Skocz do zawartości

[Dyskusja] Czy miłość jest potrzebna?


BiP

Recommended Posts

Witam witam. Wiem, że jest się ciężko wypowiadać w wieku prawie 18 lat o miłości bo ciężko raczej przeżyć prawdziwą w takim wieku. Jednak widzę dookoła mnie zakochane pary w moim wieku czy młodsze. Też się tak zastanawiam czasami po co to komu?
Myślę, że dopóki mamy kogoś bliskiego - rodzinę, znajomych, przyjaciół to nie jest nam potrzebna nam druga połówka bo otrzymujemy miłość od swoich bliskich jednak pod inną postacią.

Wg mnie w późniejszym wieku jak dla mnie czyli gdzieś 25-30 lat miłość zaczyna być poważnym tematem. Nasz świat mimo że często jest pełen nienawiści to w dużym stopniu rozwija się właśnie na miłości. Myślę, że jesteśmy do tego stworzeni i jest to nasz jakiś cel w życiu. Założenie rodziny, oddanie swojej miłości innej osobie. Kochać to wielkie poświęcenie. Jednak potrzebujemy tego w życiu. Tak jak w wieku nastoletnim i trochę ponad miłość nie jest głównym celem naszego życia bo powinno raczej nim być dążenie do zapewnienia sobie godnego życia - wykształcenia itp. to w późniejszym wieku powinniśmy się zastanowić też nad tym że wypada dać coś od siebie innym. Dać komuś część siebie.

Wybaczcie za chaotyczne wywody, ale podsumowując myślę że tak miłość jest potrzebna nam w życiu ale wszystko zależy od tego w jakim stadium życia się znajdujemy. Im starsi jesteśmy tym bardziej każdy odczuwa chyba potrzebę pokochania. Nie należy się jednak z tym spieszyć i nie wypada czynić pochopnie w młodym wieku a chyba sporo młodych osób właśnie do tego dąży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie pytanie bo nie sprecyzowałaś o jaką miłość chodzi, bo miłość miłości nie równa. No ale odpowiadając, to zależy od człowieka, od jego osobistych potrzeb, oraz doświadczenia w tym temacie. Oczywiście w tym wypadku miałam na myśli miłość nie tylko romantyczną, no ale tutaj przydałoby się zdanie osoby bardziej zapoznanej z tym tematem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że wszyscy potrzebujemy miłości, przy czym może ona mieć różne formy. Jedni szukają drugiej połówki, inni zamykają się w klasztorach i kontemplują miłość Boga. Są jeszcze tacy, co angażują się w działalność charytatywną i w ten sposób okazują miłość innym ludziom.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...