica to szyja wydaje mi się minimalnie za długa, ale to by było już czepianie się.

Dobra robota, czekam na fica.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godziny temu Simplistic Invention napisał:

Wrzucaj śmiało... po tym co tam zobaczyłem to jesteś na poziomie eksperta... (poprawiam sobie samopoczucie przeglądając niektóre prace, polecam )

 

Bardzo ciekawe ,,projekty" postaci, co do samego rysunku to nawet nie śmiem marzyć o tym poziomie w moich bazgrołach, a to zawsze coś...

 

W rysunku klaczy która nie wie czy jest kimś ważnym którym jest ale nie wie czy ważna dla fica to szyja wydaje mi się minimalnie za długa, ale to by było już czepianie się.

 

Dobra robota, czekam na fica.

Dzięki, że wzróciłeś uwagę na tę szyję. Znowu coś pomieszałem jak rysowałem, ale następnym razem będę pamiętać żeby sprawdzić to :) Po za tym: Nie jestem aż taki dobry. Na pewno lepiej rysujesz oczy niż ja :pinkie:

 

Poprawiłem linki na te z DA. potwierdziły się moje przypuszczenia co do tego, że linki bezpośrednie na dysku google będą się zmieniać. Jakby co w sygnie mam link do udostępnionej biblioteki ze wszystkimi moimi rysunkami które sobie zapisałem. Są tam nawet te których nie opublikowałem (zgadnijcie dlaczego...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślę, że nazwa tego tematu ani trochę nie straciła na ważności. Mimo upływu czasu nadal nie widzę u siebie zbytnio postępów. Choć może to dlatego, że szkoła zabiera mi większość energii i potem nie chcę mi się nic robić...

Moje myśli:

Spoiler

Zastanawiałem się też czy to źle, że piszę tutaj tak troszkę blogowo. Ale skoro to mój temat, to raczej mogę w nim pisać co chcę, więc tak już zostanie.

Niedawno mój nowo-poznany znajomy uświadomił mi, że zboczyłem z dobrej ścieżki. Zamiast nadal patrzeć na rysunki innych i wyciągać z tego wnioski, nieszczęsnie próbowałem robić samemu. Efekty nie były aż takie dobre - praktycznie nie zrobiłem postępów. Więc spróbowałem narysować coś randomowego z internetu. Pół godziny zajęło mi znalezienie czegoś, co mógłbym narysować, a to dużo czasu. Cóż... rysunek się nawet trochę udał, ale to nie to. Potem pomyślałem, że może spojrzę sobie na anatomie kuców to coś wpadnie mi do głowy :) i miałem racje! Znalazłem całkiem niezły zbiór szkiców pokazującą dość dokładnie jak rysować kuce i od razu wpadłem na to, by narysować ponyfikację jednej  postaci z anime które ostatnio oglądąłem. Anime to "Girls und panzer" (Dziewczyny w czołgach) i jest ogólnie o tym, że dla kibiety nie nic bardzije kobiecego niż jazda czołgiem, więc oczywiście jest to sport narodowy (walka czołgami) finansowany przez całkiem bogatą japonie (stać ich na szkoły w miastach na wielkich statkach). Dodatkowo każda z tych szkół jest nakierowana na pewne państwo. Mamy szkołę radziecką, włoską, brytyjską itp. I każda z nich korzysta z odpowiednich danemu krajowi czołgów. Najlepszy według mnie fragment anime, to śpiewanie po rosyjsku podczas meczu ze szkołą radziecką i niekonwencjonalne pokonanie Mausa w finałach turnieju.

 

 Postać którą sponyfikowałem do dowódca pro-radzieckiej dywizji. Jest ze szkoły pro-radzieckiej więc wiadomo jakimi czołgami dowodziła.

Spoiler

Tutaj parę jej obrazków:

tv1354551311386.jpg

t487dcd_2a95grm.jpg

A tu mój rysunek.

https://goo.gl/photos/n7oDcWybNYYhAbHw9

 

Jak zawsze, proszę o opinie i porady. A tym razem najbardziej przydałoby mi się wiedzieć jak duże postępy zrobiłem od początku tego tematu ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cóż, dawno tu nie pisałem. Zamiast rysować pisałem fika i grałem w Osu!. Co się z resztą opłaciło. Mam refleks i kordynację ręka-oko jak nigdy!

Zrobiłem trzy rysunki. Przez przypadek kupiłem sobie ołówek 2B a sklepy były zamknięte, ale wyglądają jakby lepiej więc chyba zostanę przy tym.

 

#1 to nasza ukochana SS: https://goo.gl/photos/gvZDs4TZpuGXeCM58

#2 to to improwizacja: https://goo.gl/photos/k3wJY2NiXhN7DLv86
#3 to RD: https://goo.gl/photos/5UngaF17vMiNjTHA6

 

Jak widać, styl mi się nieznacznie zmienił. I nawet chyba nawet na lepsze ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...