Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja specjalna "It Feels so Good to be Bad!"


Dolar84

Recommended Posts

Skoro sporo obecnych na forum ma wakacje, to z pewnością ilość wolnego czasu ich wręcz przytłacza. Naturalnie warto znaleźć na tę przypadłość jakieś remedium. Po długotrwałych rozmyślaniach w końcu doszedłem do tego jaki powinien być temat kolejnej edycji specjalnej. Uznałem że skoro największą popularnością cieszyło się "Come my minions, rise for your master!" to po raz kolejny dam Wam okazję pisać o tych złych. Po raz kolejny inspiracją jest tekst, a właściwie tytuł piosenki znanej z bajki (padło na "Wszystkie psy idą do nieba 2").

 

I tutaj mam pewien twist. Tym razem macie dwa tematy - jeden to tytuł angielski a drugi polski. Odpowiednio są to "It feels so good to be bad!" i "Dobrze być królem zła!". Możecie pisać na jeden wybrany albo je połączyć - wybór należy do Was.

 

Przejdźmy do trucia:

 

1. Limit słów - 50 000 (Może być to oneshot, możecie pisać rozdziałami - ale publikujcie naraz). Limit minimalny - 500 słów.

 

2. Tematy: "It feels so good to be bad!" i/lub "Dobrze być Królem Zła!"

 

3. Tagi: Dowolne, zarówno w liczbie jak i rodzaju z wyjątkiem zakazanych [Gore] i [Clop]

 

4. Termin oddawania prac: 31.08.2015 23:59:59

 

5. Opowiadanie musi być w klimacie MLP

 

6. Po oddaniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. W związku z tym proszę WYŁĄCZYĆ w google docs opcję komentowania/edycji do czasu podania wyników prac. Jednocześnie prace można publikować normalnie w dziale po zakończeniu konkursu ale przed ogłoszeniem wyników.

 

7. Przed przystąpieniem do konkursu proszę o zapoznanie się z Regulaminem (wiem, że część punktów się powtarza, ale i tak nalegam na jego przeczytanie).

 

8. Prace które przekroczą lub nie osiągną wymaganego limitu słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

 

9. Przystępując do konkursu uczestnicy akceptują w całości powyższe postanowienia oraz regulamin.

 

Sędzia - Dolar84

 

Cóż, wydaje mi się, iż wszystko co miało zostać powiedziane, już się znalazło w poście. W razie jakichkolwiek niejasności nie wahajcie się i pytajcie śmiało. Limit macie potężny, więc nie musicie się ograniczać (naturalnie jak chcecie pisać krótko to piszcie) czasu dużo bo prawie miesiąc - liczę, iż raz jeszcze staniecie na wysokości zadania i zasypiecie temat opowiadaniami. Spodziewam się znaczącej  liczby perełek - jeszcze nigdy pod tym względem nie zawiedliście.

 

W każdym razie - życzę wszystkim powodzenia!

 

Let the chaos begin!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już widzę pierwszego, który ma sporo wolnego w wakacje. Mało ci Gradobicia? (bez obrazy rzecz jasna)

 

Sam nie wiem czy się za to wezmę, bo wisi nade mną nieco ważniejsza fikcja literacka, którą muszę napisać bo inaczej będzie po mnie. Aczkolwiek jak znajdę trochę czasu i pomysł, to pewnie coś nasmaruję, bo temat fenomenalny i szkoda byłoby go nie wykorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja już widzę pierwszego, który ma sporo wolnego w wakacje. Mało ci Gradobicia? (bez obrazy rzecz jasna)

 

Ja nie mam wakacji :D A zresztą tym razem nie zrobiłem trzech edycji równocześnie tak jak ostatnio. A tak szczerze, to owszem najchętniej zrobiłbym sobie rok-pięć przerwy od konkursów, ale ludzie na nie czekają :D Przynajmniej niektórzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przyznaj się, że po prostu nie chcesz, żebym znowu wszedł na podium fanfikiem na 450 słów ;p

 

Alesz skunt!!!!!  :lie:

 


Dolar, lubisz nas (i siebie męczyć)   A tak na serio - spróbuję. Może coś z tego wyjdzie. Swoją drogą, czy wam też temat skojarzył się z tą nutą?

 

Nie da się ukryć że lubię :crazytwi: Przy okazji - podoba mi się jak dobieracie inne piosenki do tematu. Póki co są przyjemne w poznawaniu (bądź przypominaniu ich sobie). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - podoba mi się jak dobieracie inne piosenki do tematu.

Heh, a mi z kolei skojarzyło się od razu z tym:

 

Generalnie temat ciekawy (meh, dawno nie miałem okazji tego powiedzieć w kontekście Konkursów :P Tak, jestem złośliwy), więc z jednej strony kusi, jednak tym, co sprowadza na ziemię jest horrendalnie mała ilość czasu na pisanie, kiepskie umiejętności i... (tutaj Was zapewne zaskoczę) długi czas na oddawanie prac.

 

Pożyjemy, zobaczymy :rd6:

Edytowano przez Foley
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiecie, że niczego nie wskóracie porównywaniem się do innych?

 

Nie podzielam. Ciągle porównuje się do ludzi pokroju Stephena Kinga, dzięki czemu wiem, co robią dobrze, a co źle. Tak znamienite autorytety mogą być pomocne w kształtowaniu samego siebie. Nawet patrząc wstecz, na rekrutów armii pióra, można ujrzeć drogę, którą już przebyliśmy i zmotywować się do dalszej pracy, co zresztą powinno działać w każdej dziedzinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Meh, konkurs niby dla tych, co mają "wakacje i nadmiaru wolnego czasu", czyli zdecydowanie nie dla mnie, a jednak postanowiłem się zmusić i coś naskrobać. Tylko po to, żeby Dolarowi nie było smutno, że jest małe zainteresowanie konkursem, bo by się załamał, biedaczysko... Albo ucieszył, że tym razem ma mniej do czytania, na co oczywiście nie mogę pozwolić, jako złośliwy człowiek :P Tak poza tym, ktoś musi zająć ostatnie miejsce, nie? A przy okazji, może właśnie komuś przypomniałem o istnieniu tegoż konkursu? :rdblink:

 

Standardowo - pomysł był inny, ale wyszło to, co wyszło, heh.

Antagonistów dwóch

 

Co ja robię ze swoim życiem... :fluttercry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak w zeszłym roku pisałam "Lorda": naskrobałam jakiś tam początek krótko po ogłoszeniu konkursu... a potem dokument leżał odłogiem na GDrive, dopóki nie obudziłam się jakoś na tydzień przed terminem końcowym i nie naklepałam całej reszty fika w kilka wieczorów i jedno popołudnie (dnia ostatniego, żeby było zabawniej).

Z tym opowiadaniem jest bardzo podobnie: pierwszą stronę wklepałam na początku sierpnia, a potem dostałam bardzo długiego ataku Chronicznego Ilfinizmu i nie napisałam choćby słowa... aż do wczoraj, kiedy to zrobiłam sobie trzy- albo czterogodzinny maraton pisania. Dziś miał miejsce ciąg dalszy...

...więc niniejszym oddaję ten oto stek bzdur podlany sosem z przeintelektualizowanego bełkotu i pseudo-elokwencji. Dzieci, nigdy nie piszcie po dwudziestej drugiej. Ani w kilkugodzinnych ciągach. Nie wtedy, gdy nie wolno wam korzystać z zewnętrznej korekty.

Opowieść Literacka

Tagi: [One-shot] [Dark] [Philosophy]

Temat konkursowy"It feels so good to be bad!"

Krótki opis: Dwoje niezwykłych rozmówców spotyka się, by przedyskutować kwestie wolnej woli (i nie tylko) w literaturze

 

Dolar mnie zabije. A potem wygrzebie z piwnicy łopatę oraz podniszczony egzemplarz Necronomiconu i wskrzesi... żeby znów zabić. Ze szczególnym okrucieństwem.

Na sam koniec zdyskwalifikuje opowiadanie. :kappa:

Edytowano przez Ylthin Maruda
Mała zmiana w treści posta. Link do opowiadania jest nietknięty, słowo harcerza.
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...