Skocz do zawartości

Luna czy Celestia?


Recommended Posts

Moim zdaniem Luna i Celestia. Jak ktoś tam wcześniej powiedział mają swoje wady i zalety. Luna na początku może była zła, ale to nie powód , żeby jej nie lubić. Potem się zmieniła, a po za tym ona podnosi księżyc czyli można powiedzieć ,że rządzi nocą. Niektórzy uwielbiają noc i jej urok, ja osobiście uwielbiam oglądać gwiazdy w nocy oraz pełnię księżyca. Jeżeli chodzi Celestię, ona rządzi tak jakby dniem. Dla niektórych dzień nie jest lepszy od nocy. Celestia od początku była dobra i jest. Ma poczucie humoru i jest dobrze rządzącą władczynią. Może ktoś myśli, że jest nudna, ponieważ jeżeli chodzi o Lunę, to u niej jakaś akcja się dzieje, straszy w dzień koszmarów itd., a Celestia tylko rządzi. Celestia ma też zalety jak i wady. Ona źle nie traktowała Luny tylko Nightmare Moon . Naprawdę nie wiem która z tych księżniczek byłaby najlepsza do wyboru, lecz moim zdaniem wolę je obie na równi.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Obydwie są wyśmienite, piękne, po prostu krasa :giggle: Urocza była nieporadność Luny w odcinku "Odmieniona Luna". I każdym swoim pojawieniem się ubarwia odcinek. Za to jakoś nieszczególnie lubię jej złe wcielenie Nighmare Moon, wolę ją normalną.

Ale i tak większą sympatię czuję do Celestii, może to dlatego, że wolę dzień od nocy. Jest bardziej kobieca i bardzo lubię jej głos Elżbiety Jędrzejewskiej, to w sumie jest moja ulubiona jej rola na ten moment :P Wszystkie inne zalety wymienili poprzednicy. Jest kimś, przy kim czułbym się wspaniale. Jej cechy mówią same za siebie. Akurat w jej przypadku ta pozytywność strasznie mnie kręci, bo dla wielu, z tego co widzę, jest zbyt dobra. A tutaj jest to idealne po prostu :tiablush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako poniacza wolę Lune za wygląd, naturę czy np to że jako jedna z niewielu zaliczyła jakiś rozwój na tle całej serii. Jednak nie można pominąć jednej ważnej rzeczy, celestia jest starsza (bynajmniej tak mi się wydaje/ 1000 lat na księżycu itp :trollface:)i to jej należy się tron. Nieważne jak nie odpowiedzialnym lub nie dojrzałym jest władcą, to ona i tylko ona ma prawo do tronu. Oczywiście luna też ma "błękitną" krew, a słabego władce można zdetronizować. (raczej wątpię by coś takiego wydarzyło się w bajce dal 8 latek ^^).

Jak by na to nie patrzeć w equestri jest tylko jedna księżniczka, która nie założyła na tytuł. Oczywiście mówię tutaj o tzw kredensie.

Podsumowując Luna jako postać :luna3:, Celestia jako władce :celgiggle:  (nawet jako największego trolla na świecie) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Celestia. Ja zawsze w kreskówkach/bajkach lubię postacie poważne, z nutką wariacji (chodzi oczywiscie o ciasta, pozdro dla kumatych). Lunę także lubie, jednak wolę Celestie. Nawet w Pokemonach nie lubiłam Asha, ponieważ była to postać bardzo roztrzepana, mądrząca się i przede wszystkim wkurzająca, dla tego najbardziej lubiłam Brocka.

Ale prawda jest taka, że to kwestia  gustu i każdy faworyzuje swoją ulubioną postać. To tyle z mojej strony. ;D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddajmy to amatorskiemu losowaniu, czas zacząć:

Spoiler

cezihUc.gif

WYGRYWA:

Spoiler

Luna

 

Uzasadnienie:

 

Dlaczego akurat ta postać wygrywa? Odpowiedzi jest kilka, a klawiatura tylko jedna, ale do rzeczy, pierwszym argumentem popierającym wybór Luny będzie fakt, iż lubię noc. Postać widać, że ma więcej wad, a wady się kocha, Celestia moim zdaniem jest przekoloryzowana, zbyt idealna. Jeżeli chodzi o mój gust kolorystyczny, to tutaj również wygląd Luny wygrywa. Kolejnym aspektem, dla którego Luna zdobędzie kolejny punkt jest jej historia, postać jest znacznie dynamiczniejsza od swojej starszej siostry. Postaci tworzą świetny kontrast, bo gdyby nie Celestia to nie dostrzeglibyśmy pełnego piękna Luny, Celestio masz punkt. Posłużę się pewnym porównaniem.

 

Co jest bardziej cenione, wiecznie dobry człowiek, czy może taki, który mimo problemów wrócił na właściwą ścieżkę? W miejsce człowiek można wstawić kucyk/postać.

 

Chciałbym tylko dodać, że ten komentarz nie ma na celu krytykować Celestii, a jedynie porównać walory obydwu postaci i dokonać wyboru, który pod moim kątem patrzenia, poglądów i wartości pada na Lunę :)

Edytowano przez Polox
Tak Polox... Nie czytaj, że trzeba uzasadnić, bo po co...
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka celestia nie jest taka dobra to jest pokazane nawet w serialu bo w tym odcinku z tym feniksem to kiedy twilght dowiedziała się że fluttershy "pożyczyła" filomene to powiedziała że celestia może ją wygnać albo wtrącić do lochu albo wygnać i wtrącić do lochu w miejscu do którego ją wygna co daje do myślenia że kucyki muszą się bać celestii i napewno  jakaś przyczyna tego jest. A jeśli chodzi o pytanie  to wole lune. 

 

 

Nowy hymm związku solarnych republik equestrianskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu krystian napisał:

napewno  jakaś przyczyna tego jest

Fluttershy i Twilight mają tendencję do panikowania i tworzenia nierealnych scenariuszy. Jeśli czemuś to dowodzi, to temu, że Equestria posiada lochy.

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Celestia jest nudna. Jest taka... mało wyrazista. Znaczy... no bo od każdego sezonu jest taką jakby trochę legendarną postacią, każdy się jej boi itp. Ale nie ma charakteru. Mało o niej jest odcinków, gdzie widać jej osobowość. W ogóle... jest taki?

 

Luna... z początku była nudna. Nie lubię Nightmare Moon. Jest brzydka. W odcinku halloweenowym była jeszcze gorsza. Zamiast pokazać jej z dobrej strony, zrobili z niej jakąś nienormalną. Ale pojawił się odcinek ze snami. I wtedy mi się spodobała. Jest bardzo przyjemna. No i księżyc.

 

Więc wygrywa u mnie Luna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Luna czy Celestia...

Według mnie obydwie. Nie mam powodu wybierać jednej konkretnej księżniczki. Celestia, jak i Luna bardzo mi pasują i lubię odcinki, w których występują. Luna jako urocza, czasem zagubiona lub nieporadna do tego ma bardzo fajne odcinki zwłaszcza z nocą koszmarów. Celestia natomiast jest dostojna, dobra i sprawiedliwa. Jest idealną władczynią i do tego bardzo piękna, która chętnie pomoże i wspomoże dobrą radą swoich poddanych.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Żadna. W sumie żadna z księżniczek... po za Twi, ale jej nie uznaje jako księżniczkę, tylko jako część M6. Ale uzasadniając? Nie wiemy o nich prawie nic po za tym że są władczyniami i władczo sprawują władzę na Equestrią(No i po za tym, że są siostrami). Dlatego żadna z nich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 17.08.2018 o 14:58, Ano_ napisał:

Nie wiemy o nich prawie nic po za tym że są władczyniami i władczo sprawują władzę na Equestrią(No i po za tym, że są siostrami). Dlatego żadna z nich. 

 

Jak to nic nie wiemy? Celestia i Luna dostały już trochę czasu antenowego. Dostały swój charakter. 

 

Luna: 

  • Jest trochę zacofana przez to, że spędziła tysiąc lat na księżycu, ale dobrze sobie radzi z przystosowaniem. 
  • Bardzo obwinia się o swoje przeszłe błędy i boi się, że sytuacja może się kiedyś powtórzyć. 
  • Do jej obowiązków należy dbanie by kucyki przespały spokojnie noc. 
  • Lubi samotność, jest do niej przyzwyczajona, ale to nie wszystko. Ewidentnie podoba jej się spokój, podróże po snach, obserwowanie sennych marzeń kucyków. 
  • Patrząc na powyższe wygląda na to, że Luna jest bardzo wrażliwa i empatyczna choć zazwyczaj zachowuje bardzo poważną postawę. 
  • Działa impulsywnie. Widzieliśmy to w odcinku Nightmare Night, a potem A Royal Problem. 

 

Celestia: 

  • Bardzo życzliwa i niemal zawsze uśmiechnięta, kochająca starsza siostra i opiekunka. 
  • Kiedy trzeba potrafi podjąć trudne decyzje. 
  • Lubi sobie zażartować i pomimo tego, że zawsze nosi się z godnością jest ewidentnym lekkoduchem. 
  • Dobrze sobie radzi z presją otoczenia, w przeciwieństwie do Luny. 
  • Ma zamiłowanie do słodkich smakołyków. 
  • Idealnie nadaje się na mentorkę. Widać to dzięki temu co osiągnęła Twillight pod jej opieką. 
  • Lubi zwierzęta. 
  • Marzy jej się zostanie aktorką, ale niestety jest w tej kwestii totalnym beztalenciem. 

 

Poza tym wiemy też, że obydwu siostrom zdarzają się sprzeczki, które mieliśmy szansę widzieć dwa razy, a to też dodaje im nieco charakteru. Widać, że ich relacja nie jest krystaliczna. 

Edytowano przez Uszatka
  • +1 3
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to, co mówi Pervi. Może i teorytycznie Mane 6 mają bardziej rozwinięte charaktery, ale masakrycznie niestałe, podczas, gdy księżniczki wręcz odwrotnie. A ja w sumie i tak nie wymieniłam jeszcze wszystkiego więc w sumie zaraz dodam xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...