Skocz do zawartości

Luna czy Celestia?


Recommended Posts

Fandom wiecznie kłóci się o to samo. Luna czy Celestia. ''Wolę Lunę bo jest ładniejsza'' , ''Celestia bo Luna to zazdrośnica'' , ''Celestia źle traktowała Lunę!,, . Ugh :twiangry: . Jakie to jest denerwujące. >Wrzucisz obrazek z Celestią >Hejt bo nie Luna.     

 

Chciałabym poznać wasze zdanie na ten temat. Którą z księżniczek wolicie? Uzasadnijcie. :hBB25:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Broniesipegasis. :D Proszę, szybciej ode mnie, mimo, że zaczynałem pierwszy... Spodziewałem się mimo wszystko...

Lunę. Z przyczyn nieznanych, przypuszczalnie po prostu jest dla mnie ładniejsza. To tak jak kłótnia: dzień czy noc? Dzień jest szary itd. dla jednych, dla drugich jest piękny i pełen światła (?). A noc? Ciemna, tajemnicza, miły chłodek, gwiazdy, księżyc. A dla innych? Mroczna, ciemna, więc po co wychodzić z domu?

Edytowano przez Michał Mac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw proponuje ankiete.

 

Ja jestem za Celestią.

Luna zachowuje się jak nastolatka. Wywyższa się, nie zna się na władzy a do niej dąży. Przykłądem może być ostatni odcinek, gdy ciągle próbuje ukarać się na siłę zamiast naprawiać błedy i iść dalej zatrzymała się. Przez ten cały fandom Hasbro niszczy lune i pokazuje ją coraz bardziej w złym świetle.

Celestia natomiast jest opanowana i jak na prawdziwego władce przystało jest dobrym strategiem. Potrafi tak zaplanować i rozstawić kuce, że jest o dwa kroki do przodu. Ma także ciekawe poczucie humoru, które mimo braku odcinków o niej (o Lunie mieliśmy już kilka całych i kilka z jej udziałem, o Celestii mało i tylko jeden związany z nią) możemy to zaobserwować. 

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia? Nie muszę jej pisać, jest taka sama jaką przedstawił ten człowiek:

 

Twilight, Luna i Celestia są wszystkie boskie, Kredensja to blachara co się wepchnęła na czwartą a róg ma plastikowy.

 

Ale szczerze, na prawdę nie lubię Księżniczki Kredens, nigdy nie czułem sympatii do tej postaci i jakoś po prostu mi się nie spodobała. A jak bym miał wybierać ulubioną? Luna ofc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why not both? Szczerze to mnie irytuje ta cała wojna czy Luna czy Celestia i jechanie po tych dwóch księżniczkach (czy to w żartach czy serio) jest słabe zwyczajnie. Ja lubię bardzo Lunę, bo jest osobą zagubioną w sobie. Siedziała tyle na Księżycu i nie bardzo ma pojęcie o obecnych czasach. Trochę, podkreślam że trochę kojarzy mi się z Gwyndolinem, która to jednak sama zamknęła się w sobie. W dodatku księżyc i noc to synonimy enigmy, tajemnicy. Czegoś, czego chcemy poznać. W dodatku w ostatnim odcinku wydawała się taka nieporadna. Rola księżniczki to dla niej za dużo. Zazdrości swojej siostrze. Ona jest dziecinna. Z jednej strony wywyższa się tym, że jest księżniczką, a z drugiej nie potrafi się z tym poradzić. Dla mnie nie robi tego w irytujący sposób, dlatego ją lubię. Może dlatego, że sama jestem dziecinna,

Za to Celestia. Cóż, piękna, majestatyczna, dostojna. Potrafi rządzić, potrafi być księżniczką w przeciwieństwie do swojej siostry. Ale to nie znaczy, że to że jest inna to muszę jej nie lubić, wręcz przeciwnie! Mimo że idealnie odgrywa swoją rolę jako księżniczka to jednak potrafi pokazać, że wcale nie jest sztywna. Lubi się pośmiać, nawet z rzeczy z których nikt inny nie byłby w stanie. Lubię je obie, nie wiem po co i czemu jest taka burza między nimi :v

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestia, ponieważ kieruje słońcem, a słońce to cudowne ciało niebieskie, jest jak przewspaniały ojciec! Gdybym tylko ja mógł się tak żarzyć...

A tak na serio to wszystkie szanuje tak samo. Szkoda tylko, że większość artów, utworów czy czegokolwiek innego zawiera w sobie śladowe ilości Luny, małą część Tłajlajt oraz 1/15 Kredens i Celestii :shrug2:

@edit Perv, Polska wersja źle brzmi, a pisana z pamięci (NIGDZIE nie znalazłem pl wersji tego dialogu :F) po roku nawet gorzej :v Jeśli źle zapamiętałem to sorki memorki :giggle:

Edytowano przez Rakshasa Raja
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celka kłamie. Do machania słońcem po niebie używa tego pudełka: (tzn przyspawała je do wskazówki godzinowej zegara bo sama czarować nie umie :pinkiep:)

1YdWfcp.jpg

 

Gdyby jednak Twilight odkryła prawdę:

OCdtpYc.jpg

 

A tak na serio to Twilight i Luna rządzą; tyle w temacie.

Edytowano przez labarou85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa księżniczka jest tylko jedna.

large.png

Spodziewałem się Big Maca :)

 

A tak na serio to teraz dyskutujemy jedynie o gustach i charakterze danej osoby. Psychologia :)

Jedni wolą np postać zabawną, z którą mogą się utożsamić lub chcieli by nią być lub jej współczują. Inni są realistami, starają się sprawić by ten świat kucyków wyglądał jak najbardziej naturalnie i stosują do niego ludzie prawa. Zasady, które występują na naszym świecie w kulturach, które nigdy nie miały ze sobą styczności, czyli są uniwersalne. Po części to myślenie jest prawidłowe, bo jednak kucyki są wzorowane na naszej kulturze, a z drugiej kto wierzy, że UFO jest człekokształtne :)

Edytowano przez Chief
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię obie księżniczki, ale jednak o wiele bardziej Celestię. 

 

Luna ze swoją dziecinnością i nieogarniętością jest urocza. Nie ukrywam też, że pięknie wygląda, a noc, którą reprezentuje jest często piękniejsza od dnia. 

 

Jednakże! Celestia jest według mnie piękniejsza od Luny, ale to nadal nie znaczy, że muszę ją bardziej lubić. Moje zamiłowanie do Celestii jest takie, a nie inne, ponieważ widzę w niej mądrą i rozsądną władczynię, która dba o swoich poddanych, ale nie zachowuje się jak stereotypowy sztywny władca, wręcz przeciwnie. Ma swoje wyjątkowe poczucie humoru, być może jedyne w swoim rodzaju, ponieważ często śmieje się sama bądź żartuje sobie z Canterlockich sztywniaków. Oh ty niedobra~ 

Poza tym Celestia kojarzy mi się z bóstwem. Niewątpliwie ma wielką moc, a to miejsce, do którego zabrała Twillight nim podarowała jej skrzydła...kojarzy mi się to z przestrzenią pomiędzy czasem. Jakby księżniczka mogła podróżować w przeszłość i przyszłość. 

 

To by tłumaczyło jej niesamowite zorganizowanie i przewidywania. Przecież ona wie o prawie wszystkim! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam je wszystkie... ale gdybym miał wybierać to bym wybrał Celestie, dlatego że tylko ona potrafi to wszystko co pozostali i mogłaby je zastąpić póki nie wybierze nowych księżniczek. Póki jest jak jest, wybieram wszystkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę Lunę między innymi z wyglądu oraz buntowniczej natury, ale gdybym miał wybierać uwzględniając ich role w Equestrii, wskazałbym Celestię. Nie widzę niczego, co mogłoby podważyć jej rządy. Kieruje się rozsądkiem, sprawiedliwie osądza kucyki i dobrze panuje, a jej siostra niestety pokazując swoją ciemną stronę dowiodła, że nie jest dojrzała, by rządzić na równi wraz z Celestią.  Rozumiem osoby, które wolą Lunę. Ba, nawet sam na początku byłem przekonany bardziej do niej ze wspomnianych na początku cech.

Edytowano przez SpoXeT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...