Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja specjalna "It Feels so Good to be Bad!"


Dolar84

Recommended Posts

Miałem nic nie pisać, ale przyszedł taki jeden Lord Highprotector i mnie namówił. A miałem pisać inżynierkę. No ale skoro już napisałem, to zaryzykuję. Nie jest to co prawda dzieło wybitne i raczej nie powali szanownego Jury na kolana, ale ktoś ostatnie miejsce zająć musi. Zatem, nie przedłużając:

Siedem odsłon zimy [oneshoot][light violence][life]

Dobrego opisu brak, zachęcam do lektury. (tak wiem, jestem leniwy i nie napisałem opisu)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niecałe 24 godziny do końca konkursu i tak niska frekwencja? Ludzie! Jestem załamany! Czy Wy naprawdę chcecie, żebym ja miał czas na dokończenie oskarów!? :crazytwi: 

A tak na poważnie to liczę, że jak zwykle na ostatniej prostej pojawi się kilka tekstów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc tego, oto moje opko, rzutem na taśmę, dzisiaj przepisane z wersji zeszyt + długopis (powstawało podczas wyjazdu wakacyjnego) na google docs:

Temat: Dobrze być Królem Zła!

Tagi: [Oneshot][Romans][Violence]

Tytuł: "Dobra Pani"

Link: https://docs.google.com/document/d/1Rx_0Et605RC4KUFui4MrMIFENcp25pGg-YUbGEe8UVw/edit?usp=sharing

Liczba słów wg. Google Docs: 4057

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zdążyłem:

Wiecznie Spóźniony - [Dark] [Violence] 

https://docs.google.com/document/d/1SPtSx7NvqhdQ_th9L9r9cBhFJZZoiTEMLwg0nSFIRHE/edit

Przepraszam, że dodaje link w ten sposób, ale trochę gubię się w nowym silniku forum.  

PS: Dopiero teraz zauważyłem, że nie dodałem tagów w tekście. Nie chcę edytować tego teraz, bo po dodaniu opowiadania nie można go poprawiać. Mam nadzieje, że nie zostanę z tego powodu zdyskwalifikowany. 

Edytowano przez Nyxgrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po północy.

No, to frekwencja nam tym razem nie dopisała... Teraz czekamy na wyniki (a ja dodatkowo na srogi opiernicz, że schrzaniłam dokumentnie).

Mówisz masz wyniki!

Postanowiłem wskrzesić nieco zapomnianą tradycje oceniania tekstów przez kogoś innego niż organizatorzy, ku uciesze piszących. Bo to było naprawdę fajne! Zresztą od jakiegoś czasu niby coś piszę, udzielam się w konkursach, ale tak naprawdę jestem bierny i nie komentuje innych prac, a to nie jest powód do dumy. Uznałem, że warto to zmienić i oceniłem ten konkurs. Przy okazji poćwiczę ocenanie.

Do biorących udział. Prosiłbym nie traktować moich wypowiedzi jako ostateczną wyrocznie, a raczej coś na zasadzie komentarza pod tematem na forum. Nie muszę chyba przypominać, że moja ocena i ostateczny ranking jest całkowicie subiektywny.

Zdecydowałem się zdysfalifikować jedną pracę i nie jest to Poulsen, jeśli ta osoba poprawi to o co proszę i wyślę mi PW to wystawie jej pełnoprawną ocenę.

Wyniki konkursu według OneTwo

I Miejsce Poulsen za Neoliberalizm
II Miejsce falconek za Dobra Pani
III Miejsce Maruda za Opowieść Literacką

Gratulacje dla wyróżnionych! Niestety nie mogę dać wam żadnych nagród poza sfatysfakcją :)



PS: Jestem ciekaw jak moje wyniki będą się różnić od tych Dolarowych.

Edytowano przez OneTwo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano rzeczywiście spodziewałem się nieco większej frekwencji. Cóż, ludzie wyraźnie woleli spędzać czas upałów inaczej niż na skrobaniu opowiadań - na szczęście będą jeszcze inne edycje i mogą to nadrobić. Jednocześnie cieszę się, iż teksty się pojawiły, no a największą radość sprawia mi ujrzenie kilku debiutantów - zobaczymy co tam wymyśliliście :D

Jeżeli chodzi o wyniki to standardowo daję sobie dwa tygodnie, jednak postaram się uwinąć z nimi wcześniej.

Nyxgrim - spokojnie, wystarczy że tagi będą w poście.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz wyniki!

Postanowiłem wskrzesić nieco zapomnianą tradycje oceniania tekstów przez kogoś innego niż organizatorzy, ku uciesze piszących. Bo to było naprawdę fajne! Zresztą od jakiegoś czasu niby coś piszę, udzielam się w konkursach, ale tak naprawdę jestem bierny i nie komentuje innych prac, a to nie jest powód do dumy. Uznałem, że warto to zmienić i oceniłem ten konkurs. Przy okazji poćwiczę ocenanie.

Do biorących udział. Prosiłbym nie traktować moich wypowiedzi jako ostateczną wyrocznie, a raczej coś na zasadzie komentarza pod tematem na forum. Nie muszę chyba przypominać, że moja ocena i ostateczny ranking jest całkowicie subiektywny.

Zdecydowałem się zdysfalifikować jedną pracę i nie jest to Poulsen, jeśli ta osoba poprawi to o co proszę i wyślę mi PW to wystawie jej pełnoprawną ocenę.

Wyniki konkursu według OneTwo

Ukryta zawartość



PS: Jestem ciekaw jak moje wyniki będą się różnić od tych Dolarowych.

Dzięki za komentarz i uwagi. Ogólnie zgadzam się z tym co napisałeś o mojej pracy, ale szerzej rozpiszę się po Dolarowym werdykcie - nie chcę, aby mój komentarz do własnego utworu wpłynął na jego odbiór przez innych czytelników :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

W końcu, po wielkich molestacjach i upierdliwych opóźnieniach za które jeszcze raz przepraszam udało mi się przeczytać, ocenić i zrecenzować wszystkie opowiadania. Jak zwykle mieliśmy szeroki przekrój - trafiła się tragedia, pojawiły się również opowiadania wyśmienite, choć tym razem z żalem nie mogę żadnemu przyznać statusu perełki. Mimo to ogólnie jest naprawdę świetnie - bardzo dobrze wypadli debiutanci co mnie osobiście bardzo cieszy i pozwala mieć nadzieję, że jeszcze ich zobaczymy w przyszłych edycjach konkursu. Jednak dosyć słowa wstępu, naczekaliście się i naczekaliście - pora na wyniki.

I miejsce Falconek z opowiadaniem "Dobra Pani"

II miejsce Ylthin z opowiadaniem "Opowieść Literacka"

III miejsce Efei z opowiadaniem "Tchnienie Nocy"

Moje serderczne gratulacja zarówno dla zdobywców podium jak i dla pozostałych uczestników konkursu. Naturalnie jak zwykle przygotowałem drobne recenzje - można je przeczytać tutaj.

Cóż więcej mogę powiedzieć? Do zobaczenia w kolejnych edycjach.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie się doczekaliśmy wyników i... dla mnie to miłe zaskoczenie. To znaczy wiedziałem, że to co napisałem nie jest złe, ale nie spodziewałem się aż tak pozytywnego przyjęcia :)

Co do kontynuacji, to jest to całkiem prawdopodobne - przyznaję, że sam polubiłem moją bohaterkę, a inne pomysły na fanfiki, które chodzą mi ostatnio po głowie, jakoś nie chcą dać się przelać na papier. Głównymi przeszkodami są, jak to zwykle bywa, czas i chęci :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko wróciło do normy. Przyznam, że mój start tutaj był od początku chybionym pomysłem i miał tylko na celu zmotywować LordaHighProtectora do wzięcia się do roboty. Cóż, z tego też nic nie wyszło. 

Obiecuję poprawę i nie branie się w przyszłości za konkursy bez pomysłu i serca do pisania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i brawo, Dolar dał radę! :D Iltin na drugim miejscu, wkrótce płacz, że niesłusznie i że się nie znasz :kappa: 

No i brawa dla Falconka za spektakularne zwycięstwo :D  

Tym większa szkoda, że muszę je zdyskwalifikować za zbyt małą liczbę słów. 9/10

You had one job, Poulsen :kappa: Kto jak kto, ale ty dałbyś radę dopisać do limitu, nie zaburzając harmonii tekstu xd

pierwsza to opisy strzałów.

Słychać strzały! :rariderp:

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię lac wody w opowiadaniach, "marzenia" wyszły mi na 170 słów i takie tez były najlepsze w mojej ocenie. Nie będe pompowal wordcountu tylko po to, żeby się w limicie zmieścić.

gratuluję zwycięzcom. Dolar, dawaj konrursa na króciutkie fanfiki! Mogę sędziować ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...