Skocz do zawartości

Youtube według nas


The Silver Cheese

Recommended Posts

Youtube dzieli się na polskie i zagraniczne (czytaj: inteligentne)

Cebulandia to po prostu słabe gameplaye z krzykami a'la Pewdiepie i żartami i ogólnym poziomem patologicznej gimbazy.

Za granicą też zdarzają się kwiatki podobne do rodzimych ale nie o to mi chodzi. Są jeszcze osoby które mają dobrze gadane, z jakością i nie są rakiem jak polaczkowe ju tjubery.

Ich się trzymam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie YT to jedno wielkie skupisko raków oraz osób z mentalnością gimbusa. Ale są wyjątki - lubię  Fuzionka i Brutala, często też oglądam Człowieka Wargę (dystans  do siebie i wypowiadanie się na różne tematy...nie tylko głupie wstawki), kiedyś też oglądałam  Elevena, ale obecnie już nie (przyznaje, że oglądałam go bo nagrywał  FNAF'a gdy inni Youtuberzy robili w gacie na widok Bonnie'ego), kiedyś też Naruciaka i Karolka...zdarza się , że obejrze Yooczoka oraz Buki'ego.

Nie lubię dram...ale co się teraz wyprawia to szkoda gadać. Najpierw wszyscy jechali po Bunny Kou, a teraz Gimper vs Ator...oboje nie lepsi...Ator robi z siebie ofiarę , jakby nie pamiętał co powiedział o Gimperze, ale nie bronie  tamtego ...Gimper też nie lepszy...

Nie przepadam też za Stuu...

Co do zagranicznego... oglądam na nim dziewczynę co robi z różnych przedmiotów np. pluszowego Pusheena :fabulous: Takie zrób to sam...ma dość długą nazwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Simplistic napisał:

Są jeszcze osoby które mają dobrze gadane, z jakością i nie są rakiem jak polaczkowe ju tjubery.

 

Ja tam jakoś trafiam na dobre polskie kanały na YT, więc może źle patrzysz? :lunathink:

 

52 minuty temu Yoru_Dragon napisał:

Obecnie YT to jedno wielkie skupisko raków oraz osób z mentalnością gimbusa.

 

To się sprzedaje, więc do tego niestety dążą. Na szczęście są też kanały, które traktują swojego widza poważnie i nie próbują grać na kontrowersji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu SPHRAX napisał:

Największą bolączką jest traktowanie widza jak idioty

 

Nie, jest nią "kultura beki", czyli oglądanie czegoś skrajnie idiotycznego i powodującego pytania o rozum i godność człowieka, bo "śmiesznie się ogląda tę żałość". A szczegół, że im więcej oglądają takich najgorszych rzeczy to im więcej ich powstaje, bo oglądalność.

 

godzinę temu GałoK napisał:

żeby lepiej się pozycjonował i widziało to więcejk ludzi

 

A to jest problemem, zwłaszcza dla osób, jak ja, które nie mają MILJONA SUBÓW. Bo choć YT zawsze wywyższał największe "sławy", to od tego roku pompują ich balonik jeszcze bardziej, a ci mniej znani są jeszcze gorzej widoczni :P Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie, patrząc po moich utworach. No, chyba że coś robię źle podczas wrzucania czy tagowania :drurrp: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie o ile jacyś upośledzeni jutuberzy, którzy przynoszą raka (rezi, suu, blowek itd.p) w ogóle nie ruszają i mam ich w pompie, to tacy pseudo-inteligentni vlogerzy, którzy nic kompletnie nie mają swojego do powiedzenia, a jak coś mówią, to jest to najbardziej oczywista oczywistość (np. ten spier*olony Poszukiwacz) wbijają w 2 dni pół miliona wyświetleń. Nienawidzę tego syfu, a ciągle mi się wyświetla w polecanych na telefonie :flutterage:

 

Moje ulubione (polskie) kanały to wszystko produkcji Krzysztofa Gonciarza (<3), Scifun, Dem3000 i ZDupy, jednak lubię też oglądać arhn.eu, GargamelVlog, mietczyński, NRGeek, śmiechawaTV, Food Emperor, Tube Riders I sam AdBuster ofc i takie multi-plebsowe kanały jak 5 sposób na czy Abstrachuje oraz Cyber Marian.

 

Kiszę jeszcze swojego suba na Roju i Rocku i w sumie nie wiem po co. Rojo jedynie jeszcze dobre horrory ujdą u niego, a jak obejrzałem kilka rankedów i masakryczne spinanie dupy Rocka, to aż mi się odechciało go oglądać.

 

A co do Gimpera, to jego "żarty" i inne zachowania to jest najniższa półka zachowania, jednak ja zawsze lubiłem słuchać tego, co on gada. Te jego zagrajmy były dosyć słabe, ale sam mówił na tyle dużo i płynnie (co z tego, że pierdoły), że ja po prostu lubiłem tego słuchać. Choć ostatnio mi się odechciało.

 

A jakbym miał polecić jakiś niszowy jutuberów, to Bungo21 i NRGeek wydają mi się spoko osobami do polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że polski jutubowy rak zaczyna już wychodzić poza jutuba (może nie tyle poza YT co do rzeczywistości, poza internet). O ile wyświetlanie kanałów na YT można zablokować via rozszerzenie Chrome (hir https://chrome.google.com/webstore/detail/video-blocker/jknkjnpcbbgcbdbaampbjlhkcghmgfhk), to już reklam w telewizji - jak ostatnio z Banshee z Plushem, osobiście gardzę - nie zablokujemy. Poziom sp :yay: olenia polskiej młodzieży w wieku 10 - 15 lat jest już alarmujący. Superwizjer (TVN) - przy okazji dramy Ator vs Gimper - można powiedzieć, że pierwszy zajął się tym tematem (chodziło głównie o mowę nienawiści w internecie w materiale). Po emisji programu... cisza. Nie reaguje nikt. Debilizacja polskiej młodzieży postępuje. Trzeba to napisać dużymi literami: D E B I L I Z A C J A!

 

Za to można spodziewać się zniknięcia pewnego % raka z CS:GO (no i z csgołowego jutuba) - jak wiemy 2-3 dni temu Volvo (a.k.a. Valve) zakazało hazardu skinami. Twitch przypomniał, że jest zakaz streamowania hazardu u nich. Efekt? Po ogłoszeniu decyzji Valve najpopularniejszy stream z CS:GO na Twitchu miał... 2 tysiące widzów. Czyli podobnie będzie na YouTubie.

 

Na koniec: sam jestem YouTuberem, nierakowym, i stwierdzam na koniec, co następuje - parafrazując Zbyszka Stonogę: To Jest Dramat Ku :yay: a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Kuracyja napisał:

Warto zauważyć, że polski jutubowy rak zaczyna już wychodzić poza jutuba (może nie tyle poza YT co do rzeczywistości, poza internet). O ile wyświetlanie kanałów na YT można zablokować via rozszerzenie Chrome (hir https://chrome.google.com/webstore/detail/video-blocker/jknkjnpcbbgcbdbaampbjlhkcghmgfhk), to już reklam w telewizji - jak ostatnio z Banshee z Plushem, osobiście gardzę - nie zablokujemy. Poziom sp :yay: olenia polskiej młodzieży w wieku 10 - 15 lat jest już alarmujący. Superwizjer (TVN) - przy okazji dramy Ator vs Gimper - można powiedzieć, że pierwszy zajął się tym tematem (chodziło głównie o mowę nienawiści w internecie w materiale). Po emisji programu... cisza. Nie reaguje nikt. Debilizacja polskiej młodzieży postępuje. Trzeba to napisać dużymi literami: D E B I L I Z A C J A!

 

Za to można spodziewać się zniknięcia pewnego % raka z CS:GO (no i z csgołowego jutuba) - jak wiemy 2-3 dni temu Volvo (a.k.a. Valve) zakazało hazardu skinami. Twitch przypomniał, że jest zakaz streamowania hazardu u nich. Efekt? Po ogłoszeniu decyzji Valve najpopularniejszy stream z CS:GO na Twitchu miał... 2 tysiące widzów. Czyli podobnie będzie na YouTubie.

 

Na koniec: sam jestem YouTuberem, nierakowym, i stwierdzam na koniec, co następuje - parafrazując Zbyszka Stonogę: To Jest Dramat Ku :yay: a.

 

Jezu, zluzuj poślady.

 

Z tego, co słyszałem, to Polska i tak może się pochwalić You Tubem stojącym na dosyć wysokim poziomie, bo w niektórych krajach ten poziom jest o wiele, wiele niższy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu Talar napisał:

 

Jezu, zluzuj poślady.

 

Z tego, co słyszałem, to Polska i tak może się pochwalić You Tubem stojącym na dosyć wysokim poziomie, bo w niektórych krajach ten poziom jest o wiele, wiele niższy.

 

Ktoś tu widzę nie miał do czynienia ze społecznością czołówki polskiego jutuba :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy omijać szerokim łukiem i czytać książki. Nie ma też co oglądać telewizji. Zrobicie te dwie rzeczy i życie zaraz stanie się przyjemniejsze i bardziej inteligentne, gwarantuję. Telepudło oglądam ~raz do roku (rodzina, czy coś) i zawsze w takim momencie zastanawiam się, jak można tak spędzać czas. YT było i się skończyło, teraz sam już nie wiem, co sensownego zostało, może jakieś fora? Heh, w ogóle bycie 'starym' graczem ma ten plus, że na praktykach w podstawówce mogłem zaszpanować goldem w LoL-u i klasa robiła wielkie oczy. Tak, jakoś trzeba było ich zainteresować... Ale hej, nie popadajmy w fatalizm - w Turcji mieliśmy event 'Janissary Decadence', ogólnie wszystkim spada stabilność. Ciekawe czasy nastały, nie można się nudzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wielkie przedawkowanie GTA V, niegdyś Minecrafta dziś CS:GO. Ileż można oglądać filmików gdzie ktoś otwiera skrzynki? Rozumiem poradniki do CS'a lecz otwierania skrzynek i jarania się skinami już nie.

Ja tam słucham muzyki, oglądam hity polskiego internetu, wpadki polityków (Donka i Bronka szczególnie) do youtuberów nigdy się nie paliłem JJay to wyjątek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, obecny content na Youtube jesr nieciekawy. Wszyscy nawet montują w ten sam sposób.

Ale najgorszy rak to według mnie działalność ludzi od CS'a. Promowanie hazardu a przy tym wyzywanie matek i ogólna patola. Pewnie wiecie o jaką aferę mi teraz chodzi. No i nie przepadam też za niektórymi vlogerkami modowymi, ponieważ jedna mieszka niedaleko mnie, a co za tym idzie, chodziłyśmy razem do szkoły, a potem już tylko słyszałam i widziałam jak się zachowuje. Okropna osobowość.

Ale też miałam okazję poznać pewną youtuberkę która ma 150 tys. subów, i szczerze powiem, że w realnym życiu starała się jak najbardziej odciąć od tego co robi, i okazała się być bardzo przyjazną i inteligentną osobą. Ale jej kanał był w miarę przyzwoity.

Z kanałów które oglądam mogę wymienić Roja, Quaza, Red Lipstick Monster, Klocucha ( Tak, wiem xD Po prostu dobry troll), Tivolta, Sarge'a, tvgry, zagrajnikTV, wobecobiektywu, Fuzionka, Kaftanna, Lisie Piekło (choć rzadko wstawia), Elevena i Brutala. Resztę sporadycznie, kiedyś Naruciaka, kiedy jeszcze nagrywał vlogi i bunny_kou w okolicach 2013.

No i jak ktoś z wyżej wymienionych nie ma nagranej jakiejś gry to jestem zmuszona obejrzeć u kogo natrafię.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to smutne, że to, co najlepiej się sprzedaje to darcie mordy przed kamerą i robienie z siebie idioty (większość zagrajmerów). Po co ktoś  ma się trudzić, żeby zrobić coś ciekawego skoro można otworzyć trochę skrzynek w CS, zbudować klocek w Minkrafcie czy skomentować kolejną żałosną dramę polskiego RakTube'a.

Czy to wina ludzi nagrywających? W większości nie, bo skoro takiej ilości ludzi podoba się "twórczość" tego typu, to po co robić coś innego, skoro mają profit z takiej, a nie innej formy. 

Z bardziej ambitnej strony polskiego raktube'a oglądam tylko Naukowy Bełkot, Miecia, Food Emperora i czasem Buraka, bo fajnie posłuchać o broni, na zagrajmerów szkoda mi komórek mózgowych.

Edytowano przez GoForGold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sama nagrywam na YT (link na profilu). Kanały, które subskrybuję:

- Topowa Dycha,

- Topowe Teorie Spiskowe,

- Fuzionek,

- Marco Kubiś,

- Cyprian!,

- Anneli Adesuwa

- Джемка,

- Jacek Makarewicz,

- Top10Wszystkiego,

- Turpat,

- Rabo,

- Pluszcz,

- ZAGTOON,

- Loka456.

 

Edytowano przez GosiElla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minuty temu GałoK napisał:

Jest jeszcze ten Gargamel, gościa by się w sumie dało oglądać gdyby nie ten jego dziwny montaż filmików, tzn niepotrzebne i w większości nieśmieszne zbliżenia kamery/kolorowe efekty/zabawy głosem itp. No ale pewno jakby tego nie było, to by go nikt nie oglądał bo gimbus: co to jakis frajer kur*a w okularkach cos nudno gada. Dlatego polski YouTube leży, bo robią pod "większą publikę", a jaka grupa społeczna w polsce stanowi dużą część/większość widzów? Widzicie sami.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu GałoK napisał:

Jest jeszcze ten Gargamel, gościa by się w sumie dało oglądać gdyby nie ten jego dziwny montaż filmików, tzn niepotrzebne i w większości nieśmieszne zbliżenia kamery/kolorowe efekty/zabawy głosem itp. No ale pewno jakby tego nie było, to by go nikt nie oglądał bo gimbus: co to jakis frajer kur*a w okularkach cos nudno gada. Dlatego polski YouTube leży, bo robią pod "większą publikę", a jaka grupa społeczna w polsce stanowi dużą część/większość widzów? Widzicie sami.

 

 

  Ukryj zawartość

Ator lepszy <3

 

 

Gargamel miał spoko filmiki rok temu. Teraz też niby są ok, ale nie podoba mi się promowanie się na wyśmiewaniu z nastolatek i dzieci.

Może ja to tak odbieram, ale fakt - montaż też mocno zniechęca. A już znaleźli się naśladowcy, jak to na polskim YT bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. też nie przepadam za tymi żarami "Zabij się" i ten rozpuszczalnik bo są chujowe. I w ogóle hajp na Gargamela zrobił się tak olbrzymi, że aż trochę gorzej mi się na niego patrzy. Pomimo tego, że poznałem go jakieś 2 miechy temu, to chętnie zapoznam się z jego starszą twórczością, chociażby dla "czystości samego siebie".

Poza tym, jego fani to bardzo często jacyś bezmózdzy idioci spamujący gównem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
29.07.2016 at 09:58 Selenium napisał:

Gargamel miał spoko filmiki rok temu. Teraz też niby są ok, ale nie podoba mi się promowanie się na wyśmiewaniu z nastolatek i dzieci.

 

Przyznam, że sam poznałem jego twórczość dopiero pod koniec lipca - wcześniej nawet nie miałem sposobności ku temu, aby na tego YouTuba zaglądać. Ale jako, że zdążyłem całkiem dobrze zaznajomić się z jego filmami (nie ma to jak w końcu mieć czas :D), nie zgodzę się ze stwierdzeniem, iż jego intencją jest budowanie popularności kanału poprzez wyszydzanie młodych ludzi. Co więcej, sam Gargamel odniósł się do tego procederu w filmie sprzed kilku miesięcy.

 

Jeżeli pisząć "nastolatek" masz na myśli JustJuly i jej film o szkole, to musisz wiedzieć, że film Gargamela nie odnosi się obraźliwie do niej jako osoby, tylko przytacza fragmenty jej filmu aby podjąć polemikę i uargumentować swoje przekonania, robiąc to w sposób merytoryczny. Bo mimo tego, że sporo osób skupia swoją uwagę na krzykliwym, aczkolwiek ciekawym montażu i specyficznym poczuciu humoru, mimo krótkich doświadczeń z tym kanałem, sądzę, że content Gargamela jest oparty na merytorycznej treści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

@Tric zachęcam do założenia tematu 'na start'. Widzę, że mądrze piszesz. Z pewnością wiele osób będzie miało do ciebie kilka pytań.

Żeby nie było, że off-top.

Będe musiał obejrzeć kilka filmików tego Gargamela, bo nic o nim nie słyszałem.

Co do polskiego Youtube'a. Sposób na oglądalność:

- Koniecznie jak najwięcej 'się rugaj'

- Wyśmiewaj się z kogoś

- Wal jakimiś suchymi żartami o politykach, księdzach...

- Codziennie wrzucaj po kilka bezsensownych filmików przedstawiających np. jak kopiesz węgiel w Minecrafcie

- Nigdy nie poruszaj poważnych tematów

- Jeszcze więcej przeklinaj

- Wrzeszcz na gameplay'ach

- Obrażaj swoich przeciwników. Nie ważne czy byli lepsi czy gorsi.

 

Dobra, wiem, że to było bez sensu. Trudno jest teraz znaleźć jakiś wartościowy kanał.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejson nie wiem o co dokładnie chodzi w temacie ale jak słyszę jutub to widzę:
Filthy Frank, IdubbbzTVm, maxmoefoe, h3h3prod (oglądałem jak jeszcze wrzucał tylko mlg i .exeki hehe) gargamel i ahus są spoko, mietczynski nawet też, dem3000, rackaracka, dunkey, gonciarz, dark manne, nightblue

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Bronek napisał:

Co do polskiego Youtube'a. Sposób na oglądalność:

- Koniecznie jak najwięcej 'się rugaj'

- Wyśmiewaj się z kogoś

- Wal jakimiś suchymi żartami o politykach, księdzach...

- Codziennie wrzucaj po kilka bezsensownych filmików przedstawiających np. jak kopiesz węgiel w Minecrafcie

- Nigdy nie poruszaj poważnych tematów

- Jeszcze więcej przeklinaj

- Wrzeszcz na gameplay'ach

- Obrażaj swoich przeciwników. Nie ważne czy byli lepsi czy gorsi.

Dokładnie. Na mnie to raczej działa w odwrotną stronę, bo nie oglądam takiego badziewia, a Minecrafta wręcz nie znoszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Bronek napisał:

Dzień dobry.

@Tric zachęcam do założenia tematu 'na start'. Widzę, że mądrze piszesz. Z pewnością wiele osób będzie miało do ciebie kilka pytań.

Żeby nie było, że off-top.

Będe musiał obejrzeć kilka filmików tego Gargamela, bo nic o nim nie słyszałem.

Co do polskiego Youtube'a. Sposób na oglądalność:

- Koniecznie jak najwięcej 'się rugaj'

- Wyśmiewaj się z kogoś

- Wal jakimiś suchymi żartami o politykach, księdzach...

- Codziennie wrzucaj po kilka bezsensownych filmików przedstawiających np. jak kopiesz węgiel w Minecrafcie

- Nigdy nie poruszaj poważnych tematów

- Jeszcze więcej przeklinaj

- Wrzeszcz na gameplay'ach

- Obrażaj swoich przeciwników. Nie ważne czy byli lepsi czy gorsi.

 

Dobra, wiem, że to było bez sensu. Trudno jest teraz znaleźć jakiś wartościowy kanał.

 

No ale jak niektórzy (zwłaszcza w wieku gimnazjalnym) lubią takie rzeczy to co im zrobisz? To jest kontent dla takich ludzi i krytykowanie tego jest wręcz porównywalne z naśmiewaniem się z osób, które np. przebierają się za clowna aby rozbawiać małe dzieci (no mniej więcej). To, że to nie jest skierowane dla was nie oznacza, że trzeba to szkalować. Ja np. staram się nie oceniać jakiegoś jutubera po jego "twórczości", a raczej po tym, jak zachowuje się on w realnym życiu. Bo nawet takie IsamuXpompy czy Stuu potrafią zachowywać się bardzo normalnie i przyzwoicie.

Gorzej jest już z vlogerami, bo oni na ogół tacy, jacy są na filmie, są również w realu, dlatego np. taki Rezi (choć to nie vloger, ale jego też to dotyczy) czy """""""""""""Poszukiwacz""""""""""""" są kompletnie bezpłciowi i nie byłoby w zasadzie żadnej różnicy, gdyby na ich materiałach nie odezwaliby się ani słowem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...